Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 14.08.2012 14:53:25   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán Derik:

Citácia:
pravoslavna doktrina je dobra

Nie je dobrá, lebo sa bránia "Filioque" , ktoré Magistérium Cirkvi učí. "Filioque" bolo vyjasnnené na najmenej dvoch konciloch. Zdá sa , že neuznávate koncily po schizme 1054. a to Vás robí schizmatikom. Aspoň sa priznajte, že je Vám pravoslávie bližšie ako katolicizmus a nehrajte sa s nami na schovávanú.

Poslať 14.08.2012 15:14:34   

od 06.06.2006 15:24:18
napísal 2874 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Derik:

Citácia:
pravoslavna doktrina je dobra

Nie je dobrá, lebo sa bránia "Filioque" , ktoré Magistérium Cirkvi učí. "Filioque" bolo vyjasnnené na najmenej dvoch konciloch. Zdá sa , že neuznávate koncily po schizme 1054. a to Vás robí schizmatikom. Aspoň sa priznajte, že je Vám pravoslávie bližšie ako katolicizmus a nehrajte sa s nami na schovávanú.

co sa babe chcelo,to sa babe snilo.a tak aj vam.

v sucasnosti uz filioque nie je problem.papezi sa Credo bez tejto vsuvky modlia pri viacrych prilezitostiach.
ked uz sa do druhych zadrapujete,pozrite sa kde patrite-ste vodcom obskurnej sekty bez apojenia z apostolskou Cirkvou,ospevujuc fasizmus,Tisa,inkviziciu,kriziAcke vrazdenie,podporujete antisemitizmus a krvavych diktatorov.To je ovocie sedevacantizmu

Poslať 14.08.2012 18:18:19   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
K svätému Cyrilovi a Metodovi teraz vyšlo viac vecí. V edícii Viera do vrecka vyšiel akýsi súhrn, vyšlo krásne CD, któré bolo pribalené ku Katolíckym novinám. Neviem, čo je s filmom, či ho stihnú k jubileu natočiť.

Poslať 14.08.2012 20:22:49   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
trocha zarazajuce, ze oravovi uz nevyhovuju ani papezi 9 storocia :D

Poslať 14.08.2012 23:13:30   

napísal 13206 príspevkov
Pán Vespa:
Citácia:
trocha zarazajuce, ze oravovi uz nevyhovuju ani papezi 9 storocia

to ste ako k tomuto uzáveru prišli. Nevedel som , že aj Vy máte bližšie k pravoslávnym schizmatikom a heretikom., čo ma neprekvapuje.

Poslať 14.08.2012 23:20:59   

napísal 13206 príspevkov
Pán Derik:
Citácia:
papezi sa Credo bez tejto vsuvky modlia

Čo možno čakať od apostatov, ktorých obdivujete ?
Ovocie Vašej antikatolíckej mentality je obdivovanie Fócia. Mnohí ho považovali za veľmi zlého človeka.
Katolícka encyklopédia píše:
He further relates that a holy bishop, Michael of Synnada, before his birth foretold that he(Focius) would become patriarch, but would work so much evil that it would be better that he should not be born. His father then wanted to kill him and his mother,

Poslať 15.08.2012 8:27:42   

napísal 2874 príspevkov
katolicky historik a vedec profesor Dvornik vo svojom diele The Photian schism ohovaracky voci Photiovi presvedcivo vyvratil.

Vase obvinovanie rimskych papezov z apostazy uz nie je ani vtipne.

Poslať 15.08.2012 9:14:06   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Vespa:
Citácia:
trocha zarazajuce, ze oravovi uz nevyhovuju ani papezi 9 storocia

to ste ako k tomuto uzáveru prišli. Nevedel som , že aj Vy máte bližšie k pravoslávnym schizmatikom a heretikom., čo ma neprekvapuje.

no, filiowue nebolo povinne v podstate az do velkej schizmy - nebol to prvy problem odklonu, ale realne to nebol ani najmensi problem.
ak sa totiz v casoch C&M na tomto vyraze az tak nebazirovalo, istotne nemozeme tvrdit, ze to bolo zle, ak sa nepouzzival.
v kazdom pripade ak nepouzitie uvedeneho vyrazu je znakom nepravosti papezov, tak ste na velmi hlbokom omyle - uz len z toho dovodu, ze sa nie vzdy pouzival a napiek tomu sa jednalo o pravu vieru.
opat ste raz v omyle, alebo vedome zavadzate.
alebo chcete odsudit aj papeza Leva III?
http://katolikrevue.ath.cx/traditio_ori ... lioque.htm
Citácia:
Na počátku 9. století bydleli západní mniši na Olivové hoře blízko Jeruzaléma, zpívali Credo s dodatkem filoque. Z toho důvodu jistý mnich řeckého původu z kláštera sv. Sáby, zachvácen horlivostí, pobouřil místní lid proti jmenovaným mnichům, obviňujíce je z hereze. Ti ostatní vznesli tehdy žalobu k papeži Lvu III. a současně se odvolali ke Karlu Velikému. Případ nabral nevídané rozměry. Karel Veliký svolal do Aix-la-Chapelle synodu, která měla věc rozsoudit. Shromáždění biskupové nechtěli vynést rozhodné vyjádření a rozhodli se obrátit ve věci na papeže. Lev III. přinucen tímto způsobem k vyřešení sporu potvrdil nauku Církve o vycházení Ducha svatého z Otce i ze Syna, ale odstranil z apoštolského vyznání slovo „filioque”, jakožto věc, která není současným předmětem sporu. Ale přesto, protože formálně neodsoudil užívání tohoto dodatku v nicejsko-cařihradském Krédu, zachovaly jeho užívání církve v Galii, Germánii a Hispánii. Církev římská jej přijala za Benedikta VIII. v roce 1015.

Poslať 15.08.2012 18:00:35   

napísal 13206 príspevkov
Pán Derik:
Citácia:
katolicky historik a vedec profesor Dvornik vo svojom diele The Photian schism ohovaracky voci Photiovi presvedcivo vyvratil.

Nevedel som, ale tušil som , že pán Derik viac verí Dvorníkovi ako drvivej väčšine iných katolíckych historikov alebo pápežov. Focius húževnato bojoval za oddelenie Konštantínopolu od Rimskej cirkvi. Za tieto "zásluhy" pravoslávni schizmatici ho uctievajú ako svätého. Samotný Focius bol exkomunikovaní rímskymi pápežmi asi 4-5krát.
Zomrel vo väzení v jednom kláštore.

Poslať 15.08.2012 19:56:23   

napísal 2874 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Derik:
Citácia:

Nevedel som, ale tušil som , že pán Derik viac verí Dvorníkovi ako drvivej väčšine iných katolíckych historikov alebo pápežov. Focius húževnato bojoval za oddelenie Konštantínopolu od Rimskej cirkvi. Za tieto "zásluhy" pravoslávni schizmatici ho uctievajú ako svätého. Samotný Focius bol exkomunikovaní rímskymi pápežmi asi 4-5krát.
Zomrel vo väzení v jednom kláštore.

V Rime papez zakazal slovansku litirgiu a preklial Metoda ako heretika.Za tieto zasluhy ho pravoslavni uctievaju ako svateho.To jsou paradoxy.

Poslať 15.08.2012 21:36:24   

napísal 13206 príspevkov
Pán Derik,
Veď dúfam , že neveríte vo svoju pravoslávnu propagandu. Je nezmyslom tvrdiť , že sv.Metod bol označený za heretika, keď ho uctievame ako svätého. Prečo veríte v pravoslávne klamstvá a osočovania ?

Poslať 16.08.2012 7:13:32   

napísal 2874 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán Derik,
Veď dúfam , že neveríte vo svoju pravoslávnu propagandu. Je nezmyslom tvrdiť , že sv.Metod bol označený za heretika, keď ho ucti
Ppevame ako svätého. Prečo veríte v pravoslávne klamstvá a osočovania ?

Pan Oravec,pravda nie je katolicka alebo pravoslavna.Pravda je nieco,co nepotrebuje privlastky.Sv.Metoda za heretika oznacil papez Stefan VI. a sucasne zakazal slovansku liturgiu.Az neskor ho vyhlasili za svateho.V tom caase sa v Rime na pravdu moc nehladelo.P
apezi pre upevnenie moci sa odvolavali na falsovane Patrimonium Petri a pseudo Izidora.

Poslať 16.08.2012 7:19:30   

napísal 2874 príspevkov
O patriarchovi Fotiovi ste tu uviedol vela lzi,pritom to bol jeden z najvacsich ucencov svojej doby a bol ucitelom aj sv.Cyrila a Metoda.Zalozim o tom inu temu.

Poslať 16.08.2012 8:21:38   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
ono je fakt, ze Oravec veri cirkvi iba v tom, co sa mu hodi - ako kazdy spravny odpadlik...

Poslať 16.08.2012 8:40:13   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18700 príspevkov
Neviem preco sa hadate o prkotinach. :)
Vzdy slo, ide a zrejme aj pojde iba o MOC, VPLYV - A PENIAZE.
A taka bola aj "misia Cyrila a Metoda" ...

[ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť