Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1420 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 95  Ďalší
Autor Správa
Poslať 19.05.2022 17:33:38   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23586 príspevkov
https://svet.sme.sk/c/22913706/adopcie-im-vraj-zabezpecia-wellness-do-ruska-uniesli-uz-200-tisic-ukrajinskych-deti.html

Takze uz nielen chladnicky a pracky ?

Ľvová-Belová v ňom uvádza, že tieto deti potrebujú "ruské občianstvo, ktoré by im umožnilo nielen trvalé umiestnenie v rodinách, ale zaručilo by im aj prístup k záchrannej sieti vrátane výhod, zdravotnej starostlivosti a rehabilitácie, ako aj pobytov vo wellness rezortoch".

To, čo ruská strana nazýva "príchodom detí", označuje Denisovová za násilnú deportáciu a za "trvalým umiestnením v rodinách" zas vidí snahu o vymazanie ukrajinského národa.

Takze ziadna "ukrajinska propaganda" to asi nie je ... :cry: :evil:

Poslať 19.05.2022 17:50:17   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
misojogi píše:
Legi este jedna otazka
komu podla teba patria Golanske vysiny? kto ma na ne moralny narok?
davam to sem lebo podla mna je to opat analogia Ukrajiny a Ruska
Nie som Legi, ale odpoviem, keďže si podľa mňa použil veľmi zlú analógiu.
Golany boli kedysi sýrske. Sýria ich využívala na ostreľovanie izraelských osád v Galilei (je to vyvýšenina nad Galileou, strategicky sa z Golan dala ostreľovať prakticky celé územie až po Galilejské jazero). Tesne pred 6-dňovou vojnou Sýria pripravovala projekt na odvedenie tokov vôd prameniacich na Golanoch, tečúcich do Izraela do pripravovanej priehrady a odtiaľ na sýrske územie (čím by sa prakticky z celej oblasti severu Izraela stala polopúšť.
Počas šesťdńovej vojny bolo obsadenie Golanských výšin zásadná úloha pre Izrael. Následne boli anektované, sú súčasťou Izraela a vzhľadom k ich strategickému významu sa Sýrii nevrátia nikdy.

Tvoja analógia s Golanmi by bola v poriadku, ak by Ukrajina dlhé roky z územia na východe ostreľovala ruské príhraničné obce, vysielala by odtiaľ do Ruska teroristické komandá a podobne. Potom by som povedal, že o obsadenie Ruskom si východ Ukrajiny koledoval.
Ale nič z toho nebolo. Takže tá analógia kríva na obe nohy.

PS: Golany sú krásne... A dokonca aj miestni Drúzi sú voči Izraelu loajálni.

Poslať 19.05.2022 18:47:43   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23586 príspevkov
Presne ako ked som pisal o schvalovani ruskych svinstiev.
Ozvali sa iba dvaja ... ;) :lol:

Poslať 20.05.2022 8:30:32   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 985 príspevkov
Nevšimol som si, aby tu niekto schvaľoval ruskú agresiu. Nevidel som nijaký príspevok, ktorý by drukoval ruskej agresii.
Všimol som si však, že niekto argumentáciu nahrádza hulvátskym chovaním.

Poslať 20.05.2022 8:50:22   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23586 príspevkov
Vlkodlak píše:
Nevšimol som si, aby tu niekto schvaľoval ruskú agresiu. Nevidel som nijaký príspevok, ktorý by drukoval ruskej agresii.
Všimol som si však, že niekto argumentáciu nahrádza hulvátskym chovaním.
Si asi malo vsimavy ...
Ja som si zase vsimol, ze NIKOHO som konkretne NEMENOVAL, ale "poburili" sa nad tym iba dvaja.

Neviem ako ostatnym, ale mne to hovori DOST ...

Poslať 20.05.2022 9:25:47   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21598 príspevkov
Citácia:
Počas šesťdńovej vojny bolo obsadenie Golanských výšin zásadná úloha pre Izrael. Následne boli anektované, sú súčasťou Izraela a vzhľadom k ich strategickému významu sa Sýrii nevrátia nikdy.
"zásadná úloha pre Izrael." - cize otazka bezpecnosti Izraela
rovnako to vnimaju aj USA ked ide o Salamunove ostrovy alebo ked islo o Kubu (karibska kriza) - ze ide o bezpecnost Spojenych statov
a presne tak isto to vnimaju aj Rusi, ze Ukrajina v NATO je zasadna otazka bezpecnosti RF a preto konaju
mas pravdu v tom ze analogia nie je presna v porovnani s Golanskymi vysinami ale ohrozenie bezpecnoti RF je a bolo dost vysoke - neviem ci vies ze oficialne vyhlasenia vlady hovorili o vstupe do NATO a dokonca o zaobstarani s jadrovej bomby (o tom mali ukrajinski politici blbe reci uz v roku 2014)
a tak isto nie je kazdemu zname ze preco sa teraz bojuje o Doneck a Lugansk ze tam je cc 100 000 ukrajinskych vojakov ktory sa chystali na nich zautocit
lenze rusi ich obklucili a teraz su v kotli ako Paulusova armada pri Stalingrade

Poslať 20.05.2022 9:27:05   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
NIKOHO som konkretne NEMENOVAL, ale "poburili" sa nad tym iba dvaja.
mas pocit, ze je tu nejako ovela viacej diskutujucich?
a co tym chce vlastne povedat? nemame pravo kritizovat Tvoj nazor? ci ako ?

Poslať 20.05.2022 10:00:49   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
NIKOHO som konkretne NEMENOVAL, ale "poburili" sa nad tym iba dvaja.
mas pocit, ze je tu nejako ovela viacej diskutujucich?
a co tym chce vlastne povedat? nemame pravo kritizovat Tvoj nazor? ci ako ?
Chcem len povedat, ze len trafene husy zagagali ... :)

Myslim, ze sucasna vojna, vrazdenie a lupenie (dokonca celych cudzich uzemi) uz davno "nie je o nazore".

Poslať 20.05.2022 10:33:44   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
vojna, vrazdenie a lupenie (dokonca celych cudzich uzemi)
na otazku ohladom Golanskych vysin si neodpovedal, pripminam znova znova aj dalsie precedensy dnes pre zmenu Severny Cyprus
dokonca aj taky Jemen je OK a absolutne nikomu nevadi .....

Poslať 20.05.2022 10:54:34   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
"zásadná úloha pre Izrael." - cize otazka bezpecnosti Izraela
rovnako to vnimaju aj USA ked ide o Salamunove ostrovy alebo ked islo o Kubu (karibska kriza) - ze ide o bezpecnost Spojenych statov
a presne tak isto to vnimaju aj Rusi, ze Ukrajina v NATO
Je tu zásadný rozdiel.
Golany boli reálne využívané (a dlhodobo) ako základňa pre teroristov, zabíjajúcich izraelských civilistov v Galilei, boli odtiaľ delostrelectvom ostreľované izraelské dediny, a ak by sa realizoval sýrsky plán na odvedenie riek prameniacich na Golanoch do Sýrie, znamenalo by to premenu severu Izraela na polopúšť. Pfreto vnímam následné obsadenie Golan ako odôvodniteľný krok. (navyše, v bojoch o Golany ako prví zaútočili Sýrčania).
Šalamúnové ostrovy a USA - zatiaľ je to iba vo verbálnej rovine; jediné čoho si sa chytil, bolo vyjadrenie amerického predstaviteľa, ktorý explicitne odmietol vylúčiť prípadný vojenský zásah. Na Šalamúnových ostrovoch nie je žiaden americký vojak, nik ich neostreľuje, nik tam nezabíja civilistov.
Kuba a kubánska kríza - síce padali ostré vyhlásenia z oboch strán, ale nik nebombardoval Kubu a na Kubu Američania nezaútočili.
Ukrajina a Rusko - Rusi zaútočili na celú Ukrajinu vrátane Kyjeva, ostreľujú ukrajinské ciele, bombardujú...
Stále nevnímaš žiaden rozdiel?

misojogi píše:
pripminam znova znova aj dalsie precedensy dnes pre zmenu Severny Cyprus
dokonca aj taky Jemen je OK a absolutne nikomu nevadi .....
Jemen mi vadil a vadí a myslím že som to svojho času písal aj na Areopágu.
Ohľadom severného Cypru neviem čo máš konkrétne na mysli. Je tam síce prvok invázie zvonka (Turecko), ale tam šlo predovšetkým o vnútorný konflikt na samotnom Cypre, medzi gréckymi a tureckými cyperčanmi.

Poslať 20.05.2022 11:53:15   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
ano rozdiel je tu v stave dokonania
myslim si vsak ze keby jedna strana tak ignorovala poziadavky protistrany ako v pripade Ukrajiny (obvinujem americkeu diplomaciu v pozadi a ich zamer)
tak mame tretiu svetovu uz davno
Mimochodom v minulosti amercania tiez veci neriesili v ruavickach ale silovo
napriklad Grenada Guatemala Nikaragua atd atd atd
alebo teraz Irak Pyboja Syria atd
ano je pravda ze americania boli uspesnejsi a chirurgickejsi ako rusi, ale princip (moje zaujmy so dostatocny dovod na napadnutie inej krajiny) tu ostava
=====================
Citácia:
Je tu zásadný rozdiel. ....
vidim tu rozne definicie pojmov a rozne uhly pohladu
da sa povedat ze ja sa na to pozeram z hladiska principu, ale ty to vidis z hladiska dokonania skutku
a ked mame rozne definicie a nasledne aj chapania pojmov tak nam vychadzaju aj rozne vysledne dedukcie a interpretacie

Poslať 20.05.2022 11:54:57   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
Golany boli reálne využívané (a dlhodobo) ako základňa pre teroristov, zabíjajúcich izraelských civilistov
Rusi vycitaju zabijanie Donbasskych civilistov narodnostnu diskriminaciu ktpru oznacuju za genocidu atd atd atd
povedzme si rovno ze aj ked rusi nadsadzuju tak ich kritika ma realny zaklad a doteraz bola ignorovana

Poslať 20.05.2022 12:53:42   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Pise V Palko
Citácia:
Tie vojny sa na seba v mnohom podobajú
Bohužiaľ však treba uznať, že Harabinovo pripomínanie Iraku je úplne na mieste. Obe invázie, Putinova i Bushova, sa na seba dosť podobajú. Americký i ruský líder v ňom podľahli pokušeniu preventívnej vojny, ktorá mala zabrániť hrozbe pre krajinu, ktorú viedli. V prípade Iraku to boli údajné zbrane hromadného ničenia, ktorými mal Saddám Husajn ohrozovať celý Západ, a ešte i údajná spoluzodpovednosť Husajna za útoky z 11. septembra 2001. V prípade ruskej invázie to mala byť údajná genocída na Donbase a vojenská spolupráca USA a NATO s Ukrajinou.

Bushove obavy sa ukázal ako úplne fiktívne. Nemyslím si, že na Donbase sa dalo hovoriť o genocíde, ale osemročné ostreľovanie civilistov hneď za ruskými hranicami bol problém. Americko-ukrajinská spolupráca vyrastala ako potenciálne ohrozenie, ale ešte nebola bezprostredným ohrozením Ruska.

Vojna v Iraku mala pri najkonzervatívnejšom odhade vyše 200-tisíc obetí priameho násilia. Väčšina z toho boli civilisti, čiže niet veľkého rozdielu v porovnaní s civilnými obeťami na Ukrajine. Keď si pozrieme zábery na vybombardovaný Mariupol, kde útočili Rusi, vybombardované Aleppo v Sýrii, kde útočili Rusi a sýrska armáda, a vybombardovaný iracký Mosul, kde útočili Američania a ich spojenci, všade vidíme podobný obraz.

Čo oko nevidí, to srdce nebolí
Jeden rozdiel medzi obomi inváziami však bol obrovský, a to v mediálnom pokrytí. O každej hrôze na Ukrajine sa dozvieme v priebehu pár hodín. V Iraku sa po invázii dialo násilie, ktoré sme si roky takmer nevšímali. Od toho sa odvíjajú naše rozdielne emocionálne reakcie na obe vojny. I tam platí, čo oko nevidí, to srdce nebolí. Na morálny problém s oboma vojnami by však tento rozdiel vplývať nemal.

S Harabinom teraz vznikol problém. Sme krajinou, ktorá sa nadšene vrhala do irackej vojny, mediálny a politický mainstream ju podporoval a presadil účasť slovenských vojakov na nej. Tá vojna sa ukázala byť nepopierateľnou katastrofou. Teraz médiá tejto krajiny grilujú Harabina. Sú to tie isté médiá, ktoré schvaľovali inváziu do Iraku. Nie jedným statusom. Schvaľovali ju dlhodobou kampaňou. Niektorí novinári, ktorí spovedali Harabina pred prezídiom, boli presne z takých médií.

Nikdy nás ani len nenapadlo, aby sme pomýšľali na nejaké ich trestné stíhanie alebo na trestné stíhanie politikov, ktorí pred dvadsiatimi rokmi inváziu podporovali. Považovali by sme to za absurdné. Proste mali iný názor na irackú vojnu ako my. Tie médiá fungujú, niektorí novinári tiež, tí bývalí politici dostávajú aj dnes priestor v médiách. Ale Harabin je dnes stíhaný presne za to, čo robili aj všetci zmienení. A nikomu nepripadá nič divné…
https://dennikstandard.sk/207763/za-harabinovo-stihanie-zaplatime-svojim-pokrytectvom/

Poslať 20.05.2022 13:41:39   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

napísal 23586 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Golany boli reálne využívané (a dlhodobo) ako základňa pre teroristov, zabíjajúcich izraelských civilistov
Rusi vycitaju zabijanie Donbasskych civilistov narodnostnu diskriminaciu ktpru oznacuju za genocidu atd atd atd
povedzme si rovno ze aj ked rusi nadsadzuju tak ich kritika ma realny zaklad a doteraz bola ignorovana
Takze teraz ich sami ZBOMBARDOVALI ?!!! :evil:
Vies kto zabil tych "ruskych chudakov na Donbase" VIAC ?
RUSI !!!

Citácia:
„Bombardovanie a ostreľovanie našich ďalších miest, letecké a raketové útoky ruskej armády nie sú len vojenské operácie v čase vojny. Je to vedomý a kriminálny pokus zabiť čo najviac Ukrajincov. Zničiť viac domov, verejných priestorov, podnikov. Toto bude kvalifikované ako genocída ukrajinského ľudu a za toto budú okupanti určite postavení pred súd,“ skonštatoval ukrajinský prezident.
Nemam dovod mu neverit ...

Poslať 20.05.2022 15:46:35   Re: VOJNA NA UKRAJINE - čo robiť

Obrázok užívateľa

napísal 21598 príspevkov
Citácia:
pokus zabiť čo najviac Ukrajincov.
toto je podla mna ukrajinska propaganda a vzhladom aj na zapadne media tomu neverim

[ Príspevkov: 1420 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 95  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť