Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa
Poslať 24.08.2012 13:03:45   Re: Život prvých kresťanov

od 12.06.2008 9:06:02
napísal 1512 príspevkov
romanh píše:
Didymos píše:
keďže vtedy ich počtom nebolo až tak veľa

kolko ich je dnes vierou ?
Ved aj keby dnes bol Peter s apostolmi, tak ich nemaju kam poslat, vsetci su totiz krestania len na krstnom liste.

Pokrsteným chýba toto:

Oni ta zašli a modlili sa za nich, aby dostali Ducha Svätého,
16 lebo na nikoho z nich ešte nezostúpil; boli iba pokrstení v mene Pána Ježiša.
17 Potom na nich vložili ruky a dostali Ducha Svätého.

Poslať 24.08.2012 13:06:00   Re: Život prvých kresťanov

napísal 1512 príspevkov
romanh píše:
Didymos píše:
takže si postupne začali ustanovovať ďalších pomocníkov

To bolo.
Dnes je knaz sam sebe manager a pomocnici nikde.

Asi je to Tvoja vlastná skúsenosť. Ja skôr vnímam, že o to nestoja. Iba ak o umývanie dlážok.

Poslať 24.08.2012 13:19:35   

napísal 1512 príspevkov
Mirko založil si zaujímavú tému.
V cirkvi máme priveľa farizejstva - dodržiavania rôznych pravidiel a obradov. A pritom úplne stačí dodržiavať jediné pravidlo - milovať Boha a svojho blížneho. Iba tento človek bude plný Ducha Svätého a bude robiť tie isté veci ako Ježiš a apoštoli. Bohužiaľ dnes je to rarita. A preto sa ľudia neobracajú.

Poslať 28.08.2012 9:31:41   

od 06.06.2006 14:24:18
napísal 2874 príspevkov
romanh píše:
Miro Derik píše:
v apostolskej cirkvi bol neporiadok ked sa dali viest Duchom svatym?Mas skusenost s Duchom ako s Bohom alebo vies o nom iba to co si cital?

Myslim ze viaceri pobirmovani sme iba o nom citali.

Vzácna úprimnosť.Kresťan má po celý život získavať Ducha svätého.Keď ho však medzi kresťanmi spomeniete z ich reakcií,máte pocit,že hovoríte o niečom neznámom.

Spomenul si som pri tvojej odpovedi na rozhovor uzdraveného človeka so sklerózy multiplex so sv.Serafimom.Úprimne sa vyznal z toho,že o Duchu svätom iba čítal,no chcel by ho poznať.Sv.Serafim pozval Ducha svätého a ten zážitok potom Motovilov podrobne opísal-
www.grkat.nfo.sk/Texty/Serafim.html
Birmovka,či myropomazanie-to je Dar Ducha svätého,no to je semienko,ktoré je treba polievať.

Poslať 28.08.2012 9:40:29   

od 09.11.2001 0:00:00
napísal 13206 príspevkov
Derik:
Citácia:
Keď ho však medzi kresťanmi spomeniete z ich reakcií,máte pocit,že hovoríte o niečom neznámom.

Žiaľbohu, je to pravda. Naše skupiny opačne, lebo veľmi zdôrazňujeme , že celá liturgická a doktrinálna tradícia je dielom Ducha Svätého.
Pred rokom mi zomrela 90 ročná moja veriaca, ktorá vždy hovorila, že vďačí za svoju silnú a živú vieru "tabletkám Ducha Svätého". Jej vzťah lásky a modlitby k Duchu Svätému považovala za tie tabletky.

Poslať 28.08.2012 12:11:21   

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3748 príspevkov
Miro Derik píše:

Vzácna úprimnosť.Kresťan má po celý život získavať Ducha svätého.Keď ho však medzi kresťanmi spomeniete z ich reakcií,máte pocit,že hovoríte o niečom neznámom.

Spomenul si som pri tvojej odpovedi na rozhovor uzdraveného človeka so sklerózy multiplex so sv.Serafimom.Úprimne sa vyznal z toho,že o Duchu svätom iba čítal,no chcel by ho poznať.Sv.Serafim pozval Ducha svätého a ten zážitok potom Motovilov podrobne opísal-
www.grkat.nfo.sk/Texty/Serafim.html
Birmovka,či myropomazanie-to je Dar Ducha svätého,no to je semienko,ktoré je treba polievať.

Dakujem Miro za link.
Su tam zaujmave myslienky.

Citácia:
Musíme sa teda modliť tak dlho, až nám bude udelený Svätý Duch a neprestávať, dokiaľ ten Božský Potešiteľ nebude s nami, v nás.

Poslať 28.08.2012 12:17:05   

napísal 3748 príspevkov
Citácia:
Celé nešťastie je v tom, že sa nestaráme, aby sme mali múdrosť, ktorá pochádza od Boha. Apoštoli vedeli, kedy Svätý Duch v nich spočíva a vtedy smelo vyznávali, že ich dielo je sväté a milé Bohu. Majúc túto základnú istotu, posielali svoje listy ako také, ktoré sú výrazom neochvejnej pravdy, potrebnej všetkým veriacim. Vidíš, priateľu Boží, aké je to jednoduché!

Poslať 28.08.2012 12:21:58   

napísal 3748 príspevkov
Citácia:
A preto, Boží priateľu, keď si pochopil, aká milosť ti bola dnes udelená, hovor o tom všetkým, ktorí sa usilujú o spásu. "Žatva je veľká, ale robotníkov málo." Sme povolaní k spolupráci s Bohom na jeho diele a z tohoto dôvodu nám udeľuje svoje dary. Tým, že pomáhame našim bratom vojsť do kráľovstva, prinášame Bohu ovocie jeho milosti a našej žatvy. Nasleduj teda príklad týchto verných sluhov, ktorí odovzdali svojmu pánovi so zárobkom získaný kapitál.

Poslať 28.08.2012 12:22:20   

napísal 3748 príspevkov
Citácia:
Pán je blízko všetkým tým, ktorí sú mu verní a ktorí ho milujú z celej duše. Rovnako vypočúva modlitbu mnícha, ako aj svetského človeka, ak žijú vo viere malej ako horčičné semienko.

Poslať 28.08.2012 12:24:19   

napísal 3748 príspevkov
Citácia:
Najkratšou cestou, ktorá vedie k tomuto zážitku, je modlitba.

Poslať 28.08.2012 12:25:18   

napísal 3748 príspevkov
Citácia:
On sám pod pseudonymom opísal víziu, ktorú prežil v istú noc, keď sa modlil vzývajúc meno Ježiš. Náhle Božia moc zostúpila na neho ako svetlo, ktoré zalialo celú miestnosť. Tvoril úplnú jednotu s tým Božím jasom, a zdalo sa mu, že sa sám stal svetlom so stratou pozemskej skutočnosti.

Poslať 28.08.2012 13:10:39   Re: Život prvých kresťanov

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3938 príspevkov
terézia píše:
romanh píše:
Didymos píše:
takže si postupne začali ustanovovať ďalších pomocníkov

To bolo.
Dnes je knaz sam sebe manager a pomocnici nikde.

Asi je to Tvoja vlastná skúsenosť. Ja skôr vnímam, že o to nestoja. Iba ak o umývanie dlážok.

je mi to lúto, ale toto je aj moja osobná skúsenosť.

Poslať 28.08.2012 14:40:16   

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13021 príspevkov
Miro Derick
Citácia:

pekne
zazil som ludi ktori prezili birmovku naraz aj ktori ju prezili postupne asi to zavisi od cloveka

Poslať 30.08.2012 11:18:47   

napísal 1512 príspevkov
misojogi píše:
Miro Derick
Citácia:

pekne
zazil som ludi ktori prezili birmovku naraz aj ktori ju prezili postupne asi to zavisi od cloveka

Chlapci píšete ako keby ste si boli dali mladé víno :wink: .

Boh sa spája s človekom len vtedy keď má čisté a pokorné srdce. Ako odpovedal Peter keď sa ho pýtali - bratia čo máme robiť?
Sk 2
38 Peter im povedal: "Robte pokánie a nech sa dá každý z vás pokrstiť v mene Ježiša Krista na odpustenie svojich hriechov a dostanete dar Svätého Ducha.

[ Príspevkov: 44 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť