Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie


 [ Príspevkov: 1935 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 129  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.09.2017 10:04:15   Re: UTEČENCI
 

od 10.01.2017 11:23:02
napísal 348 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Rakúska polícia a armáda budú robiť na hranici so Slovenskom náhodné kontroly, zamerané proti nelegálnym migrantom. Po uzavretí maďarskej a macedónskej hranice začali využívať náhradnú trasu z Balkánu na Slovensko.
Nerozumiem. Ak sa skutočne maďarská hranica uzavrela, skadiaľ sa potom na Slovensko dostali? Z Ukrajiny alebo Poľska?

A ak sa dostali z Maďarska, potom jednak asi tá maďarská hranica uzavretá nebude, jednak to majú jednoduchšie ísť z Maďarska priamo do Rakúska a neodbočovať na Slovensko.

Tú ochranu hranice so Slovenskom by som chápal skôr ako prevenciu, ak totiž budú chrániť takto len maďarsko-rakúsku hranicu, tak samozrejme, migranti prejdú z Maďarska na Slovensko, a budú skúšať dostať sa do Rakúska stadiaľ.

Ale dôvodom asi nie je uzavretie maďarskej a macedónskej hranice.
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.09.2017 10:44:50   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
su pokusy aj z Ukrajiny
ale inak suhlas
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.09.2017 16:09:00   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Najprv pár odsekov na úvod: Podľa islamu je každý moslim povinný dodržiavať zákony Alaha, šaríu. Šaría je islamské právo. Cez štúdium šaríe sa možno praktickým spôsobom zoznámiť s Koránom a Mohamedom.

Je to najjednoduchší spôsob učenia sa o islame. Pri tomto štúdiu človek pomerne rýchlo zistí, že islam nie je komplikovaný, nie je nepochopiteľný, je len založený na inom pohľade na humanitu, logiku, vedomosti a etiku. Keď človek pochopí jeho princípy, bude vedieť nie len vysvetliť čo sa deje a prečo sa to deje, ale bude schopný predpovedať aj ďalšie kroky v procese.

Šaría tvorí základ požiadaviek, ktoré viacerí, alebo mnohí praktizujúci vyznávači islamu vnášajú do neislamských spoločností. Keď sa napr. žiada od nemoslimských škôl, aby poskytli priestory na islamské modlitby, žiada sa tým zaviesť právo šaría, resp. jeho príslušnú časť. Keď moslimská žena nosí zakrytú hlavu, poslúcha tým právo šaría. Keď naše médiá nezverejnili dánske karikatúry s Mohamedom, podriadili sa tým požiadavkám šaríe. Keď džihádisti 11. 9. 2001 zaútočili na Svetové obchodné centrum v New Yorku, a zničili ho, konali v súlade s doktrínou džihádu, ktorú šaría obsahuje.

Šaría vychádza z princípov v Koráne a tiež z princípov iných islamských náboženských/politických textov, a to: z Hadísov (zaznamenané výroky Mohameda) a zo Síry (islamský životopis Mohameda).

Táto trilógia (Korán, Hadís a Síra) je v podstate bibliou islamu. Pritom Korán tvorí len malú časť trilógie. Tvorí len 14% z celkového počtu slov doktríny islamu. Inými slovami: 14% islamu je Alah, 86% je Mohamed.

Šaría nie je nič viac ako zhrnutie a rozšírenie spomínanej trilógie islamu.

Veľká väčšina islamských učencov súhlasí s tým, že šaría predstavuje Aláhovu vôľu v minulosti i v súčasnosti. Všetky národy by ju v jej súčasnej forme mali zavádzať ako jediné posvätné právo.

Na rozdiel od zvykového práva, šaría nie je výkladová a nemožno ju zmeniť.

Klasickým textom šaríe je kniha "Opora pútnika". Bola napísaná v 14. storočí a venuje sa mnohým témam, vrátane už spomínaného džihádu, ale aj témam ako je politická kontrola nemoslimov, modlitba, závety, dedičstvo, trestanie, súdne pravidlá, využívanie pôdy a iné.

V islame je nespochybniteľné, že šaría je dokonalá. Či už európske, americké a iné zákony sú dočasné, obmedzené a zaniknú; lebo ich vytvoril človek. Oproti tomu právo šaría je (podľa islamu) posvätné právo, lebo pochádza od jediného pravého boha, Alaha, a preto je nie len dokonalé, ale aj univerzálne a večné.

Pod zákonom šaríe však neexistuje napr. sloboda vierovyznania, sloboda prejavu, sloboda myslenia, sloboda tlače, neexistuje rovnoprávnosť ľudí, či rovnoprávnosť medzi mužom a ženou.
https://burkert.blog.sme.sk/c/465331/manzelske-sexualne-povinnosti-zeny-v-islamskom-prave.html?ref=tit
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.09.2017 19:22:45   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Standa E.:
Dostal jsem jako dárek knih Zdeňka Šmída: Jak jsme se nedali.
Vtipně v ní reaguje na naše slavné historické mýty. Na stranách 36-37 jsem narazil na pasáž o lucké válce, která mi doslova vyrazila dech. Oskenoval jsem a posílám. Dotyčnou pasáž jsem zarámoval.
A pointa celého ne-vtipu? Knihu vydalo nakladatelství Formát v roce 2002!!! Tedy před patnácti lety. Tomu říkám stát se vizionářem…
Hore
 Profil  
 
Poslať 30.09.2017 19:36:08   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Európska komisia začína doslova obchodovať s migrantmi, a to najmä s tými, ktorí neutekajú pred vojnou, ale poháňa ich ekonomický zámer a navyše majú len minimálnu šancu na asimiláciu v Európe, uvádza komentátor českého portálu Reflex Jiří X. Doležal. Komisia totiž 27. septembra navrhla zriadiť najmenej 50-tisíc miest v novom programe pre legálnu migráciu, no tentokrát by nemalo ísť o ľudí zo Sýrie, ale o utečencov z Líbye, Egypta, Nigeru, Sudánu, Etiópie alebo Čadu.

Komisia na tento účel vyčlenila pol miliardy eur a vyzýva štáty, aby podporovali presídľovacie programy mimovládnych organizácií. Ak krajina do programu vstúpi, za každého afrického migranta dostane 10-tisíc eur. Tu nastáva pozoruhodná zmena: kým pri utečencoch zo Sýrie sa Komisia odvolávala na humanitárny aspekt, v prípade afrických migrantov nejde o vojnu, ale čisto o ekonomický dôvod migrácie, tvrdí český portál.

„Ak by sme prijali tézu, že sme povinní prijať všetkých občanov krajín, ktorí si nedokážu doma zriadiť znesiteľné podmienky na život, tak si musíme k nám domov prisťahovať väčšinu Afriky a Ázie,“ konštatuje autor článku a dodáva, že je potrebné veľmi dobre zvážiť, či je potrebné prijímať migrantov odkiaľkoľvek, ak nemajú šancu sa legitímne asimilovať v našej spoločnosti. Autor na záver článku konštatuje, že ponuka krajinám, ktoré budú týchto afrických migrantov dobrovoľne prijímať, je „hanebná“.
http://www.hlavnespravy.sk/program-legalnej-migracie-europskej-komisie-alebo-mali-sme-dovazat-viac-cernochov/1153300
Hore
 Profil  
 
Poslať 17.10.2017 0:01:15   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Nicméně, i respektovaný Fareed Zakaria připomíná, že databáze globálního terorismu při londýnské King´s College ukazuje, že „více než 94 procent úmrtí způsobených islámským terorismem od roku 2001 má na svědomí Islámský stát, Al Kajda a další sunnitští džihádisté. Írán proti těmto skupinám bojuje, nepodporuje je. Takřka každý teroristický útok na Západě je nějakým způsobem spjatý se Saúdskou Arábií. Prakticky žádný ale nelze spojit s Íránem.“ Jinými slovy, vraždí sunnitští teroristé, nikoli Írán.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tereza-Spencerova-Prevratny-tyden-Trump-Iran-a-ustup-z-Blizkeho-vychodu-508352
Hore
 Profil  
 
Poslať 17.10.2017 9:47:24   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Švédska pro-migrantská pomocníčka obhajuje polygamiu: Nenamietala by som, ak by si môj manžel našiel ďalšiu ženu
25

Štokholm 17. októbra 2017 (HSP/Breitbart/Foto:Twitter)

Švédka, ktorá pracuje ako pomocníčka pre žiadateľov o azyl, obhajovala polygamiu medzi islamskými žiadateľmi o azyl a povedala, že by bolo pekné, keby si jej švédsky manžel vzal ďalšiu ženu
Ilustračné foto

Žena sa objavila v dokumentárnej sérii nazvanej “Alah v Európe”, ktorú má na svedomí verejne financovaná Holandská liberálno-protestantská rozhlasová spoločnosť (VPRO), ktorá skúmala integráciu žiadateľov o azyl vo Švédsku. Filmový štáb sa stretol so žiadateľom o azyl s dvoma manželkami a viac ako šiestimi deťmi.

“To, čo som sa naučila po mnohých rokoch práce s ľuďmi z rôznych krajín, je to, že musíte byť veľmi úctiví voči rôznym kultúram. Pretože vo všetkých kultúrach je niečo lepšie ako v naše vlastnej kultúre,” povedala pomocníčka.

“V tradícii, z ktorej pochádzajú, musí žena urobiť veľa. Musí mužovi slúžiť. A to je veľmi ťažké. Ak máte viac detí, musíte pratať, variť a nakupovať. Existujú teda ženy, ktoré hovoria svojim mužom, aby si našiel aj druhú ženu,” dodala.

“Rozumiem tomu. Som vydatá za jedného muža,” povedala Švédka a na otázku holandskej novinárky, či by súhlasila s tým, aby si jej manžel vzal ďalšiu ženu, povedala:” Áno, absolútne! Alebo by sme mohli mať v rodine tretieho dospelého, aby sme zmiernili bremeno.”

Po krátkom rozprávaní so syrským mužom s dvoma ženami povedala holandská novinárka: “Mám pocit, že tu prebieha obohatenie švédskej kultúry”. Keď sa novinárka pokúsila opýtať jednej z manželiek, čo si myslí o tom, že sa jej manžel oženil s inou ženou, tá odpovedala: “Je jedno, čo mu hovorím, robí si, čo chce. Samozrejme, nemám na výber.” “Nemôže povedať nič. Je to jeho voľba,” dodal tlmočník.
http://www.hlavnespravy.sk/svedska-pro-migrantska-pomocnicka-obhajuje-polygamiu-nenamietala-som-ak-si-moj-manzel-nasiel-dalsiu-zenu/1174008

Citácia:
Komentár Daga Daniša: Lekcia, ako sa robí realistická politika
Líder Rakúskej
Líder Rakúskej ľudovej strany Sebastian Kurz.
Zdroj: TASR/AP
Dag Daniš
Ešte pred rokom sa Európou šírili obavy, že do stredu politiky sa natlačia extrémisti a radikáli. A staré mainstreamové strany sa postupne vysťahujú na okraj.

Bojiskom malo byť Rakúsko. Radikálni Slobodní takmer rok valcovali prieskumy a rátali s tým, že budú najsilnejšou rakúskou stranou. Za nimi zaostávali vládni socialisti a na treťom mieste konzervatívni ľudovci.

Tieto trendy však prelomil mladý líder konzervatívcov Kurz. Stal sa víťazom víkendových volieb.

Jeho recept na úspech bol pomerne jednoduchý. Po migračnej kríze a bezradnej politike rakúskej vlády posunul koaličných ľudovcov tam, kam patria - doprava. Radikálom zobral monopol na protiimigračné témy.

A hlavne: Kurz ukázal, že má riešenia, ktoré fungujú. A ktorým sa dá dôverovať.
Kurz verzus Merkelová

Sebastian Kurz minulý rok presadil jednoduché riešenie migračnej krízy. Ukončil nerozhodnú politiku rakúskej vlády, ktorá viac menej kopírovala postoj nemeckej kancelárky Merkelovej. Kurz ako minister zahraničných vecí podporil Srbsko a Macedónsko, aby zavreli hranice a nepúšťali ilegálnych migrantov cez balkánsku trasu do EÚ (a Schengenu).

Výsledky? Po uzavretí macedónskej hranice sa nápor imigrantov takmer zastavil. Nebola za tým len dohoda EÚ-Turecko. Tá zo začiatku nefungovala. Bolo za tým celkom jednoduché opatrenie - ochrana štátnych hraníc.

„Európski prezidenti a premiéri boli na mňa v dobe, keď som organizoval uzavretie trasy, nahnevaní. O týždeň neskôr v Bruseli rozhodli, že to bolo správne“, spomínal neskôr Kurz.

Po tomto obrate v prístupe k migračnej kríze sa stal Kurz najpopulárnejším rakúskym politikom. Zaslúžene.

Kuzovi sa totiž podarilo spojiť slušné vystupovanie a kultivovanú rétoriku s populárnou (v preklade ľudovou) politikou. Čím do veľkej miery odzbrojil radikálov.
Európsky záujem

Kurz jediným ťahom mimo Rakúska - uzavretím macedónskej hranice - urobil dve užitočné veci.

Nabúral predsudky a mýty o tom, že „európska politika“ má stáť na princípe otvorených dverí, resp. že by mala byť proimigračná. Práve táto nešťastná (a nesprávna) rovnica oberala európske elity o dôveru a prispievala k politickej kríze. A k nárastu hnutí odporu, revolty a silných rečí...

V skutočnosti je to totiž presne naopak. Politika otvorených dverí z roku 2015 bola protieurópska. Škodila európskym záujmom. Poháňala migračnú krízu. A nakoniec živila aj krízu politického systému a odpor veľkej časti európskej verejnosti voči EÚ a „establišmetnu“.

Kurzov radikálny zákrok na hraniciach (2016) sa presadil ako súčasť európskej politiky, namierenej na krotenie migračnej krízy. Po Maďarsku, resp. krajinách V4 sa k tomuto riešeniu pripojilo aj Rakúsko. A nakoniec aj časť európskych lídrov.

Druhá vec, ktorú zariadil Kurz, je ešte dôležitejšia. Líder ľudovcov nabúral predsudky a mýty voličov o tom, že „establišment“, „elity“, „systém“ a „mainstreamové strany“ nefungujú a nemajú riešenia. Majú.

Ak sa odpútajú od intelektuálneho pózovania, misionárskych ambícií (progresívna prevýchova verejnosti), sociálneho inžinierstva (welcome nadšenie) a oprášia reálpolitiku, veci začnú fungovať.

Presne toto je návod, ako potlačiť extrémistov. Demonštrovať, že riešenia majú v rukách klasické strany a vlády. Nie ukričaní dobrodruhovia, ktorí okrem šírenia hnevu a nenávisti nemajú v ponuke nič.
Na ktorej strane stojíš

Samozrejme, platí, že Kurzovi sa nepodarilo celkom potlačiť populistov (Slobodných). Ostali pomerne silní a čakajú na pozvánku do vlády.

Platí však aj to, že sa mu v priebehu pár mesiacov podarilo otočiť trendy. Z tretieho miesta vytiahol konzervatívcov na prvé. Nabral viac ako tretinu stratených, prípadne nových hlasov. A radikálov vyhnal z prvého miesta na tretie.

Karty nebudú rozdávať Slobodní, ale „mainstreamoví“ konzervatívci, ktorí sa dokázali vrátiť k politickému realizmu. K rešpektovaniu domácich záujmov. A k pravicovej politike.

Mimochodom, ešte pred rakúskymi voľbami Financial Times uverejnil komentár Ako poraziť populizmus v Európe: „Mnohí Európania sú nahnevaní. Iní majú strach. No nemyslím, že chcú revolúciu. Chcú len spravodlivejšie nastavenie a chcú cítiť, že mainstreamoví politici sú na ich strane“.

Kurz urobil celkom obyčajnú, banálnu vec. Postavil sa v zásadných otázkach na stranu domácej verejnosti. A vyhral.

Tento princíp sa nevolá populizmus. Volá sa demokracia.
https://www.aktuality.sk/clanok/530396/komentar-daga-danisa-lekcia-ako-sa-robi-realisticka-politika/
Hore
 Profil  
 
Poslať 17.10.2017 9:58:07   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
https://www.aktuality.sk/clanok/530396/komentar-daga-danisa-lekcia-ako-sa-robi-realisticka-politika/
Hore
 Profil  
 
Poslať 20.10.2017 23:46:42   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Nanucovanie povinných kvót na prerozdeľovanie utečencov sa končí. Huraaa!!!
:potlesk:

Len aby ... !!!! (!) (!) (!)

------------------------------------

http://zahranicni.ihned.cz/evropa-slovensko/c1-65923290-s-povinnymi-kvotami-na-prijimani-uprchliku-je-konec-bez-souhlasu-ceska-je-nebude-mozne-schvalit

Zdá sa, že systém povinných kvót na prerozdeľovanie utečencov sa končí. Lídri krajín EÚ sa včera v Bruseli dohodli, že nový azylový systém, ktorý navrhuje Európska komisia a ktorý počíta aj s povinnými kvótami, bude musieť byť jednomyseľne prijatý všetkými členskými krajinami.

To znamená, že štáty, ktoré odmietajú povinné utečenecké kvóty, už nebudú môcť byť prehlasované, tak ako sa to stalo pred dvoma rokmi. Proti kvótam sa vtedy postavili krajiny V4.

Český premiér Sobotka po rokovaní v Bruseli povedal, že tlak na zavedenie kvót klesá a tento inštrument má čoraz menšiu podporu. EÚ dnes stále viac hovorí, že jej prioritou je, aby žiadateľov o azyl prichádzalo na jej územie čo najmenej. Preto chce napríklad poskytnúť ďalšiu podporu Líbyi, aby bola schopná migrantov zadržať na svojom území.

Hlasy, ktoré pred dvoma rokmi hovorili, že Slovensko sa kvôli odmietaniu kvót dostane do izólacie, sa opäť raz ukázali ako prehnaná hystéria. Čas dal tiež za pravdu argumentom krajín V4, ktoré tvrdili, že kvóty ako nástroj na riešenie migračnej krízy nebudú fungovať. Zároveň je to ďalší dôkaz toho, že nie je úplne márne, keď aj menšie krajiny EÚ majú svoj vlastný názor.

Foto: TASR/AP
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.10.2017 0:50:19   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
A vznikajúce Progresívne Slovensko, tvrdo ľavicová a etatistická strana, si do svojho dokumentu napísala, že kto odmieta migrantov, je extrémista. Presný text na str. 42 znie takto:

„Na politickej scéne je možné predpokladať nástup nových extrémistických politických zoskupení, neskompromitovaných otvorenou nadväznosťou na ideológiu Tretej ríše a pružne reagujúcich na vlny anti-systémového populizmu. Tieto tendencie sa prejavia aj v agende viacerých štandardných, už existujúcich strán, napríklad v podobe propagovania väčšej represie vo vzťahu k Rómom, živenia proti- moslimských a proti-migrantských nálad či odporu voči Európskej únii.“

Noví extrémisti teda nie sú tí, ktorí sa hlásia k ideológii Tretej ríše, ale takí, ktorí odmietajú migrantov. Problém je v tom, že voliči odmietajú to, čo sa im elity snažia nahovoriť. Chcú byť Rakúšanmi, Nemcami, Čechmi a Slovákmi a nechcú masovú migráciu. Presne preto utrpela Merkelová najhoršie víťazstvo od roku 1949 a rozhádaná, chaotická AfD získala vyše 12%. A presne preto vyhral Kurz voľby v Rakúsku a Babiš v Česku a Okamura získal viac ako 10%. Pripomínam, že Babiš, ani Kurz neodmietajú EÚ, ale odmietajú ďalšiu integráciu a ďalšiu stratu suverenity svojich krajín.
https://dennikn.sk/blog/rakusko-najprv-cesko-tiez/
Hore
 Profil  
 
Poslať 25.10.2017 15:37:08   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Nanucovanie povinných kvót na prerozdeľovanie utečencov sa končí. Huraaa!!!
:potlesk:

Len aby ... !!!! (!) (!) (!)

------------------------------------

http://zahranicni.ihned.cz/evropa-slovensko/c1-65923290-s-povinnymi-kvotami-na-prijimani-uprchliku-je-konec-bez-souhlasu-ceska-je-nebude-mozne-schvalit

Zdá sa, že systém povinných kvót na prerozdeľovanie utečencov sa končí. Lídri krajín EÚ sa včera v Bruseli dohodli, že nový azylový systém, ktorý navrhuje Európska komisia a ktorý počíta aj s povinnými kvótami, bude musieť byť jednomyseľne prijatý všetkými členskými krajinami.

To znamená, že štáty, ktoré odmietajú povinné utečenecké kvóty, už nebudú môcť byť prehlasované, tak ako sa to stalo pred dvoma rokmi. Proti kvótam sa vtedy postavili krajiny V4.

Český premiér Sobotka po rokovaní v Bruseli povedal, že tlak na zavedenie kvót klesá a tento inštrument má čoraz menšiu podporu. EÚ dnes stále viac hovorí, že jej prioritou je, aby žiadateľov o azyl prichádzalo na jej územie čo najmenej. Preto chce napríklad poskytnúť ďalšiu podporu Líbyi, aby bola schopná migrantov zadržať na svojom území.

Hlasy, ktoré pred dvoma rokmi hovorili, že Slovensko sa kvôli odmietaniu kvót dostane do izólacie, sa opäť raz ukázali ako prehnaná hystéria. Čas dal tiež za pravdu argumentom krajín V4, ktoré tvrdili, že kvóty ako nástroj na riešenie migračnej krízy nebudú fungovať. Zároveň je to ďalší dôkaz toho, že nie je úplne márne, keď aj menšie krajiny EÚ majú svoj vlastný názor.

Foto: TASR/AP
Neboj teraz ich Fico zoberie dobrovoľne.
_________________
Boh nemá náboženstvo. Mahatma Gandhi
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.11.2017 19:55:19   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Citácia:
Žiaci jednej zo škôl v anglickom meste Sunderland dostali za úlohu napísať list svojim rodičom, prečo chcú konvertovať na islam. Zistilo sa to potom, čo pobúrený otčim jednej žiačky zverejnil domácu úlohu na svojom profile na sociálnej sieti, uvádza denník The Mirror
http://www.hlavnespravy.sk/anglicki-skolaci-dostali-za-domacu-ulohu-oznamit-svojim-rodicom-ze-konvertovali-na-islam/1204148
Citácia:
Domáca úloha vyvolal nespokojnosť veľkého počtu užívateľov sociálnych sietí, uvádza denník. Jeden z nich napríklad napísal: “Zaujímalo by ma, či by dokázali ísť do moslimskej školy a požiadať deti, aby napísali list rodičom o tom, že konvertovali na kresťanstvo. Veľmi o tom pochybujem.”
Hore
 Profil  
 
Poslať 11.11.2017 23:04:39   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Ceska-zijuca-dlhodobo-v-Belgicku-opisuje-desive-praktiky-z-moslimskych-stvrti-a-posiela-odkaz-do-rodnej-krajiny-265031

Citácia:
Pýtate sa na problémy s moslimami. Musím zdôrazniť, že Belgicko patrilo a patrí k asi nejtolerantnejším krajinám v Európe, čo sa týka ústretovosti nielen k iným národom, ale aj k rôznym, dokonca veľmi odlišným kultúram. Nerada súdim, len načúvam a vnímam, čo sa deje okolo mňa, a dovolím si hovoriť len o tom, čo som osobne zažila ja alebo moji priatelia a najbližší. Samozrejme, že už vtedy s nimi boli pomerne veľké problémy, ktoré postupom času pribúdali úmerne s narastajúcim množstvom novoprichádzajúcich do krajiny.

Spomeniete si nejaký konkrétny prípad rozdielnosti kultúr?

Opísať prípad rozdielnosti kultúr nebude také jednoduché, lebo rozdiely sú hádam od A až po Z. Ale pokúsim sa. Začnime tými viditeľnými na prvý pohľad, čo je odev. Už aj u nás všetci zaznamenali, že európske odievanie takmer žiadny moslim nikdy nebude a ani nemôže rešpektovať alebo praktizovať, lebo im to ich viera nedovoľuje. Dokonca dostávajú mesačné príspevky za to, že moslimské ženy budú nosiť ich tradičný odev aj v Európe, čo je riadené z mešít. Pre mňa bolo možno šokujúce aj to, že väčšina žien moslimov nikdy nechodila po uliciach bok po boku, ale pár krokov za manželom. Povedalo by sa maličkosť, ale tým sa to všetko začína. Musím spomenúť aj ramadán, moslimský sviatok, pre nich jeden z najdôležitejších. Tu by som pre osvetlenie citovala pár najdôležitejších informácií, lebo to absolútne ovplyvňuje správanie moslimov a úplne narúša ich prácu v európskych krajinách, ktoré tento sviatok neoslavujú. Dokonca s tým majú problémy deti v školách rovnako ako ich učitelia. Dochádza tak k absurdným situáciám a nielen v Belgicku je ramadán považovaný za obrovský problém v spolužití našich úplne odlišných kultúr.

Samozrejme, na druhej strane moslimovia naše sviatky ani neoslavujú, ani neuznávajú. Zo svojich postrehov a z rozhovorov s Belgičanmi viem, že mnohí z nich boli práve v súvislosti s týmto sviatkom nútení opustiť svoje domovy v mestách, odsťahovať sa a predať domy, ktoré vlastnili aj po niekoľko generácií. Spolužitie so susedmi, ktorí po celý mesiac v noci oslavujú, modlia sa a sú pri tom veľmi hluční, prijímajú návštevy a nedodržiavajú nočný pokoj, je skutočne nemožné. Rovnako aj narušená bezpečnosť a pokoj v nočnom meste donúti nakoniec väčšinu domorodcov, aby to vzdali a odsťahovali sa. Nehovoriac o počte obyvateľov v jednom dome, ktorý sa výrazne líši. A pozor aj na moslimských tínedžerov, ktorí celé dni vysedávajú v parkoch, kde často kšeftujú s drogami. Na schodoch nášho domu aj naproti v parku sme toho boli svedkami. Denne. Nás, našťastie, tolerovali a rešpektovali o niečo viac ako Belgičanov, lebo aj my sme boli pre nich cudzinci, ale potýčky s miestnymi ukončila bežne až polícia. Najviac šokujúca bola prestrelka medzi dvoma takýmito detskými gangmi pred naším domom. Nie v noci, ale cez deň, keď bolo na námestí rušno. Nechcela by som to zažiť znova a tu.
Citácia:
Možno preto dnes nedokážem pochopiť, čo spôsobilo také zmeny a umiernenosť úradov v celej západnej Európe. Vtedy bol každý povinný požiadať o azyl v prvej krajine. A nie si vyberať a voľne, a bez víz pobehovať cez hranice, kde sa mu práve zachce. Aj polícia mala väčšie právomoci pri kontrolách občanov a musím dodať, že tí prví prichádzajúci spočiatku spolupracovali, pracovali a nedovolili si to, čo dnes. Môj názor a osobný postoj je teda úplne jasný a jednoznačný. S pribúdajúcim množstvom imigrantov rastie násilie, nechuť rešpektovať pravidlá, drzosť a neposlušnosť. Dnes majú policajti aj úradníci v Belgicku strach zakročiť, použiť v prípade obrany zbraň. Len pre zaujímavosť, pri svojej poslednej ceste som v preplnenom vagóne metra bola jediná, kto mal bielu farbu pleti - a to si nerobím srandu. Nechcela by som dnes byť zamestnaná v tamojšej polícii. Je to o strachu a na udržanie poriadku už nemajú ani dostatočné kapacity. Pri demonštráciách a nepokojoch v Bruseli bola polícia nútená používať nielen vodné delá a obrnené vozidlá, ale v Belgicku bolo bežné aj to, že ste v meste stretávali policajné hliadky na koňoch, zvlášť v moslimských štvrtiach, ako sú napríklad Molenbeek či Ixelles.
Citácia:
z veľkých omylov vidím v našom postoji k moslimom - na ich odlišné správanie tam, kde sú doma, a naproti tomu v krajinách, kde sú vlastne hosťami, lebo tam emigrovali. Dnes a denne sa tu stretávam s názormi, akí sú priateľskí, ak k nim zavítate ako turisti, ako sú bezproblémoví a pracovití, keď tu v Čechách žijú a tak ďalej. V podstate by človek povedal, že im ubližujeme a náš negatívny postoj je hlúpy a zlý. Nie je to tak a hneď vám vysvetlím, prečo. V Belgicku, ale aj napríklad na dovolenkách v Tunise, som mala možnosť nielen s nimi často hovoriť, ale zároveň si všimnúť aj rozdiel v správaní tam a tu v Európe. U nich sú milí, usmievaví, pohostinní. Samozrejme, turisti ich živia. V súkromnom rozhovore však náhle zmenia tón a zrazu sa dozvedáte, v akej biede žijú a ako sa zámožní turisti nechajú obsluhovať a vyhadzujú plné taniere. Zistíte, ako nás v podstate neznášajú, najmä Rusov a Britov. Dovolím si však tvrdiť, že oni nás vlastne neznášajú všetkých. My si to ale zvonku neuvedomujeme. A rovnako tak odmietame uveriť, že iba "nové metla dobre metie" a že sa ich správanie k nám úplne zmení, až ich počty v Európe narastú. Je to úplne logické. Odkazy ich vodcov Belgičanom pritom boli podobného rázu už pred rokmi a vôbec sa netajili tým, že nakoniec ľahko prevezmú vládu v krajinách, kam v čo najväčšom počte prídu, lebo Belgičania nestihnú zvýšiť počet obyvateľov o také množstvo narodených detí, koľko ich bežne majú oni. Práve v tom je ich najväčšia sila, ktorú neuveriteľne podceňujeme. Naši politici celkom určite. Pre dôkazy k môjmu tvrdeniu nemusíte zachádzať až tak ďaleko, ak si spomeniete na streľbu na turistov v Tunise; o Egypte ani nehovoriac. Bude ich pribúdať a dnes už by som neriskovala odletieť s rodinou do týchto destinácií, hoci sa tam k nám správali dobre.
Citácia:
Mnoho ľudí je označovaných za fašistov, rasisov, xenofóbov - to aby som uviedol len pár tých najfrekventovanejších "nálepiek". Považujte sa vy sama za človeka s extrémnymi názormi?

Škatuľkovanie je novodobý fenomén, veľakrát úsmevný, ale v podstate veľmi nebezpečný a žalostný. Rovnako ako dnes pomaly nespoznáte, kto zmýšľa ľavicovo a kto naopak, rovnako tak sa neustále menia postoje týkajúce sa multikulturalizmu so všetkým, čo so sebou prináša. Príde mi to nielen hlúpe, ale zbytočné z jedného prostého dôvodu. Oslabený a rozdelený národ hrá vabank rovnako ako imigranti. Ak si neuvedomíme toto, stratíme všetko. Všimnite si, ako sa v minulosti darilo národom, ktoré boli jednotné, ako sa u nás darí Vietnamcom, ako si pomáhali židia a čo vďaka tomu dokázali. My tento fakt až neuveriteľne podceňujeme, dohadujeme sa, neznášame, škatuľkujeme a pritom sme všetci na jednej lodi, ktorá následkom nejednoty môže klesnúť až na dno. Všetci vieme, že nielen viera, ale aj politika je iba prostriedkom na udržanie moci a dnes ešte nemáme jasno v tom, kto stojí za tým, čo sa dnes deje. Inteligentný človek chápe, že nič nie je náhodné a ak došlo k sťahovaniu národov do Európy, že to nebolo na základe rozhodnutia jednotlivcov. Rovnako tak by sme boli veľmi naivní, keby sme uverili mediálnym masážam a slovám niektorých politikov, že sa u nás vlastne nič nedeje, nič nám nehrozí a že kto nemá podobný názor, ten je rasistom a xenofóbom, ak odmieta pomáhať a prijímať utečencov.

Ak sa pýtate, či som radikálna a či sa považujem za rasistku či xenofóba, jednoznačne hovorím, že v žiadnom prípade! Ako som už povedala, vždy som sa snažila dohovoriť s každým, vždy som rešpektovala zákony v krajine, kam som prišla a kde ma prijali. Rovnako, ako rešpektujem práva a slobody človeka všade na svete. Niečo iné je však situácia, keď cítim ohrozenie, a k tejto situácii dochádza zatiaľ v Belgicku, ktorého som občiankou. Ak budem mať pocit, že to isté hrozí aj mojej rodnej krajine, kde žijú moje deti, budem nútená k tomu zaujať, samozrejme, aj radikálnejší postoj. Na tom nenachádzam nič divné a už vôbec nie nepochopiteľné. Rovnako ako by si nikto v minulosti nedovolil nazývať napríklad partizánov radikálnymi agresormi, rovnako tak nemá nikto právo označovať našich občanov za rasistov či xenofóbov. Nie sme v pozícii útočníkov. Sme v postavení ochrancov našich práv a to je ´sakra´ veľký rozdiel. Tí takzvaní slniečkari by sa mali zamyslieť nad úplnou podstatou toho všetkého. Pomáhať áno, samozrejme, ale s rozvahou a s rozumom. Neuprednostňovať kabát pred košeľou a mať zodpovednosť nielen za seba.
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.11.2017 2:30:35   Re: UTEČENCI
 

od 04.03.2014 11:02:00
napísal 107 príspevkov
Houstone, mame problem :oops: :P
Hore
 Profil  
 
Poslať 12.11.2017 8:42:15   Re: UTEČENCI
 
Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
Postoj biskupov k utecencom
Zastavme únik mozgov z Afriky – výzva afrických a európskych biskupov
http://www.hlavnespravy.sk/zastavme-unik-mozgov-z-afriky-vyzva-africkych-europskych-biskupov/1204654
Citácia:
Pri príležitosti blížiaceho sa stretnutia predstaviteľov Africkej únie a Európskej únie vydali spoločné vyhlásenie Komisia biskupských konferencií Európskeho spoločenstva (COMECE) a Sympózium biskupských konferencií Afriky a Madagaskaru (SECAM)

„Žiadame spravodlivosť a rovnosť pri obchodovaní s tovarmi a službami, ale predovšetkým s prírodnými zdrojmi, ktoré sa každoročne odoberajú z Afriky,“ píšu biskupi v spoločnom vyhlásení. Ďalej upozorňujú na závažnú skutočnosť, že mladí Afričania sú častými obeťami obchodníkov s ľuďmi. Vyjadrujú nádej v pozitívny prístup samitu k tejto otázke:

„Dúfame v pevný postoj účastníkov afro-európskeho samitu k migrácii a zvlášť v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. Okrem iného očakávame, že Európska únia zosilní svoju angažovanosť v programoch udržateľného rozvoja pri príležitosti samitu.

Podľa informácií, ktoré zverejnila Svetová banka v roku 2014, v období medzi rokmi 1980 a 2010 prišlo do Európy 30,9 milióna Afričanov, čo predstavuje okolo 3% z celkovej populácie Afriky. Medzi nimi sú mnohí s vysokoškolským vzdelaním. Podľa Svetovej organizácie pre migráciu ročne odchádza legálne z Afriky do Európy okolo 20 000 osôb s vyšším vzdelaním: mnohí lekári, univerzitní profesori, učitelia a iní odborníci. Takýto rozsah „úniku mozgov“ z Afriky sa eviduje už viacero desaťročí.
cize ziadne nasackujme sem cim viac utecencov a podobne chore myslienky ako nam to prezentuju media
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevkov: 1935 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 129  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Svetské dianie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: