Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 124 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Správa
Poslať 31.08.2012 16:09:45   

od 31.12.2004 16:00:54
napísal 5570 príspevkov
Derik je iba jeden z mnohých plagiátorov, ktorí sa úplne bezducho pokúšajú ma napodobniť - ale samozrejme tým neurobia zo svojich lží pravdu, ani nezvýšia úbohú úroveň svojich príspevkov. :wink: :lol:

Derik vôbec nechápe, že každá civilizácia stavia na tej predchádzajúcej (inak by žiadny spoločenský vývoj ani nebol možný) a jej schopnosť rozvoja závisí čiastiočne aj od schopnosti prijať progresívne prvky a eliminovať nežiadúce prvky predošlých civilizácií.

Tak aj Rím v mnohom staval na predoslých civilizáciach - ale napr. oproti starovekému Grécku priniesol OMNOHO VYŠSIU ÚROVEŇ UMENIA, VEDY, ARCHITEKTÚRY A PRÁVA - žiaľ iba úplne negramotný človek to môže popierať.

Katolícka Cirkev AKO JEDNA JEDINÁ cirkev či náboženský smer NAŠLA TOĽKO MORÁLKY, STATOČNOSTI A ODVAHY, aby sa ospravedlnila za hriechy Synov Cirkvi - AKO JEDNA JEDINÁ NA CELOM SVETE !!!

Naproti tomu ostatné náboženstvá ako moslimovia, alebo aj niektoré odpadlícke smery kresťanstva ako protestanti alebo "pravoslávni" DOTERAZ NENEAŠLI ŽIADNU MORÁLKU ANI STATOČNOSŤ, aby sa ospravedlnili za tie milióny zavraždených katolíkov, mezdi nimi kňazov a rehoľníkov, znásilnených a zbabelo zavraždených rehoľníčok, za sprosto rozkradnutý majektok Cirkvi, a pod.

Až pravoslávni raz dosiahanu tú morálnu, ľudskú a teologickú úroveň, aby sa podobne ako katolíci dokázali ospravedlniť a priznať svoj podiel na schizme, až konečne opustia svoje vieroučné bludy - potom sa snáď môžeme rozumnejšie porozprávať aj s Derikom. Možno dovtedy Derik nebude len smiešny a ešte k tomu mizerný plagiátor.

Poslať 31.08.2012 20:17:16   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
Miro Derik píše:
Rim okrem prava a vojny nemal nic svoje a celu kulturu,vedu a umenie prevzal od Grecka.
to však ešte od pohanského Grécka... ; )

som raz stretol jedného sektára, ktorý sa ma pokúšal presvedčiť, že "hellenizmus" je z anglického slova "hell" - síce neuspel, ale aspoň pobavil... : D

Poslať 01.09.2012 7:26:20   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3907 príspevkov
Miro Derik píše:
nedouk Sivak tu zase mekta svoje komicke nezmysly.Rim okrem prava a vojny nemal nic svoje a celu kulturu,vedu a umenie prevzal od Grecka.
Nevzdelanec Sivak ani nevie,ze papez sa nedavno pri vyroci kriziackeho plienenia Konstantinopolu pisomne ospravedlnil pravoslavnym.
Sivak si mysli,ze byt katolikom znamena klamat a zavadzat.
Ja si myslim opak a ak dokazali pravdivo hovorit o tychto veciach Jan XXIII
alebo Pavol VI.,ci Jan Pavol II aj tych nazve komicky nedouk Sivak odpadlikmi?

Už aj ty Derick?

Poslať 01.09.2012 9:04:01   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
Didymos píše:
som raz stretol jedného sektára, ktorý sa ma pokúšal presvedčiť, že "hellenizmus" je z anglického slova "hell" - síce neuspel, ale aspoň pobavil... : D

:D teda poviem ze naozaj skoda ze sa ta retorika nejak neuci, aby si ludia nemylili pojmy a dojmy...
teta-txt píše:
Miro Derik píše:
nedouk ...
Nevzdelanec klamat a zavadzat...
komicky nedouk ..?

Už aj ty Derick?

nejaka akcia "nadavajuci tyzden"?
:D

[ Príspevkov: 124 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť