Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie


 [ Príspevkov: 1911 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 124, 125, 126, 127, 128
Autor Správa
Poslať 28.03.2018 18:27:44   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Dublin 4 – čo by ste mali vedieť o ďalšom v rade podrazov EÚ

Citácia:
Bratislava/Brusel 23. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Thibault Camus)

Dublin 4 nie je ničím iným, než pokusom zaplaviť Východnú Európu imigrantmi proti vôli občanov i politikov týchto krajín. Je to veľmi akútna hrozba nenávratne zmeniť demografiu Slovenska. Ak to dopustíme, krajinu, ktorú sme zdedili od našich dedov a ktorú by sme chceli zanechať našim vnukom, možno zdedia skôr vnuci dnešných Afričanov či Aziatov. Je dobré vedieť, čo sa na nás chystá – lenže, bohužiaľ, v mainstreame sa to nedozvieme.
https://www.hlavnespravy.sk/dublin-4-co-ste-mali-vediet-o-dalsom-v-rade-podrazov-eu/1349818
Ďalšou zlovestnou skutočnosťou je, že Dublin 4 úplne mlčí o jednej veľmi podstatnej veci. Nie je v ňom ani zmienka o mechanizme, ako vyhostiť neúspešných žiadateľov o azyl. Prílev neprispôsobivých a ekonomicky motivovaných mladých mužov, prichádzajúcich s nejasnými (alebo v niektorých prípadoch až príliš jasnými) zámermi a cieľmi je teda stále len jednosmerným prúdom a nevidno na obzore žiadne svetielko naznačujúce, že by sa to mohlo zmeniť.

Dublin 4 je zatiaľ len o návrhom, lenže je tu vážny problém. Kedysi bol Dublinský dohovor iba medzinárodnou zmluvou, avšak od podpísania Amsterdamskej dohody v roku 1999 patrí azylová politika do pôsobnosti EÚ. Zmena Dublinu 3 na Dublin 4 nebude žiadnou novou zmluvou, ale iba revíziou tej jestvujúcej. Rovnako ako revíziu Dublinu 2 na Dublin 3 ju prijme Európsky parlament a Rada. Krajiny, ktorých sa to najviac dotkne (proti ktorým je to celé jednoznačne namierené) nemajú potrebnú väčšinu, aby zabránili jeho prijatiu. Naopak, krajiny, ktoré to vymysleli, aby sa zbavili časti migrantov, ktorých k sebe pozvali, tú väčšinu majú.

Je to zároveň ďalší krok k tomu, že sme čoraz viac v pozícii nesvojprávneho protektorátu. A treba povedať, že principiálne je celý tento proces nelegitímny a nedemokratický. Súčasná EÚ je totiž výrazne odlišná od tej, za ktorú sme kedysi v referende hlasovali – vtedy prehlasovanie jedného štátu druhým nebolo možné. A o Lisabonskej zmluve, ktorá to umožňuje, sa žiadne referendum nekonalo.

Rozhodnúť o nás bez nás, nevratne zmeniť demografiu krajiny bez toho, aby sme to mohli ovplyvniť, to je také… európske.
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.04.2018 20:56:54   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Europarlament schválil novú komisiu na implementáciu práva šaríja do európskej legislatívy

Štrasburg 1. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)

V piatkovom zasadnutí Európskeho parlamentu bolo schválené vytvorenie novej eurokomisie, ktorá bude dohliadať na postupné zbližovanie európskej legislatívy s prvkami tradičného práva občanov EÚ, ktorí sú islamského vierovyznania.
Ilustračné foto

Ako uviedla Avril Pershiová, poslankyňa z frakcie európskych socialistov, ktorá bude predsedníčkou nového výboru, „európske právo dosiaľ nedostatočne reflektovalo požiadavky moslimských občanov Európskej únie. S prihliadnutím k tomu, že ich počet presiahol desaťmiliónovú hranicu a stále rastie, bude nevyhnutné brať ich požiadavky do úvahy. Ich právo na vyjadrenie vlastných požiadaviek je teda rovnako významné ako právo ktoréhokoľvek desaťmiliónového európskeho národa, napríklad Maďarov či Čechov.“

Vzhľadom na požiadavku komunity islamských veriacich, že ich sväté texty sú nedotknuteľné a nemenné, bola prijatá zásada, že do európskych zákonov budú postupne implementované jednotlivé verše zo svätého Koránu bezo zmeny, pričom vysvetľovanie jednotlivých ustanovení budú mať na starosti mimovládne komisie imámov, ktoré si jednotlivé členské štáty zriadia vo vlastnej pôsobnosti. Zabráni sa tak nielen nespokojnosti moslimskej verejnosti EÚ, ale taktiež dvojakému výkladu. Rozhodnutia týchto komisií budú nadradené národnej legislatíve jednotlivých štátov.

Niektoré navrhované zmeny vzbudili v Europarlamente diskusiu. Medzi inými napríklad aplikácia verša 191 zo Súry 2: „Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete a vyžeňte ich z miest, odkiaľ vás oni vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie než zabitie.“ Príkaz zabíjať tých, ktorí odpadli od islamu bude totiž vyžadovať výnimku zo zrušenia trestu smrti. Navrhovanú zmenu napadol aj slovenský poslanec, ktorý argumentoval, že obdobný paragraf by sa teoreticky mohol zaviesť aj v prípade odpadlíkov od demokracie a spriaznenosti s NATO, ale jeho návrh bol tesnou väčšinou zamietnutý.

Lotyšská europoslankyňa, pôvodne učiteľka, namietala proti bodu súvisiacemu s detskými manželstvami. Korán totiž požaduje, aby žena, ktorá sa vydá, bola potom už uchránená pred pohľadmi iných mužov. Poslankyňa argumentovala, že v praxi sa môže stať, že si roztržitý otecko nevšimne, že pod hidžábom nie je jeho dcéra a z družiny si vyzdvihne cudzie decko. Ale vzhľadom na to, že svoju obľúbenú manželku si Mohamed vzal tiež ako 8-ročnú a nebol s tým žiadny problém, parlament tento bod schválil v plnom rozsahu.

Aj verš 38 zo Súry 5 vzbudil diskusiu. Verš hovorí „zlodejovi a zlodejke odseknite ruky ako odplatu za to, čo vykonali a ako varovný príklad od Boha“. Časť poslancov uprednostňovala riešenia v pôsobnosti jednotlivých členských krajín, s prihliadnutím na ich národné špecifiká. Po intenzívnom lobingu najmä nemeckých poslancov však bolo napokon rozhodnuté, že výroba humánnych certifikovaných odsekávačov rúk, ktoré budú spĺňať príslušné euronormy, bude riešená centrálne a nemecká firma bude vybraná na základe transparentného výberového konania.

Veľkú diskusiu v europarlamente vyvolalo presné určenie hodnoty jednej ťavy, ktorá sa v tradičnom islamskom práve používa ako štandardná výmenná jednotka. Poslanci sa nevedeli dohodnúť, či bude hodnota tzv. „euroťavy“ fixne naviazaná na hodnotu eura, alebo sa v jednotlivých členských krajinách bude líšiť podľa kúpnej sily obyvateľstva a má byť naviazaná na hrubý domáci produkt krajiny. Tento bod napokon ostal ešte otvorený, podobne ako mnoho ďalších, napríklad požiadavka hasičov na zosúladenie pravidelnej skúšky sirén s muezzínom, ale tieto technické detaily budú riešené priebežne.

A napokon návrh, aby sa pripravovaná Euroústava končila veršom 47 zo Súry 2: „Deti Izraela! Pamätajte milosti mojej, ktorú som vám preukázal, ako aj to, že som vás vyznamenal pred ľudstvom všetkým“ sa stretol so všeobecným pochopením a bol jednomyseľne prijatý.

Pripravovaný balík zmien európskej legislatívy prešiel ratifikáciou národných komisií členských štátov v skrátenom konaní a už ostáva iba schváliť ho Európskou radou, ktorá k tomuto bodu zasadne v pondelok.

JPP/Ivan Lehotský

1. apríl

https://www.hlavnespravy.sk/europarlament-schvalil-novu-komisiu-na-implementaciu-prava-sarija-europskej-legislativy/1359020
Hore
 Profil  
 
Poslať 05.04.2018 21:03:56   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
fakt drsne, az mi je z toho zle
https://blog.postoj.sk/32135/egyptske-krestanske-dievcata-miznu
Hore
 Profil  
 
Poslať 23.04.2018 20:14:58   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
Citujem z článku:
"Podľa FT má komisia v pláne ukončiť doterajšie rozdeľovanie peňazí z kohéznych fondov takmer výlučne na základe výšky hrubého domáceho produktu na obyvateľa a nahradiť ju oveľa širšími kritériami pokrývajúcimi rad faktorov, od nezamestnanosti mládeže, vzdelávania a životného prostredia až po inovácie a prístup krajín k migrácii."

"O podrobnostiach reforiem sa stále rokuje, diplomati však predpokladajú, že výsledkom bude presmerovanie finančných prostriedkov z Poľska, Slovenska, Česka a Pobaltia do juhoeurópskych štátov, napríklad Talianska, Španielska, Grécka a dokonca aj do niektorých regiónov vo Francúzsku, píše denník."

https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/1733050-brusel-chysta-dramaticku-zmenu-aj-na-ukor-slovenska-by-mali-eurofondy-tiect-do-grecka-ci-spanielska

Je zaujímavé ako potrebujú presmerovať peniaze do Talianska, Španielska a Grécka. Presne do krajín kde najviac zvážajú migrantov do EU. Môžme časom čakať nárast migrácie za podpory peňazí na ktoré sa skladá celá EU.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.05.2018 9:13:46   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Maďarský zákon Stop Soros je už v parlamente a obohatený o trestný čin organizovania ilegálnej imigrácie
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/473482-madarsko-zprisnilo-zakon-stop-soros-zavadi-trestny-cin-organizovani-migrace.html
Citácia:
Proti pôvodnému textu, ktorý bol publikovaný pred aprílovými parlamentnými voľbami v Maďarsku, Orbánova vláda zákon ešte sprísnila. Po jeho schválení parlamentom bude v Maďarsku existovať trestný čin organizovanie ilegálnej migrácie.

Podľa predsedu poslaneckej frakcie strany FIDESZ Máté Kocsisa, ak niekto organizovaným spôsobom pomôže migrantom k legalizácii pobytu na území Maďarska môže byť zadržaný na 5 až 90 dní. Až rok väzenia hrozí tomu, kto organizovaným spôsobom napomáha ilegálnej migrácii napríklad poskytovaním informačných letákov, právnym poradenstvom alebo potravinovou pomocou. Z Maďarska môže byť vyhostená osoba, ktorá pomáha ilegálnej migrácii vybudovaním organizácie na pomoc migrantom.

„Cieľom týchto opatrení je, aby sme zabránili organizovaniu ilegálnej migrácie a Maďarsko sa nestalo prisťahovaleckou krajinou,“ zdôraznil Kocsis.
Citácia:
Opatrenia z balíčka zákonov Stop Soros sa majú stať súčasťou maďarskej ústavy. V tej bude zakotvené, že v Maďarsku nemôže dostať azyl, kto do krajiny prišiel z územia štátu, v ktorom nebol vystavený prenasledovaniu.

Ústava bude tiež obsahovať pasáž, že do Maďarska nie je možné organizovane nasťahovať cudzinca, čo má zabrániť príchod migrantov na základe akýchkoľvek prípadných kvót.

„Organizovanie migrácie je zločin ohrozujúci národnú bezpečnosť. Maďarsko preto cíti povinnosť vystúpiť proti tejto činnosti, zakázať ju a sankcionovať ju. Na ochranu Maďarska pred ilegálnou migráciou musíme mať nové pravidlá,“ povedal Orbán v piatkovej relácii 180 minút na rozhlasovej stanice Kossuth.

„Migranti sa nedostávajú k hraniciam Maďarska len tak. Niekto ich tam dovedie, dostávajú tiež právnu a finančnú pomoc. Tu sa už nejedná o ľudské práva, ale otázku národnej bezpečnosti,“ dodal Orbán.

Cieľom balíčka Stop Soros je obmedzenie činnosti mimovládnych organizácií, ktoré pomáhajú ilegálnej migrácii. Zákon má napríklad uvaliť na mimovládne organizácie financované zo zahraničia mimoriadnu 25-percentnú daň.
Hore
 Profil  
 
Poslať 31.05.2018 10:25:24   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11694 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Preco potrebujeme imigrantov :evil: :evil: :evil:
Slovensko stratí toľko produktívnych ľudí ako ešte nikdy
Miro Grman

Teraz však nebude príčinou vysťahovalectvo.

Politici sa pustili do pretekov v sľuboch, kto navrhne nižší dôchodkový vek. Ohlasujú 64 či 65 rokov na večné veky, hoci Slovensko – a vlastne celý východoeurópsky región (pracujúci chýbajú napríklad aj v Chorvátsku) – zasiahla tvrdá demografická kríza.

Postupný pokles počtu obyvateľov mnohých štátov síce zníži tlak na vytváranie pracovných miest a najmä na drancované prírodné zdroje, ale v dôchodkovom systéme medzičasom vyspelý svet zažije turbulentné obdobie. Na čoraz širšiu skupinu dôchodcov bude pracovať čoraz menej produktívnych ľudí.

Aký výrazný bol prepad pôrodnosti, si možno vytvoriť predstavu aj na základe toho, aké desaťročie zažívame a zažijeme. Keby všetci odchádzali do penzie vo veku 62 rokov a naopak do práce nastupoval každý v 18-tich, z trhu práce zmizne takmer 200-tisíc ľudí, vyplýva z údajov Štatistického úradu.

Ako dramaticky by klesla penzia, ak by čoraz užší tábor pracujúcich platil dnešné – už aj tak vysoké – odvody (video s titulkami):

Na porovnanie, od pádu socializmu vycestovalo za prácou do zahraničia asi 300-tisíc Slovákov. Oni sa môžu teoreticky vrátiť, no ľudí nastupujúcich do penzie by bolo možné nahradiť len masívnou migráciou, a tej stredoeurópsky región nie je vôbec naklonený.

Rozdiel v počtoch ľudí, keby všetci odchádzali do penzie vo veku 62 rokov a do práce nastupovali vo veku 18 rokov podľa vekového zloženia v roku 2016:
počet ľudí vo veku 62 rokov počet ľudí vo veku 18 rokov rozdiel
rok 2016 73 008 56 816 - 16 192
rok 2017 75 478 55 899 - 19 579
rok 2018 76 559 54 969 - 21 590
rok 2019 75 581 51 526 - 24 055
rok 2020 73 886 50 802 - 23 084
rok 2021 71 316 51 614 - 19 702
rok 2022 72 632 53 955 - 18 677
rok 2023 72 982 54 458 - 18 524
rok 2024 70 842 53 908 - 16 934
rok 2025 74 034 54 440 - 19 594
spolu 736 318 538 387 - 197 931
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1911 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 124, 125, 126, 127, 128

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: