Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 12 ] 
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
1. GUADALUPE (Mexiko, 1531)
2. NOTRE-DAME -DU-LAUS (Francúzsko, 1664 - 1718)
3. APARECIDA (Brazília, 1717)
4. PARÍŽ - RUE DU BAC (Francúzsko, 1830)
5. Zjavenie Alfonzovi Ratisbonnovi (Rím, 1842)
6. LA SALETTE (Francúzsko, 1846)
7. LURDY (Francúzsko, 1858)
8. GREEN BAY, štát Wisconsin (USA, 1859)
9. PONTMAIN (Francúzsko, 1871)
10. GIERTRZWALD (Poľsko, 1877)
11. FATIMA (Portugalsko, 1917)
12. BEAURAING (Belgicko, 1932)
13. BANNEUX (Belgicko, 1933)
14. AMSTERDAM (Holandsko, 1945)
15. AKITA (Japonsko, 1973)
16. BETANIA (Venezuela, 1976)
17. KIBEHO (Rwanda, 1981)

Sem dám rozpis týchto jednotlivých zjavení, ako som sľúbila, postupne.

Zdroj:
Peter Mášik
Súkromné zjavenia - veriť či neveriť?

Vydalo vydavateľstvo Don Bosco 2012

ThLic. Peter Mášik je kňaz Bratislavskej arcidiecézy a farár vo Farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Bratislave-Petržalke. Študoval teológiu na CMBF Univerzity Komenského a na Pápežskej Univerzite Svätého Kríža v Ríme. Od roku 2000 prednáša dogmatickú teológiu na CMBF Univerzity Komenského v Bratislave.

Poslať 19.08.2012 19:12:21   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
Peter Masik??? fiha :) no toto :wink: Ani som nevedel, ze on take nieco napisal

Poslať 19.08.2012 19:39:02   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
1. GUADALUPE - Mexiko, 1531

Po dobytí Mexika Španielmi v roku 1519 prišli do krajiny prví misionári pod vedením biskupa Zumárragu. Medzi prvými aztékmi, ktorí sa dali pokrstiť, bol aj Juan Diego, pôvodným menom Cuauhtlatohuac. Keď mal 57 rokov, na kopci Tepeyac sa mu 9. decembra 1531 zjavila Panna Mária. Jej odev svietil ako slnko a lúče, ktoré z nej vychádzali, presvecovali skaly a okolie.

Juan Diego porozprával o zjavení biskupovi. Ten si ho vypočul s istou dávkou skepsy. Keď sa k nemu Diego vrátil po druhom zjavení, biskup mu povedal, aby Panna Mária dala nejaké znamenie. Pri zjavení 12. decembra 1531 povedal Diego Panne Márii, že sa ponáhľa do mesta za kňazom k jeho chorému strýkovi. Panna Mária mu povedala:
"Neboj sa tejto nemoci. Či nie som tu, tvoja Matka? Nie som prameňom tvojej radosti? Nenechaj sa pre chorobu svojho strýka znepokojiť. Práve teraz, v tomto okamihu, je vyliečený."

Potom Juan Diego zašiel na vŕšok Tepeyac a našiel medzi skalami krásne kvety, ktoré nepoznal, pretože v Mexiku nerástli. Boli to červené kastílske ruže. Diego sa divil, lebo bol december a teplota v tú noc klesla pod bod mrazu. Natrhal však veľkú kyticu a uložil ju do svojej zástery, ktorú domorodci nazývajú tilma. S radosťou sa ponáhľal do biskupského sídla. Pred biskupom a jeho domácimi rozpustil zásteru a všetkým ukázal červené ruže. Prítomní zhíkli od prekvapenia. Ale údiv sa zviacnásobil, keď zazreli na tilme obraz mladej peknej devy. Mala oblečené červené šaty a na nich modrozelený plášť posiaty hviezdami. Bol to úžasný obraz Panny Márie. Všetci hneď uverili a padali na kolená pred obrazom. Biskup dal na určenom mieste postaviť kaplnku ku cti Matky Božej, ktorú po čase prestavali na väčší chrám.

Juan Diego zomrel 30. mája 1548. Tri dni po jeho smrti zomrel aj biskup Zumárraga. Odvtedy sa za sedem rokov dalo pokrstiť osem miliónov domorodcov. Prekážkou ich krstu bolo mnohoženstvo, ale indiáni si po týchto udalostiach ochotne vybrali jedinú ženu za legitímnu manželku. Páter Toribio o tomto období píše:
"V kláštore pri Quecholaku som ešte s jedným kňazom pokrstil za päť dní 14 200 domorodcov."

Zjavenie bolo oficiálne uznané asi sto rokov po smrti očitých svedkov. Blahoslavený pápež Ján Pavol II. kanonizoval vizionára Juana Diega v roku 2002.

Poslať 19.08.2012 20:27:12   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
2. NOTRE-DAME-DU-LAUS - Francúzsko 1664 - 1718

V máji v roku 1664 sa Panna Mária zjavila 17-ročnej pastierke Benoite Rencurelovej. Prvé štyri mesiace sa Panna Mária zjavovala dievčaťu každý deň. Zjavenia potom pokračovali až do roku 1718 v Notre-Dame-du-Laus, kde požiadala, aby tam postavili kostol a dom, v ktorom by sa uchýlili kňazi. V súčasnosti navštevuje tamojšiu svätyňu vyše stotisíc pútnikov ročne.

Zjavenia uznali biskupi diecéz Gap a Embrum až v roku 2008. Je to prvýkrát po vyše sto rokoch, čo cirkev vo Francúzsku uznala zjavenie Panny Márie od podobných udalostí v Lurdoch.

Poslať 19.08.2012 20:29:41   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
prvosienka: ocakaval by som aj nejaky zaver, nejake posolstvo pre ludstvo pri kazdom zjaveni. Lebo zatial nechapem co chcela panna Maria povedat.

Poslať 19.08.2012 21:25:21   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
Braňo, táto téma je len na čítanie...
Posolstvá tu nie sú. Je tam len to čo píšem. Je to v skratke priebeh zjavení, nie posolstvá. To si musíš zohnať konkrétnu knihu o tom zjavení, ak teda vyšla na Slovensku.

Poslať 23.08.2012 20:06:22   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
3. APARECIDA - Brazília 1717

Traja rybári chytali ryby v rieke Paraiba na prípravu obeda pre gubernátora. Spočiatku sa im lov nedaril, avšak po čase vylovili sošku Nepoškvrnenej. Najprv telo, potom aj hlavu. Tieto dva kúsky tvorili súčasť tej istej sošky. Po takomto náleze nastal v love obrat. Rybári to pripisovali príhovoru Panny Márie, ktorú nájdená maličká čierna soška znázorňovala. Začali ju nazývať Nossa Senhora Aparecida, čo znamená Naša pani, ktorá sa nám zjavila. Nejde tu teda v priamom zmysle o zjavenie Panny Márie, ale o nevysvetliteľné objavenie je sošky.

Poslať 23.08.2012 20:19:32   

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
4. PARÍŽ - RUE DU BAC - Francúzsko 1830

Novicka spoločnosti dcér kresťanskej lásky svätého Vincenta de Paul, Katarína Labouré mala v júni 1830 videnia Pána Ježiša v Eucharistii. Okrem toho od septembra do decembra zažila tri zjavenia Panny Márie.

V prvom zjavení bol Kataríne odhalený osud rehole lazaristov počas najbližšieho prevratu. Obsahovalo tiež upozornenia a pokyny ohľadom rehoľných pravidiel a výzvu pre Kataríninho spovedníka, aby založil Združenie mládeže pod ochranou Nepoškvrnene počatej.

Ďalšie posolstvo zahŕňalo nemenej dôležitú výzvu, aby všetci, ktorých bude niečo trápiť, prichádzali do kaplnky na Rue du Bac, kde dostanú od Panny Márie veľké milosti. 27. novembra 1830 sa Panna Mária zjavila v podobe, podľa ktorej neskôr vyhotovili medailu s nápisom
Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame.

Dnes je známa na celom svete ako zázračná medaila, ktorá sa rozšírila najmä po podivuhodnom obrátení židovského advokáta a bankára Alfonsa Ratisbonna v januári 1842.

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
5. Zjavenie ALFONZOVI RATISBONNOVI - Rím 1842

Takto opisuje Alfonz Ratisbonne jednu "náhodnú" návštevu kostola, ktorá mu radikálne a navždy zmenila život:

"Z ničoho nič som sa začal cítiť zaplavený zvláštnym nepokojom a videl som padať akoby závoj predo mnou. Kostol sa mi zdal tmavý, okrem jednej kaplnky, v ktorej sa koncentrovalo všetko svetlo. Neviem, ako som sa ocitol na kolenách pred mramorovým oltárom v tej kaplnke. Bol som v druhej časti kostola a medzi mnou a kaplnkou bolo mnoho vecí, ktoré mi bránili v priamej ceste k nej. Zrazu som sa ocitol v kaplnke a zdvihol som oči k svetlu, ktoré silno žiarilo. Vtedy som uvidel na oltári živú, majestátnu, prekrásnu svätú Pannu Máriu. Podobala sa tej, ktorej obraz som nosil na medaile. Viackrát som sa usiloval pozdvihnúť k nej svoje oči, ale jej jas a môj rešpekt mi to nedovolili. Uprel som teda oči na jej ruky a videl som v nich výraz odpustenia a milosrdenstva. Tými istými rukami urobila gesto, ktorým mi dala najavo, aby som zostal kľačať. V jej prítomnosti, i keď mi nepovedala ani jediné slovo, razom akoby úderom som pochopil hrôzu stavu, v ktorom som sa nachádzal, deformáciu hriechu a zároveň krásu viery v evanjelium. Naraz som všetko pochopil..."

Alfonz Ratisbonne pochádzal z francúzskeho Štrasburgu, z jednej z najbohatších a najvplyvnejších rodín židovskej komunity. Jeho starší brat Teodor konvertoval na kresťanstvo a v roku 1830 bol vysvetený za katolíckeho kňaza. Stal sa veľkým ctiteľom Nepoškvrnenej, na ktorej príhovor sa denne modlil aj za svojho brata Alfonza.

Alfonz plánoval svatbu so svojou priateľkou Florou. Ešte pred tým sa však rozhodol, že navštívi Izrael. Počas cesty urobil nepredvídanú a neplánovanú zastávku v Ríme. Písal sa rok 1842, Alfonz mal 28 rokov. V Ríme prišiel do kontaktu so skupinou horlivých francúzskych katolíkov. Mnohí z nich boli konvertiti, medzi nimi aj priateľ jeho brata Teodora - barón de Bussiéres, pôvodne luterán. Barón prosil priateľov, aby sa modlili za Alfonza. On sám ho presvedčil, aby si dal na krk slávnu zázračnú medailu, ktorú Panna Mária odovzdala svätej Kataríne Labouré.

Po týchto udalostiach chcel Alfonz opustiť Rím a pokračovať ďalej vo svojej ceste. Nejaká tajomná sila ho však prinútila, aby sa tam ešte zdržal. 20. januára 1842 sprevádzal baróna de Bussiéres na pohrebe jeho známeho v Kostole svätého Andreja. Alfonz pre svoj postoj ku katolíkom nemal vôbec záujem ísť s ním do kostola, preto zostal čakať v kočiari. Po chvíli ho však premohla zvedavosť a aspoň nakukol dnu. A tu sa stalo to, čo ho ako blesk z neba radikálne zasiahlo.

Pri východe z kostola bozkával zázračnú medailu a hovoril takmer nezrozumiteľné slová o Božej láske a o milosrdenstve Panny Márie. Keď prechádzal okolo rakvy zosnulého, povedal: "Koľko sa modlil za mňa tento pán!" Toho pána však vôbec nepoznal. Bol to priateľ baróna de Bussiéres, veľmi horlivý katolícky šľachtic de La Ferronay, ktorý zomrel neočakávane pred dvoma dňami na infarkt. Barón mu už predtým niekoľkokrát rozprával o mladom židovi zo Štrasburgu. A až po jeho smrti sa prezvedelo, že šľachtic požiadal svojho spovedníka o dovolenie, aby smel obetovať svoj život za obrátenie toho izraelitu, ktorého ani osobne nepoznal. Boh prijal túto ponuku života a Alfonz to vo svojom mystickom zážitku pochopil.

O jedenásť dní neskôr sa dal pokrstiť a prijal meno Mária. V roku 1848 bol vysvätený za kňaza. S bratom Teodorom založili Kongregáciu Našej Panej zo Sionu. Jej poslaním je napomáhať obráteniu židov na evanjelium.

Alfonz zomrel v roku 1884 ako 70-ročný vo Svätej zemi v Ain Karim. Blahoslavený pápež Pius IX. ustanovil riadny kánonický proces skúmania zázračného obrátenia.

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
6. LA SALETTE Francúzsko - 1846

Jedenásťročný Maximin Giraud a pätnásťročná Melánia Calvatová boli 19. septembra 1846 svedkami zjavenia Najsvätejšej Panny Márie v La Salette. Obe deti boli chudobné, ale mali úprimné a čisté srdcia. Nevedeli písať ani čítať, Maximin hovoril iba miestnym nárečím. Nechodili na náboženstvo a pán farár im preto nedovolil pristúpiť k prvému svätému prijímaniu. Matka Božia počas celého zjavenia plakala, preto ju niektorí poznajú ako plačúcu Pannu Máriu z La Salette. Odovzdala deťom posolstvo, v ktorom sa prorocky hovorí o budúcich udalostiach. Biskup z Grenoble uznal 19. septembra 1851 zjavenie za nepochybne pravdivé.

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
7. LURDY - Francúzsko, 1858

Zjavenia v Lurdoch sú jedny z naznámejších na svete. Každoročne prichádza do Lúrd až osem miliónov pútnikov. Dejiny zjavenia sú dobre známe, ako aj život vizionárky svätej Bernadetty Soubirousovej.

Obrázok užívateľa

napísal 6474 príspevkov
8. GREEN BAY - štát Wisconsin (USA) 1859

V októbri 1859 sa Panna Mária trikrát zjavila mladej belgickej imigrantke Adele Brisovej. Adele uviedla, že Panna Mária oblečená v bielom sa predstavila ako Kráľovná neba. Požiadala o modlitby za hriešnikov, ako aj o vyučovanie detí k tomu, čo potrebujú k spáse. Panna Mária zakončila zjavenia slovami:
"Choď a neboj sa ničoho, ja ti pomôžem."

Traja mariánski odborníci preštudovali históriu tohto zjavenia a celý rozsah dokumentov, listov a písomných svedectiev Adele. Potvrdili, že existuje dostatok dôkazov o tom, že udalosti môžu byť nadprirodzeného pôvodu.

Na základe ich práce biskup David Ricken oficiálne schválil toto mariánske zjavenie v Svätyni Panny Márie dobrej pomoci v Champione v roku 2010. Toto miesto je prvým a jediným odsúhlaseným mariánskym zjavením na území USA.

[ Príspevkov: 12 ] 

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť