Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 99 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa

od 10.04.2004 15:07:17
napísal 400 príspevkov
Vespa píše:
Miroslav Rybár píše:
Keďže máte vieru, načo sú Vám dôkazy? Viera je predsa bez dôkazov. Citát z Biblie nepovažujem za dôkaz. To, čo uvádzam, tak zvyčajne aj vysvetľujem. Myslím, že logické súvislosti sú dostatočné ako dôkaz.

no, ak vravis o logike, je potrebne vziat do uvahy najprv premisy - ak je premisa chybna, logicky to sice sediet moze, ale vyjde ti nezmysel.

Veď na to sa snažím poukázať.

Vespa píše:
a co je problem s tebou, ze neverim (v zmysle neuznavam) tvoje premisy.

To, že neuznávate moje premisy, neznamená, že nie sú pravdivé.

Vespa píše:
neverim, ze Moon ma pravdu _ ak prijmes tuto premisu, tak kazde tvoje tvrdenie je nezmysel, a nemas pravdu, teda ani poznanie.
bavime sa totiz celu dobu o tom, ze preco ma mat prave Moon pravdu.
ak ma - a tvrdis ze ma a to POZNANIM - teda na zaklade dokazov - tak to musis dokazat.
aky je dokaz ma pravdu?

To, že neveríte, že reverend Mun má pravdu, neznamená, že ju nemá. Nevychádzal som z premisy, že reverend Mun má pravdu. Neargumetoval som tým, že niečo je pravda, lebo to uvádza reverend Mun. Ja som sem neprišiel dokazovať, či reverend Mun má alebo nemá pravdu. Stále tu diskutujem o veciach z Biblie a o premisách, z ktorých klasickí kresťania vychádzajú.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Stále tu diskutujem o veciach z Biblie a o premisách, z ktorých klasickí kresťania vychádzajú.

takze ak vyc hadzas z Biblie - Boh vravi, ze mesias bude trpiet.
hovori to ako fakt.
ziadna podmienka tam nie je.
preco teda tvrdis, ze tam podmienka je?

napísal 400 príspevkov
Vespa píše:
Miroslav Rybár píše:
Stále tu diskutujem o veciach z Biblie a o premisách, z ktorých klasickí kresťania vychádzajú.

takze ak vyc hadzas z Biblie - Boh vravi, ze mesias bude trpiet.
hovori to ako fakt.
ziadna podmienka tam nie je.
preco teda tvrdis, ze tam podmienka je?

Vychádzam z toho, že Boh stvoril Adama a Evu s tým, že si neželal, aby padli. Aj ich varoval, aby nepadli. Ale nevedel, čo urobia. Vedel to iba podmienečne. Ak budú "jesť", padnú. Ak nebudú "jesť", tak nepadnú. Teda nič nebolo predurčené, lebo mali slobodnú vôľu danú im od Boha. Záviselo to iba od ich rozhodnutia. Preto hovorím o podmienečnom poznaní, ak-tak.

Taktiež vychádzam z toho, že si bol neželal, aby židia Ježiša ukrižovali. On si želal, aby ho prijali, čo vylučuje ukrižovanie. Ale Boh nevedel, čo sa stane. On počas tej dlhej histórie viedol židov k tomu, aby nasledovali Jeho slová dané skrze prorokov a cez tento "tréning" mali byť židia pripravení, aby keď príde najväčší "prorok", teda mesiáš, aby mu bez problémov uverili a prijali ho. Ak by Boh chcel, aby sa spasenie udialo zabitím mesiáša, tak by židov nepripravoval na jeho prijatie a poslal by ho napríklad už do Adamovej rodiny, nech Kain namiesto Ábela zabije mesiáša a spasenie je hotové. Čiže Boh vôbec nevedel, ako to s Ježišom dopadne, lebo to nebolo predurčené, čo by odporovalo princípu slobodnej vôle. Vedel iba to, že ak židia Ježiša prijmu, tak budú spasení a žiadne prenasledovanie, utrpenie a následne ukrižovanie sa nekoná. Ale ak ho židia neprijmu, tak z toho logicky vyplýva, že tie slová o spasení, Božom kráľovstve, hriešnom pokolení, atď., ktoré Ježiš priniesol od Boha, budú židov poburovať a s falošným vedomím, že konajú Božiu vôľu, tak ho prenasledovali a ukrižovali. Čiže ako to dopadne s Ježišom, záviselo opäť iba od ich rozhodnutia. V starom zákone sú proroctvá aj o prijatí mesiáša, nielen o jeho odmietnutí mesiáša. To malo byť pre židov varovanie, ako to dopadne, keď sa rozhodnú tak alebo onak.

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12576 príspevkov
Citácia:
On počas tej dlhej histórie viedol židov k tomu, aby nasledovali Jeho slová dané skrze prorokov a cez tento "tréning" mali byť židia pripravení, aby keď príde najväčší "prorok", teda mesiáš, aby mu bez problémov uverili a prijali ho

koho a ako viedol cez dlhe starocia na prijatie druheho mesiasa?

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
miroslav - ale naozaj - je Boh vsevediaci ci nie?

napísal 400 príspevkov
Vespa píše:

V inej téme som to už vysvetlil, že je podmienečne vševediaci, kauzálne (ak-tak), a aj iní spomínali, že Boh nemôže vedieť všetko. Bolo by to v rozpore s pricípom slobodnej vôle.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Vespa píše:

V inej téme som to už vysvetlil, že je podmienečne vševediaci, kauzálne (ak-tak), a aj iní spomínali, že Boh nemôže vedieť všetko. Bolo by to v rozpore s pricípom slobodnej vôle.

Božia vševedúcosť nie je v rozpore so slobodnou vôlou. Ak Boh vie že sa niečo stane tým neurčuje že sa to stane. Boh je nad časom a u neho neexistuje dejová súslednosť a všetko sa deje v jedinom okamihu. Z toho hladiska aj to čo sa u nás stane v budúcnosti u Boha sa už stalo.

napísal 400 príspevkov
misionar3 píše:
Miroslav Rybár píše:
Vespa píše:

Božia vševedúcosť nie je v rozpore so slobodnou vôlou. Ak Boh vie že sa niečo stane tým neurčuje že sa to stane. Boh je nad časom a u neho neexistuje dejová súslednosť a všetko sa deje v jedinom okamihu. Z toho hladiska aj to čo sa u nás stane v budúcnosti u Boha sa už stalo.

Boh nevie, čo sa stane. Vie to iba podmienečne.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
to je čo za výraz vie to podmienečne? &lebo vie alebo nevie. Vedieť podmienečne sa nedá!

Prečítaj si ešte raz čo som napísal vyššie a zamysli sa

napísal 400 príspevkov
misionar3 píše:
to je čo za výraz vie to podmienečne? &lebo vie alebo nevie. Vedieť podmienečne sa nedá!
Prečítaj si ešte raz čo som napísal vyššie a zamysli sa

To vyššie o tom čase je zjavný nezmysel postavený iba na viere.
Tú podmienečnosť som podrobne vysvetľoval Vespovi.

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Vespa píše:
Že je Boh vševediaci je mimochodom problematické Biblicky obhájiť, ale myslím že som na to nedávno poukázal.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
benajah píše:
Vespa píše:
Že je Boh vševediaci je mimochodom problematické Biblicky obhájiť, ale myslím že som na to nedávno poukázal.

myslim ze nie - ak je Boh nad casom, ako moze nevediet, co sa stalo?

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Vespa píše:
benajah píše:
Vespa píše:

Aj to že je nad časom je diskutabilné, biblicky nepodložiteľné, lebo je len jedna možnosť
1. Boh stvoril čas, teda je nad časom
2.Svojím spôsobom tu bol čas vždy od nekonečna.

Biblia o tom jasne nepíše, a musíme uznať že je to nad naše chápanie, možno keby sme náš mozog používali na viac % tak by sme sa mohli orientovať v takom pojme ako je nekonečnosť.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
benajah píše:
Vespa píše:
benajah píše:
Vespa píše:

Aj to že je nad časom je diskutabilné, biblicky nepodložiteľné, lebo je len jedna možnosť
1. Boh stvoril čas, teda je nad časom
2.Svojím spôsobom tu bol čas vždy od nekonečna.

Biblia o tom jasne nepíše, a musíme uznať že je to nad naše chápanie, možno keby sme náš mozog používali na viac % tak by sme sa mohli orientovať v takom pojme ako je nekonečnosť.

praveze cas pred stvorenim nebol - kedze nebolo co merat (vratane casu)

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12576 príspevkov
Citácia:
že si Boh neželal, aby židia Ježiša ukrižovali.

to je Tvoj sukromny nazor
asi si nikdy necital Izaiasa
a asi Ti unika co o ukrizovani hovoril sam Jezis este pocas svojho zivota

Citácia:
Ak by Boh chcel, aby sa spasenie udialo zabitím mesiáša, tak by židov nepripravoval na jeho prijatie a poslal by ho napríklad už do Adamovej rodiny, nech Kain namiesto Ábela zabije mesiáša a spasenie je hotové

Nechapes vobec zmysel toho ze sa Jezis obetoval na krizi za hriechy
a uz vobec nie pojem ked nadisla plnost casu Boh poslal svojho Syna .... atd ...

Citácia:
V starom zákone sú proroctvá aj o prijatí mesiáša, nielen o jeho odmietnutí mesiáša.

boli ti co ho prijali a aj ti co ho neprijali ....
o oboch kategoriach su proroctva

Kto odmieta kriz odmieta samotneho Krista
ako hovori aj sv Pavol

stredoveka legenda hovori o tom ako sa jednemu svatemu zjavil Jezis
najprv super ale potom sa ho spytal:
A kde mas svoje rany ?
a vtedy sa objavil dym a sira ....
lebo to bolo falosne zjavenie ...
a metoda ako to odhalit ?
Kristov kriz

Inak povedane mily M. Rybar
ak hlasas Krista bez kriza tak sa na Teba vztahuju Jezisove slova:
chod mi z cesty satan lebo nemas zmysel pre veci bozie ale len pre ludske

Namiesto kriza nam hlasas evanjelium sexu a manzelstva
podla Teba Eva zhresila sexualne a teda mala byt aj vykupena sexom
ale to je poplatne dnesnej dobe ktora je chorobne zamerana na sex
ale skutocny zmysel lasky unika mimo ...
a pojem kriza sa stava niecim nerealnym
ale pritom jedine kriz je znakom spasy

[ Príspevkov: 99 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť