Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12559 príspevkov
Scientologové pořádají na školách protidrogové přednášky a společnost mlčí
Publikováno 26. 6. 2013 | Autor: Jimmy Hayek

Představte si, že by si základní školy zvaly muslimské občanské sdružení, aby jeho členové poučili děti v rodinné výchově o tom, jak má vypadat manželství a jaká je role ženy v něm. Troufám si po zkušenosti s případem muslimské učitelky tvrdit, že podobné aktivity škol by tvrdě narazily na odpor rodičů a většiny společnosti. Když si ale základní školy zvou scientology na protidrogovou přednášku, společnost mlčí.
http://jimmyhayek.cz/scientologove-poradaji-na-skolach-protidrogove-prednasky-a-spolecnost-mlci/

tento problem(Scientologov) hrozi aj u nas ... preto je dolezite na to poukazat
co sa tyka samotneho clanku tak niektore nazory autora su otazne, ale to je na dlhsiu diskusiu (ci a nakolko ma byt marihuana dekriminalizovana)

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
Prepac, ale na nasich skolach su krestania uz nasackovani !
A ked poviem, ze to nie je dobre, tak sa aj Ty tvaris udivene. :-)
A ini su uz "nebezpecni" ...

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Myslím že celý článok je zase o tom kto to robí a nie čo robí. Aj ked sú to scientológovia môžu byť aj odborníci na drogovú závislosť. Autor ich viackrát nazýva "rádoby odborníci". Autor sa mi zdá ako obhájca mäkkých drog (maryška) a zdá sa mi že mu vadí tá protidrogová osveta kde sa aj mäké drogy prezentujú ako nebezpečné. Ja si myslím že nebezpečné sú aj mäkké a sú vstupnou bránou k tvrdým drogám. Pochybujem že by v rámci protidrogovej prednášky propagovali svoju ideológiu a lákali ludí. Je určité nebezpečenstvo že následne budú pozývať absolventov na dalšie a dalšie kurzy, ale deti majú rodičov (resp učiteľov) s ktorými to majú prebrať - kedy a kam ísť a aký kurz navštíviť.

A porovnanie s molsimkou na začiatku článku je jednoduchá manipulácia. Je to vec kultúry a náboženstva, kým drogy sú vec vysoko odborná a prednáška nemôže byť ovplyvnené vierovyznaním prednášajúceho ale jeho odbornosťou.

Záver: tendenčný článok s cielom zabrániť protidrogovej kampani v školách pod pláštikom boja proti sekte

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Citácia:
Je to stejné jako tvrdit, že hraní si na indiány v dětství vede k vraždění v dospělosti, protože určité procento vrahů si v dětství hrálo na indiány.
:D
ale tému mariška ako vstupná droga by som zas nepodceňoval. Je to síce komplexnejšie ako "automatické skĺznutie" ale úplne to zamietnuť je trocha silná káva.
Citácia:
Oni nejsou nijak naivní, jejich systém je promyšlený. Do škol samozřejmě nejdou s tím, že jsou scientologové. Pomocí přednášek zaměřených na drogovou problematiku si mapují terén a získávají nové kontakty. Obecně lze říct, že jim podobné akce slouží k náboru nových lidí,
klasický marketing - takže to by som bral ako možnosť báť sa, na druhej strane - ak by také robil hocikto iný - rovnako by sa ozývali varovné hlasy?
ALE - faktom je, že "čistiace kurzy" sú a slúžia ako nábor a vymývanie mozgov.
Citácia:
když puberťák dostane do ruky scientologickou brožuru o drogách, v níž jsou absolutní nesmysly, které jsou v přímém rozporu s jeho osobní zkušeností, oslabí se autorita jakékoliv další informace o drogách. I autorita zcela pravdivé informace, že s heroinem se nedá žít.“

klamať sa nemá - vytvára sa nesprávny obraz, ktorý kazí vnímanie reality a potom sa vníma skreslene a samozrejme vznikajú nesprávne výsledky.
a potom....
(a to platí samozrejme aj pre pravdivosť života kresťanov - k inej téme poznámka)

Obrázok užívateľa

napísal 12559 príspevkov
Legi
ono je naozaj rozdiel medzi krestanmi a scientologmi
ten rozdiel sa vola vymyvanie mozgu ....
a vo viacerych statoch je kvoli tomu scientologia zakazana ako nebezpecna ..

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
obhajcovia marihuany sa tvaria, ze jedina cesta, ktora by dokazovala marijuanu ako vstup k tvrdym drogam je lekarska. ibaze to je prave blbost. sice neexistuje fyzicky priamy suvis s marihuanou ktory by neskor plynule presiel k heroinu, dajme tomu. ALE...

vazne sa niekto chce tvarit, ze neexistuje ani socialna cesta, pekne vydupana od marisky po tvrde drogy?

v partii, v ktorej "peer pressure" (neviem ako je to po slovensky) dotlaci pubertakov k pokusom s mariskou neexistuje o nic vacsie riziko, ze zacnu pokusat aj kokain, pervitin, lsd, atd, nez dajme tomu v kruzku mladych filatelistov? akoze klapky dolu... :roll:

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
tlak partie by sa to dalo preložiť.
a naozaj - ak niekto vie a cíti, že mu droga robí fajn, a ak mu prestane stačiť, tak môže ísť ďalej.
"vie" že to nie je až tak strašné ako sa snažia nahovoriť "autority" a podobne.
je jasné, že to nie je automatická cesta, na to poznám dosť trávnikárov, ale...

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
misojogi píše:
ono je naozaj rozdiel medzi krestanmi a scientologmi
ten rozdiel sa vola vymyvanie mozgu ....
a vo viacerych statoch je kvoli tomu scientologia zakazana ako nebezpecna ..
Prosím ? :o To som zvedavý v čom je rozdiel rád by som tomu rozumel ak budeš taký láskavý popíš mi v čom konkrétne je to rozdielne.
RKC je na školách presadzuje sa bez ohľadu na ostatných scientológia tiež pričom ani jedna strana nemá pre svoje tvrdenia dôkazy.
Obe zaujíma len mať čo najviac členov a najväčšie zisky o čom svedčí bohatstvo oboch organizácii.
Dalo by sa pokračovať neviem v čom konkrétne je rozdiel ale rád sa nechám poučiť.

Hej a pretože RKC nieje zakázaná lebo je to priveľký moloch samozrejme je dobrá. Aj nacizmus bol povolený a štátom požehnaný. To, že je niečo povolené ešte nerobí z danej veci dobrú či správnu či pravdovravnú.

Za seba a vlastnú skúsenosť môžem povedať, že mne RKC len zničila život a vymývala mi mozog tak ako to robia všetky sekty/náboženstvá/ideológie. Máte vo svojej filozofii aj múdre myšlienky a tie chválim a aj podložené čo je fajn ale rovnaké má veľa náboženstiev siekt či ideológii. Napr ako lásku.

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Obe zaujíma len mať čo najviac členov a najväčšie zisky o čom svedčí bohatstvo oboch organizácii.

tak trosku zjednodusujes. ked nejaka farnost trie biedu (a akoze ich je nie malo!) tak o ich cinnosti povies, ze ich zaujimaju len co najvacsie zisky? ak niekto ide robit misionara doslova za stravu, to je tiez o co najvacsich ziskoch? kolko poznas ty osobne bohatych knazov? tito knazi konaju v snahe o co najvacsie zisky? povedat, ze rkc je postavena len na co najvacsich ziskoch sa jednoducho neda - existuje X aktivit, ktore su vyslovene ale vyslovene ekonomicky stratove.

Citácia:
Dalo by sa pokračovať...

ak by sa "dalo pokracovat" takymto skreslujucim sposobom, tak je lepsie ze si nepokracoval...

Citácia:
Za seba a vlastnú skúsenosť môžem povedať, že mne RKC len zničila život

ty mas zniceny zivot vdaka RKC? fuha...

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:

tak trosku zjednodusujes.ked nejaka farnost trie biedu (a akoze ich je nie malo!)tak o ich cinnosti povies, ze ich zaujimaju len co najvacsie zisky? ak niekto ide robit misionara doslova za stravu, to je tiez o co najvacsich ziskoch? kolko poznas ty osobne bohatych knazov? tito knazi konaju v snahe o co najvacsie zisky? povedat, ze rkc je postavena len na co najvacsich ziskoch sa jednoducho neda - existuje X aktivit, ktore su vyslovene ale vyslovene ekonomicky stratove.

Kde aké farnosti trú biedu ? Pokiaľ viem všade sa neustále obnovujú kostoly.
Bohatých kňazov ? Sokol ktorý si tu stavia za milióny domov dôchodcov možno tomu len nerozumiem nechám sa poučiť.
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/arcibiskup-sokol-prispel-na-zahadne-financovany-domov-dochodcov.html
Vyslovene ekonomicky trie biedu ? :o
http://martindavidfedorko.blog.pravda.sk/2013/06/14/ako-chudobne-su-cirkvi-vieme-odpoved/
Tu je vidieť tá bieda svetovo http://hnonline.sk/svet/c1-59429630-pozrite-sa-kde-ma-katolicka-cirkev-najviac-majetku

Btw sme offtopic vyjadroval som sa najmä k tomu, že sa vyčleňujete ako niečo extra ale nevidím žial ani najmenší rozdiel medzi RKC a scientológiou možno tak v metodike vymývania mysle, scientológovia sú modernejší.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
live_D píše:

Btw sme offtopic vyjadroval som sa najmä k tomu, že sa vyčleňujete ako niečo extra ale nevidím žial ani najmenší rozdiel medzi RKC a scientológiou možno tak v metodike vymývania mysle, scientológovia sú modernejší.

jaké of topic? Sa pýtam, že či je rozdiel medzi tým, ak niekto pracujev cirkvi preto, aby sa šírila dobrá vec, alebo preto, aby mali veľa prachov?
toto je základný rozdiel v tejto otázke.
a duhotne - je rozdiel mať stádo bezmozkov, ktorí odkývajú všetko ako vychovať stádo osobností.

Obrázok užívateľa

napísal 12559 príspevkov
Citácia:
Za seba a vlastnú skúsenosť môžem povedať, že mne RKC len zničila život a vymývala mi mozog tak ako to robia všetky sekty/náboženstvá/ideológie.
Asi si doteraz nezazil skutocnu sektu, bud rad .... potom by si ten rozdiel pochopil velice rychlo ..... ale mozno by uz bolo neskoro ....
teda ak by si ho vobec pochopil .... :-?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Za seba a vlastnú skúsenosť môžem povedať, že mne RKC len zničila život a vymývala mi mozog tak ako to robia všetky sekty/náboženstvá/ideológie.
Asi si doteraz nezazil skutocnu sektu, bud rad .... potom by si ten rozdiel pochopil velice rychlo ..... ale mozno by uz bolo neskoro ....
teda ak by si ho vobec pochopil .... :-?
Co asi hovoria ludia, co "zazili" hnutie Nazaret ? :roll:

Obrázok užívateľa

napísal 12559 príspevkov
Citácia:
Co asi hovoria ludia, co "zazili" hnutie Nazaret ? :roll:

To Ti mozem povedat z vlastnej skusenosti
aj ked Benovci(hnutie Nazaret) maju sektarske prvky, tak stale je tam este dost dobreho a hlavne je tam korekcia zo strany ostatnej cirkvi ....
takze nie je to take beznadejne ako v uplne izolovanej spolocnosti
proste aj medzi sektami existuju rozne stupne, pricom Scientologovia patria k tym horsim ...

od 09.03.2003 15:07:57
napísal 51 príspevkov
Live_D: tvoj pohľad na cirkev je príliš zjednodušený. Nič nie je čiernobiele, to len komunisti sa nám sňažili nahovoriť -zlá bohatá cirkev,zlí kresťania a mi komunisti sme tí dobrí. Cirkev ako takú sa sňažili zliklidovať vo viacerých krajinách aj v minulosti aj v súčastnosti.V minulosti to robil dôsledne napríklad Stalin ( tiež argumentovali tak primítívne, že aká je cirkev bohatá ) , a vieš ako to v Rusku dopadlo, katastrofa minimálne na 100 rokov. Teraz je to napríklad v severnej Kórei, vo Vietneme, a postupne sa vyvíjajú tlaky umlčať cirkev aj v západnej Európe, viď Francúzsko.
To že Tebe RKC "zničila život" svedčí len o chybe na Tvojej strane. Evidentne si sa neformoval ,napríklad aj pravidelním čítaním Sv.písma, asi si sa ani nemodlil za múdrosť ,za Ducha sv. Ak by si to všetko robil úprimne,tak by si sa stal postupne slobodným človekom, a nemal by si pocit "zničeného života"

Žalm127: Ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú. toto si Európania neuvedomujú, a aj pre túto ich pýchu ( my Boha nepotrebujeme) Európa upadá -morálne , ekonomicky, kultúrne, a ak sa nespämetá, tak potom padne úplne , a ostane len skanzemom, ako to nedávno povedal jeden židovský historik.

[ Príspevkov: 59 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť