Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.07.2013 15:18:12   V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
http://www.aktuality.sk/clanok/233369/spanielsko-zaziva-najvacsiu-vlakovu-tragediu/

Najmenej 78 ľudí zahynulo podľa najnovších údajov pri vykoľajení vlaku, ku ktorému došlo v stredu večer v Galícii na severozápade Španielska. S odvolaním sa na vyjadrenie vládneho predstaviteľa z dnešného rána o tom informovala tlačová agentúra DPA.

http://www.cas.sk/clanok/256355/svedkovia-strasnej-nehody-vlaku-v-spanielsku-hroza-vsade-boli-mrtve-tela.html

Poslať 25.07.2013 15:20:33   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Pápež František zaslal dnes 25. júla 2013 arcibiskupovi Santiaga de Compostela Mons. Juliánovi Barriovi Barriovi sústrastný telegram, v ktorom vyjadruje bolesť nad 78 obeťami a viac ako 140 zranenými v dôsledku včerajšieho železničného nešťastia v Santiagu de Compostela. Svätý Otec „pozdvihuje svoju vrúcnu modlitbu k Pánovi za všetkých zosnulých a tých, ktorých táto tragická udalosť postihla“. Ďalej v telegrame píše:

„S pocitmi intenzívnej bolesti vás prosím, excelencia, aby ste sprostredkovali obetiam a ich rodinám moju duchovnú blízkosť, moju bratskú lásku a moju úprimnú solidaritu a súčasne v tomto čase smútku ubezpečili o mojom príhovore za zomrelých a o modlitbách za ranených. Vyprosujem pre nich u Boha rýchle a úplné uzdravenie. V tento deň, v ktorom Cirkev zveruje veriacich príhovoru apoštola Jakuba, nebeského patróna Španielska a svedka vzkrieseného Krista, spolu s mojimi prejavmi povzbudenia pre všetky deti tejto ušľachtilej krajiny udeľujem osobitné apoštolské požehnanie, ktoré nech je nositeľom nádeje pochádzajúcej z viery a útechy, ktorú dáva autentická láska.“

Poslať 25.07.2013 16:44:06   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
http://www.sme.sk/c/6880518/video-zachytilo-ako-vlak-vyletel-v-rychlosti-takmer-200-kmh.html
strašný pohlad...
mne stačilo letieť v 90 km z cesty a mám zimomriavky...

Poslať 25.07.2013 18:10:21   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
...hrozne... prezila som dve tazke nehody autobusu, ako 8-rocna - 5 mrtvych, ako 14- rocna - dvaja...este teraz to mam pred ocami.

...pomodlime sa aj my za obete nestastia a za skore uzdravenie zranenych...

Poslať 25.07.2013 20:44:05   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Zvláštne že práve pred sviatkom sv. Jakuba. A sústrasť zaslaná biskupovi z Compostely.
Teda tam niekde sa to stalo? Čo nám tým nebo hovorí?

Poslať 25.07.2013 20:47:11   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Ze do zakruty sa nema rutit 200 km rychlostou. . .

Poslať 25.07.2013 20:52:06   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
frederik píše:
Okrem iného aj to.
Aj u nás je tuším tá rýchlosť už možná.
Prispôsobovali koľajnice tomu medzi BA a TT.

Napr. neviem, či ste videli video z povodne v Lurdoch. Často tam bývajú povodne,
ale tento rok voda bola veľmi vysoko, až po nohy sochy P. Márie.
Len sa mi to pripomenulo v súvislosti s týmto.

Poslať 25.07.2013 21:47:41   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12559 príspevkov
Citácia:
Napr. neviem, či ste videli video z povodne v Lurdoch. Často tam bývajú povodne,
chce nam tym NEBO nieco naznacit?

Poslať 25.07.2013 21:53:48   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ze by tam uz konecne mali nieco robit s protipovodnovymi opatreniami ? :D

Poslať 25.07.2013 22:00:27   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Ze by tam uz konecne mali nieco robit s protipovodnovymi opatreniami ? :D
Jj, to by sa patrilo. :-)
Inak budu ludia bombardovat nebesku kancelariu takymito prkotinami este dlllllllllho. :-D

Poslať 25.07.2013 22:05:28   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Aj v Písme je, že máme skúmať prírodné znamenia.
Ježiš to povedal aj farizejom, že vedia posúdiť znamenia neba i zeme....
Ale tu (na págu) sme asi nie na leveli farizejov.
Máme však byť viac ako oni, inak nevojdeme do B.kráľovstva.

Poslať 26.07.2013 14:27:19   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
misojogi píše:
teta-txt píše:
teta, sama vravíš, že "často tam bývajú povodne", tak čomu sa teda čuduješ, keď tam často bývajú povodne, že aj teraz sú? a s povodňami je tiež normálne aj to, že nie sú každý rok rovnaké, ale niektorý rok sú väčšie, niektorý menšie, to sú proste úplne normálne javy v prírode: súvisí to tuším skôr s nejakými cyklami na slnku a pod., že prečo niektoré roky sú väčšie povodne, niekedy sú zasa menšie.

teta-txt píše:
frederik píše:
... Aj u nás je tuším tá rýchlosť už možná. Prispôsobovali koľajnice tomu medzi BA a TT.
ale nie tam... ešte raz:
    "Vlak išiel pri španielskom meste Santiago de Compostela 190-kilometrovou rýchlosťou v mieste, kde je povolených len 80 km/h."
--- http://www.sme.sk/c/6880518/video-zachytilo-ako-vlak-vyletel-v-rychlosti-takmer-200-kmh.html

išiel vyše dvojnábokom povolenej rýchlosti... takže nie je o čom... do zákruty ísť takou rýchlosťou, tam "odstredivá" sila ten vlak nakloní až tak, že spadne: úplne normálna fyzikálna reakcia... (F=m.r.ω^2)...

takéto veci sa dejú bežne, a keďže do Santijága je teraz celosvetový nával, tak vodič im možno chcel urobiť radosť, že aby tam boli skôr... no ako vraví Nohavica: "často ten kto spěchá se domů nevrátí", žiaľ... RIP...

Poslať 26.07.2013 17:32:12   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Dobre, taká povodeň ešte v Lurdoch nebola, teda nejde o cyklickú udalosť.
A dnes som sa dozvedela, že to bolo priamo pri Compostele. Áno bezprostredná príčina je známa.
A hlbšie príčina Ťa nezaujímajú, tak neni vo čem. Nie som poverčivá, len som si to nejako spojila ako dve náhody,
a to som nevedela, že to bolo priamo pri najväčšom pútnickom mieste, hm.

Poslať 26.07.2013 19:07:10   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
teta-txt píše:
A dnes som sa dozvedela, že to bolo priamo pri Compostele.
jj, veď to tu bolo citované, práve preto už tam dávno mal ísť len max. 80tkou a nie skoro 200kou... aj tie kolajnice tam už počítali s tým, že pôjde max. 80... išlo proste o zlyhanie vodiča... možno tým veľkým teplom už bol unavený... a tiež že sa ponáhlal, lebo je tam teraz nátresk cudzincov, tak si nechcel robiť hanbu, že budú meškať...
teta-txt píše:
Áno bezprostredná príčina je známa. A hlbšie príčina Ťa nezaujímajú, tak neni vo čem.
nie že nezaujímajú, ale že tie "hlbšie príčiny" sú len také špekulácie. Ako keď padla tá veža v Siloe a zabila osemnásť ľudí, tak hneď tam Jeruzalemčania špekulovali, že akí veľkí hriešnici to iste boli (Lk 13:4) alebo nad Jóbom jeho priatelia bedákali, že akým veľkým hriešnikom musí byť, keď ho zastihlo to, čo ho zastihlo... takže môžeme tu pre mňa za mňa aj celé dni špekulovať nad "hlbšími príčinami", ako tí Jóbovi kamaráti, ale aj tak budeme možno úplne mimo... tak môžem povedať trebárs, že Diabol chcel ľudí odradiť - a máš tu "hlbšiu príčinu", môže byť? ;)

Poslať 26.07.2013 19:11:42   Re: V Španielsku havaroval rýchlovlak

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
nαjmεnší píše:
teta-txt píše:
Áno bezprostredná príčina je známa. A hlbšie príčina Ťa nezaujímajú, tak neni vo čem.
nie že nezaujímajú, ale že tie "hlbšie príčiny" sú len také špekulácie. Ako keď padla tá veža v Siloe a zabila osemnásť ľudí, tak hneď tam Jeruzalemčania špekulovali, že akí veľkí hriešnici to iste boli (Lk 13:4) alebo nad Jóbom jeho priatelia bedákali, že akým veľkým hriešnikom musí byť, keď ho zastihlo to, čo ho zastihlo... takže môžeme tu pre mňa za mňa aj celé dni špekulovať nad "hlbšími príčinami", ako tí Jóbovi kamaráti, ale aj tak budeme možno úplne mimo... tak môžem povedať trebárs, že Diabol chcel ľudí odradiť - a máš tu "hlbšiu príčinu", môže byť? ;)
S tym Jobom si mi to "z huby zobral". ;-)
Citácia:
Nie som poverčivá,
Vies, toto ti tak celkom neverim, ze nie si. . . :-)

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť