Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 26.07.2013 19:12:55   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Teraz si to poslednou vetou o veže v Siloe vystihol najmenší.
Pán Ježiš nás vlastne tiež vyzýval sa zamyslieť a urobiť nejaký záver.
Je to také jemné upozornenie zhora pre nás "pútnikov".
Nech už pre každého znamená, čo chce, ale koniec sa blíži :-?

Poslať 26.07.2013 20:35:14   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
http://www.cas.sk/clanok/256404/vykolajenie-sposobil-podla-policie-rusnovodic-jose-garzon-vsetkych-mrtvych-mam-na-svedomi.html
Ono to vyzera tak, ze ich zabil z cistej frajeriny-lebo rad jazdim rychlo. . . Keby sa zabil len on a nik iny, ale. . . :'(

Poslať 26.07.2013 20:46:41   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Chválil sa tým aj na facebooku. Mali ho stopnúť iní. Takíto ľudia by tiež mali prejsť testami.

Poslať 27.07.2013 15:08:48   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
frederik píše:
no ako som aj predpokladal, čo som včera uvažoval: "sa ponáhlal, lebo je tam teraz nátresk cudzincov, tak si nechcel robiť hanbu, že budú meškať..." - tak sa to teda potvrdilo, vlak mal 5 minútové meškanie, a keďže sa tam vtedy rútili z celého sveta cudzinci na svätojakubskú púť (včera mali sv. Jakuba), tak chcel to meškanie dobehnúť, a tak šiel dvojnásobnou rýchlosťou... mimo mesta sa to ešte dalo, lebo tam je dráha rovnejšia, prispôsobená na vyššie rýchlosti, ale už ako vchádzal do mesta, tak tam už bola povolená len 80tka, lebo tam bola zákruta, atď... a tak to dopadlo tak, ako to dopadlo...

... každopádne, azda išlo zväčša o veriacich, ktorí pred púťou boli nejako duchovnejšie naladení... - lepšie ako umrieť pri nejakej zlej činnosti... - a šofér naopak, ktorý vtedy robil niečo zlé (totiž nehorázne prekračoval rýchlosť), tak ten to našťastie prežil, a tak ten zasa má možnosť sa do konca života kajať...

Poslať 27.07.2013 15:22:12   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
:-)
amen.
Aj tak je škoda tých dobrých ľudí, ktorý azda mohli ešte veľa dobrého urobiť na zemi pre Božie kráľovstvo.

Poslať 11.08.2013 19:49:52   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Viď. komentár k udalosti v KN.
Tiež sa zamýšľali nad tým, prečo.

http://www.katolickenoviny.sk/31-2013-nebezpecna-rychlost/

Jednou z najčítanejších správ minulého týždňa bolo vlakové nešťastie v Španielsku. Rýchlovlak, ktorý nezvládol zákrutu pred príchodom do cieľa, priniesol smrť 79 cestujúcim. Okolnosti tejto nehody zaskočili Španielsko i celý svet. Vlak sa rozbil o bariéru v tesnej blízkosti slávneho pútnického mesta Santia­go de Compostela; nehoda sa zároveň stala bezprostredne pred dňom slávnosti apoštola sv. Jakuba. Diskusné fóra i sociálne siete rozvášnilo video, ktoré zachytila kamera v okamihu nešťastia. Je z neho zrejmé, že vlak išiel prirýchlo. Čítal som niekoľko debát o možných príčinách: či zlyhal ľudský faktor alebo celý bezpečnostný systém, ktorý takéto vlaky monitoruje. Prekvapilo ma, koľko podrobností ľudia poznajú o železničnej doprave a o tom, čo mohlo spolupôsobiť.
Priznám sa však, že mi nedalo nepremýšľať nad jednou vecou: nenašiel som v diskusiách nikoho, kto by hľadal súvislosť medzi týmto nešťastím a svojím vlastným správaním. Azda si poviete, čo má vlak v Španielsku do činenia s nami na Slovensku. Nuž takéto nešťastia boli kedysi pre veriacich impulzom na pokánie, kajúcnosť, snahu o nápravu svojho života a na otázku, ktorá presahuje viditeľný rozmer nehody: „Svätý Jakub, čo sa to stalo?“ Dnes sa to možno zdá nemoderné, neopodstatnené. Iste, bolo by nesprávne myslieť na nejaký trest či „varovanie zhora“. Predsa však, také veľké nešťastie by nás malo priviesť k hlbšiemu, než iba technickému zamysleniu. Napadlo mi to, keď ma na ceste predbiehali ľudia ponáhľajúci sa za relaxom ako opreteky. Kto z nás si v duchu poká­nia a s prosbou za obete nešťastia dokáže predsavziať, že bude v lete na ces­tách dodržiavať rýchlosť a predpisy? Vieme sa počas dovoleniek správať ako veriaci aj pri riadení náš­ho vozidla?
MARTIN KRAMARA

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť