Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

[ Príspevkov: 1452 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 93, 94, 95, 96, 97  Ďalší
Autor Správa
Poslať 14.09.2020 12:37:26   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6284 príspevkov
začínaš meniť názor vplyvom médií?

Poslať 14.09.2020 19:55:06   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4392 príspevkov
misojogi píše:
Česko má skoro stejný přírůstek nakažených jako mnohem lidnatější Německo
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/cesko-ma-skoro-stejny-prirustek-nakazenych-jako-mnohem-lidnatejsi-nemecko-40336006
je to blbe ... a bude este horsie, druha vlna sa blizi
Češkovia behajú po Tatrách jedna radosť. Dva razy viac Čechov v Tatrách ako Slovákov som mala pocit. Pritom podľa taxikára sú nedisciplinovaní, lebo nenosia v taxikoch rúška, že u nich sa už nenosia. Oficiálne by sa ale nosiť mali. Nečudo, že včera mali skoro 800 nových prípadov za deň.

Poslať 15.09.2020 16:59:18   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4392 príspevkov
Včera mali Česi 1000 nových prípadov. Vraj su na tom tak ako Bratislava, hovorí minister zdravotníctva Krajčí. Inak veľmi zaujímavý rozhovor s ním. Ja neviem, čo tak veľa osôb má proti rúškam? Také jednoduché a účinné opatrenie. Asi extroverti to ťažko zvládajú. Mne je to aj prirodzené, že sa zaň môžem skryť. A to nie som moslimka :-) Koho Pán Boh chce potrestať, tomu vezme rozum, viď v Česku. To majú zato, že sa malo modlia, tak ma vplyv na nich zlý a sú nedisciplovaní...

https://www.aktuality.sk/clanok/822037/krajci-doterajsie-opatrenia-nefunguju-bratislava-je-vysoko-rizikova-rozhovor/

Poslať 15.09.2020 17:52:01   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 20017 príspevkov
teta píše:
Včera mali Česi 1000 nových prípadov. Vraj su na tom tak ako Bratislava, hovorí minister zdravotníctva Krajčí. Inak veľmi zaujímavý rozhovor s ním. Ja neviem, čo tak veľa osôb má proti rúškam? Také jednoduché a účinné opatrenie. Asi extroverti to ťažko zvládajú. Mne je to aj prirodzené, že sa zaň môžem skryť. A to nie som moslimka :-) Koho Pán Boh chce potrestať, tomu vezme rozum, viď v Česku.
Toto sa mi celkom paci. :)
Mali by to voci niektorym nespratnym Pepikom praktizovat aj na Slovensku.
https://tv.idnes.cz/krimi/straznici-v-metru-spoutali-agresivniho-muze-bez-rousky-branil-se-jizdenkou.V200915_162331_idnestv_jda

teta píše:
To majú zato, že sa malo modlia ...
Sprava z ciernej kroniky:
Ku hromadnej bitke na svadbe doslo potom, ako babicka uvidela nevestu a vyhlasila: To mate za to, ze sa nemodlite.
:lol: :lol: :lol:

Poslať 16.09.2020 11:34:14   Re: ŽIVOT S EPIDÉMIOU

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 15383 príspevkov
https://blog.hlavnespravy.sk/22727/testujte-hladinu-vitaminu-d3-u-covid19-rizikovych-a-nie-nervy-zdravych/

Citácia:
Mimochodom na zvýšené riziko ochorenia na iné respiračné infekcie, vrátane koronovírusov, po očkovaní proti chrípke, ktoré je vykonávané takmer plošne v domovoch dôchodcov, som upozorňovala pred polrokom. Dnes ho ministerstvo odporúča dôchodcom, hoci doteraz iná štúdia nevyvrátila jeho súvislosť s COVID-19. Štúdie, ktorá by sa pozrela na súvislosť očkovania proti chrípke a COVID-19, sa pre politickú korektnosť isto nedožijeme. Očkovanie proti chrípke sa stalo posvätnou kravou, našťastie ešte nie celkom u nás. Dokonca jednoduchým štatistickým prepočtom sa dá ukázať, že v európskych krajinách, kde bolo podaných viac týchto vakcín, bola aj vyššia úmrtnosť na COVID-19.
ockovanie proti chripke teda skodi ludom
Citácia:
Viacero prvotných štúdií sa už pozrelo na súvislosť vitamínu D3 a priebehu ochorenia na COVID-19. Najrozsiahlejší bol výskum v Izraeli, ktorý testoval hladinu plazmy vitamínu D u takmer 800 pozitívnych a takmer 8000 negatívnych pacientoch. Záver bol, že pacienti s nedostatkom vitamínu skončili hospitalizovaní na rozdiel o tých s dostatočnou hladinou vitamínu. Preventívne doplnenie vitamínu D3 zlepšuje priebeh ochorenia a znižuje preťaženie nemocníc, nakoniec sa tam pacienti pre ľahší priebeh ochorenia ani nedostanú. Podľa vedúcej výskumného tímu Dr. Milany Frenkel-Morgenstern, až 70% dospelej populácie trpí nízkou hladinou vitamínu D3. Tiež odporúča 30 minútový pobyt na slnku s odhalenými časťami tela, predovšetkým v strede dňa, keď je slnko najvyššie.
https://covid.us.org/vitamin-d/
Citácia:
A už je von aj prvá plne kontrolovaná randomizovaná klinická štúdia účinkov vitamínu D na Covid-19 pacientov, v ktorej skupine hospitalizovaných podávali veľké dávky až 30 000 IU vitamínu D3 denne prvý týždeň a 7600 IU denne následne. V tejto skupine len 2% pacientov bolo hospitalizovaných a nik nezomrel na rozdiel od skupiny bez vitamínovej liečby. Francúzska národná akadémia medicíny odporúča doplniť D3 v populácii, čo sa prepláca (nie u nás) a testovať z krvi hladinu vitamínu D pre starších ako 60 rokov. Tým s nedostatkom Déčka podať megadávku až 50-100 000IU, pre ostatných do 60 rokov preventívne podávať 1 000IU denne (teda nie zatvoriť dovnútra bez doplnkov), ak sú pozitívni. V SR lekári majú zväčša predsudky voči vitamínom, vždy sa boja predávkovania, hoci väčšina má dramatický nedostatok. Toxicita sa potvrdila iba u niekoľkomesačného pojedania 60 000 IU vitamínu D3 denne. Zo slnka sa vitamínom D3 nedá predávkovať, nakoľko telo reguluje jeho syntézu.