Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
Manželka britského princa Kate porodila chlapca
http://www.sme.sk/c/6876513/manzelka-britskeho-princa-kate-porodila-chlapca.html

Citácia:
Vojvodkyňa z Cambridge porodila v londýnskej nemocnici Svätej Márie následníka trónu.
Manželka britského princa Williama, Kate, v pondelok o 16:24 londýnskeho času porodila chlapca. Informovala o tom BBC.
Chlapec vážil 3,8 kilogramov.

"Ja aj moja žena máme veľkú radosť z príchodu môjho prvého vnúčaťa," napísal v oficálnom oznámení Williamov otec, Charles, princ z Walesu.
Chlapec bude nosiť titul Jeho výsosť z Cambridgeu. Jeho meno zatiaľ nie je známe.
"Som potešený z toho, že sa vojvodovi a vojvodkyni narodil syn. Bude oslavovať celá krajina. Budú z nich úžasní rodičia," napísal na Twitteri britský premiér David Cameron.

Kate chce pre dieťa bežné detstvo...

Britská kráľovná podpísala zákon o homosexuálnych manželstvách
http://www.sme.sk/c/6872245/britska-kralovna-podpisala-zakon-o-homosexualnych-manzelstvach.html

Citácia:
Zákon začne platiť od budúceho roka a páry rovnakého pohlavia sa budú môcť sobášiť civilne aj cirkevne.
Holandsko ide do extrémov: Eutanáziu propagujú mladým ľuďom nevídaným, “didaktickým” spôsobom!
http://www.hlavnespravy.sk/holandsko-ide-do-extremov-eutanaziu-propaguju-mladym-ludom-nevidanym-didaktickym-sposobom/113437/
Citácia:
Eutanázia pre všetkých, bez ohľadu na aktuálnu fázu prebiehajúcej choroby

V dnešnej dobe sa už otrava nešíri len cez jedlo alebo krvou. Jednou z najlepších a najspoľahlivejších ciest sa stali médiá. Dokazuje to aj dokument o eutanázii s názvom “Nachtvlinder” (Nočný motýľ), ktorý 24. júna tohto roku pustila na televízne obrazovky holandská televízia Nederland 2. Videlo ho takmer 700 000 divákov a získal 11,8% podielu na sledovanosti.

Dokument hovorí o “dobrej smrti”, ktorú si vybralo 26-ročné dievča, Priscilla Brouwer. Tej v šestnástich rokoch diagnostikovali bližšie nešpecifikovanú vážnu chorobu, na ktorej následky zomrela jej matka. Priscilla sa však vôbec nenachádzala v terminálnej fáze….

Kráľovná diskotéky ako konečný cieľ v živote človeka

Priscilla chce dokázať, že titul kráľovnej večera, ako ju vo filme označili, jej právom patrí a ukazuje extrémnu a umelú ľahkosť chápania a interpretácie svojho života, z ktorého chce “ujsť ako šťastná a v šťastnom období svojho života. Radšej umriem v 26. rokoch než v tridsiatich po rokoch utrpenia.”

...
Co bude dalej ?

napísal 3748 príspevkov
Blizka buducnost po rokoch:

Rodic 1 William a rodic 2 Kate budu velmi velmi stastny.
Chlapec - Jeho výsosť z Cambridgeu - sa v 4 rokoch rozhodne ze bude mat pohlavie zenske a v 20 rokoch podpise pohlavne neurcitu zmluvu s muzom - vlastne uz by som ani nemal slovo zena a muz pouzivat.... a budu kral a kral
A kedze nebudu moct mat deti - uz z biologickeho hladiska nemozne - potom cez socialku ukradnu nejakemu biologicky vhodnemu paru rodic 1 a rodic 2 deti a vyhlasia ich za naslednikov tronu.

A zili kral a kral a zili.... az kym stastne nezomreli v 30 tich rokoch ked po super zazitku na diskoteke im v laskyplnom objati lekari vpichli injekciu aby zomreli v tom najlepsom a nemuseli na stare kolena trpiet.

napísal 3748 príspevkov
V akej dobe to dnes zijeme ?
A vsetci su ticho...

Toto chceme ?

napísal 3748 príspevkov
Ludia dnes spokojne strpia a prijmaju ine evanielium, evanielium smrti a nie zivota.

2Kor 11,4
Citácia:
Lebo vy spokojne znesiete, keď niekto príde a hlása iného Krista, akého sme my nehlásali, alebo prijímate iného Ducha, akého ste nedostali, alebo iné evanjelium, aké ste neprijali.
Koho sme volili - vieme ako rozhoduje nas zvoleny zastupca ?
Rozhodli sme sa spravne ?
Toto naozaj chceme ?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18807 príspevkov
Nerozumiem celkom, Roman, nad cim sa tu rozculujes ?
Ak Ty konkretne nechces, nikto Ta nenuti.
Ale nemozes "chciet" za druheho.

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Romanh, ďakujem za podnetný vstup. Myslím, že uvedené ponechajú na plebs a sami sa budú držať šľachtických obyčajov.
Páči sa mi, že dieťa bude pokrstené vodou z Jordána, ako JK. Ani som nevedela, že to zaužívajú v kráľovskej rodine. V našej rodine sa tak tiež krstilo jedno dieťa, možno vymodlené vo sv. Zemi, konkrétne v Betleheme. Teda aspoň babička to uznala a išla poďakovať a pri tej príležitosti priniesla vodu ku sv. krstu. Dieťa sa narodilo v deň výročia víťazstva kresťanských vojsk v bitke pri Lepante (na príhovor P.M.Ružencovej) - t. j. 7. 10. a bolo pokrstené v predvečer Nepoškvrneného Počatia, t. j. 8. 12. To som vnímala ako znak príhovoru P.Márie...v Betleheme.

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
Nerozumiem celkom, Roman, nad cim sa tu rozculujes ?
Ak Ty konkretne nechces, nikto Ta nenuti.
Zarazaju ma informacie v poslednej dobe a uvazujem nad tym kam tento svet speje.
A vies ze ma nuti - aspon zatial tu na slovensku nie - ale je len otazka casu kedy sa tak stane.
Nebudem moct slobodne hovorit o svojom nabozenskom vyznani.
Budem musiet dovolit aby moje deti boli vychovavane akousi pofidernou sexualnou vychovou, kde sa im bude tlacit do hlavy ze si mozu slobodne vyberat pohlavie.
Budem musiet dovolit ze mojim detom budu premietane v skole dokumenty podporujuce eutanaziu, ..., ...
vsetko nazory s ktorymi ja vnutorne nesuhlasim, ale stat si bude uplatnovat svoje pravo.
A ked nie, potom mi socialka vezme moje deti, ... lebo im nieco upieram.

Konkretne v tych 3 clankoch som chcel poukazat nato co hovoria rodicia dietata.
Ze chcu pre neho bezne dectvo, ale co je bezne dectvo ?
A ci si uvedomuju ze uz nie su muz a zena, ale rodic 1 a rodic 2 - lebo William nazval kate svojou zenou - asi sa zabudol ?
Je toto bezne dectvo ?
Alebo v spojitosti s tym co podpisala ich kralovna - su si vedomy ze aj ich syn moze mat potom zakonne partnera muza - uz sa to ani manzelom nazvat neda...

A tiez ci su si vedomi ze sa uz detom odporuca eutanazia - aby si vzali zivot este kym maju sily ?
Toto je to normalne a bezne dectvo ?

Ja nekritizujem Williama a Kate, som rozhorceny z toho co sa deje s rodinou.
A nemusim byt nato ani krestan aby sa mi to nepacilo.

legionar píše:
Ale nemozes "chciet" za druheho.
To co si napisal ma dve strany.
Ja nechcem za druheho, ale prave ze tu chce niekto - ten druhy - diktovat co a ako mam vychovavat svoje vlastne deti.

Ja sa mozem len tesit ze to co je v inych krajinach este z daleka u nas nie je.
Cas sa ale krati.
Bola tu tema o hrdosti na Slovensko - veru z tohto tituly som velmi hrdy ze som sa narodil na Slovensku ako jedna z mala krajin tu ta zvratenost este neprisla. Cital som vselico co sa deje v Holandsku ako tam doslova kradnu deti na pockanie a rodicia si ani nepipnu.
A vsetko zalezi od nas ako sa k tomu postavime my sami.

Ibaze problem je ten, ze vacsina ludi ma vsetko na haku.
Ved co mna sa to netyka, ja mam svoju pracu, svoje zaujmy, co ma do toho ?
Ludia su lahostajny.

Minule som cital ze nejaky starosta chcel zburat ciganom nacierno postavene chatrce.
Stacilo ze sa vajda vyhrazal ze bude bojovat.
A hned skoncil plan burania.

Myslis si ze ked mi pride nabuduce socialka nespravodlivo zobrat deti, ze sa mam zacat vyhrazat fyzickym utokom ?
To si mam doma nachystat arzenal zbrani a branit svoju rodinu sam ?
Ako nejaky cigansky vajda ?

Ved ked citam co sa deje v inych krajinach s detmi a ked si predstavim ze by sa to mohlo stat aj mne ?
A ze sa ma nikto ale nikto nezastane a moje deti neochrani ?
Som z toho zhrozeny.

Lebo ak to pojde takto dalej ako to ide v inych krajinach od ktorych by sme si akoze mali brat vzor, lebo su dlhsie v EU, tak potom nam asi nic neostane iba sa prestahovat na letiskovy terminal do Moskvy a ziadat o azyl niekde v Brazilii ako Snowden.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
http://www.hlavnespravy.sk/su-kate-a-william-transfobni-podla-stupencov-gender-ideologie-nemozno-s-urcitostou-povedat-ze-kralovske-dieta-je-muzskeho-rodu/121745/
a teraz vážne - budú mať tí čudáci také slovo, že sa ospravedlní mladý pár za urážku?
ak áno, tak je to skutočne v niekde.

napísal 3748 príspevkov
Vespa píše:
http://www.hlavnespravy.sk/su-kate-a-william-transfobni-podla-stupencov-gender-ideologie-nemozno-s-urcitostou-povedat-ze-kralovske-dieta-je-muzskeho-rodu/121745/
tak a uz to zacina.
to som ani len netusil ze mam take vizionarske vlohy
:-)
este vcera som to myslel tak trochu ironicky a nadnesene a dnes je to uz tu...
Citácia:
Na sociálnych sieťach sa už totiž ozvali gender “experti”, ktorí prehlasujú, že toto vyjadrenie kráľovskej rodiny nie je korektné, lebo vonkajšie pohlavné znaky ešte nič neznamenajú a takéto malé dieťa si ešte nevie vybrať svoje pohlavie. Konkrétne píšu: “Nie je vari príliš skoro takto mu vnucovať pohlavie?”; “Chlapec? Nechajte ho, nech si samo vyberie čím chce byť!;

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12920 príspevkov
Citácia:
vonkajšie pohlavné znaky ešte nič neznamenajú a takéto malé dieťa si ešte nevie vybrať svoje pohlavie.
to su chore nazory

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
podla vonkajších znakov vyzerajú ako ľudia, ale sú to somári (a občas svine)
sami si vybrali...

napísal 3748 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
vonkajšie pohlavné znaky ešte nič neznamenajú a takéto malé dieťa si ešte nevie vybrať svoje pohlavie.
to su chore nazory
dnes su chore a zajtra ta za podobne slova zatvoria :-)
podla ich zakonov chore nie su.
A ako vieme vsetko co je na zapade ide pomaly ale isto aj k nam.
A tak zacinaju byt hore tie nase nazory a zdrave su tie ich.

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Môže si vybrať? Áno, ak mu popletú hlavu, tak nebude vedieť, čím je.
Len veľmi malé percento ľudí má s týmto nejaký samovoľný alebo ľuďmi ovplyvnený problém.

napísal 3748 príspevkov
Dnes mi prisiel tento email z CBR

Citácia:
politici za kultúru smrti sa rozhodli využiť čas Vašich dovoleniek a prázdnin na to, aby potichu pripravili a schválili Celoštátnu stratégiu pre ochranu ľudských práv. Za týmto účelom zaplatili 5 odborníkov na kultúru smrti a ich návrh dali akože na verejnú diskusiu. CBR zalarmovalo aj ďalšie pro-life a pro-family organizácie, ktoré boli väčšinovo zastúpené na workshopoch organizovaných Ministerstvom zahraničných vecí SR. Po tom, čo sme zaslali naše výhradné pripomienky ministerstvu, zároveň chceme dať naše odmietnutie tohto ideologického návrhu stratégie premiérovi SR a vicepremiérovi pre ľudské práva. V týchto dňoch im odíde list podpísaný desiatkami mimovládok, ktoré upozorňujú na problematickosť rodovej rovnosti, spomínanej v dokumente najmenej 40-krát, pričom pojem rodina je úplne ignorovaný.
Takze rodova rovnost - tam to vsetko zacina a veru uz to prichadza aj k nam na Slovensko.

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
romanh píše:
este vcera som to myslel tak trochu ironicky a nadnesene a dnes je to uz tu...
Citácia:
Na sociálnych sieťach sa už totiž ozvali gender “experti”, ktorí prehlasujú, že toto vyjadrenie kráľovskej rodiny nie je korektné, lebo vonkajšie pohlavné znaky ešte nič neznamenajú a takéto malé dieťa si ešte nevie vybrať svoje pohlavie. Konkrétne píšu: “Nie je vari príliš skoro takto mu vnucovať pohlavie?”; “Chlapec? Nechajte ho, nech si samo vyberie čím chce byť!;
aby sa splnilo písmo: "bude sa volať mužena" : )

romanh píše:
Takze rodova rovnost - tam to vsetko zacina a veru uz to prichadza aj k nam na Slovensko.
záleží čo tým myslia, lebo spravidla sa tým myslí len to, že aj muži aj ženy majú rovnaké občianske práva. Čo by nemuselo byť zlé, až pravda na tie výnimky typu schválenia homo partnerstiev s možnosťou adopcie detí atď... aj keď, sa mi zdá, že u nás aj teraz i nevydatá žena si môže adoptovať dieťa, a nepýtajú sa jej pri tom, akú má sexuálnu orientáciu. Homo partnerstvá tiež nie sú v SR zakázané, len nie sú oficiálne registrované ako manželstvo, no ináč prakticky všetky práva majú, napr. právo dediť a podobne, to všetko predsa je. Takže vlastne ani neviem, čo prakticky ešte tí homo chcú? aby mali aj oficiálne titul "manžel"?

[ Príspevkov: 16 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť