Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 209 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Správa
Poslať 28.08.2012 15:44:59   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12911 príspevkov
Didymos píše:

kde vidis problem?
povedal ci nepovedal to sv Augustin ?

Citácia:
Jeden jej tam adekvatne odpovedal.
Strucne zhrniem:
Nie su diskriminovani, POKIAL zostavaju na "teritoriu vedy" a POKIAL prijmu fakt, ze ak chcu 'nebyt diskriminovani', musia svoje tvrdenia aj patricne dokazovat.
Tak ako to pozaduju od skutocnych vedcov.
Inak je to iba "teritorium viery" - a tam sa im nikto "vedecky" netrepe.
POKIAL, pravda, tie svoje vieroucne tvrdenia nepretlacaju vsetkym ako jedinu pravdu !

suhlasim
ale komunisti to tak nerobili, stacilo ked si mal zly kadrovy posudok a mohol si byt vedcom akym si len chcel byt
nepomohlo by Ti to
vid napr prof Ilkovic, ktory mal dostat Nobelovu cenu za polarograficku rovnicu, ale nedostal ju lebo komunisti mu ju zatrhli a tak ju dostal jeho nadriadeny Heyrovsky
(vraj tam hrala rolu aj animozita Cechov a Slovakov po 2 svet vojne)

Citácia:
Tak preco si myslite, ze veriaci vedec SMIE svoju vieru miesat s vedou, ktoru robi ?
mal by rozlisovat pole posobnosti jedneho a druheho
krempaskeho sice niektori zpbvinovali z nevhodneho miesania
ale on si len zlahka podpichol a robil to aj za komunistov a robil to aj potom ale ked prislo na matematiku a fyziku tak precizne odvodzoval na tabuli co a ako ... takze ja to vnimam ako nie celkom pravdive obvinenie
to ze v kostole na prednaske sa rozplyval o tom ake je viera uzasne vec je podla mna jeho sukromie

Poslať 28.08.2012 15:59:05   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
Citácia:
Mame slobodu vedeckeho badania ? Naozaj ?
A co take kmenove bunky ?
To urcite nejaki sfanatizovani ateisti vsade plosne zakazuju, ze ?

Ale inak ano - mame pomerne velku slobodu vedeckeho badania.
POKIAL pravda vies, o com hovoris ...

ani Dr Mengelemu nedopriali slobodu vedeckeho badania
ale proti nemu boli ti zli zidia, chudaka ho prenasledovali az do Argentiny
:-D
a teraz vazne:
problem pri kmenovych bunkach je v tom ze sa pri tom zabijaju embrya
keby sa nasla technlogia ako ziskat kmenova bunky bez zabitia nenarodeneho dietata tak by nebol ziadne problem

Poslať 28.08.2012 15:59:49   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
Tutkova na blogu odporuca filmy:
Citácia:
DVD-čka nekupujte
ale si ich stiahnite z internetu.
Expelled som našiel prístupný na:
http://tehparadox.com/forum/
ten druhý sa tam tiež po dlhšom hľadaní nájde.
.
Janka Tutkova, díky za tipy na filmy.
------------------------------------------
Presne tak, tiez som sa pozastavil nad vetou: "Ešte je tu taká možnosť, že (znova) budeme pašovať dobré filmov z USA, "na kolene" prekladať a distribuovať po vlastnej osi, lebo o tie bez pridanej hodnoty sexu/násilia/vulgárností a nevyhnutnej politickej korektnosti často distribučné spoločnosti nemajú záujem."
Ved nato su dnes warezove fora.

Poslať 28.08.2012 16:43:22   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
legi, ty si samozrejme nepostrehol, že sloboda vedeckého bádania je tak AKO KAŽDÁ INÁ ĽUDSKÁ ČINNOSŤ ohraničená zákonnými a morálnymi ohraničeniami.

Ja teraz nechcem diskutovať o nejakých morálnych požiadavkach na vedecké bádanie s nedovzdelaným ignorantom ako si ty legi - ja sa len pýtam, prečo by hocijakí vedci mali byť obmedzovaní práve predsudkami takej vedeckej nuly ako si ty ??? :wink: :lol:

A čo sa týka "osobnýcvh útokov" - oproti vulgárnemu hysterizovnaiu napr. od Branislava je predsa len slušnými výrazmi označujem tvoju veľmi nedodstatočnú vzdelanosť či tvoje primitívne predsudky pochytené poväčšine ešte komunistických čias, alebo aj z toho najhoršiehio odpadu liberálneho bulváru. :lol:

Poslať 28.08.2012 17:22:51   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18802 príspevkov
Peter Sivák píše:
legi, ty si samozrejme nepostrehol, že sloboda vedeckého bádania je tak AKO KAŽDÁ INÁ ĽUDSKÁ ČINNOSŤ ohraničená zákonnými a morálnymi ohraničeniami.

Ja teraz nechcem diskutovať o nejakých morálnych požiadavkach na vedecké bádanie s nedovzdelaným ignorantom ako si ty legi - ja sa len pýtam, prečo by hocijakí vedci mali byť obmedzovaní práve predsudkami takej vedeckej nuly ako si ty ??? :wink: :lol:

A čo sa týka "osobnýcvh útokov" - oproti vulgárnemu hysterizovnaiu napr. od Branislava je predsa len slušnými výrazmi označujem tvoju veľmi nedodstatočnú vzdelanosť či tvoje primitívne predsudky pochytené poväčšine ešte komunistických čias, alebo aj z toho najhoršiehio odpadu liberálneho bulváru. :lol:
Ja len pozorujem, ze Tvoja choroba sa neustale zhorsuje ... :(

Poslať 28.08.2012 18:32:33   

napísal 5570 príspevkov
Neviem o čom to zase melieš legi, ale degenerácia tvojich už tak dosť komických príspevkov pokračuje naďalej.

Ty už funguješ iba na úrovni primitívnych reflexov, asi ako tie Pavlove psy: oni slintali na zvuk zvončeka - no a ty slintáš protikresťanské stupidity v ktorejkoľvek téme...Už len toto tvoje nepretržité a monotónne napádanie kresťanstva a jeho hodnôt VŽDY A VŠADE je známkou tvojich klišé, predsudkov a úplne primitívneho reflexu Pavlovovho psíka... :lol: :lol: :lol:

Poslať 28.08.2012 18:47:16   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18802 príspevkov
Peter Sivák píše:
Neviem o čom to zase melieš legi, ale degenerácia tvojich už tak dosť komických príspevkov pokračuje naďalej.
Ty už funguješ iba na úrovni primitívnych reflexov, asi ako tie Pavlove psy: oni slintali na zvuk zvončeka - no a ty slintáš protikresťanské stupidity v ktorejkoľvek téme...Už len toto tvoje nepretržité a monotónne napádanie kresťanstva a jeho hodnôt VŽDY A VŠADE je známkou tvojich klišé, predsudkov a úplne primitívneho reflexu Pavlovovho psíka... :lol: :lol: :lol:
Keby si pozornejsie cital toto forum, mozno by si pochopil, kam vsetci zaraduju Teba ...
Zase si sa nevyjadril k teme, bohuzial, vysiel z Teba iba (so smutkom ocakavany) hnoj.
Ked raz za 2-3 mesiace napises nejaky prispevok, v ktorom nikomu nenadavas, povazuje to osadenstvo tohoto fora skoro za pamatny den. :)
A to vobec nehovorim o prispevkoch s nejakou hodnotou - taky si tu od Teba asi malokto pamata ...

Poslať 28.08.2012 19:45:12   

napísal 5570 príspevkov
No ja mám práve dojem, že tí "VŠETCI" sú práve proti tvojim protikresťanskýcm klišé reflexom na úrovni Pavlovovho psíka... :lol: :lol: :lol:

Ja som sa k téme práveže vyjaril veľmi jasne: odmietam nepríčetný diktát nejakej nedoučenej vedeckej nuly ako si ty legi voči skutočným vedcom ! :wink: :lol:

Ja práveže ANI V JEDMOM príspevku nenadávam - asi si to svojej slepote mýliš s mojim objektívnym a miernym hodnonetím toho tvojho atestického a sfantizovaného balastu, čo tu reflexívne zvraciaš VŽDY, prakticky v každom príspevku a v každej jednej téme. :lol:

Poslať 28.08.2012 23:28:15   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
misojogi píše:
Didymos píše:
kde vidis problem?
povedal ci nepovedal to sv Augustin ?
Augustín hovoril, čo Tutková tvrdí, že tvrdil. aj si ten Genezis vykladal symbolicky. (podobne aj Origenes a i.). - a proti tomu ja nič nemám, veď aj ja uznávam, že evolúcia prebieha, na to je kopa dôkazov, viď.: http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution , http://en.wikipedia.org/wiki/Ring_species , a i...

Poslať 29.08.2012 21:16:30   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
Takze evolucia nie je vynalez dneska ale siaha od Origena cez Augustina az po dnesok

vyborne

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
romanh píše:
Svaty Abraham, Izak a Jakub, svati starej zmluvy.

Cital som zaujmavy vers Mt 8,11 a prisla mi na um otazka.

Preco Abraham, Izak a Jakub nie su svaty ? (v takom zmysle ako mame svatych)
Katolicky katechizmus {Trnava 2004} strana 27 pod cislom 61 "Patriarchovia, proroci a ine vynikajuce postavy Stareho zakona boli a budu vzdy uctievani ako svati vo vsetkych liturgickych tradiciach Cirkvi."

Ak to tu uz bolo citovane, tak sorry, pozrel som tri strany a nebolo to, tak som to sem dal.

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
benajah píše:
romanh píše:
Svaty Abraham, Izak a Jakub, svati starej zmluvy.

Cital som zaujmavy vers Mt 8,11 a prisla mi na um otazka.

Preco Abraham, Izak a Jakub nie su svaty ? (v takom zmysle ako mame svatych)
Katolicky katechizmus {Trnava 2004} strana 27 pod cislom 61 "Patriarchovia, proroci a ine vynikajuce postavy Stareho zakona boli a budu vzdy uctievani ako svati vo vsetkych liturgickych tradiciach Cirkvi."

Ak to tu uz bolo citovane, tak sorry, pozrel som tri strany a nebolo to, tak som to sem dal.

Rozpraval som sa o tom par vetami s jednym gr-kat knazom.
Vysvetlil mi ze od 2. vat. koncilu su vsetci staro-zakonni svati "akoby" zruseni - Uz sa neuctievaju tak ako novozakonni svati.
Jedine Jan krstitel - ako osoba stareho aj noveho zakona ostal ako svaty.
Aj gr-kat teraz budu mat nejake velke sviatky jana krstitela - dokonca nejako rozdelene na viac sviatkov.
Ale v gr-kat ostali uctievani svatci ako Elias a pod.

Nemal som vela casu to s nim debatovat detailne.
Iba ta info mi ostala - ze od 2. vatikanskeho koncilu boli vsetci starozakonni svatci zruseni.
(Ale aj tak k starozakonnym svatcom som nevidel nejake modlitby - prosby o orodovania a pod - ako je tomu zvykom u novozakonnych svatcov)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Spresnila by som, že neboli zrušení starozákonní proroci ako takí, iba že sa neuctievajú v západnom obrade osobitnými sviatkami. To nevylučuje osobitnú úctu inde, napr. u karmelitánov, ktorí sv. Eliáša považujú za svojho zakladateľa. Mňa to láka, uctievať si aj sv. Mojžiša, Dávida a ostatne postavy starého zákona. Aj Židia im venujú jeden zo sviatkov (doštudujem:-)

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
teta-txt píše:
Spresnila by som, že neboli zrušení starozákonní proroci ako takí, iba že sa neuctievajú v západnom obrade osobitnými sviatkami. To nevylučuje osobitnú úctu inde, napr. u karmelitánov, ktorí sv. Eliáša považujú za svojho zakladateľa. Mňa to láka, uctievať si aj sv. Mojžiša, Dávida a ostatne postavy starého zákona. Aj Židia im venujú jeden zo sviatkov (doštudujem:-)

Tesim sa potom na vysledky co zistis pri studiu ...
Zalozime potom nove cirkevne spolocenstvo ucty k SZ patriarchom :-)

[ Príspevkov: 209 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia