Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.05.2013 20:03:37   bločková lotéria

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5242 príspevkov
http://www.aktuality.sk/clanok/228761/blockova-loteria-bude-realitou-od-septembra/

...som velmi zvedava, ako to ma fungovat a co za vyhry to akoze maju byt. Tusim za tym odosielanie spoplatnenych sms...

Poslať 16.05.2013 7:11:27   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12920 príspevkov
podla mna celkom dobry napad ...

Poslať 16.05.2013 7:29:19   Re: bločková lotéria bude realitou

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18807 príspevkov
anuk píše:
Tusim za tym odosielanie spoplatnenych sms...

Tusis dobre.
Ved ako by to bolo, aby sa niekto na ludoch nenabalil ?
Ja sa len cudujem, ze ich este nenapadlo urobit to pre predajcov ako POVINNOST ... :lol:

Poslať 16.05.2013 8:27:33   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

napísal 12920 príspevkov
tak to je pekne svinstvo

povodna myslienka pochadza z Tchai Wanu a funguje tak ze KAZDY blocek automaticky je zaradeny do losovania o vyhru
a tak si kazdy vsetko poctivo odklada a vyzaduje blocek co keby vyhral ...
a predaj bez blocka u nich neexistuje, lebo kto by sa chcel vyhnut vyhre ze ano ...

ale toto posielanie SMS je teda pekne svinstvo
uplne anuluje povodnu myslienku ...

Poslať 16.05.2013 9:11:51   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
20% daň
ak mesačne ušetrím čo len 50€ je to istá výhra a môžem kašlať na náhodné vyžrebovanie.
takže 1) niekto sa na tom nabalí
2) zahmlievanie aby sa vytvoril dojem, že sa niečo robí

Poslať 16.05.2013 9:48:20   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

napísal 12920 príspevkov
http://tunaj.blog.pravda.sk/2012/05/09/ako-zlepsit-vyber-dani-najma-dph-na-slovensku/

Ako zlepšiť výber daní, najmä DPH, na Slovensku
9. Máj 2012, Prečítané 2 218x, tunaj, Nezaradené,

Dnes som mal voľnejší deň a surfoval som po internete. Na českých stránkach http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/danova-loterie-na-tchajwanu-blbost-nebo-realita.html som narazil na veľmi zaujimavú informáciu od významného českého podnikateľa. Myslím si, že naše Ministerstvo financií by mohlo túto informáciu preveriť a pokiaľ je pravdivá, stálo by za to, uskutočniť ju aj na Slovensku. Som presvedčený, že by pomerne rýchlo a výrazne pomohla pri výbere daní, najmä DPH.

Text článku z internetu, z hore uvedenej adresy:

Možná už se vám to také stalo. Řemeslník se opatrně zeptá, zda na to chcete účet, anebo budete raději platit nižší cenu bez dokladu. V České republice se prostě přivírá oko nad tím, že část peněz v byznysu teče bez toho, že by se z nich odváděla daň.

Naše firma měla téměř 15 let pobočku na Tchaj-wanu. Díky tomu jsem měl možnost poznat o této zemi hodně zajímavého. Jedna z věcí, kterou jsem zpočátku nechápal, byla posedlost Tchajwanců sbírat v obchodech účty. Bez rozdílu, zda si kupují láhev vody, nebo ledničku, si účtenky pečlivě ukládají. Když jsem někde v obchodě nechal ležet účet u kasy, tak mi obvykle prodavač zapomenutou účtenku úslužně vnucoval.

Pokud jsem nakupoval s přáteli, měli upřímnou radost, jestliže jsem jim své účty přenechal. Dlouho jsem to považoval za místní úchylku. Později jsem ale pochopil, že je to výsledek neuvěřitelně chytrého kroku, který tamní ministerstvo financí zavedlo už v roce 1951. Oficialně se to jmenuje Uniform Invoice Lottery a jako téměř každá dokonalá věc je naprosto jednoduchá. Všichni podnikatelé na Tchajwanu musí používat registrační pokladny. Každý účet z registrační pokladny má unikátní osmiciferné číslo.

No a 25. v každém lichém měsíci pořádá ministerstvo financí velkou státní loterii. Vylosují šest výherních čísel a vy si zkontrolujete všechny své účtenky za předchozí dva měsíce. Za účty, na nichž se shoduje poslední trojčíslí, vyhráváte 200 tchajwanských dolarů (114 korun). Za čtyřčíslí tisícovku, za pět čísel čtyři tisíce a tak postupně až dva miliony tchajwanských dolarů. Je přitom úplně jedno, zda byla vaše účtenka za deset korun, nebo za desetitisíce.

Tchajwanský berňák si tak vlastně z celého národa udělal kontrolní orgán, který žádnému obchodníkovi neodpustí nevystavení daňového dokladu. Navíc vítězné účtenky, za něž si vyzvednete svou výhru, zadá finanční úřad do počítače a zkontroluje, zda se údaje shodují s tím, co přišlo z registračních pokladen od podnikatelů. Pokud ne, tak běda. Vlastně je to ďábelsky jednoduché a neuvěřitelně účinné. Uvádí se, že zavedením této státní loterie se zvýšil na Tchaj-wanu výběr daní o 75 procent.

Daňová loterie tam funguje déle než 50 let a všichni si díky ní zvykli, že je normální platit daně. Nikdy jsem se tam nepotkal s žádným pokusem obejít systém. Zřejmě díky tomu, že všichni řádně platí daně, je na Tchaj-wanu jednotná sazba daně z přidané hodnoty (DPH) jen 5 %.

Pozn: A na něco podobného ten kreten Kalousek nemá. Radši nechá Vietnamcům a jim podobným, včetně našich tzv. “podnikatelů” zmizet miliony i miliardy z daní a vyřeší to jednoduše zvyšováním DPH, zdaněním moravských vín, zvyšováním jiných daní, snižováním či zrušením různých sociálních dávek atd.

povodna myslienka bola skvela

Poslať 16.05.2013 14:26:46   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
legionar píše:
anuk píše:

Tusis dobre.
Ja sa len cudujem, ze ich este nenapadlo urobit to pre predajcov ako POVINNOST ... :lol:

Ukazte mi jednu vec, ktoru by ficovci nepo. . .ako sa len da.
Ak to fakt pojde cez sms, normalni ludia sa im na to vykaslu-a dobre urobia.

Poslať 16.05.2013 17:11:33   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
misojogi píše:
frederik píše:
legionar píše:
anuk píše:
Tusis dobre.
Ukazte mi jednu vec, ktoru by ficovci nepo. . .ako sa len da.
Ak to fakt pojde cez sms, normalni ludia sa im na to vykaslu-a dobre urobia.
tak to je pekne svinstvo

povodna myslienka pochadza z Tchai Wanu a funguje tak ze KAZDY blocek automaticky je zaradeny do losovania o vyhru
a tak si kazdy vsetko poctivo odklada a vyzaduje blocek co keby vyhral ...
a predaj bez blocka u nich neexistuje, lebo kto by sa chcel vyhnut vyhre ze ano ...

ale toto posielanie SMS je teda pekne svinstvo
uplne anuluje povodnu myslienku ...
ja nemám slov... to tu a. len tak povie, že niečo tuší, a už z toho tu poniektorí robia hotovú vec a sa z toho hneď aj znechucujú a píšu znechutené komentáre i komentáre tých komentárov, atď. atď. atď. :o :roll: ... A pritom vôbec nikto predsa nepovedal, že to tak je, bola to len taká poznámočka od nej, že tuší v tom nejaký zádrhel... to je všetko...

Ale zas aspoň trošku logiky majte, že až takto priamo absurdne by si to ani ficovci netrúfli, keďže už sms-ka samotná je už spoplatnená, a teda by už samotná smska bola ekvivalentom klasických tiketov z lotérie...

Takže samozrejme, že tie smsky by nemohli dať ako povinné... hoci je pravda, že trocha rafinovanejšie to tam skomplikovali aj tak, aby tam čosi ešte bolo potrebné a tam už dali aj tie smsky, ale len ako jednu z alternatív:
Štát láka v bločkovej lotérii na výhru okolo 18-tisíc eur ...
Pri bločkovej lotérii nebude spotrebiteľa tiket stáť nič. Stačí, ak na zberných miestach Tiposu pri zasielaní prostredníctvom internetu či SMS do tiketu vpíše číslo z pokladničného bloku z akéhokoľvek nákupu. Tipos vyžrebuje raz za dva týždne desať výhercov. Výhra sa bude stupňovať až po maximálnu hranicu. Vláda predpokladá, že vypĺňaním tiketov sa okrem iného odhalia sfalšované či stornované bločky, ktorými sa najmä bary a reštaurácie vyhýbajú plateniu daní.
Ale samozrejme, že je celá bločková lotéria blbosť, ako sa tamtiež uvádza:
    Citácia:
    Analytici ... predpokladajú, že lotéria pri menších nákupoch môže zabrať, ale pri väčších sumách bude ľudí stále lákať nižšia cena služby na úkor nezaplatenej DPH ... Bločková lotéria podľa ekonómov síce pomôže k tomu, aby si ľudia pýtali bločky na malé sumy, ale väčšie sumy môžu štátu naďalej unikať. „Položme si otázku: Keď si dáte rekonštruovať kúpeľňu napríklad za 5000 eur a robotník vám to spraví bez bločku o 20 percent lacnejšie, čo urobíte? Rozhodnete sa stovky eur zaplatiť navyše, len aby ste bloček poslali do lotérie, kde možno vyhráte? Určite nie,“ konštatuje daňová poradkyňa Monika Sobeková-Majková z Paneurópskej vysokej školy.
jasné ako facka... ľudia si zaslúžia istoty - ako hovorieva súdruh... a keď si má človek vybrať medzi istým znížením vysokej platby o 20% a medzi len možným získaním nejakej výhry, hoc trochu vyššej, avšak so strašne strašne nízkou pravdepodobnosťou, prakticky nulovou, tak nie je o čom. "Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche"... (Totiž, keď hovoríme o takých veľkých sumách... bo s tými nižšími by si ešte niektorí aj trúfli zariskovať, hlavne keď je to vlastne povinnosť, ktorej nesplnenie je sankcionované)...

Takže ozaj veľký efekt to mať nebude, ale to zafunguje len pri tých najbežnejších malých nákupoch v obchodoch napr. v supermarketoch a pod., kde však ani teraz sa moc nedejú daňové úniky.

btw. inak, haluz, zrovna včera sa mi prvý raz v živote stalo, potreboval som čosi vytlačiť, a teta v kopírke mi hovorí, že to bude 10 centov na stranu, avšak bez bločku mi dá 20% dole.

Povedal som si, že ja predsa bloček nepotrebujem... no až teraz, keď toto čítam, tak som si vlastne uvedomil, že to ma ona chcela pripraviť o môj príspevok do štátu :o normálne sa cítim podvedený :o čo mám robiť? mám ju zažalovať? hmm... no keď mi je jej tak ľúto... stará pani, už hádam aj vyše 50 ročná, tá už nemá moc na výber si hľadať prácu...
Je to ťažko... na strane druhej, tých 10 centov by boli aj tak nekresťanské peniaze. Doma by som si to vytlačil za menej... A taktiež ten bloček vlastne keby som chcel, tak by som mohol dať bárs akému známemu, čo má firmu, a on by si to potom odpísal z daní, a teda aj tak to už je len pro forma... hmm... je to z morálneho hľadiska dosť problematické... napr. keď kamarátovi s niečim pomôžem a on mi tak symbolicky ako prejav vďaky čosi dá, napr. čokoládu. Tak z toho by asi nikto neodvádzal štátu dane, hoci prečo by nemal, veď odmena ako odmena. A keby mi dal peniaze namiesto naturálií, tak aký by tam mal byť rozdiel? vtedy by som už mal z toho zaplatiť daň? a keby potom sme všetko si vymieňali len v naturáliách? Alebo tiež existujú také rôzne lokálne meny, neoficiálne platidlá, ktoré vlastne úplne obchádzajú systém oficiálnych peňazí a platenia daní. Napr. najnovšie aj v BA vznikla "bratislavská koruna" (BAK), ktorá čiselne zodpovedá minútam nejakej práce, a dalo by sa s ňou vrámci takej komunity normálne fungovať, obchádzajúc tým oficiálny systém štátu: vo svete sú už dávno známe takéto všelijaké veci, napr.no som dosť skeptický aj voči tomu, viď.: http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin#As_a_currency
Ozaj ktovie ako to tu bude vyzerať o sto rokov, ak vôbec ešte toľko ľudstvo prežije...

Poslať 16.05.2013 19:48:14   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
admin píše:
Povedal som si, že ja predsa bloček nepotrebujem... no až teraz, keď toto čítam, tak som si vlastne uvedomil, že to ma ona chcela pripraviť o môj príspevok do štátu normálne sa cítim podvedený čo mám robiť? mám ju zažalovať? hmm... no keď mi je jej tak ľúto... stará pani, už hádam aj vyše 50 ročná, tá už nemá moc na výber si hľadať prácu...

to kvoli nej tu máme rozbité cesty a nefunguje nič..
doteraz som si myslel, že to kvoli rozkrádaniu milionov :D
ale čo už tento rok som štátu dal už dosť po zdanení spracovania úrody (myslím že som ti to preplatil za niekoľko hrubých kníh)
(a samozrejme doklad mám)

Poslať 16.05.2013 20:43:25   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Citácia:
stará pani, už hádam aj vyše 50 ročná

ehm. . .no ja neviem, ci toto bolo najstastnejsie. :O

Poslať 17.05.2013 0:36:58   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
frederik píše:
Citácia:
stará pani, už hádam aj vyše 50 ročná
ehm. . .no ja neviem, ci toto bolo najstastnejsie. :O
ups... :oops: hmmm... no... tak som to samozrejme nemyslel, že by som chcel nejako uraziť staršie dámy... len proste, že už predsa ľudia v takom veku si ťažšie hľadajú prácu... a tak mi je jej naozaj ľúto... inak tá staroba, ja viem, ťažko sa tu človeku počúva, ja tiež nerád na to myslím, ako mi tie roky rýchlo utekajú... človek sa ani nenazdá a je už starec... hrôza... ale na strane druhej, predsa staroba nie je niečo, za čo by sa človek mal hanbiť, ba mu to aj pridáva na kráse, napr. rodičom. Je to určité čaro, že sú starší. Predsa by to už nebolo ono, keby ich mali ich deti brať ako len svojich rovesníkov. Ale s tým sme už off topic... radšej o tom v samostatnej téme: viewtopic.php?t=5366

Poslať 13.08.2013 23:36:15   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Národná lotériová spoločnosť Tipos je podľa hovorcu firmy Rastislava Čépeho pripravená spustiť ju budúci mesiac. V lotérii sa bude žrebovať v dvoch kolách, ľudia môžu získať peňažné výhry aj vecné ceny. Lotéria bude fungovať tak, že si človek na základe údajov z bločku z obchodu či reštaurácie bude môcť vyplniť tiket. Na jeden tiket bude možné uviesť údaje len z jedného bločku. "O peňažné výhry sa bude hrať každých 14 dní, táto časť lotérie bude pre hráčov takzvanou prvou šancou," opísal Čépe. V takzvanej druhej šanci, kde sa bude hrať o vecné ceny, bude žrebovanie každých 28 dní.

Výhry sú vzhľadom na charakter hry oslobodené od dane z príjmov a povinnosti platenia zdravotných odvodov, doplnil hovorca. Do lotérie sa budú môcť ľudia zapojiť podaním súťažných tiketov na ktoromkoľvek z 2424 obchodných miest Tiposu. Zaplatia však za to manipulačný poplatok. Bezplatné podanie tiketu bude cez internet, mobilnú aplikáciu alebo SMS správu.

Lotériou chce ministerstvo financií motivovať ľudí, aby si pri nákupoch pýtali od predajcov doklady o zaplatení. Tým by prirodzene tlačili na obchodníkov, aby vydávali pokladničné bloky a nemohli by ukracovať štát na dani z pridanej hodnoty.

Poslať 31.08.2013 17:44:58   Re: bločková lotéria bude realitou

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
http://www.aktuality.sk/clanok/235450/kazdy-blocek-moze-byt-vyherny-musi-byt-aspon-za-euro/ :-)

Poslať 11.09.2013 16:05:15   Re: bločková lotéria

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Ako sa zaregistrovat
http://www.zive.sk/blockova-loteria-ako-zaregistrovat-doklad/sc-3-a-311949/default.aspx

Poslať 11.09.2013 21:32:50   Re: bločková lotéria

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3938 príspevkov
ak si Ficko myslí že zabráni únikom na DPH tak je naivný! Slovák si nechá niečo urobiť (napr omalovať) za 500 € bez dokladu alebo 600€ s dokladom a minimálnou nádejou na výhru ? Ak vezme bez dokladu má 100 € ihned a istých. Losovať sa bude len z tých blokov ktoré sa aj tak vždy vydávali. Záver: žadný prínos, len náklady ktoré zaplatíme z daní

[ Príspevkov: 39 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť