Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 209 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.08.2012 13:42:50   

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
To, co je "zapisane v dejinach Zeme", je totiz ovela hodnovernejsi "zapis", ako cela Biblia !

Mozem uznat ze pre teba je hodnovernejsi, lebo je to nieco co drzis v rukach.
Ale myslis, ze je dolezite aj poznat ako precitat jazyk zeme ?
Akoby si mal v rukach davne pismo a bolo tam nieco co sa podoba na auto a ty to precitas ako auto, pritom sa tam pise o zemiakoch :-)
Ak chces citat jazyk zapisu zeme, tak by si ho mal poznat - s tym iste suhlasis.
Az nato ze ten zapis zeme, nehovori nic o svojom vlastnom stvoreni.
Hovori len o obdobiach a casoch, ktore zasypali vrstvy zeme.
Ale este nikto neodhrabal zapis o stvoreni.
Potom je ten jazyk este nie celkom citatelny, kompletny a pod.
Alebo vobec nehovori o stvoreni. Ale len o case nasledujucom po stvoreni.

Poslať 27.08.2012 13:46:09   

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
romanh píše:
A ja som postavil predpoklady tak ze ak stvoril Boh svet hotovy, potom veda ma nespravny meter.
A to sa vobec nerozchadza ani s realitou ani so symbolmi.
No a ja som zase postavil predpoklad, ze AK to urobil, TAK nas jednoducho celym stvorenym svetom KLAME. :)
Ale to uz pripustit nechces ... ;)

No z mojho pohladu klamat nemoze, lebo by sam sebe protirecil v tom co by v tej podla tebe stvorenej biblii a dejinach konal.
To nie je matrix :-)

Poslať 27.08.2012 13:49:00   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
romanh píše:
legionar píše:
To, co je "zapisane v dejinach Zeme", je totiz ovela hodnovernejsi "zapis", ako cela Biblia !

Mozem uznat ze pre teba je hodnovernejsi, lebo je to nieco co drzis v rukach.
Ale myslis, ze je dolezite aj poznat ako precitat jazyk zeme ?
Akoby si mal v rukach davne pismo a bolo tam nieco co sa podoba na auto a ty to precitas ako auto, pritom sa tam pise o zemiakoch :-)
Ak chces citat jazyk zapisu zeme, tak by si ho mal poznat - s tym iste suhlasis.
Az nato ze ten zapis zeme, nehovori nic o svojom vlastnom stvoreni.
Hovori len o obdobiach a casoch, ktore zasypali vrstvy zeme.
Ale este nikto neodhrabal zapis o stvoreni.
Potom je ten jazyk este nie celkom citatelny, kompletny a pod.
Alebo vobec nehovori o stvoreni. Ale len o case nasledujucom po stvoreni.
Lenze takto povedane je to uz naozaj blabol.
Pretoze, ak skumame 'zapis o aute', precitame ho ako 'auto' - a zakazdym 'NAJDEME auto', ktore dokonca aj bude 'fungovat ako auto', potom je iste, ze to 'naozaj JE auto'.
KEBY to totiz nebolo iste, potom by bola velmi pravdepodobna prave ta moja teoria, ze nas s tym 'autom' niekto paradne KLAME !

Poslať 27.08.2012 13:50:43   

napísal 18698 príspevkov
romanh píše:
To nie je matrix :-)
Ale o vsetkom ostatnom TVRDIS, ze to JE Matrix !

Poslať 27.08.2012 17:48:42   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
haluz, od Tutkovej (o ktorej som si myslel, že je pravoslávna, ale teraz som akosi na pochybách) by som takýto blog nečakal:

http://tutkova.blog.sme.sk/c/182925/Cir ... winom.html

(to s tým Dawkingom asi myslí čosi takéto: http://www.youtube.com/watch?v=BoncJBrrdQ8
http://www.truefreethinker.com/articles ... -revisited )

Poslať 27.08.2012 18:09:29   

napísal 18698 príspevkov
Didymos píše:
haluz, od Tutkovej (o ktorej som si myslel, že je pravoslávna, ale teraz som akosi na pochybách) by som takýto blog nečakal:
He, he ... :)
Vzdy som tvrdil, ze neporozumenie textu plodi naozaj trapne omyly.
Problem je, ze u niekoho budi automaticky aj nieco takehoto:
Citácia:
dnešnej totalitárnej ideológii liberalizmu svojími plytkými knižnými hatlaninami proti náboženstvu.

Co s takymito 'prebornikmi' ?
Ked niekto povie, ze jedinym myslitelnym ID na nasej Zemi (!) by mohla byt cinnost mimozemstanov, hned si to "prelozia" do tej svojej "reci" ...

Ale dva z komentarov sa mi tam pacili:
Citácia:
Čo dodať? Myslím si, že priemerná inteligencia stačí na to, aby si čitateľ uvedomil, že autori týchto "protiideologických" filmov vedome klamú. Aj tak sa dá zarábať. Mrzí ma len, že ľudia, ktorí majú na to, aby sa vo vede vyznali, namiesto prehlbovania ľudského poznania zneužívajú svoje schopnosti na klamanie druhých, ktorí im naivne dôverujú, a predpokladám, že sa ich prídu zastávať aj do tejto diskusie.

A komentar komentara:
Citácia:
možno autori videí neklamú...
možno sú to naozaj taký idioti. ;o)

Poslať 27.08.2012 20:07:55   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
legionar píše:
Ale dva z komentarov sa mi tam pacili:
Citácia:
Čo dodať? Myslím si, že priemerná inteligencia stačí na to, aby si čitateľ uvedomil, že autori týchto "protiideologických" filmov vedome klamú. Aj tak sa dá zarábať. Mrzí ma len, že ľudia, ktorí majú na to, aby sa vo vede vyznali, namiesto prehlbovania ľudského poznania zneužívajú svoje schopnosti na klamanie druhých, ktorí im naivne dôverujú, a predpokladám, že sa ich prídu zastávať aj do tejto diskusie.

A komentar komentara:
Citácia:
možno autori videí neklamú...
možno sú to naozaj taký idioti. ;o)
ten film som nevidel, ani neplánujem, takže neviem konkrétne, aké klamstvá tam vraj sú, či čo, ale tak všeobecne od žánru takýchto komerčných židovských "protiideologických" filmov bych ja veľa nečakal - a vlastne aj preto to ani neplánujem kukať ; D, to som len tak náhodou natrafil na Tutkovej blog, a tak som zo zvedavosti mrkol, že na aké témy píše, a zrovna toto bolo posledné.

A samozrejme väčšinu tých hlášok Tutkovej ani komentovať netreba, ale tak nevylučujem, že v jednom bode má aj kus pravdy, keď vraví:
    Film ... prináša aj výpovede vedcov z renomovaných akademických inštitúcií, ktorí argumentujú existenciou Vyššej Inteligencie pri stvorení sveta. Veda neponúka odpoveď na to, čo, alebo kto bol príčinou vzniku sveta, akým zásahom vznikla hmota a živé bytosti. ... Za tento svoj postoj, ktorý bráni inteligentný dizajn voči ateistickej evolúcií, sú však surovo diskriminovaní v prostredí, kde je garantovaná akademická sloboda prejavu a bádania. Teória inteligentného dizajnu sa totiž v akademickom ateisticko-ľavicovom prostredí dnes nenosí.

škoda však, že nekonkretizovala, aký druh diskriminácie má na mysli, ak by to bola pravda, že sú diskriminovaní...

Poslať 27.08.2012 20:20:26   

napísal 18698 príspevkov
Didymos píše:
škoda však, že nekonkretizovala, aký druh diskriminácie má na mysli, ak by to bola pravda, že sú diskriminovaní...
Jeden jej tam adekvatne odpovedal.
Strucne zhrniem:
Nie su diskriminovani, POKIAL zostavaju na "teritoriu vedy" a POKIAL prijmu fakt, ze ak chcu 'nebyt diskriminovani', musia svoje tvrdenia aj patricne dokazovat.
Tak ako to pozaduju od skutocnych vedcov.
Inak je to iba "teritorium viery" - a tam sa im nikto "vedecky" netrepe.
POKIAL, pravda, tie svoje vieroucne tvrdenia nepretlacaju vsetkym ako jedinu pravdu !

Poslať 28.08.2012 7:07:58   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
legi však svojou strnuilou a tupou "kvízivedeckou" pozíciou jasne ukazuje, že už v samotnej dikcii tých legiho nezmyslov je možné vybadať túto primitívnu diktatúru bigotných a sfanatizovaných ateistov: oni totiž úplne diletantnsky PREDPISUJÚ vedcom (sámi súc aboslútne vedecké nuly) svoje komické obmedzenia... :lol:

U legiho je to samé "POKIAĽ" - čiže vedci by podľa jeho fantazmagórií mali dodržiavať nejaké "POKIAĽ" práve od diletanta legiho. :lol:

Takže máme slobodu vedeckého bádania, ale musíme dodržiavať stupídne atesitické obmedzenia a "POKIAĽ" nejakých nedoučených a sfanatizovaných ateistických diletantov..:lol: :lol: :lol:

Je príznačná aj taká ta falošná rétorika legiho ako budovateľa komunizmu či nejakých svetlých zajtrajškov (a on nám to tu pravda nanúti za každú cenu :lol: ): ostatní veci teda podľa neho iba "preláčajú svoju jedinú pravdu" - teda legi komicky vyčíta skutočným vedcom to, čo sám tu sám ako ABSOLÚTNA vedecká nula neustále predvádza, teda fanatické pretláčanie svojich nedoučených stupidít ako LEGIHO JEDINEJ PRAVDY... :lol: :lol: :lol:

Poslať 28.08.2012 8:16:42   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Všetci úprimní veci, ktorý veria v Stvorenie sú ateisticko-evolučnými "vedcami" považovaní za vedcov 2.triedy. Vo väčšine škôl sa Stvorenie nesmie ani spomenúť a podobne je to aj s učebnicami.
Veriaci vedci sú diskriminovaní v možnosti publikovania, obsadzovania učiteľských pozícií atď.

Poslať 28.08.2012 8:36:13   

napísal 18698 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Všetci úprimní veci, ktorý veria v Stvorenie sú ateisticko-evolučnými "vedcami" považovaní za vedcov 2.triedy. Vo väčšine škôl sa Stvorenie nesmie ani spomenúť a podobne je to aj s učebnicami.
Veriaci vedci sú diskriminovaní v možnosti publikovania, obsadzovania učiteľských pozícií atď.
Do kostola tiez ludia nesmu chodit v plavkach !
Ani krestania nie !
Tak preco si myslite, ze veriaci vedec SMIE svoju vieru miesat s vedou, ktoru robi ? :roll:

Poslať 28.08.2012 8:40:40   

napísal 18698 príspevkov
Peter Sivák píše:
Takže máme slobodu vedeckého bádania, ale musíme dodržiavať stupídne atesitické obmedzenia a "POKIAĽ" nejakých nedoučených a sfanatizovaných ateistických diletantov..:lol: :lol: :lol:
Zase znevazujes iba NAZORY a nie OSOBU, ze ? :roll:

Mame slobodu vedeckeho badania ? Naozaj ?
A co take kmenove bunky ? ;)
To urcite nejaki sfanatizovani ateisti vsade plosne zakazuju, ze ? :)

Ale inak ano - mame pomerne velku slobodu vedeckeho badania.
POKIAL pravda vies, o com hovoris ... :lol:

Poslať 28.08.2012 8:45:08   

napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
Nie su diskriminovani, POKIAL zostavaju na "teritoriu vedy" a POKIAL prijmu fakt, ze ak chcu 'nebyt diskriminovani', musia svoje tvrdenia aj patricne dokazovat.

ano a tam patria aj mimozenstania.
O mimozenstanoch ako tvorcoch celeho tohto sveta je dovolene hovorit.
O Bohu ? Tak od toho radsej ruky prec, vsak :-)

Poslať 28.08.2012 9:34:51   

napísal 18698 príspevkov
romanh píše:
legionar píše:

ano a tam patria aj mimozenstania.
O mimozenstanoch ako tvorcoch celeho tohto sveta je dovolene hovorit.
O Bohu ? Tak od toho radsej ruky prec, vsak :-)
Mylis si pojmy ako Tutkova ?
Akeho "celeho tohto sveta" ?

Poslať 28.08.2012 9:55:48   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Legionar :
Citácia:
Tak preco si myslite, ze veriaci vedec SMIE svoju vieru miesat s vedou, ktoru robi ?

Ale stále je pokladaný za druhú triedu a diskriminovaný.
Za najdôležitejšiu a najvyššiu vedu považujem teológiu, ktorá jediná rieši životné otázky života a smrti.

[ Príspevkov: 209 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť