Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 149 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Biskup Sečka k šíreniu údajného Veľkého varovania Ježiša Krista
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20121121036

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Toto by sa hodilo do už založenej témy :-)

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
No praveze nie, zamerne som vytvoril novu temu, pretoze tam by sa to len stratilo.

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5242 príspevkov
...vdaka Bohu, ze sa konecne niekto z kompetentnych k tej sektarcine oficialne vyjadril...

Poslať 22.11.2012 11:55:24   Re: VAROVANIE - diskusia

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20121121036

Biskup Sečka k šíreniu údajného Veľkého varovania Ježiša Krista

Spisšká Kapitula 21. novembra (TK KBS) - Spišská biskup Mons. Štefan Sečka vydal na základe hlásenia kňazov a telefonátov od veriacich, že internetom sa šíri údajné Veľké varovanie Ježiša Krista. Pri tejto príležitosti vydal stanovisko, ktoré prinášame v plnom znení.

Drahí bratia a sestry!

Dozvedel som sa, že v niektorých farnostiach sa veľmi rozšírili posolstvá o takzvanom dni Božieho Veľkého varovania, ktoré vyplývajú z údajných súkromných zjavení nejakej írskej vizionárky. Tieto posolstvá sa rozširujú prostredníctvom internetu. Zistil som, že ide o bludnú náuku, ktorá nie je v súlade s učením Katolíckej cirkvi a vykazuje známky sektárstva. Celá táto náuka je síce poprepletaná modlitbami k Božiemu milosrdenstvu a výzvami k svätej spovedi tak, ako to učí aj Katolícka cirkev, avšak citáty zo Svätého písma sú komentované a vysvetľované svojvoľne a v rozpore s učením Katolíckej cirkvi. Podobné tendencie boli už v prvotnej Cirkvi, preto sv. Peter apoštol napísal: „Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad“ (2Pt 1, 20).

Po zhliadnutí tejto internetovej stránky som tiež zistil, že veriaci sú nabádaní, aby si zaobstarali tzv. „pečať živého Boha“, ktorá má byť posvätená kňazom. Pripomínam, že žiaden kňaz verný Kristovi a jeho Cirkvi nesmie v tejto veci spolupracovať, lebo by sa dopustil prehrešenia voči viere a svojmu úradu. Na kohokoľvek, kto bude šíriť tieto bludné posolstvá sa vzťahujú dosť prísne slová Svätého písma, ktoré napísal sv. apoštol Pavol Galaťanom:

„Čudujem sa, že od toho, ktorý vás povolal v Kristovej milosti, tak rýchlo prebiehate k inému evanjeliu. Ono ani nie je iné, ibaže sú niektorí, čo vás mätú a chcú prekrútiť Kristovo evanjelium. Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.“ (Gal 1, 6-9).

Všetkých veriacich, ktorí možno z nevedomosti začali veriť uvedeným posolstvám, prosím a dôrazne žiadam, aby opustili tieto bludné náuky a nešírili ich.

Na túto záležitosť som bol povinný upozorniť v záujme čistoty katolíckej viery, poslušnosti a jednoty so Svätým Otcom, ako aj v záujme spásy vašich duší.

V Pánu oddaný + Štefan Sečka, spišský biskup

Poslať 22.11.2012 12:00:55   Re: VAROVANIE - diskusia

napísal 3748 príspevkov
Biskup nieco prikaze, a aha - hned je to uz rozkol v katolickej cirkvi:

Z diskusie
http://jezis-kristus-varovanie.webnode. ... osolstiev/
Citácia:
Dátum: 22.11.2012
Vložil: Jana
Titulok: Lumen

Pochválený buď Ježiš Kristus! Pred pol hodinou som cestovala autom a mala som zapnuté rádio Lumen teda okolo pol deviatej som spozornela, lebo aj tu sa biskup Sečka vyjadroval a zakázal kňazom svätiť Pečať živého Boha. Odmietol túto stránku s tým, že uvádzame tu nepravdivé výroky Sv. písma a že sa oháňame Božím Milosrdenstvom. Pocítila som, že rozkol v cirkvi práve začína. Pane, prosíme Ťa veď nás aj naďalej a sprevádzaj nás na našej ceste!

namiesto poslusnosti biskupovi, je neposlusnost

dalsi
Citácia:
Dátum: 22.11.2012
Vložil: Markéta
Titulok: modlitba

Drazí bratři a sestry,kdo můžete pomodleme se dnes společně 20.00 růženec na ůmysl a prosbu o přijetí darů Ducha Svatého pro nás co věříme poselstvím a zavázali jsme se pánu Ježíši svou věrností a tím ,že je budeme šířit.Musíme být silní a jednotní a skutečně jak psala Iva Marie je to jenom začátek-ůtoků bude přibívat!!Téměř v každém poselství nás na to Pán připravuje.Všechno teprve začne.Pán si nás skrze tato poselství ,,zavolal" a dal se nám v nich poznat,modleme se ať se necháme jím vést a zcela mu DŮVĚŘUJEME!

alebo

Citácia:
Jinak Pečeť na brožurách je už posvěcená, takže si nemusíte dělat starosti, pokud je už máte.

1Sam 15,23
Lebo odbojnosť je (ako) hriech čarodejníctva, svojvoľnosť je (ako) hriech modlárstva.

Citácia:
Ach ako šikovný je Satan vo svojej záludnosti a ako šikovne dokáže dobro použiť na zlo... Ako šikovne dokáže použiť tieto posolstvá, aby spôsobil, že si ľud prestane vážiť biskupov a stratí ochranu Bohom vyvolených pastierov...
Naozaj, toto je len začiatok, lebo tu sa biskup ešte ani nevyjadril v rozpore s náukou Písma a Cirkvi, a už je ľud neposlušný. Čo bude, keď sa ukáže taký biskup, ktorý síce nebude štekliť ľudí príjemným súhlasom, ale ktorý záludne, naoko chápajúc, zmiatne so sebou mnohých?
Boh Vás všetkých žehnaj a ochraňuj! Ja volím poslušnosť a modlitbu. A som si istý, na 100% istý, že sa týmto proti posolstvám neprehreším a že Pán 'vytlčie' z tejto obety prospech pre mnohých.

Citácia:
tak aj vy bratia a sestry zo Spišskej diecézy nereptajte voči slovám vlastného biskupa, prijmite ich, modlite sa za neho a Pán ho osvieti

:D

Citácia:
Aj negatívna reklama je reklama. Mnohí veriaci ľudia ešte o Varovaní nepočuli. Tým, že sa predsa len objavujú zmienky o Varovaní na "oficiálnej úrovni" ( KN, vyjadrenie biskupa - aj keď negatívne) , tak mnohí veriaci spozornejú a sami si vyhľadajú na internete informácie o Varovaní a vytvoria si na to vlastný názor.

Ake pohrdanie biskupovym upozornenim.
My sme ti najmudrejsi - co ten biskup chudak vie...

ako si to ospravedlnuju, zrazu je biskup nepriatel

Citácia:
Diskuze o tom, jaký biskup se postavil proti poselstvím. Proč vás prohlášení služebníka Kristova tak udivuje? Tolikrát je nám opakováno, že našeho Pána budou zase přibíjet ti vlastní, ne ateisté, ne nevěřící. "Budou to ti, kteří otevřeně hlásají víru ve mně, jejich Ježíše, kteří mě budou zraňovat nejvíce." (Poselství ze dne 6. srpna 2012)

Poslať 23.11.2012 15:17:08   Re: VAROVANIE - diskusia

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
terézia píše:
. On prosí a žiada, aby veriaci nešírili tieto bludné posolstvá a zdôvodnil dosť vágnym vyjadrením. Keď sú bludné, prečo to rovno nezakázal? ... Tak kde sú tí bedliví, ale hlavne Duchom Svätým vedení pastieri?

ak ma o nieco poprosi biskup, hoci aj cudzi a ak ma o nieco poprosi zenska, ktoru nik nepozna (len z toho co sama tvrdi) koho pocuvnes?
osobne nepredpokladam, ze sa bude biskup zaoberat kazdym, kto nieco zacne pisat na internet.
a ak sa vyjadri ako aj teraz, tak treba sa zamysleit, co ho k tomu viedlo, nie hladat vyhorky, preco a ako to obist.

Citácia:
A zasa preháňate. Roman tu dal link na diskusiu priamo k tým posolstvám a nič také sa tam nedeje a kľudne to môžu čítať ďalej, lebo nie sú zakazané (nie je na svete nejaké oficiálne stanovisko Cirkvi, len bezmocné vyjadrenie autiority). Snáď to rozlišujete aspoň Vy.
.

a presne toto viem rozlisit.
pretoze to presne som cakal.
ze ak sa nejaky biskup ozve, tgak sa zacne opovrhovat cirkevnymi autoritami, len aby si kadekto mohol nechat moznost robit, co sa jemu paci.
toto je to, pred cim som varoval, co sa mi nezdalo a co vnimam ako nebezpecne na tych posolstvach.

Poslať 23.11.2012 15:37:56   Re: VAROVANIE - diskusia

napísal 3748 príspevkov
Myslim si ze biskup Secka zacal velmi mudro a snazi sa dohovorit veriacim ako dobry otec svojim detom.
Dobry otec totiz vie ze je lepsie ak sa dieta rozhodne zanechat skodlive veci samo, namiesto zakazov a prikazov hned na zaciatku.

Mozem to prirovnat napr. k takemu fajceniu.
Pubertiak zacne v 15tke fajcit cigarety a co by urobil, keby mu to otec hned zakazal a potrestal ?
A co urobi ak mu otec najskor dohovori a chvilu pocka ?

A tak si myslim ze ked blud z tychto posolstiev prerastie pride aj zakaz.
To by sa vsak muselo najskor preukazat ze ten blud ovplyvnuje vieru.
Mozno nato posluzi aj vase spolocenstvo a "neposlusny" knaz, ktory ma videnia a ako pises videnia su mu dokazom o pravosti posolstiev.
Ja by som bol na tvojom mieste velmi opatrny.
Samotne videnie - to iste vies - nie je dokazom pravosti.
Co na tom ak ten knaz sluzi modlitbou uzdravenia - to nie je potvrdenim spravneho rozlisovania co sa tyka posolstiev.
Kazdy moze byt oklamany.
A vobec kto pomaha tomu knazovi rozlisovat jeho videnia - ma na to nejakeho radcu, alebo rozlisuje sam ?

Jezis nas uci skumat po ovoci.
A tak skumaj ovocie.
Ake ovocie tieto posolstva prinasaju ?
Vedu k blizsiemu spoznavaniu Jezisa Krista ?
Je Jezisova spasa v strede tychto posolstiev ?
Naco su dobre tieto posolstva ?
Prinasaju Kristov pokoj ?

Ja tieto posolstva nesledujem, ale slova biskupa, ze su nespravne interpretovane pasaze z Pisma mi stacia nato aby som sa vobec posolstvami nezaoberal.
V dnesnej dobe vydat rezolutny zakaz velmi netreba.
Dialo sa tak len v pripade exkomunikovanych Jarkovcov - kde naozaj hrozilo strhnutie do bludu.
Pokial sa tu posolstvam venuje 10 ludi, tak to este nebude taky poplach - horsie by to bolo v pripade napr. celej farnosti.
Ale aj tak si myslim ze zverejnenim v KN, na Lumene a v TVLUX, je dane jasne stanovisko pre cele Slovensko.
A ohanat sa tym ze biskup ma pravomoc len na svojom piesocku, je trocha odveci.
Kedze to bolo zverejnene - ako som pisal - akoby to vydal kazdy biskup.
Potrebujes to mat podpisane vasim biskupom ?
Vtedy to uznas a zastavis sa ?
Alebo potrebujes mat vysloveny zakaz ?

Mne celkom staci ze sa k tomu vyjadril jeden biskup a ze sa to zverejnilo v tom najkonzervativnejsom katolickom casopise - kde sa ani Bezak dlho neohrial.
Tak napr. aj k otazke homeopatie sa nevyjadrovali vsetci - iba jeden - Tondra - a bolo to zavazne pre cele Slovensko.
Co by si povedala potom k tomuto vyjadreniu - to je uz nieco ine, lebo homeopatia ?
Ale nazyvat to bezmocnym vyjadrenim autority ? Aj Tondra sa podla teba vyjadril bezmocne ?
To iba Zvolensky sa vyjadril s mocou, ked exkomunikoval Jarkovcov ?
Vari to ma mat vzdy formu prikazu a zakazu ?
Aj tvoji rodicia ti museli takto neustale zakazovat a prikazovat ?
Ja si myslim ze nie. Ze ako mudre dieta si aj zo zelania otca videla tak povediac prikaz a z lasky k nemu si ho posluchla.
A taketo zelanie otca-biskupa tu odznelo.
Mudre deti to posluchnu - mozno na cas kym sa to nedosetri odlozia.
Tie co spozorneli ale chcu zotrvat - si aspon zistia na com sa zaklada biskupove vyhlasenie.
A tie nemudre sa budu znevazovat toto vyjadrenie a budu sa burit.

A ked uz teda potrebujes pocut tvojho biskupa.
Aby aj vasmu spolocenstvu odlahlo a nemali ste pochybnosti.
Zvolte si zastupcu spolocenstva a spytajte sa na nazor vasho biskupa - napr. prostrednictvom vasho knaza.
To by bol naozaj mudry skutok, keby vas knaz, ktory ma videnia prisiel za svojim biskupom a povedal "Otec biskup, mame take a take spolocenstvo, venujeme sa tym posolstvam a asi su dobre, lebo mam aj videnia, ktore to potvrdzuju. Co si o tom myslis ? Biskup Secka to zatrhol, ja si myslislim ze nepravom. Povedz otec biskup aky mas ty nato nazor ?"
Potom by zaujmalo uz aj mna co nato povie vas biskup.
Ale nechaj ma hadat - na 99.99% bude jeho stanovisko suhlasne so stanoviskom biskupa Secku.
A tak sa radsej nepojdete pytat a budete zotrvavat vo svojich vysvetleniach a nazoroch - ved co keby vam to zakazal.

Co sa tyka Raracha, to nebola podpasovka.
Rarach totiz cielene prekrucal cirkevne ucenie. A nie raz som s nim mal aj vymenu nazorov. Naposledy na krede.
Rarach teda vobec nie je doveryhodny zdroj.
Ak uz nieco citovat, tak potom konkretny cirkevny zdroj.
Bolo to konstatovanie ze zrovna argumentovat certovymi slovami asi nebude namieste.
Ak by to bola podpasovka, Martin by sa k tomu vyjadril sam.
Zatial tak neurobil ani sukromne.

Rarach je cert a nepriatel nas nikdy nepoucuje. Nepriatel nas vzdy nici.
Mnoho zvedenych bude takych, ktori nemaju ako ciel svojho poznania Jezisa Krista a venuju sa viac neoverenym posolstvam ako svojej spase, ktorou nas vedie cirkev.
Akoby nejaky 14 rocny pubertiak tvrdil ze rodicia su ti nanic a len ti kybicuju do zivota a ked sa k niecomu vyjadruju uz nie su rodicia a vobec oni sa nicomu nerozumeju, zaspali dobu, my 14 rocny tomu rozumieme lepsie.

Poslať 23.11.2012 15:52:20   Re: VAROVANIE - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
terézia píše:
A zasa preháňate. Roman tu dal link na diskusiu priamo k tým posolstvám a nič také sa tam nedeje a kľudne to môžu čítať ďalej, lebo nie sú zakazané

Citácia:
nie je dovolené zverejňovanie príspevkov, ktoré uvádzajú odkazy a linky na iné internetové stránky alebo také zdroje v ostatných médiách, ktoré hanobia, očierňujú alebo kritizujú tieto posolstvá alebo tieto stránky alebo tvorcov a prevádzkovateľov týchto stránok! Každé zneužitie tohto diskusného fóra na verbálne útoky na tieto posolstvá nebude tolerované a bude bezprostredne zmazané! Keď posolstvám neveríte, potom prosíme opusťte v pokoji

Viac tu: http://jezis-kristus-varovanie.webnode. ... osolstiev/
len tolko, ze ci dufas, ze sa tam ukaze nieco, co bude proti posolstvam?

a co mas robit a co robit ten knaz?
zit vieru a netvrdit, ze len jeden sposob prezivania je ten spravny - pretoze ako som uz skor pisal, je vela darov a vela moznosti ako byt s Bphom a blizko neho.
ano, horiet pre Kristťa - ale ked niekto tvrdi, ze len vatra je ten spravny ohen, tak sa myli (letlampa je na ine ako plynovy sporak, alebo svetielko pri posteli choreho) Ak ti to nieco dava, tak kludne, ale tvrdit o niekom, kto vie ze mu to nedava nic ze je daleko od Krista je sektarstvo.

Poslať 23.11.2012 17:21:41   Re: VAROVANIE - diskusia

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Vratme sa k zavaznosti vyrokov autority a nie k prikladom o detoch.
Bavime sa o dolezitych veciach.

Myslim, ze mnohi z vas maju nejaky vztah k zjaveniu v Medzugorii.

Samozrejme viete o odmietavom stanovisku miestneho biskupa k pravosti zjaveni k nadprirodzenosti javov atd....
ako aj o obstrukciach s navstevou tohto miesta.

Je pre vas stanovisko biskupa v tamtej veci tym co sa snazite tvrdit v tejto?

Poslať 23.11.2012 17:39:05   Re: VAROVANIE - diskusia

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3938 príspevkov
Pre mňa áno a ja sa nesnažím, ja tvrdím! :wink:

Poslať 23.11.2012 17:45:15   Re: VAROVANIE - diskusia

napísal 3748 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Vratme sa k zavaznosti vyrokov autority a nie k prikladom o detoch.
Bavime sa o dolezitych veciach.

Myslim, ze mnohi z vas maju nejaky vztah k zjaveniu v Medzugorii.

Samozrejme viete o odmietavom stanovisku miestneho biskupa k pravosti zjaveni k nadprirodzenosti javov atd....
ako aj o obstrukciach s navstevou tohto miesta.

Je pre vas stanovisko biskupa v tamtej veci tym co sa snazite tvrdit v tejto?

Ak hovorim za seba, tak v Medzugori som nikdy nebol a ani tam neplanujem ist.
Napriek tomu vsak si dovolim povedat ze predsa len Medzugorie ma iny charakter ako tieto zjavenia.
A vzhladom k Medzugoriu uz bol vedeny dialog.
Ale ako vidno aj na strankach posolstiev - o dialog nemaju zaujem - pretoze vsetko co by bolo proti - a teda aj keby sam biskup Secto tam napisal co mu nesedi na interpretecii Pisma, tak by mu to z toho fora zmazali.
A to uz nie je dialog.

Martin, naozaj, zacnite sa pytat co biskupovi konkretne brnklo do nosa - ktore pasaze su vysvetlovane inak ako uci Cirkev - pytajte sa konkretne.
Potom vznikne dialog budete moct povedat kto sa myli, ci vy, alebo biskup.
Ale zda sa ze biskupa ste kategoricky zmietli, a vobec ved on pasie na svojom poli, co sa miesa na pole ineho biskupa.

Poslať 23.11.2012 18:08:38   Re: VAROVANIE - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
v Medzu som bol 2x.
videl som co to robilo s ludmi a pravdupovediac, skor lepsi pocit z toho mam.
ale nikomu nemozem povedat, ze je to zle, pokial mu to neskodi v odmietani Cirkvi - v okamihu, ked by niekto tvrdil, ze ak neveri na Medzu, tak je zly krestan, musel by som povedat svoje.
ovocie je ovocie...
ono aj tych zjaveni je viac napriklad http://www.vladkyna.sk/Aktualne.html
vsimnite si, ze stanovisko biskupa je skor negativne, eventualne opatrne.
a co je povzbudzujuce, uverejnili cely text (aj viac) stanoviska biskupa.
a skuma sa to a tiez neodporuca sirenie a tak - aspon v oficialnych kruhoch.
nieco sa rozoberalo aj tu viewtopic.php?t=729

na druhej strane - vnimam nejaky rozdiel, kedze P. Maria sa zjavovala "viazana " k miestu, casu a podobne.
takze nakoniec - preco sa rozculuju siritelia "varovani" ak to chce skumanie?

Poslať 23.11.2012 19:22:07   Re: VAROVANIE - diskusia

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
terézia píše:
texty raracha ... Je smutné, keď nás nepriateľ musí poučovať, lebo sme nevzdelaní a preto manipulovateľní.
tak to teda zrejme si, keď sa ním následne tak nechávaš manipulovať... žiaľ... Lebo podľa slov samotnej tej anonymnej vizionárky jej posolstvá zamietol aj jej vlastný arcibiskup, ktorý je tou osobou, ktorá má v tomto primárnu úlohu sa k tomu vyjadriť. A on sa vyjadril, že také niečo by Ježiš nemohol povedať, a síce, čo tam už hneď vo svojom "prvom posolstve" vraj vravel, že je ZÚFALÝ... To by Ježiš netvrdil, lebo zúfalý je práve diabol - je príznačné, že to "posolstvo" dostala o 3:00 ráno, v tzv. hodinu diabla... všetko tomu zodpovedá: "som zúfalý" - a to je aj ovocie tých "posolstiev"... ako agresívne sa snaží tie svoje "posolstvá" vnucovať - to žiadne pravé posolstvá sa takto nevnucujú ľuďom, nehrajú sa na viac než Biblia, netvrdia, že ľudia ich musia prijať, a že ani kvalifikovaní ich nesmú posudzovať či musia mlčať či čo - čo táto všetko hovorí, ako to tu už bolo zmienené:
Obrázok

"In these messages the Voice of the Holy Spirit is being poured out to save mankind from eternal damnation.... However, when you reject the Holy Spirit and publicly blaspheme against it this is an eternal sin" August 8, 2012

"To those sacred servants who persist in blocking My Word from being listened to, know this. Your constant words and your blasphemous accusations will strip you of the graces accorded to you in your vocation. Unless you call on Me, through prayer, for the answers you need, I cannot help you. You must never reject private revelations without the qualifications, or the humility required. Even then, you can never judge such claims. Be silent." October 24th, 2012

"When such souls attack My Holy Word with such venom, this is a sign of Satan’s confirmation that these messages are authentic.... This sin, against the prophet of the Lord" August 6th, 2012
A Martin Petrovič nám chce nahovoriť, že toto nie je agresívnosť? Ešte aj on sám ako agresívne sa prejavuje v celej tejto téme... trebárs: viewtopic.php?p=233651#p233651 a mnohé iné... tých, ktorí neprijímame tieto bludné sektárčiny, prehlasuje MP za slepcov a podobne... nuž darmo, pre slepého všetci slepí...

Poslať 23.11.2012 19:22:18   Re: VAROVANIE - diskusia

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
terézia píše:
V našej farnosti funguje spoločenstvo, ktoré rozširuje tieto posolstvá a má na to priestor v jednom kostole a kňaz o tom vie. Som zvedavá ako zareaguje toto spoločenstvo na vyjadrenie cudzieho biskupa.
to nie že aby stiahli teraz, keď sa k tomu "cudzí" biskup vyjadril, ONI TO ANI DOTERAZ NESMELI V KOSTOLE ŠÍRIŤ:
CIC, kán. 825, § 3. Modlitebné knihy na verejné alebo súkromné používanie veriacich sa nemajú vydávať bez povolenia miestneho ordinára.
CIC, kán. 827, § 4. V kostoloch alebo kaplnkách nemožno vystavovať, predávať ani rozdávať knihy alebo iné spisy, zaoberajúce sa otázkami náboženstva alebo mravov, ak neboli s povolením kompetentnej cirkevnej vrchnosti vydané alebo ňou dodatočne schválené.
Čiže b. Sečka len oznamuje to, čo už platí samo o sebe:
    "Pripomínam, že žiaden kňaz verný Kristovi a jeho Cirkvi nesmie v tejto veci spolupracovať, lebo by sa dopustil prehrešenia voči viere a svojmu úradu."
A aj všeobecne CIC hovorí:
ibid. píše:
CIC, Kán. 823 - § 1. Aby sa zachovala neporušenosť viery a mravov, pastieri Cirkvi majú povinnosť a právo dozerať, aby sa spismi alebo používaním spoločenských oznamovacích prostriedkov nespôsobila ujma viere alebo mravom veriacich; takisto požadovať, aby spisy, ktoré vydávajú veriaci, týkajúce sa viery alebo mravov, boli im predložené na posúdenie; a tiež zavrhnúť spisy, ktoré škodia pravej viere alebo dobrým mravom.
§ 2. Povinnosť a právo, o ktorých sa hovorí v § 1, prislúcha biskupom tak jednotlivo, ako aj zhromaždeným na partikulárnych konciloch alebo Konferenciách biskupov vo vzťahu k veriacim, zvereným do ich starostlivosti, najvyššej vrchnosti Cirkvi však vo vzťahu k celému Božiemu ľudu.
A ináč, vo všeobecnosti odporúčam:Tamtie "posolstvá" zmietol už aj jej miestny biskup - ako som spomínal. A biskup Sečka sa vyjadril predsa jasne, nie?

To, čo tu, terézia, prekrúcaš, že "veď nezakázal", no to o čo sa tu pokúšaš? to snáď už ani nemyslíš vážne :o
b. Sečka píše:
Zistil som, že ide o bludnú náuku, ktorá nie je v súlade s učením Katolíckej cirkvi a vykazuje známky sektárstva.
To chceš povedať, že tento výrok biskupa znamená "kľudne to šírte ďalej"?! :o Veď aj už púhym konštatovaním, že je to bludná náuka vykazujúca znaky sektárstva, v konečnom dôsledku hovorí, že to nesmieme prijímať, alebo ty si vari myslíš, že podľa neho smieme prijímať bludné sektárčiny? :o
b. Sečka píše:
Pripomínam, že žiaden kňaz verný Kristovi a jeho Cirkvi nesmie v tejto veci spolupracovať, lebo by sa dopustil prehrešenia voči viere a svojmu úradu. Na kohokoľvek, kto bude šíriť tieto bludné posolstvá sa vzťahujú dosť prísne slová Svätého písma, ktoré napísal sv. apoštol Pavol Galaťanom:
    „...keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!....“ (Gal 1, 6-9).
Všetkých veriacich ... dôrazne žiadam, aby opustili tieto bludné náuky a nešírili ich.
Tebe toto vari znie ako: "kľudne to šírte ďalej"?! :o

nuž, komu niet rady, tomu niet pomoci...

[ Príspevkov: 149 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť