Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 6075 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380 ... 405  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 38%  38%  [ 6 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 19%  19%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 6%  6%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 6%  6%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 19%  19%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 6%  6%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 6%  6%  [ 1 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 16
Autor Správa
Poslať 06.12.2021 14:44:02   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Nejaký efekt by to malo, ak by sa to vyplácalo na ruku (ale to by stačilo aj 50-100 eur).
500 eur
myslis si ze by nebol vyznamny rozdiel medzi 50,100 a 500€ ?
ze niekoho proste nepresvedci 50 ale 500€ by ho uz presvedcilo?
----
nooo toto uz je blizsie pravde ako povodne posolstve v mediach o jednom z miliona
https://dennikstandard.sk/144486/neziaduce-ucinky-vakcin-sa-maju-odskodnovat-v-hre-je-aj-povinne-ockovanie/
Citácia:
Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) eviduje k 1. decembru 9 264 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 1 181 závažných. Patrí semm napríklad pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, kolaps, trombóza, anafylaktické reakcie, paréza tvárového nervu, náhla cievna mozgová príhoda či infarkt myokardu. Z počtu plne zaočkovaných mali vakcíny negatívne dosahy na 0,4 percenta ľudí.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) ešte na konci mája tvrdil, že Slovensko nepotrebuje odškodňovací fond.

Z augustového prieskumu agentúry AKO vyplynulo, že strach o bezpečnosť proticovidových očkovacích látok je druhým najčastejším dôvodom, prečo ich ľudia odmietajú. Lengvarský preto mení rétoriku.
negatívne dosahy na 0,4 percenta tak este dvihnut na desatnasobok a blizime sa realite :palec:
-
-
Citácia:
Na samostatnom návrhu zákona o odškodnení nežiaducich účinkov alebo úmrtí pracuje aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

„Dá sa povedať, že začínam mať v šuflíku návrh, ktorý si myslím, že by mohol byť relevantný. Vnímam, že v rámci spoločnosti je osobitný strach, ktorý súvisí s nežiaducimi účinkami po tejto vakcíne a myslím si, že by sme mali byť na to citliví,“ povedala Kolíková pre TV Markíza.
-

-

Poslať 06.12.2021 14:51:47   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Nejaký efekt by to malo, ak by sa to vyplácalo na ruku (ale to by stačilo aj 50-100 eur).
500 eur
myslis si ze by nebol vyznamny rozdiel medzi 50,100 a 500€ ?
ze niekoho proste nepresvedci 50 ale 500€ by ho uz presvedcilo?
Pozri si tie komentare dochodcov k 500 Eurovemu BONUSU.
Kolko si oni za to kupia obedov. (len neviem AKO a KDE)

Keby hned na zaciatku prisli s tou "stoveckou DO RUKY", tak ich mas dnes aspon 75% zaockovanych.

Poslať 06.12.2021 14:54:47   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Keby hned na zaciatku prisli s tou "stoveckou DO RUKY", tak ich mas dnes aspon 75% zaockovanych.
tak preco sa to neurobilo hned? namiesto toho sikanuju a nutia sa zaockovat mladych ludi ktori to vobec nepotrebuju a neockuju tych ktori sa zaockovat chcu alebo by chceli

Poslať 06.12.2021 14:55:12   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
Kolko si oni za to kupia obedov.
nejaky link?

Poslať 06.12.2021 14:56:11   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tak preco sa to neurobilo hned? namiesto toho sikanuju a nutia sa zaockovat mladych ludi ktori to vobec nepotrebuju a neockuju tych ktori sa zaockovat chcu alebo by chceli
Spytaj sa Matovica ! :lol:
On predsa "prevzal riadenie epidemie do svojich ruk".
Uz niekolkokrat ...

Poslať 06.12.2021 15:00:10   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Kolko si oni za to kupia obedov.
nejaky link?
Ja si linky nezbieram na "preposielanie mailom".
Cital som to v nejakej reakcii na komentar na FB, kam ma to presmerovalo, uz ani neviem ako.
Radsej som sa tam ani nezapojil ... z pochopitelnych dovodov. :lol:

Poslať 07.12.2021 0:42:03   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Data bez Patosu
https://www.facebook.com/databezpatosu/posts/388977963016670
------------------------------------------------------------------------------
Citácia:
Celá krajina ide do 11. dňa lockdownu, tretina detí zajtra v pyžame zívajúc zapne po polroku Teams a 200 tisíc živnostíkov horko zaplače, lebo všetci veľkofabrikanti a veľkoreťazce môžu pokračovať vo výrobe a predaji (áno, aj pyžám), ale oni majú zámku na prevádzke.
zial toto je hruba chyba vlady
----------------------------------
Citácia:
V UK vyšla tohto roku už 48. edícia:
COVID-19 vaccine surveillance report: Week 48
kde sa na 47 stranách dočítate VŠETKO, čo sa v covide stalo za posledný týždeň. Upozorňujeme na tabuľku 11 na strane 34, kde sa dočítate, že mobilní dospelí ZAočkovaní od 40 do 50 rokov sa v rovnakej kohorte 100,000 očkovaných a neočkovaných infikujú a v testoch sú pozitívni viac ako 2x častejšie ako NEočkovaní. Pod tabuľkou je 5 dôvodov, prečo je to tak. Už je to tak polroka, ale u nás sa stále operuje niekedy až opakom. Nuž takto, ak by všetci z konzília vedeli po anglicky, tak by si prečítali o kovide viac.
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1037987/Vaccine-surveillance-report-week-48.pdf
V NEMECKU vychádza týždenník v Robert Koch Institute:
Wöchentlicher Lagebericht des RKI zur Coronavirus-Krankheit-2019 (COVID-19), a jeho skrátená verzia je aj v Angličtine, a okrem všetkého, čo sa stalo za týždeň, je tam aj sekcia predikcií: 20 Tages Prognose
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Situationsberichte/Wochenbericht/Wochenbericht_2021-12-02.pdf

Poslať 07.12.2021 0:42:39   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
DBP
Citácia:
Ak sme mali pred lockdownom v nedeľu 21. novembra 3226 pacientov a 4 dni po lockdowne 28. novembra 3494 pacientov, tak to bolo o 268 viac, čo robilo nárasť o 8%. Ale dnes v nedeľu 5. decembra máme 3400 pacientov, čo je o takmer 100 pokles a to predstavuje 4%. Takže namiesto +8% máme -4%. Netvrdíme, že to NIE JE humanitárna katastrofa, ale trend rastu sa zlomil a rekord sme mali pred týždňom. Verejnosť si zaslúži presnú, aktuálnu a bez emócií publikovanú informáciu.
https://covid-19.nczisk.sk/sk
Citácia:
Ak máte presné informácie, tak je viac ako pravdepodobné, že tanto týždeň sú príjmy do nemocníc rovnaké a stabilné ako minulý týždeň s významným poklesom cez víkend, čoho dôkazom je po 3 mesiacoch ŽIADEN nárast od piatku do nedele. Rovnako je síce pravda, že v 4 krajoch príjmy stúpajú, ale v 4 ostatných krajoch klesajú a v Prešovskom kraji významne už 3 týždeň. Odporúčame sa pozrieť aj na dáta výjazdov sanitiek, kde je v posledných dňoch pokles zjavný.
https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiMmRkZTcyMzYtMmQ0Yy00YjM1LWJlYWMtNDA3ZWE1ZGZmMDJmIiwidCI6ImU0NDA4ZDNmLTlhNzMtNGFlYi05MTcyLTgxNzk5NTY5ZTQ4YSIsImMiOjl9&
(strana 2/9), zajtra treba počkať na aktualizáciu IZA cez víkend nerobí).
===========================
Citácia:
OMICRON po 180 zistených v Dánsku dnes (kde robia 200,000 PCR denne a najlepšie v Európe sekvenujú)
https://www.sst.dk/en/English/Corona-eng/Status-of-the-epidemic/COVID-19-updates-Statistics-and-charts?
venovať okrajovú pozornosť, lebo:
- ak sa šíri ako osýpky, tak na 3 Krále to má celá zemegula
- ak idú do nemocníc hlavne mladí, tak s tým nič nespravíme
- ak naň nikto nezomiera, tak sme na pohodu a v januári je po pandémii
Výborne o tom hovorí pán Jaroslav Flegr v septembri v interview pre Reflex od 20. minúty. To video si prehrávame opakovane.
Povedal zásadnú vetu: Bolo by dobré, aby epidemiológovia a vakcinológovia pracovali s evolučnými virológmi, čo sa bohužiaľ nedeje.
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/109059/prijde-nejvetsi-vlna-bude-vic-zabijet-neockovane-pak-pandemie-skonci-rika-flegr-veri-ze-zachranil-zivoty.html?
=====================================
Citácia:
Ak máte spolu s vládou akékoľvek úvahy o povinnom očkovaní, len si treba uvedomiť, že musíme bez "tých povinne očkovaných" podať vyše 1 milióna dávok v decembri, pričom budeme stále 1,5 mil. pozadu oproti tým Rakúšanom. Ak by ste chceli podať 400 tisíc povinne dnes neočkovanýcm dôchodcom nad 60 rokov, tak treba tempo očkovania zdvihnúť na dvojnásobok v čase Vianoc (a tých 400 tisíc musí začať od 3 Kráľov dostávať II. dávku po 30 dňoch).
Nepredpokladáme, že to stihneme čo i len do Veľkej Noci v apríli, kedy by malo mať 2,5 milióna Slovákov III. dávku. Sú to nepredstaviteľné kvantá a nie sú na rozdiel od podávania dávok v poslednom polroku prevažne v Bratislave a v krajských mestách, ale na krkahájoch a lazoch. II. SNP bolo oproti tomuto projektu ľahkým cvičením na suchu a v teple.
to uz bude Delta davno za nami a na Omikron podla vsetkeho tieto sucasne vakciny nefunguju

Poslať 07.12.2021 7:12:14   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 925 príspevkov
misojogi píše:
na Omikron podla vsetkeho tieto sucasne vakciny nefunguju
To je také typické pre teba - síce vedci omikron len skúmajú, zisťujú či na neho súčasné vakcíny účinkujú, alebo nie; ak účinkujú, tak či je znížená účinnosť oproti delte a ak áno, tak o koľko... Ale ty už na rozdiel od nich vieš, že podľa všetkého na omikron tieto súčasné vakcíny nefungujú...

Poslať 07.12.2021 7:36:03   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22575 príspevkov
jery1 píše:
misojogi píše:
na Omikron podla vsetkeho tieto sucasne vakciny nefunguju
To je také typické pre teba - síce vedci omikron len skúmajú, zisťujú či na neho súčasné vakcíny účinkujú, alebo nie; ak účinkujú, tak či je znížená účinnosť oproti delte a ak áno, tak o koľko... Ale ty už na rozdiel od nich vieš, že podľa všetkého na omikron tieto súčasné vakcíny nefungujú...
A negativne dosahy vakciny treba zvysit aspon 10x, aby sme sa priblizili k (JEHO) realite ... :roll:
Atd. atd.

Poslať 07.12.2021 9:48:12   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
Citácia:
napisal som predsa podla vsetkeho, proste vychadzam z toho co pisu media, samozrejme som si vedomy ze presnejsie informacie sa skumaju

Poslať 07.12.2021 9:48:35   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
v Cechach korona uz klesa
https://www.aktuality.sk/clanok/vk4t0w6/koronavirus-v-cesku-klesa-krivka-novoinfikovanych/
viem ze aj v Nemecku a na vychode Slovenska, takze netreba panikarit ako to robia nase media ktore hecuju a stupnuju hysteriu
-
ale novinari rozbesnuju verejnu mienku v prospech povinneho ockovania
https://www.aktuality.sk/clanok/7nn57xk/komentar-petra-bardyho-logdan/
Citácia:
Ak lockdown, tak lockdown a nie regiónálny variant obmedzení iba pre podnikateľov.

Síce ním pandémiu neporazíme, ale predĺžime čas na pochopenie, že bez povinného očkovania aspoň najrizikovejších skupín nás tu čakajú ďalšie a ďalšie vlny, lockdowny, zdecimované zdravotníctvo, tisícky zbytočných obetí, ekonomické straty, morálny a hodnotový rozklad štátu.
opat predstava nerealnej kolektivnej imunity a nahnat ludi ako na spartakiadu ale tentoraz do ockovania
namietku su zbytocne a odpor je marny ako hovori Stoparov sprievodca po galaxii

Poslať 07.12.2021 10:11:23   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
ale novinari rozbesnuju verejnu mienku v prospech povinneho ockovania
Tebe by mali okrem vakciny pichnut preventivne aj nieco proti blbosti.
Vies preco ?

Lebo si NAIVNY, ked si myslis, ze ked to 2 dni klesa, ze uz to NIKDY nebude stupat !
Pamatas si na slavne ceske "lucenie sa s Covidom" na Karlovom moste ? :lol:
Na velke PARTY vecer pred lockdownom ? :evil:

Tak takych podobnych debilov u nas mozeme tiez vidlami hadzat ... :roll:

Poslať 07.12.2021 10:16:04   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19957 príspevkov
podla DBP to na vychode Slovenska klesa uz dva tyzdne a stale radikalnejsie- ved si rac konecne pozries ich stranku, naozaj su dobri analytici a su to matematici takze by si ich mal ocenit
podobne data z CZ klesaju uz asi tyzden a v niektoryh castiach nemecka uz vlna prehrmela
asi je rozdiel ked mas v ambulancii dlhodobo denne 50-60 covidovych pacientov potom to klesa a teraz mas denne 2-3 pacientov s covidom (Sasko Drazdany KMstadt)

Poslať 07.12.2021 10:18:27   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22575 príspevkov
misojogi píše:
podla DBP to na vychode Slovenska klesa uz dva tyzdne a stale radikalnejsie- ved si rac konecne pozries ich stranku, naozaj su dobri analytici a su to matematici takze by si ich mal ocenit
podobne data z CZ klesaju uz asi tyzden a v niektoryh castiach nemecka uz vlna prehrmela
asi je rozdiel ked mas v ambulancii dlhodobo denne 50-60 covidovych pacientov potom to klesa a teraz mas denne 2-3 pacientov s covidom (Sasko Drazdany KMstadt)
Este raz !
KOLKOKRAT si uz dezolati mysleli, ze "mame Covid za sebou" ?! :evil:

Teraz to BUDE KLESAT, cez leto bude celkom fajn.

A uvidis, co bude na buducu jesen ...

[ Príspevkov: 6075 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380 ... 405  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť