Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 209 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
Autor Správa
Poslať 28.08.2012 10:04:20   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Legionar :
Citácia:
Tak preco si myslite, ze veriaci vedec SMIE svoju vieru miesat s vedou, ktoru robi ?
Ale stále je pokladaný za druhú triedu a diskriminovaný.
Ale ako ??? To mi vysvetlite .
Ze ked nepouzije vedecke metody a nepoda ziaden dokaz svojich tvrdeni, ze mu tie tvrdenia vedecka obec jednoducho neuveri ?
To je akoze diskriminacia ???
Potom su u nas jednoznacne dikriminovani aj Vesmirni lide, zastancovia liecivej sily pyramid atd. atd. ... :)
Oliver Oravec píše:
Za najdôležitejšiu a najvyššiu vedu považujem teológiu, ktorá jediná rieši životné otázky života a smrti.
To mozete. :)
To este neznamena, ze nou aj je a ze ju za taku budu povazovat aj ini ludia.

Poslať 28.08.2012 10:34:40   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Legionar:
Citácia:

Že ho neberú vážne a nedovolia mu zastávať určité funkcie vo vedeckom svete, nedovolia mu získavať doktoráty a iné vedecké tituly atď.

Poslať 28.08.2012 10:48:26   

napísal 18698 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Legionar:
Citácia:

Že ho neberú vážne a nedovolia mu zastávať určité funkcie vo vedeckom svete, nedovolia mu získavať doktoráty a iné vedecké tituly atď.
Opravnene !
Ja by som Ivo Bendovi tiez neudelil ziaden doktorat. ;)
Ani panovi Jarayovi ... :)

Predstavte si, ze ja by som naklusal do Vatikanu s poziadavkou, ze chcem byt kardinalom, pretoze mam 1. stupen Reiki a "vyliecil" som uz xy ludi !
A strasne by som sa rozculoval, ze ma diskriminuje, lebo ma neberie vazne !

Poslať 28.08.2012 12:50:25   

napísal 13206 príspevkov
Legionar:
Citácia:

Až na ten malý rozdiel, že nemožno brať "ľahko" Ježiša Krista " , ktorý je najväčšou vedeckou autoritou aká kedy bola na tomto svete lebo je Stvoriteľom všetkých fyzikálno-chemicko-astronomických a iných zákonov.
Tzv.vedci menia svoje názory každých 5 rokov , avšak Božie zákony sa nemenia , nakoľko Boh je ten istý.
Vidíme k čomu speje dnešná "veda": Strana Sas chce legalizovať sterilizáciu žien, "manželstvo" zvrátencov, drogy atď...a to vraj je vedecký prístup.
Už ani nespomínam vedeckosť potratov , hormonálnej antikoncepcie, a iných zločinov PROTI vede.
Takáto veda je "na blití!.

Poslať 28.08.2012 12:58:21   

napísal 18698 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Legionar:
Citácia:

Až na ten malý rozdiel, že nemožno brať "ľahko" Ježiša Krista " , ktorý je najväčšou vedeckou autoritou aká kedy bola na tomto svete lebo je Stvoriteľom všetkých fyzikálno-chemicko-astronomických a iných zákonov.
Tzv.vedci menia svoje názory každých 5 rokov , avšak Božie zákony sa nemenia , nakoľko Boh je ten istý.
Vidíme k čomu speje dnešná "veda": Strana Sas chce legalizovať sterilizáciu žien, "manželstvo" zvrátencov, drogy atď...a to vraj je vedecký prístup.
Už ani nespomínam vedeckosť potratov , hormonálnej antikoncepcie, a iných zločinov PROTI vede.
:roll: :lol:

Poslať 28.08.2012 14:04:28   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Legionar:
Citácia:

:o Oliver, ved ty nemáš ani šajn o tom čo je veda. Veda = výskum, bádanie a objavovanie súvislostí a zákonitostí. Nechápem čo vidíš spoločné na vede a "manželstve zvrátencov" alebo sterilizácii žien. Áno výsledky vedeckého výskumu umožňujú aj neetické využite výsledkov tohoto výskumu ale to je vina toho kto to zneužíva a nie toho kto to objavil (vedy) Jasný príklad je atómová energia využíva sa pozitívne napr. na pohon lodí alebo výrobu el.energie, na diagnostiku a aj liečenie. Jej použite na atómové bomby je jej zneužite.

Poslať 28.08.2012 14:08:05   

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Legionar:
Citácia:

Toto nie je pravdou. Aj u nás je mnoho veriacich vedcov vo významných vedeckých funkciách a sú spoločensky uznávaní. Vo svete ani nehovorím sú medzi nimi aj nositelia Nobelovej ceny. (vo svete: napr. Prof Leujen genetik, Max Planc - fyzik, u nás Prof Krempaský, prof Ilkovič, Prof. Sthol - astronóm) a mnohí další

Poslať 28.08.2012 14:16:03   

napísal 13206 príspevkov
Nejde mi o veriacich ako takých. Hovorím , že tí vedci, ktorí sú zástancami stvorenia , čiže ktorí odmietajú evolučný výklad sú diskriminovaní a podceňovaní a vysmievaní.

Poslať 28.08.2012 14:22:51   

napísal 18698 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Nejde mi o veriacich ako takých. Hovorím , že tí vedci, ktorí sú zástancami stvorenia , čiže ktorí odmietajú evolučný výklad sú diskriminovaní a podceňovaní a vysmievaní.
Ako povedal misionar - musite rozlisovat:
1. Ak to tvrdia vo svojom sukromi, ak je to iba ich svetonazor a ich vedecku pracu to neovplyvnuje, potom su casto znami a vazeni.
2. Ak je to sucastou ich "vedeckych tvrdeni a prace", potom sa niet comu cudovat.

Poslať 28.08.2012 14:35:25   

napísal 13206 príspevkov
Citácia:
1. Ak to tvrdia vo svojom sukromi, ak je to iba ich svetonazor a ich vedecku pracu to neovplyvnuje, potom su casto znami a vazeni.

Citácia:
2. Ak je to sucastou ich "vedeckych tvrdeni a prace", potom sa niet comu cudovat.

Práve o to ide, že evolúcia nebola doteraz nikdy dokázaná, že ide iba o hypotézky bez spojovacích článkov , s diametrálne odlišnými hodinami času atď. , zatiaľ čo Stvorenie je 100% hodnoverné a potvrdené najkompetentnejším vedcom Ježišom Kristom:
Mt 19:4 On odpovedal: "Nečítali ste, že Stvoriteľ ich od počiatku ako muža a ženu stvoril
Lk 11:40 Hlupáci, či ten, čo stvoril vonkajšok, nestvoril aj vnútro?
Mk 13:19 lebo tie dni budú takým súžením, aké nebolo od počiatku, keď Boh stvoril svet, až doteraz a už ani nebude.
Zjv 14:7 Volal mohutným hlasom: "Bojte sa Boha a vzdajte mu slávu, lebo prišla hodina jeho súdu, a klaňajte sa tomu, ktorý stvoril nebo i zem, more i pramene vôd."

Poslať 28.08.2012 14:56:00   

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:

Neviem o skutočnom veriacom vedcovi (a poznám ich zopár) ktorí by odmietal evolúciu, naopak napr. Dr. Klembara je známy biopaleontológ a priamo pracuje na evolučnej teórii a pritom žije zasväteným životom. (dúfam že mi odpustí že som spomenul jeho meno)

Poslať 28.08.2012 14:58:16   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Oliver Oravec píše:
Všetci úprimní veci, ktorý veria v Stvorenie sú ateisticko-evolučnými "vedcami" považovaní za vedcov 2.triedy. Vo väčšine škôl sa Stvorenie nesmie ani spomenúť a podobne je to aj s učebnicami.
Veriaci vedci sú diskriminovaní v možnosti publikovania, obsadzovania učiteľských pozícií atď.
Do kostola tiez ludia nesmu chodit v plavkach !
Ani krestania nie !
Tak preco si myslite, ze veriaci vedec SMIE svoju vieru miesat s vedou, ktoru robi ? :roll:

ona sa vzdy veda miesala ideologmi - vid. "vedecky svetonazor"
a nechce sa mi debatit o pavedach...
ale to by som sa mohol trocha zapooberat, aby som sa mohol smiat tym, co sa smeju z veriacich ohladom tvrdenia, ze krestanstvo ide proti vede...(na margo toho len tolko, ze nekrestanske spolocenstva na tom boli o dost horsie)

Poslať 28.08.2012 14:58:43   

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Citácia:

Citácia:

Práve o to ide, že evolúcia nebola doteraz nikdy dokázaná, že ide iba o hypotézky bez spojovacích článkov , s diametrálne odlišnými hodinami času atď. , zatiaľ čo Stvorenie je 100% hodnoverné a potvrdené najkompetentnejším vedcom Ježišom Kristom:
Mt 19:4 On odpovedal: "Nečítali ste, že Stvoriteľ ich od počiatku ako muža a ženu stvoril
Lk 11:40 Hlupáci, či ten, čo stvoril vonkajšok, nestvoril aj vnútro?
Mk 13:19 lebo tie dni budú takým súžením, aké nebolo od počiatku, keď Boh stvoril svet, až doteraz a už ani nebude.
Zjv 14:7 Volal mohutným hlasom: "Bojte sa Boha a vzdajte mu slávu, lebo prišla hodina jeho súdu, a klaňajte sa tomu, ktorý stvoril nebo i zem, more i pramene vôd."

Rovnako ako ani vyvrátená. Skôr všetky fakty poukazujú na jej oprávnenosť. Spojovacie články sú zatial chápané ako primy zásah stvoriteľského aktu Stvoritela. Ak by sa spojovacie články našli len to zvýši náš obdiv Jeho genialite s akou vložil zákony vývoja do hmoty (čím sa neumenšilao Jeho stvoriteľské dielo).

Poslať 28.08.2012 15:11:53   

napísal 13206 príspevkov
VŽDY bude platiť, že ŽIVOT môže pochádzať len zo ŽIVÉHO a Bunka len z Bunky . Samozrejme , že vôbec nespomínam na ateistickú evolúciu, ktorá je rozprávkou pre legionara a kojencov.

Poslať 28.08.2012 15:29:35   

Obrázok užívateľa

napísal 3920 príspevkov
Oliver Oravec píše:
VŽDY bude platiť, že ŽIVOT môže pochádzať len zo ŽIVÉHO a Bunka len z Bunky . Samozrejme , že vôbec nespomínam na ateistickú evolúciu, ktorá je rozprávkou pre legionara a kojencov.

existuje aj organická chémia a anorganická chémia a prechod megzi nimi je jednoduchý. Voda je anorganiká Karbit je tie anorganický ak ich spojíš vyvíja sa plyn acetylén, ktorý je už organickou zlúčeninou. Tým len chcem ukázať nie všetko je také jednoduché ako uvádzaš.

A prvý prechod z neživého na živé mohol byť práve stvoriteľský zásah do vývoja (pokial sa nepreukáže niečo iné)

[ Príspevkov: 209 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť