Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 2353 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 153, 154, 155, 156, 157  Ďalší
Autor Správa
Poslať 22.11.2022 20:32:55   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 24629 príspevkov
misojogi píše:
Vystizny komentar
Citácia:
Je jasné, prečo sa všetci sadači do tankoch tak hádžu o zem a kvíkajú o ruských trolloch keď im niekto pripomenie dva základné fakty:
1) dalo sa to čakať a
2) dalo sa tomu predísť.

Lebo im to narúša propagandistický príbeh o „nevyprovokovanej“ vojne, v ktorej MUSÍME bojovať do zániku Ruska. Alebo sveta. Whichever comes first.
https://standard.sk/280024/o-com-sa-pri-spomienke-na-november-mlci/
Co to tu splietas za kraviny ? :roll:

Poslať 23.11.2022 12:06:17   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 22917 príspevkov
ved to hovorim cely cas, ze za vojnu na Ukrajine su zodpovedni aj ti ktori ju potichu podnecovali a rozostvavali
ta vojna nemusela byt keby bola ochota sa dohodnut, ale nebola - a to bol prave ten zamer a ti ludia su zodpovedni (vrahovia zo wolstriitu :-D )

Poslať 23.11.2022 13:04:32   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
misojogi píše:
ved to hovorim cely cas, ze za vojnu na Ukrajine su zodpovedni aj ti ktori ju potichu podnecovali a rozostvavali
ta vojna nemusela byt keby bola ochota sa dohodnut, ale nebola - a to bol prave ten zamer a ti ludia su zodpovedni (vrahovia zo wolstriitu :-D )
Ty si iba pomyleny rusky troll, ked si myslis, ze s Rusom sa da dohodnut.
A navyse - ze Rus tu dohodu aj dodrzi ...

Napr. teraz na Bajkonure ZABAVILI druzice aj rakety firme One Web, ktora ich regulerne ZAPLATILA (aj rakety, aj starty).
Rogozin vyhlasil, ze "budu pouzite pre ucely Ruska" !

Takemu "zmluvnemu partnerovi" nakadit do ruk a nepustit aspon 2 tyzdne k vode ...

Ale prvy let ruskej kozmonautky na sukromnej americkej lodi - to "nezrusil" !
https://en.wikipedia.org/wiki/SpaceX_Crew-5

Poslať 23.11.2022 13:21:37   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
https://komentare.sme.sk/c/23076526/gyimesi-zase-povedal-kto-je-jeho-premier-komentar.html

Vyjadrenie POSLANCA NR SR, ze "hranice treba brat sportovo", hranici s VLASTIZRADOU !
A mal by za to byt aj prislusne potrestany !

Poslať 23.11.2022 13:46:26   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22917 príspevkov
Citácia:
Vyjadrenie POSLANCA NR SR, ze "hranice treba brat sportovo",
vidim len cast clanku takze neviem ci to naozaj povedal on alebo je to len vymysel Zuzky Keplovej
tak isto nevieme kontext

Poslať 23.11.2022 13:59:21   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Vyjadrenie POSLANCA NR SR, ze "hranice treba brat sportovo",
vidim len cast clanku takze neviem ci to naozaj povedal on alebo je to len vymysel Zuzky Keplovej
tak isto nevieme kontext
Staci ked to "zlahcil".
Taketo "zartovanie" je v politike nepripustne.
Najma, ak je clenom ZAKONODARNEHO zboru.

Ale vidim, ze trolla v sebe nezapries - hlavne, ze sa stavias "proti mainstreamu" ...
Tento Madar prestrelil uz tolkokrat, ze jeden "zartik" navyse je iba ceresnicka na torte.

Poslať 23.11.2022 14:05:23   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 22917 príspevkov
Citácia:
Staci ked to "zlahcil".
ja hovorim ze je otazne co vlastne povedal - SMEcku uz neverim,
ak by to naozaj povedal tak by bolo otazne ze ako to myslel a mal byt to vysvetlit pripadne sa ospravedlnit

Poslať 23.11.2022 14:15:58   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Staci ked to "zlahcil".
ja hovorim ze je otazne co vlastne povedal - SMEcku uz neverim,
ak by to naozaj povedal tak by bolo otazne ze ako to myslel a mal byt to vysvetlit pripadne sa ospravedlnit
Vies, co znamena Manfred, ze ? :lol:

Poslať 24.11.2022 9:01:22   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/0eOUdap/komentar-petra-bardyho-vyhadzov-z-prace-za-rusku-raketu-v-polsku/

Skoda, ze ho v tom momente nenapadlo napisat:
Citácia:
Zbludila raketa z Rusko-Ukrajinskej vojny, ktoru rozputalo Rusko na ukrajinskom uzemi, dopadla na Polske uzemie a zabila dvoch ludi.
Smutne je, ze clovek sa cely zivot snazi robit poctivo a kvalitne a nakoniec ho takato hlupa chyba vyhodi z prace. :cry:
Je vidiet, ze zurnalistika je v kazdom ohlade rizikove povolanie.

Najma, ked stale plati, ze "v tomto konflikte je kazda raketa ruska" !

Poslať 25.11.2022 10:44:51   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
Kedze ani "ciastocna mobilizacia" Putinovi v "specialnej operacii" velmi nepomohla, obavam sa, ze zinscenuje "utok na Rusko v pohranicnych oblastiach", spusti plnu mobilizaciu a "vyhlasi vojnu". :cry:

Belgicania vraj zarabaju na ruskych diamantoch.
To by som povazoval za vlastizradu, diamanty im zabavil a posadil ich do basy.
Ked STAT vyhlasi sankcie, tak sukromna firma nema pravo ich obchadzat !
Suvisi to s narodnou aj medzinarodnou situaciou (=vojna, ohrozenie).

Ked sa Rusi uplne otvorene snazia Ukrajincov vyhladovat a vymrznut (=genocida), potom je spravne, aby sami pocitili hlad a biedu.
Oni za tie svoje zverstva MUSIA byt TVRDO potrestani !
Inak je to cele o nicom ...

BTW: V tomto kontexte sa znova pytam - kde je ten vysnivany Boh ? (Jeho "laska" a "spravodlivost")

Poslať 25.11.2022 17:47:46   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 5205 príspevkov
Citácia:
. V tomto kontexte sa znova pytam - kde je ten vysnivany Boh ?
Plače spolu s trpiacimi rešpektujúc ľudskú slobodu a odmietanie jeho pomoci a požehnania.

A pápež, zástupca na zemi, plače tiež:

https://standard.sk/283018/papez-pise-ukrajincom-myslim-na-mladych-ktori-brania-vlast-so-zbranou-v-rukach/

Poslať 25.11.2022 22:08:05   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
teta píše:
Plače spolu s trpiacimi rešpektujúc ľudskú slobodu a odmietanie jeho pomoci a požehnania.
Ziadnu Jeho pomoc nevidim ...

Poslať 26.11.2022 13:54:00   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 5205 príspevkov
Pre trpiaceho je aj pozornosť a milé slovo útechou. A to nehovorím o modlitbe za trpiacich.

Poslať 26.11.2022 14:35:22   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 24629 príspevkov
teta píše:
Pre trpiaceho je aj pozornosť a milé slovo útechou. A to nehovorím o modlitbe za trpiacich.
Prepac, ale v tomto sa urcite nezhodneme.
Velmi radi hovorite, ze "komu bolo vela dane, od toho sa aj vela ocakava".
Takze ja ocakavam od Boha ABSOLUTNU akciu, pretoze Jemu bola dana absolutna moc. :lol:
Nejaky ten plac s trpiacimi a utesovanie - to je pre slabych ludi, nie pre Boha !

A ak Jemu je to jedno, potom niet o com ...

Poslať 27.11.2022 13:34:37   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 5205 príspevkov
Ježiš na Kríži vykonal absolútnu akciu až keď bolo po všetkom, keď nechal do sýta vyšantiť sa ľudí podľa ich vôle. Absolútna akcia príde, pre mnohých to bude dobrá správa, tá dobrá akcia ide cez Ježiša, ktorý je na kríži.

[ Príspevkov: 2353 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 153, 154, 155, 156, 157  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť