Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 4984 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 333  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 36%  36%  [ 5 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 21%  21%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 7%  7%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 7%  7%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 21%  21%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 7%  7%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 0%  0%  [ 0 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 14
Autor Správa
Poslať 13.10.2021 17:05:59   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 19033 príspevkov
Citácia:
Ako si vysvetľuješ ten percentuálny nepomer(ak je fakt efektivita očkovania len 1%)?
podla mna ide o trik s cislami a sice ide o rozdiel medzi relativnou a absolutnou ucinnostou a sposobom ako sa to chape
cize myslim si ze realne ma vakcinu urcitu ucinnost a to vyssiu ako 1%
skor si myslim ze uvedeny clanok nie celkom presne interpretoval studiu v TheLancet
.
na druhej strane su tu aj dalsie faktory ktore vplyvaju na priebeh pandemie u nas
ako som spominal je to premorenost z druhej vlny a lepsia ambulantna starostlivost (lekari uz vedia ze co maju robit) a samozrejme aj ockovanie prinasa urcity efekt
EDIT
https://dennikstandard.sk/125306/zvladneme-to-nakazeni-aj-hospitalizovani-pribudaju-v-priemere-pomalsie-hovoria-analytici/
Citácia:
Nemocnice sa zapĺňajú, ale delta variant koronavírusuj má rýchlejší priebeh a viac pacientov prežije. Zdravotnícke zariadenia preto podľa analytikov v tejto vlne neskolabujú.

V covidovom pavilóne Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina musia vypomáhať vojenskí zdravotníci, viaceré nemocnice obmedzili plánovanú operatívu, ale záujem o očkovanie rapídne nestúpa. Zatiaľ čo zdravotnícki pracovníci opúšťajú systém, agresia voči nim stúpa natoľko, že ochranu personálne poddimenzovaného zvyšku zabezpečuje polícia.

Zdalo by sa, že Slovensko je odsúdené zopakovať si situáciu spred roka. Analytici z platformy Dáta bez pátosu však tvrdia, že delta vlnu zvládneme. Ponúkajú tri konštatovania.

Nakazených pribúda v priemere pomalšie

Titulky novín plnia katastrofické scenáre o rastúcom počte nakazených. Áno, delta je rýchla, ale podľa niektorých odborníkov nie je dôvod na paniku. Krivku rastu vraj zaobľujeme.

Zdvojnásobiť sedemdňový priemer PCR pozitívnych nám aktuálne trvá tri týždne. „Predtým sme vedeli počet pozitívnych zdvojnásobiť za 10 až 12 dní. Takže rastieme asi o polovičku pomalšie,“ hodnotia analytici.

Ďalším dôkazom miernejšej vlny má byť vekové zloženie nakazených. Najpremorenejšími kategóriami sú v delta vlne deti vo veku päť až 19 rokov a ich rodičia vo veku 40 až 55 rokov. Napriek tomu, že priebeh ochorenia je u každého nevyspytateľný, štatisticky ide o menej rizikové skupiny.

Poslať 13.10.2021 17:08:12   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 551 príspevkov
misojogi píše:
Zdroj radšej neuvádzaš, však? ;)
Našiel som si cez fulltext, odkiaľ pochádza ten tvoj citovaný text a vôbec sa nedivím, že si nedal link, odkiaľ si to skopíroval. Tiež by som sa hanbil priznať, že čítam také veci.
Mimochodom, nedáš sem aj nejaké iné články z toho tvojho zdroja, napríklad o tom nesmrteľnom tvorovi s chápadlami, čo žije v covidových injekciách, prípadne o tých čiernych guľatých diskoch v krvi pacientov po očkovaní a v očkovacích látkach?

Poslať 13.10.2021 20:35:26   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 551 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ako si vysvetľuješ ten percentuálny nepomer(ak je fakt efektivita očkovania len 1%)?
i...
ako som spominal je to premorenost z druhej vlny a lepsia ambulantna starostlivost (lekari uz vedia ze co maju robit) a samozrejme aj ockovanie prinasa urcity efekt
Čo má premorenosť z prvej vlny a lepšia ambulantná starostlivosť spoločné s tým, že v rizikovej skupine je pomer očkovaný : neočkovaný 60: 40 (v celej populácii 45: 55) a v nemocniciach a na ventilácii je ten pomer 20 : 80?
Jedine ak by sa primárne dávali očkovať tí, čo covid prekonali, prípadne že by sa len o zaočkovaných lepšie starali ambulantní lekári. Čo je zjavne blbosť.
Ešte raz sa pýtam - Ako si vysvetľuješ ten percentuálny nepomer?

Poslať 14.10.2021 9:33:43   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
Citácia:
mne to prislo mailom :-)
Citácia:
v rizikovej skupine je pomer očkovaný : neočkovaný 60: 40 (v celej populácii 45: 55) a v nemocniciach a na ventilácii je ten pomer 20 : 80?
Ako si vysvetľuješ ten percentuálny nepomer?
ja ale nepopieram ze vakcina funguje, ja len namietam ze ma dost vela vedlajsich ucinkov o ktorych sa malo hovori ..... a ze by nemala byt aplikovana nasilim ...
zmysel mojej otazky bolo ze nechapem akym matematickym postupom dospeli autori k nazoru ze ucinnost je 1% pri inak zadefinovanych pojmoch a tych istych datach
Citácia:
Čo má premorenosť z prvej vlny a lepšia ambulantná starostlivosť spoločné s tým
narazam na to ze Delta na Slovensku bude mat ovela menej obeti ako druha vlna - stotoznujem sa s nazorom ktory hlasaju Data bez patosu
smerujem k tomu ze nie je nutne nahanat za kazdu cenu co najvyssiu zaockovanost aby sme dosiahli lepsie vysledky ako na jar ....
a nasilie voci ludm prinasa ine spolocenske negativa ako napriklad znizovanie dovery voci vlade atd ...
a aby som presne odpovedal na otazku: je to oddelene riadkom - nesnazil som sa uvedenymi slovami dokazovat ucinnost 1%, ale len povedat co som povedal - nenutte ludi nasilim proti ich voli ...

Poslať 14.10.2021 9:34:37   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
ano moze byt ... ze existuje nepomer medzi poctom hospitalizovanych a zaockovanych
napriklad v tom ze u nas sa vo velkom davali ockovat prave mladi (aby mohli cestovat lebo vakcina je sloboda) (a preto mame realtivne vysoku zaockovanost) a ktori nasledne veselo siria covid ale nemaju priznaky
..
ale to len uvazujem nahlas nad roznymi moznymi interpretaciami, netvrdim ze je to tak na 100% , len uvazujem
====
pre LEGIONARA este raz
mne nevadi ockovanie ako take(ani nespochybnujem jeho ucinnost hoci je ovela slabsia ako bolo slubovane), mne vadi nasilne nutenie a prinucovanie ludi do ockovania, proste politikom zachutila moc a myslia si ze mozu vsetko
cim viac im budeme ustupovat tym viac si budu dovolovat
preto je potrebne razne povedat NIE kym sa este da

Poslať 14.10.2021 9:45:39   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 551 príspevkov
misojogi píše:
ano moze byt ... ze existuje nepomer medzi poctom hospitalizovanych a zaockovanych
napriklad v tom ze u nas sa vo velkom davali ockovat prave mladi (aby mohli cestovat lebo vakcina je sloboda) (a preto mame realtivne vysoku zaockovanost) a ktori nasledne veselo siria covid ale nemaju priznaky
Hore som ti dal čísla, zopakujem ešte raz:
Celková zaočkovanosť na Slovensku je 45%.
V populácii 50+ je zaočkovanosť na Slovensku 60%.
Teda v populácii 50+ je práveže vyššie percento zaočkovanosti, ako celkový priemer.
Čiže tvoj argument je úplne, ale že úplne mimo.

Poslať 14.10.2021 10:17:48   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22159 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
mne to prislo mailom :-)
To by sa malo pokutovat ... :roll:

Poslať 14.10.2021 11:14:58   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
zda sa ze ludia uz tolko neuzivaju vitamin D a ruska tiez nosia len aby sa nepovedalo ....
https://www.hlavnydennik.sk/2021/10/14/ruska-nepomohli-chripka-sa-vratila/
kedze aj chripka sa vracia

Poslať 14.10.2021 11:15:05   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
Britský bulvár sa ospravedlnil za tvrdenie, že Rusi ukradli vzorec pre Sputnik
https://dennikstandard.sk/125348/britsky-bulvar-sa-ospravedlnil-za-tvrdenie-ze-rusi-ukradli-vzorec-pre-sputnik/
Citácia:
Britský bulvárny denník Daily Express sa ospravedlnil za zverejnenie prevzatého článku, v ktorom sa tvrdí, že Rusko ukradlo vzorec na vakcínu spoločnosti AstraZeneca a na jeho základe vytvorilo očkovaciu látku Sputnik V. Informoval o tom v stredu ruský spravodajský web Meduza.io.

Poslať 14.10.2021 20:34:58   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
https://dennikn.sk/blog/2571737/ak-cakate-dlho-na-banalny-zakrok-podakujte-sa-antivaxerom/
Citácia:
Znie to nahnevane, pretože autor tohto blogu je nahnevaný. Ak ste sa nedali zaočkovať do dnešného dňa z relevantného dôvodu, tak bránite mne, sebe, aj celej spoločnosti v normálnom živote.
proste nezaockovanych treba zlyncovat :evil:

Poslať 14.10.2021 20:47:50   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22159 príspevkov
misojogi píše:
https://dennikn.sk/blog/2571737/ak-cakate-dlho-na-banalny-zakrok-podakujte-sa-antivaxerom/
Citácia:
Znie to nahnevane, pretože autor tohto blogu je nahnevaný. Ak ste sa nedali zaočkovať do dnešného dňa z relevantného dôvodu, tak bránite mne, sebe, aj celej spoločnosti v normálnom živote.
Tych, co bez rusok chodia bliakat po namestiach a vyhrazat sa lekarom, tak tych URCITE !

Poslať 15.10.2021 7:08:02   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 551 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Na jednej strane rešpektujem slobodné rozhodnutie kohokoľvek sa nezaočkovať, ale na druhej strane každé rozhodnutie so sebou prináša aj následky - a jedným z následkov skutočne je, že v prípade, ak na neočkovanie neexistujú relevantné dôvody, tak svojim rozhodnutím skutočne brániš zvyšku spoločnosti v normálnom živote. To je proste len konštatovanie faktu.
Stačí sa pozrieť na relevantné dáta - aký je pomer očkovaných a neočkovaných v celej populácii, v populácii 50+ a aký je ich pomer medzi hospitalizovanými a na ventilácii. To je proste fakt. Nič viac, len suché dáta.
Zároveň sa treba pozrieť aké obmedzenia sú v okresoch, kde je relatívne normálna situácia a aké obmedzenia sú v okresoch, kde je situácia v nemocniciach problematická (sever Slovenska). To je proste tiež fakt. Okresy na severe sú oproti zvyšku Slovenska skutočne obmedzené v normálnom živote.

Čiže ešte raz - rešpektujem rozhodnutie slobodne sa neočkovať, ale zase zároveň treba vedieť vziať zodpovednosť za svoje rozhodnutie a akceptovať elementárne fakty (a nevyplačkávať tu ako malé decko, že ma niekto chce lynčovať. Nikto ťa lynčovať nechce, len niekto proste skonštatoval fakt, čo spôsobila nízka zaočkovanosť napr. na severe Slovenska).

Poslať 15.10.2021 9:36:23   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
Citácia:
Nikto ťa lynčovať nechce, len niekto proste skonštatoval fakt
autor priznava ze je nastvany
a vnimam aj hejtovanie medzi ludmi kde sa navzajom obvinuju tieto dve skupiny a spolocnost sa polarizuje este viac ako za Meciara
ty si to povedal velmi rozvazne, ale zial autor nie ...
-
Citácia:
Aj tieto dáta potvrdzujú, že nemocničné lôžka plnia najmä seniori a s takmer dvojtretinovou prevahou práve tí, ktorí sa nedali zaočkovať.
https://www.postoj.sk/90290/lozka-plnia-neockovani-seniori-vakcinu-chcu-az-ked-lapaju-po-dychu-vravi-lekar
zaujimave , dvoj-tretinova prevaha nie je az taky velky rozdiel ako sa oficialne deklarovalo

Poslať 15.10.2021 10:04:59   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 19033 príspevkov
https://www.aktuality.sk/clanok/tvhs6n3/koronavirus-sukl-eviduje-8-733-hlasenych-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakcin/
Citácia:
Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nahlásili v súvislosti s očkovaním proti novému koronavírusu k strede (13. 10.) 8 733 podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení vyhodnotili 1 041 z nich ako závažné. Ústav o tom informuje na svojom webe.
Pri vakcíne od konzorcia Pfizer/BioNTech išlo o 568 závažných hlásení, z toho jedno úmrtie. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky sa objavili pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, a to zväčša u pacientov liečených na hypertenziu, prekolapsový stav, kolaps, zlyhanie očkovania, ale napríklad aj náhlu cievnu mozgovú príhodu, infarkt myokardu, artritídu, perikarditídu, hypertenznú krízu či poruchu sluchu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, polyneuropatiu či hyperpyrexiu.

Pri vakcíne od spoločnosti Moderna išlo o 115 závažných účinkov, z toho jedno úmrtie. Medzi hlásenými podozreniami na závažné nežiaduce účinky boli dočasná paralýza, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombóza, kolaps, strata vedomia, pľúcna embólia a napríklad aj náhla cievna mozgová príhoda.

Najčastejšie išlo o krátkodobú stratu vedomia
V rámci vakcíny od spoločnosti AstraZeneca hlásili 314 závažných účinkov, z toho dve úmrtia. Najčastejšie išlo o krátkodobú stratu vedomia, kolaps, trombózu, ale aj o parézu tvárového nervu, epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu, pľúcnu embóliu, náhlu cievnu mozgovú príhodu, infarkt myokardu či napríklad hypertenznú krízu.
a konecne priznavaju ze su aj nejake problemy ... ale toto je len spicka ladovca, pretoze lekari sa boja nahlasovat z obavy ze budu kriminalizovani (chysta sa zakon ktory im definitivne zapcha hubu a mat iny lekarsky nazor bude trestny cin) :evil:
--
inspirovali sa Matovicom, ludia treba motivovat aby sa zaockovali
https://www.aktuality.sk/clanok/sc6yd57/koronavirus-vo-francuzsku-spoplatnili-testy-pre-neockovanych/
a v Nemecku bude to iste a v CZ a Rakusku tiez
Citácia:
Cieľom tohto opatrenia je podľa francúzskej vlády povzbudiť ľudí, aby sa dali zaočkovať.

Poslať 15.10.2021 10:11:20   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 551 príspevkov
misojogi píše:
lekari sa boja nahlasovat z obavy ze budu kriminalizovani (chysta sa zakon ktory im definitivne zapcha hubu a mat iny lekarsky nazor bude trestny cin
Dokáž svoje tvrdenie alebo sa ospravedlň za klamstvo.

[ Príspevkov: 4984 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 333  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť