Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Dalo by sa ti tu citovať stovky špinavostí RKC ale určite to boli len chudáčikovia hriešnici čo tam po nejakých znásilnených deťoch a nejaké tie ukradnuté milióniky hlavne, že tu máme hotový eden Mohol by som ti tu copy pastovať veľa takých dokumentov ale komu niet rady tomu niet pomoci fascinujúce ako radi ukazuje na komunistov ale u seba tie svinstvá nechcete vidieť. Je to smutné, že na to aby ste konali dobro potrebujete 2000 ročnú knihu či organizáciu a treba Vám to dať príkazom.
To,ze minulost RKC je taka aka je o tom sa vie, nie je nic co by sme nevedeli alebo bolo nieco tajneho a urcite nikto to neobhajuje. Napriek tomu tu Cirkev stale je pretoze je postavena na uplne niecom inom a nie je to iba na zaklade toho co si krestan niekde precita v nejakej 2000 rokov starej knihe. To by sotva stacilo, nemyslis? Na to, aby som urobil dobry skutok nepotrebujem ziaden prikaz pretoze krestan vie robit dobry skutok aj bez toho aby mu to niekto hovoril. A ked budes hodnotit druheho skus najprv hladat chyby najprv na sebe, zhodnot, kolko si ty spravil skutkov lasky. Nemyslim si, ze ohovaranie a plutie patri do tejto kategorie.
Aj hinduizmus tu stále je aj budhizmus dokonca aj animizmus.
Ohováranie ? :lol: Tak ja ohováram církev ak tu linkujem Sokolov vyrastajúci domov dôchodcov za milióny čo je dominantou tej malej dedinky alebo ak linkujem zdokumentovanú pedofíliu ? :o
K téme čo je sekta (som zvedavý v čom je RKC rozdielna):
Sekta je skupina ľudí, budujúca si svoju identitu na odmietaní možnosti ľudstva napredovať v niektorej oblasti poznania, obvykle náboženskej (náboženské sekty) alebo spoločenskej (mnohé autoritárske režimy majú sektársky charakter). Postoje k nečlenom sekty sú pohŕdavé (členovia sekty sa považujú za vyvolených), alebo nepriateľské (pôvod z nejakej zaznávanej spoločenskej skupiny, rasistické predsudky).

Súčasťou odmietania všeobecne uznávaných poznatkov väčšinovej spoločnosti je odmietanie dialógu a komunikácie, ktorá by mohla spochybniť "neomylnú" pravdu. Dokonca členovia sekty si sami robia autocenzúru prijímaných informácií. Takto sa od všeobecne prijímaných poznatkov izolujú jednotlivci, národy, alebo celé spoločenské systémy.

Vstup do sekty je podmienený absolvovaním určitých obradov, ktoré sú charakteristické pre každú jednotlivú sektu. Obvykle sú významnou súčasťou manipulačných techník, zbavujúcich jednotlivca jeho osobnostnej identity a emočných väzieb na jeho pôvodné rodinné zázemie. Sektárska manipulácia je v podstate založená na vymývaní mozgov - brainwashingu.

Charakteristickou črtou sekty je potláčanie osobnostnej identity jej členov a nadväzne ich totálne podrobenie sa vodcovi. Na zamaskovanie zámeru potlačiť osobnostnú identitu sa používa zdroj „neomylnej“ pravdy, obvykle vhodná (posvätná) kniha, ktorá sa stáva absolutizovaným zdrojom sústavy pravidiel. Väčšinou sa sekta upne na určitý, „tradičný“ hodnotový systém, ktorý charakterizoval nejaké ľudské spoločenstvo v určitom vymedzenom úseku dejín a osvojí si ho ako jedinú a nemennú pravdu, obvykle sprostredkovanú pomocou posvätného, nezmeniteľného zdroja informácií.

Napríklad náboženské sekty zakazujú vysvetľovanie historických kontextov všeobecne uznávaných posvätných spisov a teda aj ich skutočného významu, ktorý do nich bol vložený. To, že skutočný obsah posolstva bez ozrejmenia dobových súvislostí nemôže súčasný čitateľ chápať, sekty bezpodmienečne odmietajú. Akýkoľvek pokus vysvetľovania významu vyhlasujú za „ľudský výmysel“. Pretože v priebehu dejín sa mení nielen význam slov, ale aj reálií, zostáva výklad významu v rukách manipulátorov. V niektorých sektách je paradoxne každý člen sekty nabádaný o svoj vlastný, osobný výklad. Aj absolútny individualizmus má charakteristickú sektársku črtu - odmietanie väčšinového poznania ľudstva.
Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Sekta

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1630 príspevkov
Rozdiel medzi KC a sektou je v tom, ze KC je otvorene spolocenstvo veriacich pre vsetkych ludi aj pre nekatolikov, nepovazujeme ine vierovyznania za nepriatelske a povazujeme za kazdeho cloveka (aj z ineho nabozenstva) za blizneho svojho. KC sa snazi ludi vychovavat tolerancii, sebareflexii, katolik ma moznost slobodne mysliet, pochybovat, moze slobodne odist ked s niecim nesuhlasi...

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
live_D píše:
tomix píše:
Rozdiel medzi KC a sektou je v tom, ze KC je otvorene spolocenstvo veriacich pre vsetkych ludi aj pre nekatolikov, nepovazujeme ine vierovyznania za nepriatelske a povazujeme za kazdeho cloveka (aj z ineho nabozenstva) za blizneho svojho. KC sa snazi ludi vychovavat tolerancii, sebareflexii, katolik ma moznost slobodne mysliet, pochybovat, moze slobodne odist ked s niecim nesuhlasi...
Ako napr k homosexuálom ? Sebareflexii tým myslíš prekladanie pedofilov na iné miesta aby mohli pokračovať ? Slobodne myslieť ? To som veru ešte nevidel pokiaľ viem prijímate len to čo povie pápež.
Prepokladám, že si nečítal čo tam je napísane v mojom spoileri o sektách prečítaj si to som zvedavý či tam nájdeš spoločné body siekt a KC.
Tu si môžeš kúpiť a prečítať o "čistote" cirkvy (rád by som ti sem dal linky na zadarmo knihy ak nájdem dám sem):
http://www.martinus.sk/?uItem=107322

http://www.martinus.sk/?uItem=122253

Tu sa dá jedna z kníh stiahnúť ale aby bolo jasné nenesiem žiadnu zodpovednosť za to či si niečo z mojich linkov stiahneš ja som to tam neuploadoval:
http://uloz.to/xTTfPj51/cierna-kniha-katolickej-cirkvi-pdf

Obrázok užívateľa

napísal 1630 príspevkov
Co sa tyka k homosexualov tak Cirkev kritizuje predovsetkym homosexualny sposob zivota, nie hosexualitu ako taku. Nemoze kritizovat, za co homosexualovia v principe nemozu. Kedze hlasa lasku k bliznemu, aj ludi vedie k tomu aby respektovali homosexualov predovsetkym ako ludi. ja osobne poznam dokonca robim s niektorymi homosexualnymi ludmi a neodsudzujem ich. Respektujem ich ako kolegov a ako ludi. Nesuhlasim s niektorymi aktivitami, povazujem ich za zbytocne a spolocensky neprijatelne, ale to je moj problem.

Citácia:
To som veru ešte nevidel pokiaľ viem prijímate len to čo povie pápež.
Povazujeme papeza za neomylneho vo veciach moralky a viery a respektujeme ho ako najvysiu autoritu katolickej Cirkvi a nastupcu sv. Petra. Respekujeme vsetky vyhlasenia, ktore su vyhlasene ex-cathedra, ale tych rozhodnuti vyhlasenych tymto sposobom nie je tak vela tak nemam s tym problem. Navyse nie vsetko je dogmatizovane takze sa moze o mnohych otazkach volne debatovat. Toto a dalsie fora existuju aj preto lebo sem chodia aj ludia hladajuci aj ludia pochybujuci a pre kazdeho je toto a dalsie fora otvorene. A nikto nikoho netresta za to ,ze ma nejake pochybnosti alebo niecomu nerozumie.

Cital som ten spojler, viem co je to sekta a som ti odpovedal preco nepovazujem KC za sektu. Ak mas s mojim vysvetlenim nejaky problem, ja za to nemozem.

Citácia:
Sebareflexii tým myslíš prekladanie pedofilov na iné miesta aby mohli pokračovať
Myslim, ze ako si to Cirkev poriesi je to je interna vec. Ani ja nevidim do toho ako skoncia, ty uz vobec nie tak nevynasaj sudy. Nemyslim si, ze je to prijemna vec pre, po svete beha mimo kleru KC dostatocne vela pedofilov, ale ti ta uz z principu netrapia lebo to nie je in,ze?

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
tomix píše:
Myslim, ze ako si to Cirkev poriesi je to je interna vec. Ani ja nevidim do toho ako skoncia, ty uz vobec nie tak nevynasaj sudy. Nemyslim si, ze je to prijemna vec pre, po svete beha mimo kleru KC dostatocne vela pedofilov, ale ti ta uz z principu netrapia lebo to nie je in,ze?
Krytie zločinu je interná vec ? :roll: Jasné, že mi to vadí a trápi ma to avšak ak sa to o niekom zistí mimo cirkvi ide do basy ak sa to zistilo v cirkvi presunuli ho na iné miesto a on pokračoval ďalej pozri si ten dokument čo som linkoval pár strán dozadu.

Obrázok užívateľa

napísal 1630 príspevkov
Citácia:
Krytie zločinu je interná vec ? Jasné, že mi to vadí a trápi ma to avšak ak sa to o niekom zistí mimo cirkvi ide do basy ak sa to zistilo v cirkvi presunuli ho na iné miesto a on pokračoval ďalej pozri si ten dokument čo som linkoval pár strán dozadu.
Proti pedofilnym knazom - ak spachali zlocin - su vedene normalne trestne konania a su normalne odsudeni. Skus trocha pogooglit a najdes co potrebujes.

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Krytie zločinu je interná vec ? Jasné, že mi to vadí a trápi ma to avšak ak sa to o niekom zistí mimo cirkvi ide do basy ak sa to zistilo v cirkvi presunuli ho na iné miesto a on pokračoval ďalej pozri si ten dokument čo som linkoval pár strán dozadu.
Proti pedofilnym knazom - ak spachali zlocin - su vedene normalne trestne konania a su normalne odsudeni. Skus trocha pogooglit a najdes co potrebujes.
Hej pogooglil som popis k dokumentárnemu filmu citujem: "Katolický farář Oliver O´Grady znásilnil stovku dětí. V sedmdesátých letech byl překládán v severní Kalifornii z jedné farnosti do druhé, přičemž všude si rychle získal důvěru a respekt věřících a otevřel si tím dveře ke svým špinavým praktikám. Církevní hierarchie dobře o jeho pedofilních zálibách věděla a více než 30 let toto jeho jednání před úřady i veřejností kryla. Byl-li někde odhalen, hodnostáři jej jen přeložili o několik desítek kilometrů dále, kde mohl nerušeně pokračovat. Filmař Amy Berg předkládá příběhy některých z O´Gradyho obětí a jeho hluboce znepokojující zpověď, odhalujíc hlubokou zkaženost katolické církve. Ukazuje zde, že se zdaleka nejedná o ojedinělého delikventa, ale spíše o systémové pravidlo vycházející z hluboké podstaty. " Toto som napísal pár strán do zadu:
Presne pre toto považujem RKC a všetko s ňou spojené každú jednu odnož za sektu http://dokumentarni.tv/nabozenstvi-vira/zbav-nas-vseho-zleho-deliver-us-from-evil
Tu sa dá daný dokumentárny film stiahnúť http://uloz.to/xmZfdts/zbav-nas-vseho-zleho-cz-dvdrip-avi

od 09.03.2003 15:07:57
napísal 51 príspevkov
Niečo o sektách si môžete prečítať aj tu : http://rozmer.sk/sk/articles/theme/44

Obrázok užívateľa

napísal 1630 príspevkov
alebo tu http://www.rozmer.sk/sk/content/sekty-a-cirkvi

od 01.01.2013 1:00:00
napísal 13 príspevkov
Upozornujem vas, ze diskusia v tejto teme je dlhodobo off topic.
Tema je o posobeni scientologov na skolach, nie o ciernych knihach KC a podobnych paskviloch. Live_D, uz zase ti treba pripomenut, ze nie si na fore ateistov? Bud sa upokoj, alebo odid.

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
Správa fóra píše:
Tema je o posobeni scientologov na skolach, nie o ciernych knihach KC a podobnych paskviloch.Live_D, uz zase ti treba pripomenut, ze nie si na fore ateistov?Bud sa upokoj, alebo odid.
Prosím Admina aby nebol pokrytec a napomenul (menovite) aj členov fóra aj oni boli offtopic. Alebo Admin vidí len mňa ako ateistu a chce ma diskriminovať pre môj svetonázor ? Buď upozorni všetkých čo boli offtopic admin alebo to vymaž. Čo má spoločné špina v radoch RKC s ateizmom ? Stále som poukazoval na to prečo považujem RKC za rovnakú sektu ako scientológiu nikde som nikoho nenabádal k ateizmu ani ho nepropagoval. Linkoval som na dokumentárny film o tom prečo si myslím, že RKC je rovnako sekta ako scientológia kde sú ukázané pedofilné krytia kňaza zvrhlíka. Ďalej som sem linkoval knihu špinavostí RKC ktorá vôbec nieje o ateizme. Takže ? Aký ateizmus ?

od 01.01.2013 1:00:00
napísal 13 príspevkov
live_D píše:
Správa fóra píše:
Tema je o posobeni scientologov na skolach, nie o ciernych knihach KC a podobnych paskviloch.Live_D, uz zase ti treba pripomenut, ze nie si na fore ateistov?Bud sa upokoj, alebo odid.
Prosím Admina aby nebol pokrytec a napomenul aj členov fóra aj oni boli offtopic. Alebo Admin vidí len mňa ako ateistu a chce ma diskriminovať pre môj svetonázor ? Buď upozorni všetkých čo boli offtopic admin alebo to vymaž. Čo má spoločné špina v radoch RKC s ateizmom ? Stále som poukazoval na to prečo považujem RKC za rovnakú sektu ako scientológiu nikde som nikoho nenabádal k ateizmu ani ho nepropagoval. Linkoval som na dokumentárny film o tom prečo si myslím, že RKC je rovnako sekta ako scientológia kde sú ukázané pedofilné krytia kňaza zvrhlíka. Ďalej som sem linkoval knihu špinavostí RKC ktorá vôbec nieje o ateizme. Takže ? Aký ateizmus ?

1. Upozornenie na off topic patrilo vsetkym zucastnenym, aj ked zvysni diskuteri sa uz len snazili reagovat na tvoje utoky.

2. Ak povazujes KC za rovnaku sektu ako scientologov, je to tvoj problem. Uz v minulosti si bol viackrat upozorneny, aby si sem nelinkoval tie veci, pretoze toto nie je forum ateistov, si na pode Katolickej cirkvi, tak sa podla toho spravaj.

3. My ti tvoj svetonazor neberieme, ale zanasat nim vsetky temy, do ktorych sa zapleties, ti uz nebudeme tolerovat. Pretoze nech uz je tema o comkolvek, ty vzdy vytiahnes tie iste "argumenty" a linky, takto to proste dalej nejde.

Opakujem: bud sa upokoj, alebo opusti toto forum.

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
Správa fóra píše:
live_D píše:
Správa fóra píše:
Prosím Admina aby nebol pokrytec a napomenul aj členov fóra aj oni boli offtopic. Alebo Admin vidí len mňa ako ateistu a chce ma diskriminovať pre môj svetonázor ? Buď upozorni všetkých čo boli offtopic admin alebo to vymaž. Čo má spoločné špina v radoch RKC s ateizmom ? Stále som poukazoval na to prečo považujem RKC za rovnakú sektu ako scientológiu nikde som nikoho nenabádal k ateizmu ani ho nepropagoval. Linkoval som na dokumentárny film o tom prečo si myslím, že RKC je rovnako sekta ako scientológia kde sú ukázané pedofilné krytia kňaza zvrhlíka. Ďalej som sem linkoval knihu špinavostí RKC ktorá vôbec nieje o ateizme. Takže ? Aký ateizmus ?

1. Upozornenie na off topic patrilo vsetkym zucastnenym, aj ked zvysni diskuteri sa uz len snazili reagovat na tvoje utoky.

2. Ak povazujes KC za rovnaku sektu ako scientologov, je to tvoj problem. Uz v minulosti si bol viackrat upozorneny, aby si sem nelinkoval tie veci, pretoze toto nie je forum ateistov, si na pode Katolickej cirkvi, tak sa podla toho spravaj.

3. My ti tvoj svetonazor neberieme, ale zanasat nim vsetky temy, do ktorych sa zapleties, ti uz nebudeme tolerovat. Pretoze nech uz je tema o comkolvek, ty vzdy vytiahnes tie iste "argumenty" a linky, takto to proste dalej nejde.

Opakujem: bud sa upokoj, alebo opusti toto forum.

Čo má spoločné linkovanie špiny ktoré poukazuje na pedofíliu a iné delikty RKC čím pukazujem na to, že RKC zneužíva svojích členov ako sekta s ateizmom a fórom ateistov ? Na pôde RKC ? Ja som na pôde SR sekulárneho štátu v prvom rade !! Mám ti sem znovu citovať zákony ktoré mi to zaručujú ?

Tie isté argumenty a linky ? Tento dokumentárny film som linkol prvý krát v živote aj dané knihy. Práveže RKC sa správa presne rovnako ako scientológia. Ak Vy máte právo vo vysielacom čase mať modlitby v TV sekulárneho štátu a zvýhodnené postavenie ja mám právo sa vyjadrovať k témam čo sa dotýkajú školstva v sekulárnom štáte nepáči sa mi žiadne presadzovanie ideológii a vier pri deťoch dieťa sa má na škole učiť a nie byť ideologicky infikované !!!!

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
live_D píše:
Katolický farář Oliver O´Grady znásilnil ... pre toto považujem RKC a všetko s ňou spojené každú jednu odnož za sektu
to sú chybné dedukcie a zovšeobecňovania... to, že nejaký katolík zhreší, to sa predsa nedá zovšeobecniť teraz na celý katolicizmus - takou logikou by si mohol povedať, že všetci ľudia sú sekta, lebo ten človek, čo to urobil, bol aj človek... ba to skôr takto by si mohol, lebo pokiaľ ide o KC, tá oficiálne odsudzuje cudzoložstvo, znásilnenia a všetky podobné hriechy, takže tie prípady neboli v súlade s učením KC, a keď tie prípady odsudzuješ, tak vlastne dávaš učeniu Cirkvi zapravdu... - to je ten rozdiel...

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
nαjmεnší píše:
live_D píše:
Katolický farář Oliver O´Grady znásilnil ... pre toto považujem RKC a všetko s ňou spojené každú jednu odnož za sektu
to sú chybné dedukcie a zovšeobecňovania... to, že nejaký katolík zhreší, to sa predsa nedá zovšeobecniť teraz na celý katolicizmus - takou logikou by si mohol povedať, že všetci ľudia sú sekta, lebo ten človek, čo to urobil, bol aj človek... ba to skôr takto by si mohol, lebo pokiaľ ide o KC, tá oficiálne odsudzuje cudzoložstvo, znásilnenia a všetky podobné hriechy, takže tie prípady neboli v súlade s učením KC, a keď tie prípady odsudzuješ, tak vlastne dávaš učeniu Cirkvi zapravdu... - to je ten rozdiel...
KC to kryla 30 rokov mne je jedno čo je na papieri skutky sú dôležité a skutky hovoria opak. To nebol nejaký jeden katolík ale určité množstvo ľudí čo ho krylo a bolo to organizované. To mi nepríde ako nejaký jeden niekto kde si tam si. Na to, že to zhrešil len tak jeden nejaký hriešnik je toho celkom dosť viď tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_sex_abuse_cases

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť