Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Po nehode s bagrom údajne zahynul vrah
http://www.aktuality.sk/clanok/224399/p ... ynul-vrah/

Ak je to pravda, tak to slo ozaj rychlo. . .

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
a znova (aj v rámci iných diskusií) by som poznamenal, že ak sa aj zdá, že niekomu sa nič nedeje, neznamená to že sa nič nestane...
pamätlivý, ale nenáhlivý...

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
No v tomto pripade vynimka potvrdzuje pravidlo. . .

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
Vespa píše:
a znova (aj v rámci iných diskusií) by som poznamenal, že ak sa aj zdá, že niekomu sa nič nedeje, neznamená to že sa nič nestane...
pamätlivý, ale nenáhlivý...

...mohla by som o tom knihy pisat. Zvlastne je, ze vzdy mi potom bolo tych ludi iba luto, ziadny pocit zadostucinenia sa nedostavil, nikdy...

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
vraví sa, že pomsta najlepšie chutí studená...nechutí a ak niekomu, tak to má veľmi trpkú príchuť...
pravdupovediac nie tak dávno som o mlynoch mal debatu s kamošom, a padali konkrétne mená ľudí, ktorí dokázali zbohatnúť na neštastí iných...čo mi navodzuje nejakú otázku - nezdá sa vám, že už toľko áut nevybuchuje, ako koncom 90tych rokov?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
existovávajú aj iné možné vysvetlenia tamtakých javov, ak ide o prípady, kedy údajného vraha našli hneď mŕtveho... že to vlastne nebol skutočný vrah, ale sa to len naňho tak narafičilo, aby to vyzeralo, že bol, a keďže už je mŕtvy, nemôže sa brániť... staré známe mafiánske praktiky. polícia tak už "vraha" má, a môže prípad uzavrieť ako vyriešený.

Ale samozrejme, nemusí to byť vždy tento prípad. Príslovie "Božie mlyny melú pomaly, ale rýchlo" platieva ozaj často... Takže ak by to aj bol ten prípad... ale tiež mi je ho skôr ľúto potom... lebo on si tiež aj sám sebe uškodil už tou vraždou... povedal bych, že sebe tým uškodil ešte viac než svojej obeti...

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18696 príspevkov
To su vsetko len plane reci.
Len si to rozoberme:
1. "Bozie mlyny" je zrejme ekvivalent tej "spravodlivosti", ktora nastupuje namiesto "lasky".
2. Ak sa dopustil hriechu, prave takymto sposobom mu bolo uplne nelaskavo odoprete sa kajat a polepsit - nemal uz na to proste cas.
3. Akaze je to potom "spravodlivost", ked su zname ine pripady, kedy ovela vacsi hriesnici mali ten cas a nakoniec (niekedy az na smrtelnej posteli) sa "obratili" a kajali - a bolo im odpustene ! (=Dismas)

Proste - "sud" bol uskutocneny ihned, bez ohladu na tvrdenie, ze "bude az na konci casov".
Proti tomu stoji tvrdenie, ze "Boh to dopredu vie, ci BY sa kajal, alebo nie".
Na to sa da odpovedat velmi jednoducho - NACO sa potom rodime, zijeme, ROZHODUJEME, trpime a zomierame ?
Ved ak to Boh vsetko dopredu VIE, tak je to cele jeden obrovsky nezmysel.
Babkove divadlo ...

Obrázok užívateľa

napísal 5241 príspevkov
...legi, je to ovela zlozitejsie, ako to ty vidis. Aj s casom, ktory kazdy z nas ma. Plane reci to naozaj su, avsak tentokrat tvoje...')

napísal 18696 príspevkov
anuk píše:
...legi, je to ovela zlozitejsie, ako to ty vidis. Aj s casom, ktory kazdy z nas ma. Plane reci to naozaj su, avsak tentokrat tvoje...')
A co si akoze konkretne tymto povedala k veci ?
Absolutne nic.
Skus to inak.

Obrázok užívateľa

napísal 5241 príspevkov
...ze nic nie je tak, ako sa ti zda. Boh nepouziva sablony, kazdeho cloveka hodnoti individualne. Jeden dostane viac casu, iny menej, to vsak neznamena, ze ten co dostal menej, aj dostal menej...

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Bozie mlyny" je zrejme ekvivalent tej "spravodlivosti", ktora nastupuje namiesto "lasky

láska a spravodlivosť sú rozdielne veci?
legionar píše:
Ak sa dopustil hriechu, prave takymto sposobom mu bolo uplne nelaskavo odoprete sa kajat a polepsit - nemal uz na to proste cas.

to nevie nik, len Boh.
legionar píše:
Akaze je to potom "spravodlivost", ked su zname ine pripady, kedy ovela vacsi hriesnici mali ten cas a nakoniec (niekedy az na smrtelnej posteli) sa "obratili" a kajali - a bolo im odpustene !

no, sú prípady, keď zločinca chytia po rokoc a povie, že celý dovtedajší život žil s nervami napätými, že čo a ako...
sú prípady, keď človek robí zlo, a berie ho tak "samozrejme" že sa vôbec netrápi, nieto aby ešte ľutoval
sú prípady, kedy až po čase príde na to, čo spáchal a ľutuje.

legionar píše:
"sud" bol uskutocneny ihned, bez ohladu na tvrdenie, ze "bude az na konci casov"
to mi pripomína jednu situáciu, ktorá sa stala policajtom pri zatýkaní jedného vreckára - chytili ho priemo pri čine, a ostatní "príbuzní" začali kričať o prezumpcii neviny - že je neodsúdený ešte, tak ho musia pustiť.
ale vážne - ako sa majú mafiáni z 90 rokov? rôzni podvodní zbohatlíci?
na niektorých sa vidí, že nepoctivé nadobudnutie toľko šťastia neprinesie...

legionar píše:

Boh vie, my nie.
a prečo to vie Boh?
lebo to naplánoval, alebo rpeto, že sa to stane a on to vie dopredu?

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
legionar píše:
To su vsetko len plane reci.
Len si to rozoberme:
1. "Bozie mlyny" je zrejme ekvivalent tej "spravodlivosti", ktora nastupuje namiesto "lasky".
2. Ak sa dopustil hriechu, prave takymto sposobom mu bolo uplne nelaskavo odoprete sa kajat a polepsit - nemal uz na to proste cas.
3. Akaze je to potom "spravodlivost", ked su zname ine pripady, kedy ovela vacsi hriesnici mali ten cas a nakoniec (niekedy az na smrtelnej posteli) sa "obratili" a kajali - a bolo im odpustene ! (=Dismas)

Proste - "sud" bol uskutocneny ihned, bez ohladu na tvrdenie, ze "bude az na konci casov".
Proti tomu stoji tvrdenie, ze "Boh to dopredu vie, ci BY sa kajal, alebo nie".
Na to sa da odpovedat velmi jednoducho - NACO sa potom rodime, zijeme, ROZHODUJEME, trpime a zomierame ?
Babkove divadlo ...

Legi.... zase chceš Boha vtesnať do svojej šablóny,
ale to jednoducho nejde.

To ako keby tvoj počítač ti rozkazoval, čo môžeš na ňom robiť a čo už nie...

napísal 18696 príspevkov
Cize sa zhodneme aspon na tom, ze o tom ani Vy ani ja nevieme povedat zhola nic !
Ale zamontovat Boha do tej "mudrosti" o mlynoch je take "prirodzene" ... :)
Ked sa narazi na nieco, co nesuhlasi s "nasimi sablonami", tak sa proste povie dalsia "mudrost", ze Boh ma sablony ine - a je vystarano.
Z toho by jeden ...

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
prečo nie - občas si aj Boh môže dovoliť ukázať svoju moc.
stále to môže niekto nazvať náhoda, zhoda okolností, alebo zázrakom.
nie každá náhoda je zázrak, rovnako nie každé ovplyvnenie je zázrakom...
faktom je, že na to, aby si človek rozbil hubu ho niekedy stačí nechať, nech si robí čo chce.
síce sa potom niekto pýta, že prečo nezasiahne, keď je zle...
ale ako už raz bolo povedané, Boh si to roztriedi...

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Legionár: Boh nemá žiadne šablóny, On nás jednoducho miluje.
Ale jeho cesty a zmýšľanie sú iné ako naše cesty, na to nás On sám upozornil vopred, aby sme nestratili vieru, keď budeme o tom uvažovať podobne ako teraz ty.
Ani kresťania niekedy úplne všetko nepochopia, lebo Boha nemôžeme pochopiť, ale veríme že Božie cesty sú správne a spravodlivé. Aj keď niekedy zahalené tajomstvom.

Veľkú časť tohto tajomstva nám odkryl Ježiš Kristus, ktorý nám ukázal, aký je Boh.
Povedal: Kto vidí mňa, vidí Otca.
A vieme, že Ježiš nikdy nezhrešil, nikomu neublížil ani nič zlé neurobil. Ale zato každému pomohol, uzdravoval, kriesil mŕtvych, a vyháňal zlých duchov.

Nestačí to ako dôkaz, že Božie cesty sú spravodlivé? Veď Ježiš nepomáhal len dobrým, ale aj hriešnikom, každému kto potreboval. Pomohol každému, kto ho požiadal o pomoc. Nikomu neodmietol pomôcť.

A dneska je to tak isto, aj dnes Boh pomôže každému, kto ho požiada o pomoc,
modlitieb máme dosť, stačí si vybrať.

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť