Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
Poslať 05.12.2012 22:07:28   ewingova úvaha o anjeloch

od 13.03.2005 0:41:33
napísal 2688 príspevkov
Presunoté z témy viewtopic.php?f=6&t=4530 . Administrátor.

Skúsim trocha inak..

Čo ak sú anjeli len vyplodom našej nevyrovnanej mysli?

Prečo? Pretože je to mechanizmus prežitia. Ak kracame tmavou ulickou neskoro v noci a zrazu sa k nám niekto približuje mame strach. Nasa myseľ je ale vždy v rovnovahe a aby to dosiahla, zavolá si na pomoc bytosti, ktoré pozname z kníh alebo rozpravania iných či už sú to anjeli alebo boh Sam. Veď často v takýchto situáciách hovoríme 'bože ak má z toho dostaneš tak..." Hneď ako ten človek prejde a zistíme, že je to len bezec tak sa to u neho snažíme vyzehlit, že sme to vlastne ani nemysleli vážne :)

Čítal som niekoľko kníh a zazrakoch atd a väčšinou sa stavaju u ľudí, ktorí zažili nejaký extrém alebo traumu.

Poslať 05.12.2012 22:29:54   Re: ewingova úvaha o anjeloch

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
a čo ak anjeli sú skutočné bytosti?

príklad ktorý uvádzaš má do činenia skôr so psychikou ako s pôsobením anjelov. Áno človek v strachu a panike hladá oporu a pomoc aj u Boha (ak už nikto iný nie je nablízku) Vtedy to prebieha tak ako popisuješ - "Bože ak maz toho dostaneš tak ja....." Ale to je prístup ktorý vidno u ludí s detskou vierou , ktorý Boha považujú za automat na splnené priania: vhodím modlitbu a vypadne splnené želanie. Hovorím aj z vlastnej skúsenosti - tento postoj so mal a občas použil vo svojich predpubertálnych a pubertálnych časoch. Ked som pochopil že Boh je Otec ktorý mna osobne nesmierne miluje a ešte že je nekonečne milosrdný tak mi to je skor smutno-smiešne a veľmi mi je smutno z tých čo majú ten automatový prístup. Mám niekoľko "slov života" 1. čo sa bojíte maloverní... 2. Ked Boh s nami kto proti nám. 3. Nech sa stane Tvoja vôla 4. Nestarajte sa....... hladajte najprv královstvo Božie a ostatné sa vám pridá.

Poslať 05.12.2012 22:36:17   Re: ewingova úvaha o anjeloch

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
A čo sa týka zázrakov hovoríš o zázrakoch, napr. uzdraveniach, alebo o zjaveniach? Uzdravenia nemajú nijaký súvis s anjelmi, akurát potvrdzujú pôsobenie nadprirodzených síl. Sú lekársky zdokumentované a potvrdené tak nemú zmysle sa vyjadrovať k osobe uzdraveného a jeho psychickému stavu. V pripade zjavení v drvivej väčšine ide o zjavenie Matky Božej príp samého p.Ježiša. Kým Cirkev potvrdí pravosť zjavenia skúma všetky okolnosti a predovšetkým psychický stav vizionára. Teda nemyslím že by potvrdené zjavenia boli zažité ako dôsledok psychickej traumy alebo zažitého extrému. Nepotvrdené zjavenia nemajú nijakú výpovednú hodnotu.

[ Príspevkov: 3 ] 

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť