Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.08.2012 8:42:44   Prinos diskusneho fora?

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
V com vidite prinos tychto debat tu na diskusnom fore?
je tu viacero tem, kde len ludia rypu jeden do druheho a dokazuju si, ze aky si oni dobry veriaci, kym ten druhy aky je odveci.
toto sa deje aj medzi veriacimi patriacimi do tej istej cirkvi, pri debatach o svojom biskupovi a pod.

naco je to dobre?

Poslať 02.08.2012 9:13:52   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Branislav píše:

naco je to dobre?

ná čoby nie...
nie sme nejaka sekta, kde vsetci musia mat jeden nazor na vsetko.
su reholnici, knazi laici v manzelstve, duchari, treti rad, manzelia, a co ja viem co este.
niekto ma rad latinu, niekto moderne kazne, niekomu vtipy vadia niekto rad bedrie veci s humorom, niekto rozjima niekto rad cita.
to ze sa najde niekto sem tam kto si mysli ze len on ma pravdu a vsetci ostatni su mimo je tiez bezne.
ved to je aj tym znakom slobody.
kazdy ma inu cestu.
ale vsetky musia smerovat ku Kristovi.
a samozrejme v ramci jeho pravidiel.
nie kazdy tam ide dialnicou, nie kazdy peso cez hory - ako aj v zivote.
preto sa da debatovat o hocicom.

Poslať 02.08.2012 9:25:08   

napísal 9875 príspevkov
Vespa: rovnaky nazor mat nemusime. Ani ja nemam rovnaky nazor s tebou - ale nerypem do teba, nevravim, ze si bludar a heretik a pod.
Staci si pozriet, co tu pise Sivak a Oravec a je to ako u sibnutych.

Misojogi sa tiez tvari, ze on jediny ma spravne odpovede na vsetko a ti ostatni su odpadlici od vieri, zavrhli Jezisa, alebo mnohe ine veci.

no a spominas Jezisove pravidla - je otazka ci by sa on vobec zapajal do takychto diskusii.

Poslať 02.08.2012 10:27:13   

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Jezis a diskusie - mame par prikladov - Nikodem, spor o platenie dani, kamenovanie cudzoloznicfe, nakoniec aj 12rocny v chrame.
dokonca aj predstavenie chleba z neba - odisli, bo nechceli pocuvat.

Poslať 02.08.2012 12:03:54   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12926 príspevkov
Citácia:
Misojogi sa tiez tvari, ze on jediny ma spravne odpovede na vsetko

nemam zdaleko odpovede na vsetko
len som sokovany ze vzdelany europan je schopny verit islamu
je to podobne ako keby si prehlasil ze si sa stal clenom nabozenstva domorodcov ostrova Bali

a zaujimalo by ako ako sa vyrovnavas so znamymi faktami o islame
zatial som mal pocit ze ich skor ignorujes ... a neberies na vedomie

nejake zmyslupene vysvetlenie od Teba - to som sa nedockal ....

Poslať 02.08.2012 12:09:20   

napísal 9875 príspevkov
misojogi: uz to opakujem ako verklik. Ja nie som nic. Nikam sam seba nezaradujem - uz to chapes?
akurat som unitar- jedna vec spolocna s Islamom
teda neverim, ze Jezis je Boh, ale verim, ze je mesias+prorok - druha vec spolocna s Islamom
verim v prichod Jezisa pred koncom sveta - tretia vec spolocna s Islamom
neverim na prostrednikov medzi Bohom a mnou a na odpustanie hriechov ludmi - stvrta vec spolocna s Islamom

iste, tieto veci najdes aj inde ako v Islame - Islam je len priklad.

Poslať 12.10.2012 14:27:23   Re: Prinos diskusneho fora?

od 09.10.2003 16:17:16
napísal 453 príspevkov
Vespa píše:
nie sme nejaka sekta, kde vsetci musia mat jeden nazor na vsetko.
su reholnici, knazi laici v manzelstve, duchari, treti rad, manzelia, a co ja viem co este.
niekto ma rad latinu, niekto moderne kazne, niekomu vtipy vadia niekto rad bedrie veci s humorom, niekto rozjima niekto rad cita.
to ze sa najde niekto sem tam kto si mysli ze len on ma pravdu a vsetci ostatni su mimo je tiez bezne.
ved to je aj tym znakom slobody.
kazdy ma inu cestu.
ale vsetky musia smerovat ku Kristovi.
a samozrejme v ramci jeho pravidiel.
nie kazdy tam ide dialnicou, nie kazdy peso cez hory - ako aj v zivote.
preto sa da debatovat o hocicom.

Súhlasím! Takto dáko je to.
A dodávam k tomu:

1/ Každý dialóg , v ktorom sa vymieňajú názory bez vulgarizmov a pejoratív, je užitočný.

2/ Dialóg, kde sú nadávky do ...oných... vykresluje profil autora nadávok.

3/ A tam, kde cenzúra nevymaže nadávky do ...oných... , ale vymazáva príspevky s inými názormi, tam nejde o dialóg. Tam nie je o čo stáť.

Poslať 12.10.2012 15:20:18   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Dušan Seberíni píše:
1/ Každý dialóg , v ktorom sa vymieňajú názory bez vulgarizmov a pejoratív, je užitočný.
to, nakoľko je dialóg užitočný závisí len od toho, aký úžitok z neho vyplynie.

Dušan Seberíni píše:
2/ Dialóg, kde sú nadávky do ...oných... vykresluje profil autora nadávok.
vykresľuje profil autora okrem iného. BTW. kde sú tu nadávky do ...oných...? či to len tak všeobecne myslíte?

Dušan Seberíni píše:
3/ A tam, kde cenzúra nevymaže nadávky do ...oných... , ale vymazáva príspevky s inými názormi, tam nejde o dialóg. Tam nie je o čo stáť.
K tým nadávkam stále neviem čo myslíte. No každopádne ohľadom mazania asi narážate na svoj predošlý príspevok v inej téme, lenže ten nebol zmazaný, bol len presunutý (na žiadosť autora pôvodnej témy, ktorá bola totiž určená na niečo iné, takže aby ste ju nespamovali) sem: viewtopic.php?t=5008

A čo sa týka toho, že komu nejde o dialóg, tak sa vás pýtam, prečo ste zo svojho webu ODSTRÁNILI možnosť diskusie potom, čo ste tu boli usvedčený z prekrúcaní a klamaní, atď., ktorých sa na svojom webe dopúšťate?

Ak vám ide o dialóg a pravdu, tak prečo ste doteraz zo svojho webu NEODSTRÁNILI aspoň tie svoje nepravdivé výmysly, z ktorých ste tu boli fakticky usvedčený?

Z množstva príkladov spomeňme trebárs: viewtopic.php?p=219781#p219781

Poslať 12.10.2012 19:20:02   Re: Prinos diskusneho fora?

napísal 453 príspevkov
Pán admin!
Keďže sa už tak trochu poznáme, dovoľujem si malú opravu vášich otázok.

1/
admin píše:
No každopádne ohľadom mazania asi narážate na svoj predošlý príspevok v inej téme, lenže ten nebol zmazaný, bol len presunutý (na žiadosť autora pôvodnej témy, ktorá bola totiž určená na niečo iné, takže aby ste ju nespamovali) sem: viewtopic.php?t=5008

To presunutie môj príspevok účelove potrhalo a vystrihlo to najdôležitejšie – moje upozornenie, že v dokumente o odpustkoch niet zmienky o Ježišovi.
Chýba JEŽIŠ.
Ale môj kompletný príspevok ktosi skopíroval a – predstavte si – už koluje na mailovej preposielačke.
Takže tie potrhance nie sú mojím príspevkom.

2/
admin píše:
tak sa vás pýtam, prečo ste zo svojho webu odstránili možnosť diskusie (potom, čo ste tu boli usvedčený z prekrúcaní a klamaní, atď., ktorých sa na svojom webe dopúsťate)?

Keďže sa teraz pýtate ako admin, dovoľujem si poopraviť vás v tom zmysle, že
moja webstránka nikdy nemala možnosť diskusie, takže som nič neodstraňoval.
Prínos mojej stránky http://www.dobreslovo.sk/ je poskytovanie informácií a odkazy na rôzne preklady Biblií.

3/
admin píše:
Ak vám ide o dialóg a pravdu, tak prečo ste doteraz zo svojho webu neodstránili aspoň tie svoje nepravdivé výmysly, z ktorých ste tu boli fakticky usvedčený?

Naozaj a úprimne – nezbadal som ani náznak dákeho “usvedčenia”.
Keby vašimi usvedčujúcimi argumentmi bola Biblia, asi by sme boli tí najbližší bratia.

4/ Ale keďže to tak nie je sme mimobežníci.
Keďže svoju novú funkcie zastávate svedomite,
stráca sa priestor pre dialóg a teda nie je o čo stáť.

Poslať 12.10.2012 19:53:45   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Dušan Seberíni píše:
Keby vašimi usvedčujúcimi argumentmi bola Biblia, asi by sme boli tí najbližší bratia.

no, kedze bolo usvedcenie, ze preklad nesedi - ako sa moze niekto ohanat Bibliou, ked ju nevie citat?

Poslať 12.10.2012 20:14:04   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
Citácia:

dali ste urcite tvrdenie o RKC tykajuce sa jej vlastnych dokumentoch
bolo Vam ukazane ze ste to z tych dokumentov nespravne pochopili
napriek tomu ociernujete RKC dalej
hoci viete ze nemate pravdu
(a teraz tipujem ze budete hrat pre zmenu mrtveho chrobaka)

proste vy asi mate nutkavu potrebu nadavat a urazat a ociernovat RKC

Poslať 12.10.2012 21:14:23   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Dušan Seberíni píše:
Pán admin!
Keďže sa už tak trochu poznáme, dovoľujem si malú opravu vášich otázok.

1/
admin píše:
No každopádne ohľadom mazania asi narážate na svoj predošlý príspevok v inej téme, lenže ten nebol zmazaný, bol len presunutý (na žiadosť autora pôvodnej témy, ktorá bola totiž určená na niečo iné, takže aby ste ju nespamovali) sem: viewtopic.php?t=5008

To presunutie môj príspevok účelove potrhalo a vystrihlo to najdôležitejšie – moje upozornenie, že v dokumente o odpustkoch niet zmienky o Ježišovi.
Chýba JEŽIŠ.
NEPRAVDA. už som vám na to odpovedal tam: viewtopic.php?p=232585#p232585

Dušan Seberíni píše:
Ale môj kompletný príspevok ktosi skopíroval a – predstavte si – už koluje na mailovej preposielačke.
Hovoríte o tom vašom príspevku s tou vašou farizejskou hláškou, presne tou, ktorou farizeji šomrali na Ježiša, a vy ňou teraz šomrete na Ježišových nasledovníkov...

Presne ako nám to Pán predpovedal: "Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás. ... Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás" (Jn 15:20)!!!

Dušan Seberíni píše:
Takže tie potrhance nie sú mojím príspevkom.
už som vám tam zacitoval aj váš pôvodný nerozdelený text, ak vám len o to ide.

Dušan Seberíni píše:
2/
admin píše:
tak sa vás pýtam, prečo ste zo svojho webu odstránili možnosť diskusie (potom, čo ste tu boli usvedčený z prekrúcaní a klamaní, atď., ktorých sa na svojom webe dopúsťate)?

Keďže sa teraz pýtate ako admin, dovoľujem si poopraviť vás v tom zmysle, že
moja webstránka nikdy nemala možnosť diskusie, takže som nič neodstraňoval.
Prínos mojej stránky http://www.dobreslovo.sk/ je poskytovanie informácií a odkazy na rôzne preklady Biblií.
Keď ste pôvodne tu linkovali váš web v téme o Božom mene, tak pod tým článkom na vašom webe bol formulár na zasielanie komentárov. Pamätám si to podľa toho, lebo som to tam vtedy videl a chcel som vám do toho formulára aj napísať, no nejako som sa k tomu už vtedy nedostal, lebo som bol zaneprázdnený diskusiami tuná. A keď som si to potom pozrel o krátky čas neskôr, tak už tam ten formulár nebol, ale bol tam nápis: "Komentáre sú deaktivované"!!!!

Dušan Seberíni píše:
3/
admin píše:
Ak vám ide o dialóg a pravdu, tak prečo ste doteraz zo svojho webu neodstránili aspoň tie svoje nepravdivé výmysly, z ktorých ste tu boli fakticky usvedčený?
:o neuveriteľné, Seberíni, vy popierate aj čierne na bielom! :o
Keby ste vy iba citovali Bibliu, tak by som vás nemal z čoho usvedčovať, lenže vy tam píšete svoje vlastné výmysly a čitateľov zavádzate k NEPRAVDE!
V tom príklade som vám uviedol triviálny príklad, úplne ľahko a jednoznačne vyvrátiteľný ešte aj samotnými vašimi "sola scripturistickými" bratmi ako Luther.
Vy tam totiž čitateľov zavádzate ku zjavnému faktickému omylu, že pojem "sviatosť oltárna" bol nejakou novotou vymyslenou až v r. 1547. Túto lož si potom medzi sebou opakujete (sťa na tej emailovej preposielačke), napr. istý Pavel, ktorého web uvádzate na svojom webe, a ktorý naopak čerpal z vášho webu, píše na svojom webe:
Citácia:
"Sviatosť oltárna",teda tento pojem bol zavedený až v r. 1547 v Tridente.
Jednoducho sú to nepravdy, ktoré si takto medzi sebou navzájom šírite... Lebo ešte aj váš Luther, ktorý zomrel ešte pred Tridentom, používal pojem "sviatosť oltárna"!!! A fakticky, tento pojem sa nepretržite používa už od skorých storočí - uviedol som vám viacero takých príkladov citátov z diel sv. Augustína (354-430). A to hovorím o naprosto jasných faktických chybách, z ktorých sa žiadnym prekrúcaním nemôžete ani len zdánlivo vyhovárať.

V skutočnosti samozrejme vaše najvážnejšie chyby sú tie vaše herézy, avšak ja som uviedol onen triviálny príklad preto, lebo na tom krásne vidíme váš postoj k diskusii. Keď si totiž nedokážete priznať zavádzania k NEPRAVDE ani v tak triviálnej záležitosti, tak o čo ťažšie si to priznáte v zložitejších tvrdeniach?

Takými zložitejšími problematikami sú samotné vaše herézy, ktoré sú už závažnejšími omylmi, no zároveň náročnejšími na vysvetľovanie, pretože vy odmietate Božie Zjavenie, ako ho Boh zveril Cirkvi. Ale máte len svoje svojvoľné výklady Biblie, ktoré každý protestant má iné. Jeden uznáva, že keď Ježiš povedal "toto je moje telo" tak že to bral doslovne, kým iný zasa hovorí, že to bolo len obrazne, atď., ani sami medzi sebou sa neviete dohodnúť.

BTW. v tej téme, kde som vás usvedčil z historického omylu, tak tesne nad tým som mal príspevok, kde vás kardinál Bellarmín veľmi elegantne usvedčil aj z prekrúcania Biblie. A vykladá tam Bibliu Bibliou narozdiel od vás!!! viewtopic.php?p=219771#p219771

Citácia:
4/ Ale keďže to tak nie je sme mimobežníci.
Keďže svoju novú funkcie zastávate svedomite,
stráca sa priestor pre dialóg a teda nie je o čo stáť.
sme mimobežníci to je fakt, pretože to VY nestojíte o dialóg, keď odmietate uznať svoje omyly aj vtedy, keď sú vám úplne jednoznačne a fakticky dokázané!

Poslať 19.10.2012 13:08:27   Re: Prinos diskusneho fora?

napísal 453 príspevkov
Tak som sa trochu zamyslel nad pojami
areopág
fórum
diskusia

Lebo na tomto "fóre" napríklad v oddeleni "Viera a život" nájdete na prvej strane
- z 50 tématických výberov 18 len na čítanie
- jednu dokonca rovno nediskusnú
- z prvých 4 tém je len jedna povolená na diskusiu
- alebo voľnejšie: z prvých 11 tém je 6 na diskusiu nepovolených

Tak rozmýšľam, že čô je to "diskusnô fórum"?

Ja nie som proti zverejňovaniu literatúry. Ale mám za to, že tu niekto nevie zatrieďovať.
Lebo mnoho rokov je na tomto fóre v obsahu ODDELENIE LITERÁRNE, kam patria témy LEN NA ČÍTANIE.

Alebo je to iba môj dojem?

A ešte čosi.
Na temer všetkých diskusných fórach musí byť v pozadí administrátor. Inak by z toho bola raz-dva anarchia.
Ibaže na tomto fóre sa stal v nie dávnej minulosti administrátorom človek, ktorý presúva články
sem-tam a kade-tade a jeho dvojča je naaktívnejším diskutérom.

Aj by chcel amiňuvať, ale aj diskutuvať.

Takže toto fórum sa zmenilo nielen graficky, ale aj ...
Štatistika hovorí za všetko. Aj tí skalní už prestali prispievať.

Takže ? ... ... ...

Poslať 19.10.2012 14:30:40   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Dušan Seberíni píše:
na tomto "fóre" napríklad v oddeleni "Viera a život" nájdete na prvej strane
- z 50 tématických výberov 18 len na čítanie
- jednu dokonca rovno nediskusnú
- z prvých 4 tém je len jedna povolená na diskusiu
- alebo voľnejšie: z prvých 11 tém je 6 na diskusiu nepovolených

Tak rozmýšľam, že čô je to "diskusnô fórum"?

Ja nie som proti zverejňovaniu literatúry. Ale mám za to, že tu niekto nevie zatrieďovať.
Lebo mnoho rokov je na tomto fóre v obsahu ODDELENIE LITERÁRNE, kam patria témy LEN NA ČÍTANIE.

Alebo je to iba môj dojem?
je to iba váš dojem... ak je k nejakej téme čo diskutovať, môže si tu taký človek k tomu založiť diskusiu. - narozdiel od vášho webu, kde si človek nemôže diskusiu založiť, a ešte aj tú možnosť diskusií, ktorá tam pôvodne bola, tak je už deaktivovaná...

Dušan Seberíni píše:
A ešte čosi.
Na temer všetkých diskusných fórach musí byť v pozadí administrátor. Inak by z toho bola raz-dva anarchia.
Ibaže na tomto fóre sa stal v nie dávnej minulosti administrátorom človek, ktorý presúva články
sem-tam a kade-tade a jeho dvojča je naaktívnejším diskutérom.

Aj by chcel amiňuvať, ale aj diskutuvať.
čo chcel týmto básnik povedať? pokiaľ ide o údajné presúvanie "kade-tade", tak správne by bolo povedať: "presúvanie tam, kam to patrí..."

Dušan Seberíni píše:
Takže toto fórum sa zmenilo nielen graficky, ale aj ...
Štatistika hovorí za všetko. Aj tí skalní už prestali prispievať.

Takže ? ... ... ...
ktorí "skalní" vraj "prestali prispievať"? vy? : ) neviem čo sledujete touto reakciou, no vyzerá to tak, akoby ste chceli povedať, že ľudia na tomto fóre nemajú záujem o diskusiu a tak chcete odísť... V takom prípade len pripomínam - čo už bolo aj v tejto téme pripomenuté a znova z vašej strany chtiac-nechtiac potvrdené: že ste to vy, ktorý nemáte záujem o diskusiu, takže ja neviem čo tu vlastne ešte hľadáte... to nielenže chcieť odísť, ale s takým prístupom ste sem vlastne ani nemali čo prichádzať...

Takže tak...

Poslať 19.10.2012 16:11:33   Re: Prinos diskusneho fora?

Obrázok užívateľa

napísal 12926 príspevkov
Citácia:

no snad by nebolo na skodu presunut prispevky na citanie do inej sekcie

[ Príspevkov: 22 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia