Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
Poslať 03.12.2012 14:38:24   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3938 príspevkov
Ježišovým skutkom samozrejme verím. Ježiš je Boh a svojimi skutkami dokazoval svoje božstvo.
Ale tvojim výplodom a výmyslom pochabých a kvázi "zázraných mužov" typu Hogan nie. Je to absolútna somarina pre slaboduchých lovcov senzácii. Ak mi dáš zodpovedajúcu verifikáciu - vedecké skúmanie záznam z obhliadky mŕtvoly, jej stavu (a najlepšie aj pitvy) a potom lekársku správ tých istých lekárov potvrdenú aj nezávislou komisiou tak ti uverím a verejne sa ospravvdlním. Ak nedáš tak si u mna lovec senzácii bez kritického úsudku a vlastnéh uvažovania.

Poslať 03.12.2012 15:19:07   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
Kazdy mame ine co nas oslovuje.
Ty si si vybral svojich favoritov a ti ta vedu k vyjadrovaniu ake ponukas.
Ja mam inych.

Ked tak uvazujem nad tym co kto hovori a kolko rokov to hovori a kolko rokov je kam pozyvany,
zvazujem, ze organizator najma ak pozyva do svojho domaceho prostredia medzi bratov ma zodpovednost.
Uvazujem a nepochybujem, ze nielen on sa pyta na miesta predosleho posobenia toho koho pozyva.
Urcite sa pyta aj priatelov a inych skusenych veriacich a najma tych co nesu nejaku zodpovednost.

Teda ak ma dobre referencie zo sluzby a ucenia ako aj z ovocia v cirkvi pozve sluziaceho aj k sebe domov.
Ak nie, dotycny skoncil.

To len tak na okraj k tomu uvazovaniu a vlastnemu usudku.
Uz vobec nehovorim o tom kolko si ty toho asi videl a pocul o tom koho hodnotis,
pred tym ako si napisal podobne vety.

Mozeme si niekedy zreferovat...
Mozeme porovnat o com je nasa skusenost aj nasa viera, ci svedectvo nasich doveryhodnych blizkych bratov a sestier.
pod.

Ostan v Bohu.

Poslať 03.12.2012 18:06:54   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3907 príspevkov
Včera som narazila na túto stať zo Sv. Písma:

A čo mám ešte povedať? Veď by mi nestačil čas, keby som mal rozprávať o Gedeonovi, Barakovi, Samsonovi, Jeftem, Dávidovi, Samuelovi a o prorokoch,
ktorí vierou dobývali kráľovstvá, vykonávali spravodlivosť, získali prisľúbenia, levom zapchávali tlamy,
uhášali silu ohňa, unikali ostriu meča, z nevládnych sa stávali mocnými, mužneli v boji, na útek zaháňali cudzie šíky;
ženy dostali svojich mŕtvych vzkriesených. Iní boli mučení, ale neprijali oslobodenie, aby dosiahli lepšie, vzkriesenie.
Iní zasa zakúsili výsmech a bičovanie, ba aj okovy a väzenie;
kameňovali ich, rozpiľovali ich, umierali pod mečom; túlali sa v ovčích a kozích kožiach, núdzni; utláčaní a sužovaní.
Oni, ktorých svet nebol hoden, blúdili po púšti a po horách, po jaskyniach a zemských roklinách.

Prečítajte si to celé, ak chcete na http://www.svatepismo.sk/suradnice.php? ... ce=Hebr+11

Poslať 03.12.2012 18:23:01   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

napísal 5702 príspevkov
Odporucam zaregistrovat vers:

35 ženy dostali svojich mŕtvych vzkriesených. Iní boli mučení, ale neprijali oslobodenie, aby dosiahli lepšie, vzkriesenie.

a budte veriaci a nie neveriaci.

Poslať 03.12.2012 21:03:12   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3938 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Kazdy mame ine co nas oslovuje.
Ty si si vybral svojich favoritov a ti ta vedu k vyjadrovaniu ake ponukas.
Ja mam inych.

Ostan v Bohu.

Martin pomaly ale iste sa demaskuješ. Darmo sem kvapkáš svoj jed ako lev obchádzajúci okolo a hladajúci koho by zožral. Prvý krát si napísal jasne o čo ti ide. Ak si pozrieš môj príspevok tak jasne vidíš že som napísal že môj favorit a Pán je Ježiš Kristus! A tvoja odpoveď? - vid citát: "Ty si si vybral svojich favoritov........Ja mam inych." Teda jasne si deklaroval že Ježiš Kristus nie je tvoj favorit a že máš iných. Čo ty ešte robíš na kresťanskom fóre? Chceš čo najviac ludí stiahnuť k tvojmu favoritovi? povedz jasne kto to je ak nie Kristus?
Bud v pokoji a láske. Spamätaj sa vráť sa ku Kristovi. Modlim sa za teba.

Poslať 03.12.2012 23:55:38   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

napísal 5702 príspevkov
Moj text bol o viere, vzoroch, o zvazovani hodnovernosti
pri velkych verejnych sluzbach a svedectvach.
Predtym som ukazal ako mozno vidiet zazraky,
mat vieru v JezisaKrista v uplne nepriatelskom prostredi
aj v hranicnej situacii a mimo krestanstva.
Mam kopy nametov k viere.

Preco Pan Jezis povedal ci najdem vieru na zemi pri svojom navrate?

Aku vieru mal na mysli?

Poslať 05.12.2012 20:51:29   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

od 12.03.2005 23:41:33
napísal 2688 príspevkov
Vieru nájde vždy - len sa treba zamyslieť ako prišiel prvý krát. Ako človek z chudobnej rodiny. Čo ak je už tu, stretli ste ho a odignorovali kvôli niečomu čo sa Vám nepáči?

Ja som bol vždy názoru, že ak mi niekto povedal, že vie, tak som šiel hľadať ďalej. Otvorenost a byt pripravený na to, že sa môžeš mylit sú základom.

Poslať 05.12.2012 22:21:37   Re: Kolko viery uz je prilis moc?

napísal 5702 príspevkov
Vieru v Slovo ktore On Je, nenajde lahko a uz vobec nie vela.
Prisiel vyrazne inak ako dufali a rozumeli ludia vtedy.
Ked siel k Otcovi povedal a Ja som s vami po vsetky dni az do skoncenia sveta.
Naozaj Je s nami a v nas.
Uz vtedy vsak ucil cez Pavla, ze v poslednom case ludia sice
2. Timotejovi 3:5 SSV
5 sice budou ztělesněná zbožnost, ale její moc budou popírat. Od takových se odvracej.
5 budú mať výzor nábožnosti, ale jej silu budú popierať. A týchto sa chráň!

Pyta sa ci najde ludi s zivou vierou, uskutocnovanou a plnou skutkov.

[ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia