Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
Poslať 29.10.2012 13:45:53   Poznanie

od 10.04.2004 15:07:17
napísal 400 príspevkov
V niektorých témach som sa vyjadril, že vychádzam z poznania, nie z viery, pretože kde končí poznanie, začína viera. A niektorí chceli vedieť, z akého poznania vychádzam.

Vychádzam teda z tvrdenia, že
Boh stvoril ľudí preto, aby vytvorili Božie kráľovstvo.

V tomto je v podstate vyjadrené všetko.

Poslať 29.10.2012 14:34:46   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Miroslav Rybár píše:

Chybne tvrdenie. Naznacuje, ze Bozie kralovstvo pred stvorenim cloveka este nebolo vytvorene-a to samozrejme nie je pravda.

Poslať 29.10.2012 15:01:46   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
V niektorých témach som sa vyjadril, že vychádzam z poznania, nie z viery, pretože kde končí poznanie, začína viera. A niektorí chceli vedieť, z akého poznania vychádzam.

predovšetkým by si mal zadefinovať čo chápeš pod pojmom Božie královstvo. Lebo podľa toho čo píšeš je to niečo iné ako nám zvestoval Ježiš. On ako Boží syn to predsa asi vie najlepšie.

Okrem toho si na dvoch riadkoch odporuješ. 1. vychádzaš z poznania a nie z viery 2. vychádzaš z tvrdenie že..... Ale toto tvrdenie predsa nie je poznaním ale vierou. Vieš vôbec aký je rozdiel medzi vierou a poznaním?

A aj to tvoje tvrdenie je z hladiska kresťanstva chybné . Pretože naše poznanie (aby som použil tvoju terminológiu) je že Boh je Láska a ľudí stvoril preto že láska nemôže existovať sama o sebe ale potrebuje mať objekt lásky a potrebuje byť opätovaná. Preto je tu človek ako objekt Božej lásky a má slobodnú vôlu aby Mu mohol lásku opätovať - slobodne nevynútene.

Poslať 29.10.2012 15:15:21   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
misionar3 píše:
Boh je Láska a ľudí stvoril preto že láska nemôže existovať sama o sebe ale potrebuje mať objekt lásky a potrebuje byť opätovaná. Preto je tu človek ako objekt Božej lásky a má slobodnú vôlu aby Mu mohol lásku opätovať - slobodne nevynútene.

Hmm, tak toto tiez nie je presne-lebo Boh nas nepotreboval ani ako objekt. On ako Trojica predsa objekt lasky mal-Otec miluje Syna a Syn Otca dokonalou laskou. Boh nas vobec nepotreboval, on nas chcel, a v tom je podla mojho nazoru obrovsky rozdiel. :-)

Poslať 29.10.2012 15:23:15   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
frederik píše:
misionar3 píše:
Boh je Láska a ľudí stvoril preto že láska nemôže existovať sama o sebe ale potrebuje mať objekt lásky a potrebuje byť opätovaná. Preto je tu človek ako objekt Božej lásky a má slobodnú vôlu aby Mu mohol lásku opätovať - slobodne nevynútene.

Hmm, tak toto tiez nie je presne-lebo Boh nas nepotreboval ani ako objekt. On ako Trojica predsa objekt lasky mal-Otec miluje Syna a Syn Otca dokonalou laskou. Boh nas vobec nepotreboval, on nas chcel, a v tom je podla mojho nazoru obrovsky rozdiel. :-)

beriem významový rozdiel. dohodnime sa že nás chcel lebo nám chcel venovať svoju lásku.

Poslať 29.10.2012 15:31:02   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Ja viem, ze si to takto myslel, upresnil som to len kvoli ostatnym citajucim, ktorych by to mohlo pomylit. :-)

Poslať 29.10.2012 20:56:04   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Miroslav Rybár píše:

aby vytvorili, alebo aby boli sucastou Bozieho kralovstva?
vytvoria - vznikne vdaka nim.
vytvoria - su jeho sucastou a je nimi dotvarane (napr. poctom)
to su dve rozdielne veci v striktnom chapani.
ale aj to, co znamena Bozie kralovstvo je dost dolezite.

Poslať 29.10.2012 23:47:21   Re: Poznanie

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Miroslav Rybár píše:

Absolútne chybné tvrdenie, pretože
človek nemôže vytvoriť Božie kráľovstvo.
Pretože Boh je tu ten, kto tvorí, On je tu Stvoriteľom.
Človek je stvorený Bohom, a tak nemôže vytvoriť Božie kráľovtvo, môže byť jedine do nebo pozvaný, čo sa aj stalo, Boh nás všetkých pozýva, - poď za mnou...
Presnejšie - "Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma."
Teda je to cesta určená pre každého, kto chce.
Pre všetkých, pretože Ježiš Kristus vykúpil všetkých ľudí.

A ďalej:
Ježiš Krisus povedal: Idem vám pripraviť miesto...
do Božieho kráľovstva samozrejme.
To miesto zaujme človek po smrti, ak si ho zaslúži. Z toho vyplýva, že Božie kráľovstvo už bolo dávno vytvorené pred tým, ako bol stvorený človek.
Vytvoril ho sám Boh,
pre seba, pre anjelov, a pre nás ľudí.

Takže človek nepríde vytvoriť Božie kráľovstvo, ale ľudia prídu vytvoriť spoločenstvo s Bohom, a medzi sebou;
v Božom kráľovstve.

[ Príspevkov: 8 ] 

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia