Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
jaroslav píše:
Live_D: tvoj pohľad na cirkev je príliš zjednodušený. Nič nie je čiernobiele, to len komunisti sa nám sňažili nahovoriť -zlá bohatá cirkev,zlí kresťania a mi komunisti sme tí dobrí. Cirkev ako takú sa sňažili zliklidovať vo viacerých krajinách aj v minulosti aj v súčastnosti.V minulosti to robil dôsledne napríklad Stalin ( tiež argumentovali tak primítívne, že aká je cirkev bohatá ) , a vieš ako to v Rusku dopadlo, katastrofa minimálne na 100 rokov. Teraz je to napríklad v severnej Kórei, vo Vietneme, a postupne sa vyvíjajú tlaky umlčať cirkev aj v západnej Európe, viď Francúzsko.
To že Tebe RKC "zničila život" svedčí len o chybe na Tvojej strane. Evidentne si sa neformoval ,napríklad aj pravidelním čítaním Sv.písma, asi si sa ani nemodlil za múdrosť ,za Ducha sv. Ak by si to všetko robil úprimne,tak by si sa stal postupne slobodným človekom, a nemal by si pocit "zničeného života"

Žalm127: Ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú. toto si Európania neuvedomujú, a aj pre túto ich pýchu ( my Boha nepotrebujeme) Európa upadá -morálne , ekonomicky, kultúrne, a ak sa nespämetá, tak potom padne úplne , a ostane len skanzemom, ako to nedávno povedal jeden židovský historik.
Jasné komunisti môžu za špinavosti v cirkvi :roll: Prečo je treba ťahať pri porovnaní sekty (scientológie) so sektou (RKC) ďalšiu ideológiu (komunizmus) ?
Ja neuznávam žiadny izmus kapitalizmus je proti ľuďom tak ako komunizmus feudalizmus katolicizmus scientologizmus atď Som v prvom rade človek a zodpovedám sám za seba nepotrebujem aby na mne parazitovali organizácie a spolky. Tu je krásne na tebe vidieť tá slepota keď v tvojej organizácii je špina tak poukážeš na inú v ktorej bola špina tiež ale to nič nemení na fakte, že cirkev je nepotrebná organizácia čo vysáva štáty a ľudí. Ale prosím Ťa ako to dopadlo ? Čo má spoločné bordel v Severnej Kórei s tým, že tam nieje církev ? Veď ani v Japonsku nieje a je to jedna z najvyspelejších krajín !!!
Tu máš jednoduchý obrázok čo ukazuje praktickosť katolicizmu
Hej evidetne si ty bol pri mne keď som čítal bibliu a modlil sa som rád, že máš nadľudské schopnosti a všetko vidíš aj do mňa :roll: Hovorím, že mi ho zničila práveže teraz som slobodný. To "blahodárne" pôsobenie cirkvi som už dostal zo seba tie bludy, klamstvá a zotročovanie. Ešte jeden obrázok pre teba Jaroslav na zamyslenie:

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13021 príspevkov
to su take argumenty pre pospolity lud
cize efektne ale bez realnej informacnej hodnoty
co na to viac dodat ?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
slobodný útočí a kričí ako sú ostatní zlí prečo?
Boh láme ruky, keď siahneš po cudzom majetku, alebo inej žene?
to je nesloboda?
"robím si čo chcem - dokonca aj veci čo sú proti zákonu" - to teraz chceš aby nás Boh zotročil?
alebo prečo sa sťažuješ, že nezasiahne proti znásilneniu?
zakázal to - aha, to je nesloboda a vymývanie mozgov.
zakázal aj kopu iných vecí a robia sa - alebo skrátka sloboda len vtedy, keď sa to tebe páči?
ty chceš byť slobodný a sťažuješ sa, že Boh ti tú slobodu (rozhodnúť sa aj proti nemu) nevzal?
alebo ako mám chápať tvoju túžnu po slobode?
chápeš na čo sa sťažuješ?

od 09.03.2003 14:07:57
napísal 51 príspevkov
Cirkev je společenstvo veriacich ,ak je vo farnosti 100 kresťaňov,tak je miestna cirkev taká dobrá -alebo zlá ,ako je tých 100 veriacich ludí. A kedže sme nedokonalí ludia ,tak aj cirkev má množstvo nedostatkov. Ja som nikde netvrdil,že cirkev je dokonalá, to ani nemôže byť.
prvý obrázok- text : Boh nám dal slobodu, to nám slúbil ( ale to by si mal vedieť, ked si čitaval Bibliu). Za znásilnenie môže konkrétny človek , ktorý dostal slobodu od Boha, a za svoje skutky sa bude zodpovedať.
druhý obrázok-text : nie-väčšina ludí v súčastnosti neverí ,že na nebi je" neviditelný muž ", ale množstvo ludí má reálnu skúsenosť s Bohom a jeho mocou a pôsobením v ich životoch.
Bolo by vhodné, keby si konkretizoval ako ti RKC zničila život, na základe čoho to tvrdíš. Mne to totiž nejde do hlavy, znova sa opakujem ,ak si čítaval pravidelne každý deň sv. písmo, modlil si sa s čistým srdcom za dary, žil si spravodlivý život v súlade s desatorom, tak Ti žiadna RKC nemohla zničiť život, si predsa slobodný človek. Ak si mal nejaké pochybnosti, tak si mal hladať odpoveď v Biblii. Na jednej strane tvrdíš že cirkev zotročuje, a na druhej strane ( prvý obrázok ) by si chcel aby Boh zasahoval do našej slobody , a nedal nám slobodu konania? Chybu hladaj u seba!

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misojogi píše:
to su take argumenty pre pospolity lud
cize efektne ale bez realnej informacnej hodnoty
co na to viac dodat ?
Ak Ťa môžem poprosiť k téme. Aký je to ten rozdiel medzi RKC a scientológiou pokojne sa rozpíš a ukáž mi to v bodoch. Pokojne ignoruj tie obrázky nenútim Ťa ich brať ako smerodatné mňa zaujímajú hlavne rozdieli medzi RKC a scientológiou.

Obrázok užívateľa

napísal 13021 príspevkov
vies co precital si knihu Za mostom je Xenu
najdes cez googla

podobne porovnanie ako pozadujes je na dizertacnu pracu a minimalne rok kazdenneho pisania ....

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misojogi píše:
vies co precital si knihu Za mostom je Xenu
najdes cez googla

podobne porovnanie ako pozadujes je na dizertacnu pracu a minimalne rok kazdenneho pisania ....
Pojal si to priveľmi odborne veď základné rozdiely by mali byť vidieť na prvý pohľad a ľahko ukázatelné v čom je problém ? Keď už tú knihu "Za mostom je Xenu" si sem mohol dať link pre ostatných http://www.r-factor.cz/pda/clanky-pda/kniha-xenu-sk-pda/obsah.htm
Tu si môžeš prečítať v tejto knihy manipulačné techniky komunistov a RKC:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-psychoterapia_Velka-prirucka-hypnozy-Werner-J-Meinhold--SK--Kniha_374901.html
Ak nájdem na nete tú knihu dám ti sem link.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
live_D píše:

aby si nezabudol v knihe je opis aj reklamných kampaní - v podstate aj tie obrázky aké si dal (am ku námietkam na ne si sa nevyjadril) sú propaganda (reklama) - jednoduché zapamätateľné slogany a ľahké myšlienky, ktoré utkvejú v pamäti, posilnia názor a podobne.
žiadna hĺbka ale.
ak nazývaš reklamu vymývaním mozgov, tak toho sa týkajú tie obrázky tiež.
a áno, tú knihu som čítal už pred rokmi.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
Vespa píše:
žiadna hĺbka ale

Prave naopak - je to v skratke vyjadrena zakladna otazka.

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
Vespa píše:
live_D píše:

aby si nezabudol v knihe je opis aj reklamných kampaní - v podstate aj tie obrázky aké si dal (am ku námietkam na ne si sa nevyjadril) sú propaganda (reklama) - jednoduché zapamätateľné slogany a ľahké myšlienky, ktoré utkvejú v pamäti, posilnia názor a podobne.
žiadna hĺbka ale.
ak nazývaš reklamu vymývaním mozgov, tak toho sa týkajú tie obrázky tiež.
a áno, tú knihu som čítal už pred rokmi.

Áno reklama je vymývanie mozgov pretože sa Ťa pokúša donútiť kupovať niečo čo nepotrebuješ k životu a oberá Ťa o čas a mozgovú kapacitu tým, že sa niekto snaží infikovať tvoju myseľ nezmyslami. To čo som ja dal tie obrázky tie od teba nevyžadujú žiadne financie ani patrenie k nejakej organizácii skôr iba ti dávajú podnet na zamyslenie sa nad tým v čo veríš. Napr. taká RKC oberá SR a iné štáty o milióny rovnako ako iné sekty a zbytočné organizácie ako scientológia. Mimo toho keď tu niekto argumentoval tými misionármi čo pracujú len za jedlo to akože nikde na svete si ľudia nepomôžu ? To len ak veria v Boha alebo nejakú "svätú" pravdivú knihu prípadne organizáciu ? Tak to sme potom na tom ľudstvo veľmi zle ak človek pomáha len preto, že mu to káže viera v Boha/kniha/organizácia a nerobí to z vlastnej vôle a rozumu. :o Presne pre toto považujem RKC a všetko s ňou spojené každú jednu odnož za sektu http://dokumentarni.tv/nabozenstvi-vira/zbav-nas-vseho-zleho-deliver-us-from-evil
Tu sa dá daný dokumentárny film stiahnúť http://uloz.to/xmZfdts/zbav-nas-vseho-zleho-cz-dvdrip-avi

Obrázok užívateľa

napísal 13021 príspevkov
Citácia:
Napr. taká RKC oberá SR a iné štáty o milióny rovnako ako iné sekty a zbytočné organizácie ako scientológia.

to su take argumenty ako ze Fico aj Miklosko aj Husak su na rovnakej urovni pretoze maju vsetci dve nohy dve ruky a dve oci ...

Citácia:
Mimo toho keď tu niekto argumentoval tými misionármi čo pracujú len za jedlo to akože nikde na svete si ľudia nepomôžu ? To len ak veria v Boha alebo nejakú "svätú" pravdivú knihu prípadne organizáciu ? Tak to sme potom na tom ľudstvo veľmi zle ak človek pomáha len preto, že mu to káže viera v Boha/kniha/organizácia a nerobí to z vlastnej vôle a rozumu.

chod sa pozriet do Indie a pochopis ze tam im nabozenstvo hovori nieco ine
pozri sa tam ako sa oni (ne)venuju svojim chorym a biednym ....
az tak ze musela prist Matka Tereza, aby im to ukazala

proste ked nechces vidiet rozdiel medzi nabozenstvami tak ho neuvidis, ani keby Ti clovek slamkou fukal cukor (zvrat nasej ucitelky na ZS)

Si nabruseny proti RKC ale len preto ze mas falosne informacie alebo si mozno stretol niekoho, kto sa voci zachoval zle
alebo mozno je chyba aj v Tvojom nastaveni vnimania ...

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Napr. taká RKC oberá SR a iné štáty o milióny rovnako ako iné sekty a zbytočné organizácie ako scientológia.

to su take argumenty ako ze Fico aj Miklosko aj Husak su na rovnakej urovni pretoze maju vsetci dve nohy dve ruky a dve oci ...

Citácia:
Mimo toho keď tu niekto argumentoval tými misionármi čo pracujú len za jedlo to akože nikde na svete si ľudia nepomôžu ? To len ak veria v Boha alebo nejakú "svätú" pravdivú knihu prípadne organizáciu ? Tak to sme potom na tom ľudstvo veľmi zle ak človek pomáha len preto, že mu to káže viera v Boha/kniha/organizácia a nerobí to z vlastnej vôle a rozumu.

chod sa pozriet do Indie a pochopis ze tam im nabozenstvo hovori nieco ine
pozri sa tam ako sa oni (ne)venuju svojim chorym a biednym ....
az tak ze musela prist Matka Tereza, aby im to ukazala

proste ked nechces vidiet rozdiel medzi nabozenstvami tak ho neuvidis, ani keby Ti clovek slamkou fukal cukor (zvrat nasej ucitelky na ZS)

Si nabruseny proti RKC ale len preto ze mas falosne informacie alebo si mozno stretol niekoho, kto sa voci zachoval zle
alebo mozno je chyba aj v Tvojom nastaveni vnimania ...
Jasné až Matka Tereza musela prísť Gándího tam vôbec nemali ešteže nositeľom dobra je len RKC prečo si vynechal ten dokument čo hovorí o praktikách RKC? To, že sa sem tam vyskytne aj niekto dobrý v RKC nerobí z tej organizácie nič dobré !! Jednotlivci nikdy nezachránia prehnitú organizáciu !! Alebo mi chceš povedať napr, že taký komunizmus nemal dobrých ľudí (komunistov) ? Ak áno prečo neobhajuješ komunizmus ako správny ? Aký mám vidieť rozdiel ? Všetky tvrdia trvdenia bez dôkazov a tlačia ich mladým ľuďom do hláv tak ako to robili komunisti/nacisti/a iní kde konkrétne je rozdiel ? Aj nacisti napr rozvinuli ekonomiku nemecka teraz ich mám za to oslavovať ? :roll: Každá nezmyselná nepotrebná a dokonca až protiľudská ideológia (náboženstvo) spravila sem tam aj niečo dobré a to preto ju mám vyzdvihovať ? Viď napr Holandsko s ich chorými praktikami nepotrebujem byť člen žiadnej sekty aby som videl, že im tam načisto preskakuje. Stačí mi na to rozum ktorý mi vraví, že nemôže byť ľudské ak niekto dáva možnosť legálne a zákonne zdravým jedincom čo majú celý život pred sebou zabiť sa a ešte to oslavujú ako pokrok !! :cry: :evil:
Niesom nabrúsený len proti RKC ale všetkým sektám/ideológiám riadim sa len svojim umom a odporúčam to každému slobodnému človeku. Kto potrebuje stále niekoho aby ho viedol za ručičky nieje dospelý. Ak potrebuješ aby Ťa iní riadili (RKC) je mi to ľúto. Ale nepáči sa mi to aj keď rešpektujem tvoje názory a rozhodnutie no mrzí ma a je mi ľúto ak je tvoja myseľ otrokom knihy z pred 2000 rokov.

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1630 príspevkov
Citácia:
Jasné až Matka Tereza musela prísť Gándího tam vôbec nemali ešteže nositeľom dobra je len RKC prečo si vynechal ten dokument čo hovorí o praktikách RKC? To, že sa sem tam vyskytne aj niekto dobrý v RKC nerobí z tej organizácie nič dobré !! Jednotlivci nikdy nezachránia prehnitú organizáciu !! Alebo mi chceš povedať napr, že taký komunizmus nemal dobrých ľudí (komunistov) ? Ak áno prečo neobhajuješ komunizmus ako správny ? Aký mám vidieť rozdiel ? Všetky tvrdia trvdenia bez dôkazov a tlačia ich mladým ľuďom do hláv tak ako to robili komunisti/nacisti/a iní kde konkrétne je rozdiel ? Aj nacisti napr rozvinuli ekonomiku nemecka teraz ich mám za to oslavovať ? Každá nezmyselná nepotrebná a dokonca až protiľudská ideológia (náboženstvo) spravila sem tam aj niečo dobré a to preto ju mám vyzdvihovať ? Viď napr Holandsko s ich chorými praktikami nepotrebujem byť člen žiadnej sekty aby som videl, že im tam načisto preskakuje. Stačí mi na to rozum ktorý mi vraví, že nemôže byť ľudské ak niekto dáva možnosť legálne a zákonne zdravým jedincom čo majú celý život pred sebou zabiť sa a ešte to oslavujú ako pokrok !!
Niesom nabrúsený len proti RKC ale všetkým sektám/ideológiám riadim sa len svojim umom a odporúčam to každému slobodnému človeku. Kto potrebuje stále niekoho aby ho viedol za ručičky nieje dospelý. Ak potrebuješ aby Ťa iní riadili (RKC) je mi to ľúto. Ale nepáči sa mi to aj keď rešpektujem tvoje názory a rozhodnutie no mrzí ma a je mi ľúto ak je tvoja myseľ otrokom knihy z pred 2000 rokov.
Porovnavat Matku Terezu a Gandiho je nonses. Uloha oboch bola uplne rozdielna. V com bol vlastne dobry Gandi? OK hral hlavnu ulohu v zalozei Indii ako statu, ale skor si myslim, ze by ktomu doslo aj bez Gandiho. Co ineho Gandi spravil - snazil sa zjednotit narod aj tak sa mu to uplne nepodarilo, kedze sa India rozdelila na Indiu a pakistan. O kolko chudobnych sa postaral Gandi? Kolko narkomanov a chudobnych zachranil Gandi? Zbieral snad Gandi ludi zo zeme, ktorych opustila beznadej tak ako to robila Matka Tereza?
Tvoaj teoria,ze sem tam je v RKC niekto dobry je scestna, skor by som povedal,ze drviva vacsina z cca 1.2 mld RKC a GC su dobry a statocny ludia, uprimny veriaci ktori maju svoje kazdodenne problemy, svoje pochybnosti a pady a ano aj zhresia, pretoze su iba ludia. v ktorom nabozenstve sa statisice ludi vzdali svojich zivotov a isli pomahat z cistej lasky bliznemu svojmu, pomahat socialne biednym, ktore nabozenstvo ma charitativne organizacie po celom svete, ktore nabozenstvo sa na Slovensku stara o tych ktorych ani nasa "socialna siet" nechce, o tych uplne poslednych z poslednych? Kde stoja zobraci? Snad pred mestakymi uradmi? Nie ale pred kostolom pretoze vedia, ze od krestanov sa dockaju milosrdenstva hoci mnohi maju sami do vrecka velmi hlboko. Ano toto robi ta zla RKC na ktoru plujes.

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Jasné až Matka Tereza musela prísť Gándího tam vôbec nemali ešteže nositeľom dobra je len RKC prečo si vynechal ten dokument čo hovorí o praktikách RKC? To, že sa sem tam vyskytne aj niekto dobrý v RKC nerobí z tej organizácie nič dobré !! Jednotlivci nikdy nezachránia prehnitú organizáciu !! Alebo mi chceš povedať napr, že taký komunizmus nemal dobrých ľudí (komunistov) ? Ak áno prečo neobhajuješ komunizmus ako správny ? Aký mám vidieť rozdiel ? Všetky tvrdia trvdenia bez dôkazov a tlačia ich mladým ľuďom do hláv tak ako to robili komunisti/nacisti/a iní kde konkrétne je rozdiel ? Aj nacisti napr rozvinuli ekonomiku nemecka teraz ich mám za to oslavovať ? Každá nezmyselná nepotrebná a dokonca až protiľudská ideológia (náboženstvo) spravila sem tam aj niečo dobré a to preto ju mám vyzdvihovať ? Viď napr Holandsko s ich chorými praktikami nepotrebujem byť člen žiadnej sekty aby som videl, že im tam načisto preskakuje. Stačí mi na to rozum ktorý mi vraví, že nemôže byť ľudské ak niekto dáva možnosť legálne a zákonne zdravým jedincom čo majú celý život pred sebou zabiť sa a ešte to oslavujú ako pokrok !!
Porovnavat Matku Terezu a Gandiho je nonses. Uloha oboch bola uplne rozdielna. V com bol vlastne dobry Gandi? OK hral hlavnu ulohu v zalozei Indii ako statu, ale skor si myslim, ze by ktomu doslo aj bez Gandiho. Co ineho Gandi spravil - snazil sa zjednotit narod aj tak sa mu to uplne nepodarilo, kedze sa India rozdelila na Indiu a pakistan. O kolko chudobnych sa postaral Gandi? Kolko narkomanov a chudobnych zachranil Gandi? Zbieral snad Gandi ludi zo zeme, ktorych opustila beznadej tak ako to robila Matka Tereza?
Tvoaj teoria,ze sem tam je v RKC niekto dobry je scestna, skor by som povedal,ze drviva vacsina z cca 1.2 mld RKC a GC su dobry a statocny ludia, uprimny veriaci ktori maju svoje kazdodenne problemy, svoje pochybnosti a pady a ano aj zhresia, pretoze su iba ludia. v ktorom nabozenstve sa statisice ludi vzdali svojich zivotov a isli pomahat z cistej lasky bliznemu svojmu, pomahat socialne biednym, ktore nabozenstvo ma charitativne organizacie po celom svete, ktore nabozenstvo sa na Slovensku stara o tych ktorych ani nasa "socialna siet" nechce, o tych uplne poslednych z poslednych? Kde stoja zobraci? Snad pred mestakymi uradmi? Nie ale pred kostolom pretoze vedia, ze od krestanov sa dockaju milosrdenstva hoci mnohi maju sami do vrecka velmi hlboko. Ano toto robi ta zla RKC na ktoru plujes.
Dalo by sa ti tu citovať stovky špinavostí RKC ale určite to boli len chudáčikovia hriešnici čo tam po nejakých znásilnených deťoch a nejaké tie ukradnuté milióniky hlavne, že tu máme hotový eden :roll: Mohol by som ti tu copy pastovať veľa takých dokumentov ale komu niet rady tomu niet pomoci fascinujúce ako radi ukazuje na komunistov ale u seba tie svinstvá nechcete vidieť. Je to smutné, že na to aby ste konali dobro potrebujete 2000 ročnú knihu či organizáciu a treba Vám to dať príkazom. :cry: :roll:

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1630 príspevkov
Citácia:
Dalo by sa ti tu citovať stovky špinavostí RKC ale určite to boli len chudáčikovia hriešnici čo tam po nejakých znásilnených deťoch a nejaké tie ukradnuté milióniky hlavne, že tu máme hotový eden Mohol by som ti tu copy pastovať veľa takých dokumentov ale komu niet rady tomu niet pomoci fascinujúce ako radi ukazuje na komunistov ale u seba tie svinstvá nechcete vidieť. Je to smutné, že na to aby ste konali dobro potrebujete 2000 ročnú knihu či organizáciu a treba Vám to dať príkazom.
To,ze minulost RKC je taka aka je o tom sa vie, nie je nic co by sme nevedeli alebo bolo nieco tajneho a urcite nikto to neobhajuje. Napriek tomu tu Cirkev stale je pretoze je postavena na uplne niecom inom a nie je to iba na zaklade toho co si krestan niekde precita v nejakej 2000 rokov starej knihe. To by sotva stacilo, nemyslis? Na to, aby som urobil dobry skutok nepotrebujem ziaden prikaz pretoze krestan vie robit dobry skutok aj bez toho aby mu to niekto hovoril. A ked budes hodnotit druheho skus najprv hladat chyby najprv na sebe, zhodnot, kolko si ty spravil skutkov lasky. Nemyslim si, ze ohovaranie a plutie patri do tejto kategorie.

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť