Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
Poslať 17.08.2012 10:07:08   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
mna, lebo som presvedceny, ze tych horsich prezentuju ako tu lepsiu moznost.
To je smutne, pretoze Jezis Ti jasne povedal, ze Jeho kralovstvo nie je z tohoto sveta ...

to neznamena, ze sa na tento svet mam totalne vykaslat.
je priam moja povinost usilovat sa, aby tento svet bol lepsi.
aj tym, ze poukazem na zle veci tohto sveta (ak budem mat moc, tak aj z tej pozicie, ked uz sme pri tom)

k rybarom a elektrarnikom zrazu zacali chodit plavci.
bolo to v case, ked sa rybari rozdelili na takych, co chcu len siete a len udice.
Plavci boli tolerovani, lebo si povedali vsetci, ze je to k nim aj slusne a je ich vela - ale postupne zacali byt plavci tak narocni a hlucni, ze chceli plavat aj v miestach, kde sa ryby chovali, ba dokonca nadavali rybarom, ze lovia ryby a chceli, aby odisli. Obcas sa im darilo, lebo nejakymi revoluciami sa stali majitelmi vodneho diela.
casom sa to nejak upravilo, ale aj tak stale na rybarov nadavaju a rybari na nich. Rybari frflu a ziadaju pokoj pre seba, ale plavci chcu vsetko riadit sami (nevediac, ze rybam naozaj nemozu rozkazovat)

Poslať 17.08.2012 10:14:39   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
Vespa píše:
legionar píše:
Vespa píše:
To je smutne, pretoze Jezis Ti jasne povedal, ze Jeho kralovstvo nie je z tohoto sveta ...
aj tym, ze poukazem na zle veci tohto sveta (ak budem mat moc, tak aj z tej pozicie, ked uz sme pri tom)
A to Ti povedal kto ?
Jezis bol (vraj) Boh - a predsa tu NIC z pozicie moci neriesil !
Dokonca sa moze zdat, ze sa na tento svet naozaj vykaslal (pretoze upriamil nasu pozornost na ten Jeho!)
Vespa píše:
k rybarom a elektrarnikom zrazu zacali chodit plavci.
bolo to v case, ked sa rybari rozdelili na takych, co chcu len siete a len udice.
Plavci boli tolerovani, lebo si povedali vsetci, ze je to k nim aj slusne a je ich vela - ale postupne zacali byt plavci tak narocni a hlucni, ze chceli plavat aj v miestach, kde sa ryby chovali, ba dokonca nadavali rybarom, ze lovia ryby a chceli, aby odisli. Obcas sa im darilo, lebo nejakymi revoluciami sa stali majitelmi vodneho diela.
casom sa to nejak upravilo, ale aj tak stale na rybarov nadavaju a rybari na nich. Rybari frflu a ziadaju pokoj pre seba, ale plavci chcu vsetko riadit sami (nevediac, ze rybam naozaj nemozu rozkazovat)
Presne !
A bojovali az kym nepomreli ...
Lebo ine nevedeli.

Poslať 17.08.2012 12:01:01   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
legionar píše:
Vespa píše:
A to Ti povedal kto ?
Jezis bol (vraj) Boh - a predsa tu NIC z pozicie moci neriesil !
Dokonca sa moze zdat, ze sa na tento svet naozaj vykaslal (pretoze upriamil nasu pozornost na ten Jeho!)

no, poslanie ucit znamena co?
sediet niekde daleko a neopovazit sa vyjadrit k veciam tohto sveta?
ked povie nejaky biskup, ze ten a ten zakon alebo take a take spravanie je nehodne krestana - vravi to len pre krestanov alebo sa nad tym mozu (a maju) zamysliet aj neveriaci?
som nachylny tvrdit, ze najviac ludom prekaza aj to, ze Cirkev sa vyjadruje ku kadecomu a ludia, suc si vedomi, ze niekedy robia zle nechu, aby sa im svedomie ozyvalo - preto su poteseni hadzanim spiny a kadecoho dalsieho, aby cirkev nemuseli pocuvat a mohli si "tisit " svedomie a robit co chcu.

Plavci si chceli uzit sami, niektori chceli hned pri brehu hlboku vodu, aby mohli skakat, niektori chceli dlhe plytciny, aby sa mohli len tak clapkat, a kaslali na rybarov, ktori vraveli, ze treba aj trstinu a obcas nejake blato na dne, aby mali ryby co zrat...
kazdu chvilku sa ale vo vedeni vodnych elektrarni striedal niekto iny - raz kamarat rybarov, raz plavec, obcas jachtar...
rybari pochopili, ze ze skratka sa stiahnu a naozaj sa siete nedaju natiahnut cez celu priahradu (uz vacsina), ale plavci stale maju v pamati ze sa kupat nesmelo, a hoci sa moze, stale su agresivnejsi, a drzejsi...lebo sa dostali k moci a kedze nemaju nejaky spolocny ciel, ale len egoisticke uzivanie, tak to asi bude ta horsia varianta.

[ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia