Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 6075 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 38%  38%  [ 6 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 19%  19%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 6%  6%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 6%  6%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 19%  19%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 6%  6%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 6%  6%  [ 1 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 16
Autor Správa
Poslať 13.01.2022 14:53:07   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 19957 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/3qthhnz/koronavirus-kanada-rusi-povinne-ockovanie-pre-svojich-kamionistov-hrozi-problem-s-dodavkami/
Citácia:
Kanada, ktorá pôvodne plánovala zaviesť pre vodičov kamiónov povinné očkovanie proti novému koronavírusu, zo svojich požiadaviek čiastočne ustúpila a svojim vodičom umožní aj naďalej bezproblémový prejazd cez kanadsko-americké hranice. Informoval o tom Kanadský úrad pohraničnej služby (CBSA).

Kanadská vláda tak ustúpila tlaku predstaviteľov kamiónovej dopravy a opozičných politikov. Tí poukazovali na hroziaci nedostatok vodičov kamiónov, čo by znamenalo ďalšie problémy v dodávkach tovarov a zrýchlenie inflácie. Podľa CBSA sa však povinnosť očkovania ruší iba pre kanadských vodičov. Nemení sa pre vodičov kamiónov z USA. Tí sa budú musieť od 15. januára preukazovať potvrdením o zaočkovaní.

Zdroj z kanadskej vlády potvrdil, že vláda pôvodné rozhodnutie upravila v obave z narušenia dodávateľských sietí.
-
https://www.aktuality.sk/clanok/1nch2wf/koronavirus-finsko-skratilo-dlzku-karanteny-na-pat-dni/
Citácia:
Fínsko skrátilo dĺžku karantény pri väčšine prípadov nákazy koronavírusom z desiatich dní na päť, informoval vo štvrtok tamojší úrad verejného zdravotníctva.

Lekári však budú môcť nariadiť dlhšiu karanténu až do desiatich dní, ak to bude nutné, dodal úrad, ktorý citovala tlačová agentúra Reuters.

Pri variante koronavírusu omikron sa "vývoj nákazy zrýchlil, a preto už dĺžka karantény desať dní nie je opodstatnená, tak ako bola predtým", povedal novinárom Otto Helve, vedúci lekár úradu verejného zdravotníctva THL.

Poslať 13.01.2022 17:08:22   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 925 príspevkov
No misojogi, môžeš osudu ďakovať za omikron mutáciu, lebo fakt to začína tak vyzerať, že v boji proti povinnému očkovaniu budeš asi vďaka omikronu úspešný. :)

Poslať 13.01.2022 17:22:37   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22575 príspevkov
jery1 píše:
No misojogi, môžeš osudu ďakovať za omikron mutáciu, lebo fakt to začína tak vyzerať, že v boji proti povinnému očkovaniu budeš asi vďaka omikronu úspešný. :)
Omikron mu da milost - a navstivi ho ... :lol:

Poslať 14.01.2022 8:42:28   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
môžeš osudu ďakovať za omikron mutáciu, lebo fakt to začína tak vyzerať, že v boji proti povinnému očkovaniu budeš asi vďaka omikronu úspešný.
som poteseny ..... velmi
ale myslis si ze si to vsimli aj nasi politici? niekedy mam pocit ze su uplne mimo reality a ze prestal komunikovat s beznymi ludmi

Poslať 14.01.2022 8:43:11   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
toto vyzera smutne
Citácia:

Poslať 14.01.2022 8:51:37   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 925 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
môžeš osudu ďakovať za omikron mutáciu, lebo fakt to začína tak vyzerať, že v boji proti povinnému očkovaniu budeš asi vďaka omikronu úspešný.
som poteseny ..... velmi
ale myslis si ze si to vsimli aj nasi politici? niekedy mam pocit ze su uplne mimo reality a ze prestal komunikovat s beznymi ludmi
Naši politici sú v tomto nepodstatní. Pokiaľ sa behom mesiaca-dvoch potvrdí v praxi to, čo štúdie naznačujú o omikrone v súčasnosti, stratí plošné očkovanie populácie vrátane mladých a zdravých ľudí zmysel a politici sa budú musieť novej realite prispôsobiť.
https://svet.sme.sk/c/22819673/omikron-ma-o-90-percent-nizsiu-smrtnost-nez-delta-naznacuje-vyskum-z-usa.html
Napokon, už teraz je to vidno, ak si všimneš, ako sa zmenila rétorika v Rakúsku, ale napr. aj v Grécku.

misojogi píše:
toto vyzera smutne
Citácia:
Na prvý pohľad veľmi pofidérna stránka; myslím, že ak by sa človeku chcelo začať overovať údaje, asi by veľmi dobre nedopadla.
Ale ľudia stále obľubujú krv, slzy a smútok (viď úspech Modrého z neba a podobných hnusov), ideálne ak sú v hlavnej úlohe deti, takže čítanosť mať bude.

Poslať 14.01.2022 9:13:12   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Dnes sme však vo fáze omikronu, na ktorý už posilňujúca dávka nemá taký výrazný účinok. Infikuje sliznice horných dýchacích ciest a pôvodná vakcína vytvára imunitu voči zásahu pľúc.

Navyše, opakovane očkovať látkou, ktorá bola vyvinutá na základe pôvodného typu čínskeho koronavírusu a sčasti reflektovala aj britský variant, je voči novým mutáciám neefektívne. Ak sa pozrieme na príklad chrípky, pri ktorej je dostupné každosezónne očkovanie, vidíme, že vakcíny sú každý rok modifikované, aby zachytili aktuálne rozšírené kmene.

Ak existuje spôsob, ako proti očkovaniu naladiť aj ľudí, ktorí sa ním doteraz hlbšie nezaoberali, nezapájali sa do online vojen medzi jeho zástancami a odporcami a vakcínu si zvolili na ochranu svojho zdravia, je to presne ten spôsob, ktorý zvolilo slovenské ministerstvo zdravotníctva.
https://www.postoj.sk/96763/verejnopravna-rtvs-zautocila-na-divaka-novym-aktivistickym-serialom-podcast
Citácia:
K štandardnej dvojdávkovej vakcíne bude treba ešte test alebo tretia takzvane posilňujúca dávka. Popritom sa skracuje aj obdobie platnosti potvrdenia o prekonaní covidu zo 180 na 90 dní.

To všetko v čase, keď nielenže viaceré krajiny začínajú prehodnocovať potrebu ďalších kôl očkovania, ale odborné stanoviská v tomto zmysle prichádzajú aj od Svetovej zdravotníckej organizácie a Európskej liekovej agentúry. Tie sú namierené voči medicínsky opodstatnenej potrebe štvrtej dávky. Ani skúsenosť z Izraela nepotvrdzuje, že by podávanie štvrtej dávky poskytovalo takú ochranu, ako sa očakávalo.

„Ak našou stratégiou bude to, že budeme dávať každé štyri mesiace posilňujúce dávky, môžeme potenciálne dospieť k problémom s imunitnou odpoveďou,“ uviedol predstaviteľ EMA pre vakcinačné stratégie Marco Cavaleri. Tiež upozorňuje na to, že ľudí môže neustály tlak na opakované očkovanie, naopak, demotivovať.

Omikron môže byť navyše krokom z pandémie k stavu bežného respiračného ochorenia, keďže jeho vysoká infekčnosť a ľahší priebeh by mohli poskytnúť získanie prirodzenej imunity väčšine populácie. EMA preto odporúča prejsť k režimu sezónne dostupného očkovania pred zimným obdobím. Podobne ako v prípade chrípky, ktoré je odporúčané rizikovým pacientom, zdravotníkom či sociálnym pracovníkom.

Svetová zdravotnícka organizácia v utorok zároveň vyzvala na vývoj nových vakcín, ktoré budú ľudí lepšie chrániť pred šírením nových kmeňov vírusu. Napríklad spoločnosť Pfizer oznámila, že vakcína prispôsobená omikronu by mala byť hotová v marci.

Podávanie štvrtej dávky neodporúča ani britská očkovacia komisia, proti plošnému očkovaniu najmä detí a mládeže vystúpili aj nemeckí odborníci.

Podobná debata sa vedie aj v susednom Česku.

Poslať 14.01.2022 9:19:23   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Ale ľudia stále obľubujú krv, slzy a smútok (viď úspech Modrého z neba a podobných hnusov), ideálne ak sú v hlavnej úlohe deti, takže čítanosť mať bude.
ked viaceri ludia z Tvojho okolia (nejde o moju rodinu ale sirsi okruh) zomru po vakcine alebo aspon maju vazne dlhotrvajuce problemy tak vacsinou cloveka nadsenie za vakcinu prejde
neviem preco sa Tebe nepriznavaju ale zistil som ze ludia sa skor boja hovorit pretoze su verejne zastrasovani
ale ked vidia ze si na ich strane tak sa otvoria a priznaju co vsetko sa deje po vakcine
predvcerom som sa dozvedel o dalsom clovekovi z okruhu mojich znamych co zomrel po vakcine

Poslať 14.01.2022 9:26:34   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 925 príspevkov
Ak počkáš dostatočne dlhý čas (tak 30-40 rokov), tak postupne po vakcíne zomrú všetci. Aj z tvojho, aj z môjho okolia. A samozrejme, spolu s nimi aj tí neočkovaní.
Skôr by som povedal, že dosť ľudí začne po očkovaní akúkoľvek zmenu svojho zdravotného stavu pripisovať očkovaniu (čím samozrejme nevylučujem, že v určitom percente môžu za tým byť aj naozaj nežiadúce účinky vakcíny).

Ak by som prijal tvoj pohľad na svet (ľudia z môjho okolia sa mi boja hovoriť o negatívnych dôsledkoch očkovania), potom mi logicky nesedí, prečo sa tí istí ľudia trepú aj na tretiu dávku (keď im predchádzajúce očkovanie poškodilo zdravie a len sa to boja povedať)?

Poslať 14.01.2022 9:36:33   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Ak by som prijal tvoj pohľad na svet (ľudia z môjho okolia sa mi boja hovoriť o negatívnych dôsledkoch očkovania), potom mi logicky nesedí, prečo sa tí istí ľudia trepú aj na tretiu dávku
suhlasim, co hovoris je logicke - ide len o hypotezu z mojej strany, kedze vidim u ludi obavy o tom hovorit - mozno naozaj takych ludi vo svojom okoli nemas .,...
Citácia:
Ak počkáš dostatočne dlhý čas (tak 30-40 rokov), tak postupne po vakcíne zomrú všetci. Aj z tvojho, aj z môjho okolia.
co som hovoril ide o pripady ktore sa prejavili do mesiaca alebo dvoch a ide o pricinu smrti ktora nema ine zjavne vysvetlenie.
detto dalsie nasledky ktore som spominal
ano moze byt ze ide o prejavenie nejakeho ochorenia ktore ten clovek mal uz predtym, ale prave preto je zle ked je zanedbane vysetrenie pred vakcinou ktore by prave take pripady malo odhalit a dokonca oficialne odporucenia podobne vysetrenie bagatelizuju dehonestuju a znevazuju a lekari co sa o nieco take snazia su zastrasovani (oficialne vyjadrenie MinZ pokial viem ak to nezmenili nepripusta ziadne zdravotne vynimky okrem anafylaktickeho soku po prvej davke a lekarom co by davali z inej priciny sa vyhraza vysetrovacim konanim)
=
https://echo24.cz/a/i4YRr/nadavky-pokresleny-kamion-demagogie-lide-vini-ockovaci-tymy-z-covidovych-omezeni
=

Poslať 14.01.2022 10:39:19   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
https://dennikstandard.sk/157081/omikron-moze-zabijat-menej-nez-sezonna-chripka-vyplyva-zo-zisteni-z-usa/
Citácia:
Štúdia washingtonských vedcov uvádza, že čoraz viac rozšírený covidový variant omikron je menej smrteľný ako bežná sezónna chrípka. Do karát však tomuto variantu stále hrá jeho extrémne rýchla schopnosť šíriť sa. Na definitívne závery o jeho rizikách si však podľa odborníkov budeme ešte musieť počkať.

To, že koronavírusová mutácia omikron je po infikovaní sa omnoho menej problematická ako donedávna dominantný variant delta, je už všeobecne známe. Vedci sa už sporia iba o to, do akej miery tomu tak je.

Najnovšie do tejto polemiky prispela skupina výskumníkov z Lekárskej fakulty Washingtonskej univerzity v Seattli. Tá vypracovala model ďalšej fázy pandémie na základe aktualizovaných informácií o omikrone. Predpovedajú v ňom, že tento juhoafrický variant zabije o 97 až 99 percent menej ľudí než delta.

Extrémne má poklesnúť aj miera smrtnosti, a to na úroveň 0,07 percenta, čo znamená, že ochoreniu vo výsledku podľahne iba jeden človek zo zhruba 1 430 nakazených. V úvode pandémie šlo podľa čiernych scenárov až o jedného človeka z tridsiatich.

Pre porovnanie, pri bežnej sezónnej chrípke je miera smrtnosti asi 0,1 percenta (jedno úmrtie na tisíc infekcií). O pozoruhodných zisteniach amerických vedcov referuje Daily Mail.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-10358361/Omicron-nearly-100-TIMES-deadly-seasonal-flu-scientists-believe.html
Pravdou však je, že hoci ide o dobré správy, omikron môže vo všeobecnosti spôsobiť viac problémov ako oná sezónna chrípka, nakoľko sa šíri podstatne rýchlejšie a zasahuje väčšie množstvo ľudí.
.
Citácia:
Právo zavádzať reštrikcie sa vytráca

„Niektorí odborníci vždy tvrdili, že koronavírus sa nakoniec zmení na sezónny vírus podobný prechladnutiu, keď si svet vytvorí imunitu prostredníctvom vakcín a prirodzenej infekcie. Zdá sa však, že objavenie sa vysoko zmutovaného variantu omikron tento proces urýchlilo,“ píše k téme Daily Mail.

„Mali by sme sa pýtať, či sme oprávnení prijať opatrenia, ktoré by sme neprijali pre silnú chrípkovú sezónu,“ komentoval posun v problematike Robert Dingwall, sociológ z Nottingham Trent University a niekdajší člen Spoločného výboru Spojeného kráľovstva pre očkovanie a imunizáciu (JCIV). Upozornil však, že na finálne hodnotenie si ešte bude treba niekoľko týždňov počkať.
.
Citácia:
CDC to tiež vidí pozitívne
https://www.nytimes.com/live/2022/01/11/world/omicron-covid-testing-vaccines
Podobné údaje zverejnilo v stredu americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Podľa neho je omikron o 91 percent menej smrtiaci ako delta, vyžaduje oproti delte pobyt v nemocnici len v polovici prípadov a tí, ktorí sú hospitalizovaní, potrebujú prevezenie na JIS o 75 percent menej často.

CDC pri svojej práci vyhodnotila dáta od 70-tisíc koronavírusových pacientov z južnej Kalifornie, z toho 50-tisíc bolo nakazených mutáciou omikron, zvyšných 20-tisíc zase deltou.

Poslať 14.01.2022 11:22:17   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
co som hovoril ide o pripady ktore sa prejavili do mesiaca alebo dvoch a ide o pricinu smrti ktora nema ine zjavne vysvetlenie.
detto dalsie nasledky ktore som spominal
Michal, aj na Covid neockovani "obcas" zomieraju "do mesiaca" ...
Povedz mi, aka je pravdepodobnost toho, ze ti isti ludia BY NEZOMRELI, keby sa nedali zaockovat, ale dostali Covid ?
Alebo by ho prekonali bez "dalsich nasledkov" ?
Preco asi tie tazke pripady koncia na plucnej ventilacii ?!

Co sa tyka definicie: "Anafylaxia má zvyčajne genetický základ."

Poslať 14.01.2022 11:31:26   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Netestovat-neposilat-domu-vse-zrusit-Omikron-dostane-kazdy-Medialne-znamy-expert-uderil-689449
Podle Hostomského jsme už prošvihli ten správný moment, kdy bychom měli skončit s veškerými opatřeními. „V létě to už vypadalo opravdu dobře, lidé si ve velkém prošli tou nemocí, byli jsme více než z půlky očkovaní, tak jsem říkal, že už žádná vlna nebude. Pak ale přišla vlna té delty a já sebekriticky přiznávám, že jsem se trošku mýlil. Na druhou stranu je potřeba si říct, na co se vlastně zaměřujeme, protože ta čísla infikovaných sice obrovsky stoupla, ale daleko relevantnější je dívat se na počet hospitalizovaných, respektive těžce nemocných,“ vysvětluje Hostomský, že varianta delta už tolik nezahlcovala nemocnice.

„A na to, když se zpětně podíváme, tak ke konci varianty delta, což je již jisté, počet těch skutečně těžce nemocných i těch úmrtí je daleko menší, než byly ty vlny před rokem. Takže trochu jsme i pravdu měli,“ říká Hostomský pro CNN Prima NEWS s tím, že to z pohledu evoluční biologie dává naprostý smysl.

Anketa
Jste pro zrušení covid pasů, tedy pro to, aby neočkovaní mohli volně chodit kamkoliv?

Ano
88%
Ne
10%
Nevím / Je mi to jedno
2%
hlasovalo: 18607 lidí
„Z pohledu evoluční biologie je přirozené, že ty viry postupem času oslabují. Nové viry, když se dostanou do populace, kolem sebe kopou a spousta lidí to odskáče, ale ten virus toto nechce, jeho evolučním posláním je dále se šířit, a on tak zkouší, co nejvíce funguje, a časem pak zjistí, že zabíjením těch hostitelů to nefunguje. Ta tendence, jak je známo i ze starších případů španělské chřipky, je vždy stejná. Ten virus nás nechce vyhubit, on se chce šířit, a to je patrné na variantě omikron, že ten virus pracuje na své infekčnosti,“ vysvětluje biochemik.
„Omikron, to mi jako vědci připadá jako neskutečná evoluční vymoženost, že ten virus to skutečně doladil téměř do dokonalosti, protože on je skoro čtyřikrát nakažlivější než delta a ještě mnohonásobně více než ty první varianty, ale přitom nepůsobí takovou škodu. A to přesně vychází z našich dřívějších zkušeností s ostatními patogeny,“ říká Hostomský.

Proto by Hostomský už epidemii dále neřešil v rámci současných restrikcí. „Ten omikron je tak úspěšný, že se mu v podstatě nevyhneme, ani s maximálním úsilím společnosti, která nás bude stát miliardy korun, ji můžeme maximálně zpomalit. Je to tedy už spíš otázka logistiky, jak to co nejlépe zvládnout, ale jisté je, že se tím omikronem nakazí všichni. Sledování počtu nakažených proto nedává smysl. Samozřejmě že desetinásobný počet nakažených přirozeně zvedne i počet hospitalizací, ale z těch dat ze světa vidíme, že i ty hospitalizace jsou s lehčími průběhy,“ má jasno Hostomský.

Omikron je podle Hostomského pro nás obrovská příležitost, abychom se s koronavirem naučili žít. „Covid-19 se jednoduše stane endemickým každoročním onemocněním na úrovni chřipky. My například používáme označení běžné nachlazení, ale co to znamená z virologického hlediska? To je prostě skupina mnoha virů, koronavirů, adenovirů a dalších, které se usazují na horních cestách dýchacích a do těch plic nejdou, a ten omikron se chová stejně. Ze SARS-COV-2 se prostě stane běžný virus a nyní už jsme na prahu této situace, jen si to musejí politici uvědomit,“ radí biochemik politikům.

Současná vlna testování ve firmách a nařízená pětidenní izolace a karanténa podle Hostomského může kvůli šíření omikronu znovu zastavit ekonomiku. „A ještě se to všechno udělá na základě antigenních samotestů, které nejsou příliš citlivé a mají velkou chybovost, je tam spousta těch falešně pozitivních, podle odhadů to je až 50 %. A tyhle zdravé lidi pošleme domů a oni budou v té ekonomice chybět. Ani PCR test to úplně nevyřeší, protože ten je zase až příliš citlivý a dokáže zachytit přítomnost viru i dávno po prodělání nemoci a neříká nic o tom, zda je ten člověk nakažlivý,“ štve biochemika.

.
.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kanadska-provincie-kde-hodne-radi-covid-zacne-zdimat-neockovane-689432
Kanadská provincie, kde hodně řádí covid, začne „ždímat“ neočkované
13.01.2022 15:55
Kanadská provincie Quebec začne vybírat zdravotní daň od obyvatel, kteří nejsou očkováni proti covidu-19. „Myslím, že jde o spravedlnost vůči 90 % populace, která přinesla nějaké oběti,“ prohlásil premiér provincie Francois Legault s tím, že poplatek bude „značný“.
Quebec, který zaznamenal nejvyšší počet úmrtí na covid-19 v Kanadě, se vydal cestou tvrdých finančních postihů pro všechny plně neočkované obyvatele provincie. V současnosti není podle informací serveru bbc.com očkováno necelých 13 % obyvatel.

Premiér Francois Legault na tiskové konferenci uvedl, že lidé, kteří nedostali první dávku vakcíny, budou muset zaplatit značný „příspěvek společnosti,“ o jehož výši zatím nebylo rozhodnuto.
„Myslím, že jde o spravedlnost vůči 90 % populace, která přinesla nějaké oběti. Myslím, že jim dlužíme takovéto opatření,“ prohlásil Legault.

Quebec se v současnosti potýká s velký nárůstem počtu nemocných, přičemž více než třetina hospitalizací připadá na neočkované lidi. Z dat zdravotnických zařízení také vyplývá, že 45 % pacientů na jednotkách intenzivní péče není očkováno ani jednou dávkou vakcíny

Poslať 14.01.2022 11:34:18   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Strakatý úvodem řekl, že ve chvíli, kdy sháněl oponenta Berana do svého pořadu, nedařilo se mu. Nikdo si podle něj – až tedy na Flegra, nechtěl jít proti Beranovi sednout. Jak si vysvětluje ostrakizaci či odsudek svých názorů? „Nevím, jestli ty moje názory jsou až tak kontroverzní, ale nedovedu si to vysvětlit. Přece to, že si někdo sedne naproti mně a půjde do nějaké diskuse, tak nic neztrácí, nekompromituje se tím, že se se mnou potkal, nechápu to,“ sdělil Beran.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Boji-se-profesora-Berana-Hrozive-ticho-Jen-Flegr-prisel-Doslo-na-vec-kterou-nechtel-689328

Následně Strakatý upozornil Flegra na to, že v rozhovoru v září říkal, že přijde největší vlna a že lockdowny jsou nevyhnutelné. „A že to v lednu asi nezvládneme. Asi jste se taky pletl,“ poznamenal Strakatý. „Hrozně bych si přál, abych se pletl, ale myslím si, že z toho venku ještě nejsme. Z toho, co uvidíme, tak to bude ta vlna, ty počty... to, co naměříme, bude dvojnásobek toho, co jsme naměřili v té podzimní vlně,“ domnívá se Flegr. „Ve skutečnosti to bude šplhat ke stovce,“ dodal. Obává se, že bude chybět mnoho lidí nejen v kritické infrastruktuře, ale například i řidiči autobusů.

Flegr se také s obavami vyjádřil k omikronu. „Sleduji, co se děje v Americe a v Anglii, a je vidět, že tedy ta smrtnost této nemoci hrozně rychle narůstá,“ zmínil. „Pro mě je to velmi těžké odhadovat, neboť nemám k dispozici reálná data,“ sdělil Beran.

Beran následně hovořil o smrtnosti, kde podle něj jsme na tom, co se tohoto údaje týče, patřili k nejlepším. „Nikdy jsem nesrovnával smrtnost a úmrtnost. A my v té smrtnosti, čili z počtu zemřelých, z počtu pozitivně testovaných, jsme po celou dobu této epidemie patřili k absolutně nejlepším v Evropě a umíralo nám daleko méně lidí. Což byla obrovsky výborná vizitka zdravotnických pracovníků, kteří ukazovali, že šance člověka na to, že když se dostane v České republice do nemocnice, že zemře, je výrazně nižší než v Německu, Rakousku, Polsku a na Slovensku. A to platí dodneška,“ poznamenal.
.
.
presne toto je aj na Slovensku
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Covid-Jen-par-deti-Prisaham-Neockovana-sestra-Trpi-a-sverila-se-689257
S následky očkování má z nemocnice své zkušenosti. Od kolegyň na jednotkách intenzivní péče pro dospělé ví, že přivážejí i mladé lidi po očkování v těžkých a divných stavech. „Mám echo od holek, že jim vozí pacienty po očkování, i mladé lidi, ve vážných a divných stavech. Samy říkají, že to může mít souvislost. Občas takhle zjišťuji informace. A na dětském oddělení? Za celé dva roky tu prakticky nebyly nemocné děti covidem. Jestli to přeženu, tak kvůli covidu kolem deseti, a to byly většinou kolapsové stavy u teenagerů. Vážnější postcovidový syndrom mělo jen pár dětí, ale jinak ne, přísahám na svou duši a svůj život,“ přísahala zdravotnice.

Všichni tečkovaní mlčí
Podle ní už i někteří očkovaní zdravotníci v nemocnici vidí, že vakcína nefunguje jak má, ale raději o tom nemluví. „Jako kdyby se zklamali, že uvěřili v očkování a sami vidí, že nefunguje. Do nemocnice jim vozí pacienty po očkování, ale bojí se o tom mluvit. Už jen pro ego nebo proč, když jsou zdravotníci? Je třeba se ozvat, ale oni se vůbec neozývají, to mě nejvíce zklamalo. Myslela jsem si, že zdravotníci procitnou, ale všichni tečkovaní mlčí, než aby mluvili – ani tak ne kvůli strachu o práci, ale kvůli povaze. Jde o odvahu,“ tvrdí a současnou situaci autocenzury přirovnává k minulému režimu. „Stejně taková situace byla za komunismu. Lidé vstupovali do strany, aby měli klid. Nebyli přesvědčení komunisti, ale pro klid, aby mohli chodit do divadla, jezdit na dovolenou…“ připomněla podmínečné dovolené pro členy komunistů před revolucí, například do Jugoslávie.

Zdravotní sestra, která se stará především o nemocné děti, také vnímá změnu v otevřenosti k odlišným názorům, a to především u nadřízených. „Nejsou otevření diskuzi a jiným názorům. Oni fanaticky útočí a přitom záleží, jak moc jsou ve funkci do vakcinace zhypnotizováni. Jeden z nadřízených je totálně zhypnotizován už od začátku. Jen jednou jsem se pokusila zavést diskuzi a museli jsme ji ukončit, protože to nikam nevedlo. Už to ale nedělám, abych se mohla soustředit na práci,“ řekla. Další nadřízený jí prý řekl, že naočkovaní se zase nakazí od neočkovaných, a to i přesto, že už bylo prokázáno, že i po druhé dávce vakcíny může očkovaný vir roznášet. „To mne bolí nejvíce, čekala jsem, že zdravotníci začnou mluvit jako první, když mají znalosti a vidí vše v praxi. Já už tam nemůžu pracovat. Jestli tu vyhlášku nezruší a já doufám, že ano, už nebudu ve zdravotnictví pracovat. Teď se testují jen neočkovaní, očkovaní nemusejí. Neočkované doprovody dětí nad šest let si testy musejí hradit samy a jim to přijde normální,“ shrnula zdravotní sestra.

Povinné očkování odnesou zdravotníci, kteří zůstanou
„Dochází k omezování svobody a nastala velká diskriminace nehledě na to, že očkovaní se testují, jsou zdraví a pak je obviňují, že jsou nějaká výbušnina. Rozdělování lidí, kdo může a nemůže chodit do restaurace nebo divadla, se mi nikdy nelíbilo a nelíbí. Chtějí tím znepříjemnit život a přimět, aby se lidé naočkovali a podlehli. Roli hraje i poslušnost, aby je dostali, kam chtějí. A co dál? Může to být jen začátek totality,“ řekla zdravotnice s tím, že vše bude mít hlubší společenské důsledky. „Musíme ukázat, kolik nás je. Dokud to ostatní neuvidí, bojí se, že jsou sami. Také jsem byla na demonstraci. Je nutné říci svůj názor, mluvčí na pódiu se střídají, ale většinou jsou to ti samí. Spousta lidí se nedostane ke slovu.“

Povinné očkování pro zdravotníky by navíc mohl zásadně ovlivnit už tak nedostatečné množství personálu nemocnic. V každé nemocnici by jich několik odešlo. „Stále se shánějí sestřičky a nás neočkovaných sice není tolik, ale pokud odejdeme, odnesou to kolegyně, které zůstanou. Sestry nikde nenajdou, ani v jiných okresech nebo v jiných nemocnicích. Ti, co zůstanou, budou muset sloužit extra dlouhé služby a líbit se jim to také nebude. Covid jen zvýraznil situaci v nemocnicích, kde byl nedostatek už předtím a bylo to vždy náročné. Doktorů také ubývá, protože odcházejí do zahraničí nebo do soukromých praxí. Covid jen zvýraznil, jak je systém špatný,“ podotkla zdravotní sestra.

Poslať 15.01.2022 19:27:31   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
bloger to vystihol
Citácia:
Pretože každý vie, čo znásilnenie je, netreba to podrobnejšie rozvádzať. Negatívne dôsledky znásilnenia bývajú fyzické, ale predovšetkým psychické. Ide o duševnú traumu, ktorú si žena často nesie so sebou po celý život. Kto má čo i len trošku empatie, nemôže nikdy nič podobného priať nijakej žene.
No a priemerný človek očakáva, že každá žena, ako bytosť citlivejšia než muž, už dupľom nebude priať nijakej ľudskej bytosti prežiť skúsenosť znásilnenia, ako i bolestné obdobie po ňom. Čo však musí byť za monštrum žena, ktorá praje iným zažiť túto skúsenosť?

Na čo narážam?
No predsa na trojicu žien v slovenskej vysokej politike. Na prezidentku Čaputovú a na ministerky Kolíkovú a Remišovú. Tieto ženy sú totiž za povinné očkovanie. Vo svojej hrubosti a žensky nepatričnej necitlivosti si však neuvedomujú, že násilné povinné očkovanie spĺňa všetky kritériá znásilnenia, ako vo fyzickej rovine, tak i v rovine duševnej. Fyzicky je to násilný a hrubo vynútený zásah do ľudského tela, s ktorým dotyčný nesúhlasí a búri sa proti nemu. A vnútorne je to nesmierne negatívny psychický zážitok.

V evanjeliách sa odporúča, aby sme nikdy nerobili iným to, čo nechceme, aby sa dialo nám samotným. Som presvedčený o tom, že ani pani Čaputová, ani pani Kolíková, ani pani Remišová by nechceli byť znásilnené, a v súvislosti s tým prežiť všetko to negatívne, čo to prináša. Avšak tieto tri hrubé a necitlivé ženy bez mihnutia oka želajú iným, aby ich znásilnili. Želajú im, aby takúto skúsenosť zažili v rámci núteného a násilného povinného očkovania.

Možno by tieto „dámy“ namietali, že je to predsa len niečo iné, pretože povinné očkovanie sa deje pre dobro ľudí. Milé „dámy“, každé znásilnenie sa predsa deje pre dobro násilníka a agresora, ale obeť to tak vôbec nevníma. Obeť, pokiaľ s tým nesúhlasí, to bude vždy vnímať ako zlo, brutalitu a krivdu. Obeť to vníma vždy len ako vlastné poškvrnenie a pošpinenie. A vy milé „dámy“ neváhate podobným spôsobom poškvrniť, pošpiniť a zneuctiť takmer polovičku národa. Takéto niečo chce naozaj veľkú mieru bezcitnosti, absolútnej straty empatie a hrošej kože. Preto každá žena, ktorá propaguje povinné očkovanie, bez akéhokoľvek zohľadnenia vyššie uvedených skutočností, musí byť len výsmechom a nepodarenou karikatúrou ženy. A žiaľ, v súčasnej vláde je ich ešte oveľa viac, než tie tri spomínané.
.
Presne takto to cíti a vníma aj rakúsky ľud, stavajúci sa na odpor voči zavedeniu povinného očkovania. Ich morálne a ľudsky zvrhlá vláda to síce má v pláne, ale na základe intenzity odporu národa sa ukáže, či sa jej to nakoniec aj reálne podarí, pretože právo brániť sa voči znásilneniu je najlegitímnejším právom každého, komu znásilnenie hrozí.

Absolútnu totožnosť povinného očkovania so znásilnením potvrdzujú aj tieto skutočnosti:

Existuje veľká skupina ľudí s bezvýhradnou dôverou v štát, v jeho inštitúcie a v odborníkov. Títo jedinci poskytli svoje telá štátu a jeho očkovaniu dobrovoľne, s dôverou a s presvedčením, že je to to najlepšie, čo môžu pre seba urobiť.

Ďalej existuje existuje skupina obyvateľstva s určitým rezervovaným postojom voči očkovaniu. Nie sú však veľmi pevní vo svojom presvedčení. Aby ich štát presvedčil, snaží sa ich kúpiť a podplatiť. A títo ľudia napokon predávajú štátu svoje telá za finančnú odmenu. Za 200, alebo 300 Eur.

A sú zase ďalší, ktorí podľahli štátnemu nátlaku, vydieraniu, obmedzovaniu a všemožnému znepríjemňovaniu života. Pani Remišová nazvala tento psychický a fyzický nátlak „motiváciou“. Takýmto spôsobom je podľa nej dobré ľudí „motivovať“, aby sa nakoniec podvolili vakcinácii. Veci sa nevyjadrujú pravými menami, a síce tak, že obyvateľstvo má byť zlomené surovým nátlakom. Pokrytecky sa to nazýva oveľa lepšie znejúcim slovom „motivácia“.

A tak napokon títo ľudia poskytujú svoje telá štátu pod nátlakom, ktorý už nedokážu ustáť, podobní ženám, neschopným sa ubrániť pred zneuctením a znásilnením, vynúteným buď psychickým, alebo fyzickým nátlakom agresora. Takéto niečo so sebou prináša silnú psychickú traumu, pretože človek je pošpinený tým, že bol donútený vykonať to, čo nechce. Štát však túto traumu absolútne ignoruje, pretože mu ide len o zvýšenie počtu zaočkovaných, a to za akúkoľvek cenu.

No a potom máme poslednú skupinu ľudí, ktorí nechcú poskytnúť svoje telo štátu ani dobrovoľne, ani za peniaze, ani pod nátlakom. A preto, keď už to nejde inak, ich chce štát znásilniť. Preto chce štát dosiahnuť svojho prostredníctvom povinného očkovania.

.
Citácia:
Akékoľvek obvinenie z toho, že takýto odpor je nelegálny a protizákonný je opäť len ďalšou lžou a manipuláciou, pretože nelegálne, nezákonne a protiľudsky jedná v prvom rade štát, ktorý sa znižuje k takémuto niečomu pod zástierkou legálnosti a zákonnosti. To štát treba viniť a nie tých, ktorí sa všemožne bránia jeho bezpráviu, konanému pod zámienkou, že sa tak deje pre dobro spoločnosti. Nijaké dobro však nemôže byť dobrom za cenu pošpinenia a znásilnenia osobnosti človeka. Takéto niečo je zlom a je povinnosťou každého čestného človeka bojovať proti nemu a zo všetkých síl sa mu brániť.
-
https://blog.hlavnespravy.sk/29347/realita-znasilnenia-oznacenie-veci-pravymi-menami/

[ Príspevkov: 6075 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404, 405  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť