Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 6392 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 427  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 38%  38%  [ 6 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 19%  19%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 6%  6%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 6%  6%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 19%  19%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 6%  6%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 6%  6%  [ 1 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 16
Autor Správa
Poslať 19.01.2022 11:32:42   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 20993 príspevkov
Citácia:
Veď v príspevku vyššie ti píše, že stratil na danú vec racionálny pohľad :)
nestratil uplne ale len ciastocne :lol: (som zmietany silnymi emociami a nocnou morou znasilnujuceho Lengvardskeho)
ale nevidim protiklad v tych dvoch vetach ....
totizto ani omikron nemienim aktivne vyhladavat za ucelom nakazenia sa (mozno som to nenapisal dost jasne)
.

Poslať 19.01.2022 11:55:30   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23188 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Odkial beries istotu, ze by si neskoncil rovnako?
neviem ci som bol dost jasny
snazim sa vyhybat nakaze ako sa len da a dockal som sa omikronu ktory ma vyrazne nizsiu umrtnost na jednej stane a na druhej strane uz mame vymakane sposoby liecby
ale nevylucujem ze pride este menej umrtna mutacia ktora vystrieda omikron
takze odkladam kym sa da...... ale ked to napriek tomu pride tak som uz pripraveny .... a to je dolezite
.
Michal, pouzijem Tvoju metodu "argumentacie":
"Poznal som knaza", ktory Covid prekonal s malymi tazkostami - a ten druhy ho ZABIL.

Poslať 19.01.2022 12:30:46   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
Citácia:
"Poznal som knaza", ktory Covid prekonal s malymi tazkostami - a ten druhy ho ZABIL.
kto zabil toho knaza? aky druhy clovek o kom to hovoris? a aky suvis s mojou argumentaciou? no ziadny ...
-
musim dat za pravdu Jerymu ze problem nie je taky horuci ako som si myslel
https://dennikstandard.sk/158334/co-s-volicmi-v-karantene-mikulec-avizuje-pandemicku-zmenu/
Citácia:
V jesenných voľbách do orgánov územnej samosprávy by za určitých podmienok mohli voliť aj občania so zdravotnou prekážkou pri výkone aktívneho volebného práva. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) avizuje vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu právnu úpravu, ktorá by to umožnila. Uviedol to v rozhovore pre TASR.

„Zákon by mal na jednej strane umožniť takýmto voličom hlasovať, na strane druhej zabezpečiť dostatočnú ochranu verejného zdravia tak, aby zabezpečením výkonu ústavného práva voliť nebolo na druhej strane porušené ústavné právo občanov na ochranu ich zdravia,“ priblížil Mikulec pre TASR. Legislatívna úprava by mala byť vypracovaná a schválená parlamentom ešte pred vyhlásením volieb do orgánov územnej samosprávy.

Voliči, ktorí mali na základe rozhodnutia regionálneho hygienika nariadenú domácu izoláciu, podľa aktuálnej legislatívy nemohli voliť osobne vo volebnej miestnosti ani prostredníctvom prenosnej volebnej schránky. Informáciu o týchto voličoch mala okrsková volebná komisia uvedenú v zozname voličov.

Poslať 19.01.2022 13:15:09   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
Citácia:
Susedné Česko hlási rekord nakazených

Laboratória v Česku odhalili za uplynulých 24 hodín 28 469 nových prípadov nákazy, čo je najviac od vypuknutia pandémie. Podľa spravodajského servera iDNES.cz rezort zdravotníctva eviduje tiež 2 028 prípadov opätovnej nákazy, ktoré však nie sú zahrnuté do spomenutej bilancie.

Počet hospitalizovaných s covidom naďalej klesá. V utorok potrebovalo nemocničnú starostlivosť 1 635 pacientov, z nich 252 bolo vo vážnom stave – oba ukazovatele naďalej klesajú. Vlani na prelome novembra a decembra, keď denne pribúdalo viac ako 20-tisíc nakazených, bolo s covidom hospitalizovaných viac ako sedemtisíc osôb.

Riaditeľ ÚZIS Ladislav Dušek v utorok v rozhovore pre televíziu portálu Seznam uviedol, že testovacia infraštruktúra v ČR nemá dostatočné kapacity na to, aby odhalila reálny počet nakazených. „Do desiatich dní však budeme vedieť, či omikron zaplní nemocnice alebo nie,“ povedal Dušek.

Slovensku sa zatiaľ omikron vyhýba

U nás pribudlo za utorok 6 183 ľudí s pozitívnym PCR testom, takmer 63 percent z nich nebolo zaočkovaných. Zatiaľ sa potvrdilo len 54 prípadov omikronu.

Počet hospitalizovaných v novom roku kontinuálne klesá. V nemocniciach je 1 643 covidových pacientov. Podporu dýchania s vysokým prietokom kyslíka potrebuje 111 ľudí, na umelej pľúcnej ventilácii je 171 osôb. Viac ako 81 percent z hospitalizovaných pacientov nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky.

Od stredy 19. januára sa riadime prísnejšími opatreniami, ktoré budú platiť najviac štyri týždne po vrchole vlny omikron variantu.
https://dennikstandard.sk/158725/omikron-lame-rekordy-pandemia-tymto-variantom-nekonci-varuje-who/

Poslať 19.01.2022 13:17:47   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 23188 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
kto zabil toho knaza? aky druhy clovek o kom to hovoris? a aky suvis s mojou argumentaciou? no ziadny ...
Zabil ho druhy Covid, ktory dostal uz ako "prekonavsi"! :evil:

Ak Ty nevidis suvis, to este neznamena, ze neexistuje.
Povedal by som dokonca, ze ak niekto tvrdi, ze tam suvis je, a Ty ho nevidis - tak tam urcite je. :lol: :lol: :lol:
(nekorektne, ale pobavi :) )

Poslať 19.01.2022 13:22:49   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
Citácia:
Zabil ho druhy Covid, ktory dostal uz ako "prekonavsi"!
prosim pis zrozumitelne, neviem si domyslat nejasne formulacie
dakujem.
=
ano prekonanie covidu nie je 100% istota, hoci inak dost to pomoze ......

Poslať 19.01.2022 18:22:53   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 23188 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Zabil ho druhy Covid, ktory dostal uz ako "prekonavsi"!
prosim pis zrozumitelne, neviem si domyslat nejasne formulacie
dakujem.
=
ano prekonanie covidu nie je 100% istota, hoci inak dost to pomoze ......
Ano, ockovanie nie je 100% istota, hoci DOST to pomoze ... :lol:

Poslať 20.01.2022 9:17:48   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
zaujimavy clanok
https://www.theguardian.com/science/2022/jan/18/nocebo-effect-two-thirds-of-covid-jab-reactions-not-caused-by-vaccine-study-suggests?utm_source=Nature+Briefing&utm_campaign=071876d218-briefing-dy-20220119&utm_medium=email&utm_term=0_c9dfd39373-071876d218-44435569
google preklad
Citácia:
"Nocebo efekt": podľa štúdie dve tretiny reakcií na očkovanie Covidom nie sú spôsobené vakcínou
Americkí vedci poukazujú na negatívnu verziu placebo efektu, ktorá sa skrýva za mnohými príznakmi, ako sú bolesti hlavy a únava

Injekčné striekačky pripravené na očkovanie liekom Covid
Americkí vedci zistili, že "nocebo efekt" je príčinou približne 76 % všetkých bežných nežiaducich reakcií po prvej dávke a takmer 52 % po druhej dávke. Fotografia: Nicolas Economou/NurPhoto/Rex/Shutterstock
Ian Sample redaktor pre vedu
@iansample
Út 18. január 2022 16.00 GMT

Viac ako dve tretiny bežných vedľajších účinkov, ktoré ľudia pociťujú po očkovaní Covidom, možno pripísať skôr negatívnej verzii placebo efektu než samotnej vakcíne, tvrdia vedci.

Vedci v USA preskúmali údaje z 12 klinických štúdií vakcín Covid a zistili, že "nocebo efekt" zodpovedá za približne 76 % všetkých bežných nežiaducich reakcií po prvej dávke a takmer 52 % po druhej dávke.

Zistenia naznačujú, že podstatná časť miernejších nežiaducich účinkov, ako sú bolesti hlavy, krátkodobá únava a bolesti rúk, nie je spôsobená zložkami vakcíny, ale inými faktormi, o ktorých sa predpokladá, že vyvolávajú nocebo reakciu, vrátane úzkosti, očakávania a nesprávneho pripisovania rôznych ochorení tomu, že ste boli očkovaní.

Reklama
Vzhľadom na svoje výsledky výskumníci tvrdia, že lepšie informovanie verejnosti o nocebo reakciách môže zlepšiť prijímanie vakcíny Covid tým, že zníži obavy, ktoré u niektorých ľudí vyvolávajú váhanie.

"Informovanie pacientov o tom, že zákrok, ktorý užívajú, má vedľajšie účinky, ktoré sú podobné placebovej liečbe ochorenia v randomizovaných kontrolovaných štúdiách, skutočne znižuje obavy a núti pacientov chvíľu uvažovať o vedľajšom účinku," povedal Ted Kaptchuk, profesor globálneho zdravia a sociálnej medicíny na Harvardskej lekárskej fakulte a hlavný autor štúdie. "Potrebujeme však ďalší výskum."

Kaptchuck a doktorka Julia Haasová z Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostone analyzovali nežiaduce udalosti hlásené počas desiatky klinických štúdií vakcín Covid. V každej štúdii dostali osoby v placebovom ramene namiesto vakcíny injekcie s neaktívnym soľným roztokom. Štúdia sa nezaoberala závažnými, zriedkavými vedľajšími účinkami, ako sú krvné zrazeniny alebo zápal srdca.

V časopise Jama Network Open výskumníci opisujú, že po prvej injekcii sa u viac ako 35 % osôb v placebových skupinách vyskytli takzvané "systémové" vedľajšie účinky, ako napríklad bolesť hlavy a únava, pričom 16 % osôb hlásilo ochorenia špecifické pre dané miesto vrátane bolesti ramena alebo začervenania či opuchu v mieste vpichu.

Podľa očakávania sa vedľajšie účinky častejšie vyskytli u tých, ktorí dostali prvú injekciu vakcíny. Približne 46 % hlásilo systémové príznaky a dve tretiny pociťovali bolesť ramena alebo iné lokálne príznaky v mieste vpichu.

Keď sa výskumníci pozreli na vedľajšie účinky po druhej injekcii, zistili, že počet bolestí hlavy alebo iných systémových príznakov bol takmer dvakrát vyšší v skupine s vakcínou v porovnaní so skupinou s placebom, a to 61 % a 32 %. Rozdiel bol ešte väčší v prípade lokálnych ťažkostí, ktoré dosahovali 73 % v skupine, ktorá dostala vakcínu, a 12 % v skupine s placebom.

Celkovo výskumníci vypočítali, že približne dve tretiny bežných vedľajších účinkov hlásených v štúdiách s vakcínou Covid sú spôsobené nocebo efektom, najmä bolesťami hlavy a únavou, ktoré sa v mnohých príbalových letákoch vakcíny Covid uvádzajú ako najčastejšie nežiaduce reakcie po očkovaní.

Hoci dôkazy naznačujú, že informácie o vedľajších účinkoch môžu spôsobiť, že ľudia budú nesprávne pripisovať bežné ochorenia vakcíne, alebo že ľudia budú nadmerne pozorní na to, ako sa cítia, Kaptchuková sa zasadzuje za viac informácií o vedľajších účinkoch, nie menej. "Väčšina výskumníkov tvrdí, že pacientom by sa malo o vedľajších účinkoch hovoriť menej, aby sa znížila ich úzkosť," povedal. "Myslím si, že to nie je správne. Úprimnosť je správna cesta."

Poslať 20.01.2022 9:59:50   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1234 príspevkov
Misojogi, zachytil si toto? :)
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ockovani-nebude-povinne-pro-nikoho-rozhodla-vlada-40384485

ja len, aby si myslel pozitívnejšie ;)

Poslať 20.01.2022 10:07:58   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-britanie-anglie-covid-19-konec-opatreni.A220119_143208_zahranicni_tbr
Citácia:
V Anglii skončí k datu 27. ledna většina zbývajících koronavirových omezení. Obyvatelé této části Spojeného království již nebudou muset nosit roušky či pracovat z domova, potvrdil britský premiér Boris Johnson. Vědci se podle premiéra domnívají, že vlna způsobená koronavirovou variantou omikron již dosáhla vrcholu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/velka-britanie-anglie-covid-19-konec-opatreni.A220119_143208_zahranicni_tbr

Poslať 20.01.2022 10:09:18   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
jery1 píše:
Misojogi, zachytil si toto? :)
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ockovani-nebude-povinne-pro-nikoho-rozhodla-vlada-40384485

ja len, aby si myslel pozitívnejšie ;)
dakujem, naozaj si ma potesil zda sa ze ma nocna mora ako ma Lengvardsky nasilnicky ockuje stava neaktualnou a mozem sa pokojne venovat inym veciam .....
-
len mi je luto ludi v krajinach ako je Grecko alebo Rakusko kde este stale hrozi toto nasilie ....

Poslať 20.01.2022 10:24:33   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 23188 príspevkov
misojogi píše:
dakujem, naozaj si ma potesil zda sa ze ma nocna mora ako ma Lengvardsky nasilnicky ockuje stava neaktualnou a mozem sa pokojne venovat inym veciam .....
Ano, pokojne si teraz mozes vymysliet inu nocnu moru ... :D

Poslať 20.01.2022 11:54:54   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/g0tjk3v/koronavirus-leto-nema-byt-problemove-misik-naznacil-co-moze-sposobit-covid-na-jesen/
Citácia:
Mišík tiež ľudí povzbudil, aby sa dali zaočkovať. Okrem toho nabádal na veľmi pedantné nosenie respirátora. Odporučil obmedziť stretávanie sa vo veľkých skupinách v interiéri, poctivo vetrať, doma si zadovážiť oxymeter, teplomer a základné antivirotiká. V prípade nákazy pripomenul izolovať sa a nevystavovať okolie riziku nákazy.
zial nepovedal ze ake antivirotika ma na mysli on.

Poslať 20.01.2022 12:02:44   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 20993 príspevkov
Citácia:
K zdecimovanému zdravotníctvu a mizernej zaočkovanosti máme u nás najmä problém s nastavením a dodržiavaním jasných, zrozumiteľných, odôvodnených a fungujúcich pravidiel.

A s politikmi, ktorí stále nedostatočne chápu, čo je verejná služba.

Kampaň, ktorú vedie Robert Fico a Smer-SD, sa bezpochyby zapíše do politickej histórie krajiny ako jedno z najtragickejších období. Smer za 12 rokov vlád zruinoval zdravotnícky systém a Fico dnes vedie ľudí na smrť. Bez štipky zľutovania, empatie.

https://www.aktuality.sk/clanok/n25t165/komentar-petra-bardyho-sme-pripraveni-na-omikron/
toto snad nemyslel vazne :roll: :loool: :D ;) aj snad oprskam cely monitor .... :potlesk:
Citácia:
Na čo sa teda môžeme pripraviť? Nevieme. To, že vláda umožnila ľuďom, ktorí neprekonali covid, aby bez očkovania alebo testu chodili veselo nakupovať, vystavuje ich riziku infikovať sa.

Toto nemá nič spoločné s akceptáciou faktu, že sa s covidom musíme naučiť žiť. Je to presný opak.

Poslať 20.01.2022 21:07:59   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 23188 príspevkov
https://svet.sme.sk/c/22824958/rakusky-parlament-schvalil-povinne-ockovanie-proti-covidu.html?ref=trz

Michal, tusim si sem Rakusanov volakedy daval ako vzor, ci si to mylim ?
Vsetci nad 18r ...

[ Príspevkov: 6392 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 427  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť