Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 4805 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 321  Ďalší

Ste za očkovanie proti Covidu?
1. Som zaočkovaný(á) druhou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 36%  36%  [ 5 ]
2. Som zaočkovaný(á) prvou dávkou (daj vedieť čím a či odporúčaš aj iným). 21%  21%  [ 3 ]
3. Som registrovaný (á) na očkovanie. 0%  0%  [ 0 ]
4. Čakám ako sa situácia vyvinie, či príde tretia vlna (niekto blízky ochorie a zomrie). 0%  0%  [ 0 ]
5. Čakám čo očkovanie urobí s inými. 7%  7%  [ 1 ]
6. Čakám na očkovanie v mieste bydliska, u môjho lekára. 0%  0%  [ 0 ]
7. Nie som rozhodnutý, monitorujem situáciu a študujem riziká a pôjdem, keď budem mať v tom jasno. 7%  7%  [ 1 ]
8. Som skôr proti očkovaniu, mám na to svoje dôvody, neviem, či svoj názor niekedy zmením. 0%  0%  [ 0 ]
9. Nedám očkovať proti Covidu. Je to ohrozenie môjho zdravia (života, plodnosti...). 21%  21%  [ 3 ]
10. Nedám očkovať proti Covidu! Je to diabolský nástroj, nástroj na zbohatnutie farmatického priemyslu a je to v zásadnom rozpore s mojím svedomím. 7%  7%  [ 1 ]
11. Čakám na Sputnik :-). 0%  0%  [ 0 ]
12. Čakám kým sa dajú očkovať st. trojica: Fico, Pelle a Kotleba (resp. IM) 0%  0%  [ 0 ]
13. Som proti očkovaniu, lebo to chce mainstream a autority a ja sa spolieham na nezávislé zdroje informácií. 0%  0%  [ 0 ]
14. Nemám na to svoj názor a je mi to jedno (dajte mi pokoj, nerušte moje kruhy). 0%  0%  [ 0 ]
15. Iné. 0%  0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 14
Autor Správa
Poslať 12.09.2021 2:18:46   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18783 príspevkov
Citácia:
vyšla táto oficiálna správa: Za prvý polrok VŠZP eviduje 28 775 poistencov s diagnózou zlyhávanie srdca, čo je viac ako za celý rok 2018 a roky predtým…(!) Nárast pacientov so zlyhávajúcim srdcom eviduje aj Union ZP. „Pri porovnaní s 1. polrokom 2018 evidujeme s ohľadom na nárast poistného kmeňa až 65-percentný nárast pacientov na zlyhanie srdca v 1. polroku 2021…“ O tom by sme mali diskutovať a hlavne hľadať príčiny, namiesto jednostrannej očkovacej propagandy…
https://www.ta3.com/clanok/211196/zlyhavanie-srdca-trapi-coraz-viac-ludi-ukazuju-to-data-zdravotnych-poistovni :cry: :(

Poslať 12.09.2021 2:26:59   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 18783 príspevkov
Citácia:
a precital si si celu spravu? hovori sa tam totiz ze tato sprava je nepravdiva
Citácia:
Situácia, o ktorej hovoril lekár, však bola nepravdou a z uznávaného odborníka sa stal klamár. Nemocnica s ním rozviazala pomer a všetky podobné informácie dementovala, uvádza na pravú mieru portál Reddit.
https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/pi3v5y/dr_jason_mcelyea_who_has_been_claiming_that/

Poslať 12.09.2021 7:59:13   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22047 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
a precital si si celu spravu? hovori sa tam totiz ze tato sprava je nepravdiva
Citácia:
Situácia, o ktorej hovoril lekár, však bola nepravdou a z uznávaného odborníka sa stal klamár. Nemocnica s ním rozviazala pomer a všetky podobné informácie dementovala, uvádza na pravú mieru portál Reddit.
https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/pi3v5y/dr_jason_mcelyea_who_has_been_claiming_that/
:D
Tak teraz som sa dostal, co ?
Aj mi bolo divne, ze tam maju tolko postrelenych ...
Ospravedlnujem sa, ze som uviedol spravu tohoto doktora a nepockal na reakciu.

P.S. Ten clanok, v case ked som ho cital, znel UPLNE inak :roll: :evil:

Poslať 12.09.2021 11:03:20   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 18783 príspevkov
ja tiez uz dobre nevidim a to som mladsi (ocna demencia)

Poslať 12.09.2021 11:04:48   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 18783 príspevkov
Nesúhlas s posilňovacími vakcínami: Najvyšší predstavitelia americkej FDA (Úradu pre kontrolu potravín a liečiv) odstupujú kvôli vakcínam!
https://www.hlavnydennik.sk/2021/09/08/nesuhlas-s-posilnovacimi-vakcinami-najvyssi-predstavitelia-americkej-fda-uradu-pre-kontrolu-potravin-a-lieciv-odstupuju-kvoli-vakcinam/
Liekové regulačné úrady na celom svete sú v súvislosti s vakcínami proti Covidu pod obrovským politickým tlakom. Akákoľvek forma kritiky vakcín a ich používania je v rozpore s politickou agendou. Takmer nikto na úradoch sa neodváži riskovať svoju prácu. Dvaja vedúci úradníci amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), ktorí sú zodpovední za posudzovanie žiadostí o vakcíny proti COVID-19, už toho majú zjavne dosť. Odstupujú, píše report24.news.
Rozhodli sa pre odchod

Marion Gruberová je riaditeľkou Úradu pre výskum a kontrolu vakcín FDA. V agentúre pracuje už 32 rokov. Phil Krause je jej zástupcom. Pracuje tam už viac ako desať rokov. Obaja odídu z agentúry na jeseň, konkrétne v októbri a novembri. Svoje odstúpenie oznámili práve v čase, keď americký prezident Joe Biden začal pripravovať kontroverzné posilňovacie očkovanie v krajine. A to bez toho, aby počkal na posúdenie a odporúčania FDA.

Frustrácia

Biotechnologický portál EndpointsNews s odvolaním sa na bývalého zamestnanca FDA uvádza, že práve chýbajúci súhlas zo strany Úradu pre kontrolu potravín a liečiv viedol k ich rezignácii. Boli frustrovaní z toho, že CDC (Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb) a jeho výbor ACIP (Poradný výbor pre imunizačnú prax) prebrali rozhodnutie na seba. To však v skutočnosti patrilo do kompetencie FDA. Skutočnosť, že Peter Marks, riaditeľ Centra pre biologické hodnotenie a výskum FDA, to akceptoval namiesto toho, aby proti tomu zakročil, ich ešte viac nahnevala.

Tretie očkovanie bez odporúčania FDA a CDC

V skutočnosti Biden oznámil posilňovacie očkovanie americkej populácie jednoznačne v rozpore s odporúčaniami rôznych zdravotníckych expertov z FDA a CDC. Neexistujú totiž jednoducho ani spolovice spoľahlivé údaje o účinnosti a bezpečnosti tretieho očkovania vakcínami, ktoré aj tak neboli takmer vôbec testované. Podobne ako v Nemecku, kde je vyvíjaný masívny tlak na Stiko (Stála komisia pre očkovanie), aby podporila program očkovania, aj v USA možno pozorovať znepokojujúcu politizáciu medicíny. Tá sa čoraz viac odkláňa od všetkých vedeckých a lekárskych zásad.

Naštrbenie dôvery

Dôvera obyvateľstva vo vlády, ale aj v medicínu a vedu je týmto spôsobom trvalo poškodená. Politikov to však veľmi nezaujíma. Tí, ktorí chcú občanom čoraz viac zakazovať slobodné rozhodovanie, sa aj tak nespoliehajú na dôveru obyvateľstva, ale na ich poslušnosť, dodáva na záver report24.news.

Poslať 12.09.2021 11:07:47   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22047 príspevkov
misojogi píše:
ja tiez uz dobre nevidim a to som mladsi (ocna demencia)
Oni ho prepisali ...

Poslať 12.09.2021 11:09:20   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22047 príspevkov
misojogi píše:
Nesúhlas s posilňovacími vakcínami: Najvyšší predstavitelia americkej FDA (Úradu pre kontrolu potravín a liečiv) odstupujú kvôli vakcínam!
https://www.hlavnydennik.sk/2021/09/08/nesuhlas-s-posilnovacimi-vakcinami-najvyssi-predstavitelia-americkej-fda-uradu-pre-kontrolu-potravin-a-lieciv-odstupuju-kvoli-vakcinam/
Liekové regulačné úrady na celom svete sú v súvislosti s vakcínami proti Covidu pod obrovským politickým tlakom. Akákoľvek forma kritiky vakcín a ich používania je v rozpore s politickou agendou. Takmer nikto na úradoch sa neodváži riskovať svoju prácu. Dvaja vedúci úradníci amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), ktorí sú zodpovední za posudzovanie žiadostí o vakcíny proti COVID-19, už toho majú zjavne dosť. Odstupujú, píše report24.news.
Rozhodli sa pre odchod

Marion Gruberová je riaditeľkou Úradu pre výskum a kontrolu vakcín FDA. V agentúre pracuje už 32 rokov. Phil Krause je jej zástupcom. Pracuje tam už viac ako desať rokov. Obaja odídu z agentúry na jeseň, konkrétne v októbri a novembri. Svoje odstúpenie oznámili práve v čase, keď americký prezident Joe Biden začal pripravovať kontroverzné posilňovacie očkovanie v krajine. A to bez toho, aby počkal na posúdenie a odporúčania FDA.

Frustrácia

Biotechnologický portál EndpointsNews s odvolaním sa na bývalého zamestnanca FDA uvádza, že práve chýbajúci súhlas zo strany Úradu pre kontrolu potravín a liečiv viedol k ich rezignácii. Boli frustrovaní z toho, že CDC (Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb) a jeho výbor ACIP (Poradný výbor pre imunizačnú prax) prebrali rozhodnutie na seba. To však v skutočnosti patrilo do kompetencie FDA. Skutočnosť, že Peter Marks, riaditeľ Centra pre biologické hodnotenie a výskum FDA, to akceptoval namiesto toho, aby proti tomu zakročil, ich ešte viac nahnevala.

Tretie očkovanie bez odporúčania FDA a CDC

V skutočnosti Biden oznámil posilňovacie očkovanie americkej populácie jednoznačne v rozpore s odporúčaniami rôznych zdravotníckych expertov z FDA a CDC. Neexistujú totiž jednoducho ani spolovice spoľahlivé údaje o účinnosti a bezpečnosti tretieho očkovania vakcínami, ktoré aj tak neboli takmer vôbec testované. Podobne ako v Nemecku, kde je vyvíjaný masívny tlak na Stiko (Stála komisia pre očkovanie), aby podporila program očkovania, aj v USA možno pozorovať znepokojujúcu politizáciu medicíny. Tá sa čoraz viac odkláňa od všetkých vedeckých a lekárskych zásad.

Naštrbenie dôvery

Dôvera obyvateľstva vo vlády, ale aj v medicínu a vedu je týmto spôsobom trvalo poškodená. Politikov to však veľmi nezaujíma. Tí, ktorí chcú občanom čoraz viac zakazovať slobodné rozhodovanie, sa aj tak nespoliehajú na dôveru obyvateľstva, ale na ich poslušnosť, dodáva na záver report24.news.
Ale toto Teba zase az tak trapit nemusi, nie ?
Ty si sa nedostal ani cez tie zakladne ...

Poslať 12.09.2021 11:30:03   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 565 príspevkov
nielen on

Poslať 12.09.2021 11:32:33   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 18783 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/kalifornska-analyza-6-nasobne-vyssie-riziko-zapalu-srdca-u-zaockovanych-deti-ako-riziko-hospitalizacie-na-covid-19-u-neockovanych-proti-covid-19/2673328
Citácia:
MUDr. Juraj Mesík upozornil na kalifornskú analýzu dát, ktorá prepočítala pomer rizika a prospechu z vakcíny Pfizer proti covid-19 pre deti 12-15 ročné: „Vyšlo v britskom Telegraphe v čase keď Hegerov človek na MZ pretláča podávanie mRNA deťom“
„Analýza teamu z Kalifornskej univerzity ukázala, že chlapci vo veku 12 až 15 rokov majú po dvoch dávkach S-proteín kódujúcej mRNA v priemere 6,1-krát vyššie riziko myokarditídy a nežiadúcich srdcových účinkov, ako je riziko, že budú hospitalizovaní na covid.

Analyzovali dáta od januára do júla 2021: v januári bolo riziko vakcinácie 4,3-krát vyššie, v júli (to už šlo o deltu, ale zabralo slnko a vitamín D) bolo riziko vakcinácie 22,8-násobné! V skupine 16- a 17-ročných chlapcov bolo riziko za sledovaných 7 mesiacov 3,5-násobné.“

Nezávislý analytik a lekár Mesík ďalej dodáva, že hospitalizácie amerických detí boli zbytočne vysoké v dôsledku toho, že mnohým nebola vďaka všemožnému tlaku úradov, zastrašovaniu lekárov a občanov sfanatizovanými masmédiami poskytnutá efektívna a včasná liečba. Ďalším faktom je, že mnohé deti boli hospitalizované ešte pred nakazením sa v nemocnici.

Mesíkovi navyše vadí, že toto rozhodnutie „Hegerovho človeka“ prichádza práve v čase, keď je tlak na médiá, aby dali priestor pre otvorenú diskusiu. Vo svojom prejave 1. septembra dokonca aj premiér Heger spomína potrebu vecnej diskusie týmito slovami: „Mám obavy, že plodnú diskusiu a vecnú polemiku sa dnes snaží vytlačiť z nášho života nenávisť, neochota vzájomne sa počúvať, zlomyseľnosť, ale aj účelová manipulácia s faktmi. Nedopusťme to.“

Premiér však nič pre plodnú diskusiu už dva týždne neurobil, namiesto toho nechal generálministra vypustiť výzvu experimentálne očkovať deti nad 5 rokov bez ohľadu na chýbajúce dáta a známe fakty o rizikách.

Poslať 12.09.2021 11:32:46   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

napísal 18783 príspevkov
:evil: :cry: :oops:

Poslať 15.09.2021 14:50:48   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22047 príspevkov
Rúška chránia pred covidom.
Ukázala to rozsiahla štúdia z Bangladéšu, ktorá podporuje zistenia množstva predchádzajúcich výskumov.
Štúdia pritom zahŕňala 350-tisíc ľudí, vrátane kontrolnej skupiny a náhodného rozdelenia.
Výsledkom je, že chirurgické rúška chránia, ale látkové rúška nie.

Poslať 15.09.2021 15:40:15   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 755 príspevkov
Mediálny priestor je plný rozporuplnych správ. Človek bez medicínskeho vzdelania nemá šancu správne posúdiť čo nás môže chrániť a co nie.

Ja, skrze pozorovanie by som to videl tak. Pokiaľ vláda vec riešila, napr. použila atómovú zbraň, či vyhlásila 2. SNP., boli sme prví v úmrtnosti na svete. Keď sa vláda počas najťažšej pandémie rozvadila a mesiac nerobila nič, štatistiky začali klesať.

Preto si myslím, že vláda by nemala robiť nič. Kto vie, či keď začne bojovať s pandémiu, či to nakoniec prežijeme.

Poslať 15.09.2021 16:23:55   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

napísal 22047 príspevkov
Vlkodlak píše:
Mediálny priestor je plný rozporuplnych správ. Človek bez medicínskeho vzdelania nemá šancu správne posúdiť čo nás môže chrániť a co nie.

Ja, skrze pozorovanie by som to videl tak. Pokiaľ vláda vec riešila, napr. použila atómovú zbraň, či vyhlásila 2. SNP., boli sme prví v úmrtnosti na svete. Keď sa vláda počas najťažšej pandémie rozvadila a mesiac nerobila nič, štatistiky začali klesať.

Preto si myslím, že vláda by nemala robiť nič. Kto vie, či keď začne bojovať s pandémiu, či to nakoniec prežijeme.
Post hoc ergo propter hoc ?

Poslať 15.09.2021 17:14:21   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 468 príspevkov
Len aby sa nezabudlo - neslubovali tu niektori lockdown na Slovensku tusim od 14. septembra (tajne informacie z najvyssich kruhov...)?
Ja len ze nie som na Slovensku a velmi nesledujem domace dianie, tak aby som vedel, co ma caka po navrate... ;)

Poslať 15.09.2021 18:54:30   Re: PANDEMICKÁ EPIDÉMIA

od 09.09.2020 13:33:44
napísal 565 príspevkov
Citácia:
Kto vie, či keď začne bojovať s pandémiu, či to nakoniec prežijeme.
už sme dostali posledné požehnanie od pápeža, tak očakávam čokoľvek :D

[ Príspevkov: 4805 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 321  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť