Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 152 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 31.07.2012 13:01:38   

od 11.06.2004 9:17:11
napísal 9875 príspevkov
Misojogi a ty tieto bohapuste osocovania myslíš vážne ? Je to hriech a bez sa vypovedať
A vieš čo všetko ja môžem nájsť na kresťanov ? Na papezov a biskupov stredoveku ? Buď aspoň objektívne a spomen ako kresťania plienili a drancovali. Ale vy nevidíte svoje brvno v oku

Poslať 31.07.2012 14:13:11   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12911 príspevkov
to je aktualny web
ta baba zacala pisat nedavno

zaujimalo by ma ci je to pravda , ale zda sa ze nazaj cituje zdroje

PS a este zalezi na tom co to znamena
krestania sa za niektore veci z minulosti hanbia a nehlasia sa k tomu

ale zda sa ze moslimovia sa k tomuto stale hlasia
alebo sa mylim ?

Poslať 31.07.2012 14:34:43   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
http://petrov.blog.sme.sk/c/59706/Rovnost-bratstvo-sloboda-alebo-dve-kategorie-obcanov.html

Poslať 31.07.2012 14:47:39   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
Hlas umierneného moslima
Voľný preklad z listu jedného čitateľa vancouver Sun.

Ja, kanadský moslim, protestujem nie proti obrázkom nášho proroka v dánskych novinách, ale proti jeho zneužívaniu a zneužívania islamu na šírenie nenávisti a násilia v jeho mene. Aj keď tieto kresby zobrazujú nášho najväčšieho proroka akoby v pozícii vraha, noviny majú právo na takýto obraz práve preto, že v jeho mene sú páchané krivdy a dokonca aj vraždy po celom svete. Tak ako boli voľakedy páchané v mene Ježiša. To by nemalo a nemá s náboženstvom nič spoločné a náboženstvo sa používa len na zakrytie pravých úmyslov a cieľov. Preto by sme sa mali poučiť z histórie a neopakovať staré chyby. Veď Ježiš je aj našim prorokom.

Preto sa dištancujem, tak ako väčšina moslimov, od týchto extrémistických reakcií. Naopak, vyzývam tých, ktorí páchajú násilie v mene Mohameda, aby prestali hádzať špinu na našu vieru. Vyzývam tiež moslimských duchovných, aby využili svoju autoritu na upokojenie vášní a hlásali Islam v jeho pravej podobe, teda ako náboženstvo pokoja.

O, Kahdr, Vancouver, BC

PS: Pekné, nie? Má to ale jeden háčik. Vymyslel som si to. Nič také som v tunajších novinách nenašiel. Iba správy o pokojných demonštráciách kanadských moslimov vo Vancouveri a Toronte. Teda pokojných v tom zmysle, že nič nevybuchlo, nikoho nezabili, iba kričali niečo o tom, ako sa tí, čo urazili Islam budú topiť v krvi a pote, a tiež že neprestanú bojovať a protestovať, kým sa celý svet nebude riadiť podľa Islamu. Ale to je v poriadku, oni sú iní, musíme ich chápať...
Peter Petrov, pondelok 27. februára 2006 16:25

Čítajte viac: http://petrov.blog.sme.sk/c/38325/Hlas- ... z22ChQ0jcN

myslis si ze toto necharakterizuje svet moslimov versus svet krestanov?
v sucasnosti? alebo stale sa Ti zdaju moslimovia viac ako krestania?

Poslať 31.07.2012 14:53:34   

napísal 9875 príspevkov
misojogi píše:
krestania sa za niektore veci z minulosti hanbia a nehlasia sa k tomu

ale zda sa ze moslimovia sa k tomuto stale hlasia
alebo sa mylim ?

ja som bol krestan a viem ako to chodi medzi krestanmi. Vsetci sa snazia o akusi "apologiu", cize sa snazia ospravedlnit to, co bolo - vratane inkvizicie a pod.
Cize - ziadnu hanbu u krestanov som ja nevidel. Videl som len nejaky diplomaticky krok ich papeza, ktory sa za niektore veci - ich postoj k druhej svetovej vojne, k zidom a podobne "ospravedlnil".
Pretoze viem, ze papez je zaroven politik a viem ako funguje politika a diplomacia, tak neprikladam tomu velky vyznam, ale skor sa pozeram na postoje veriacich, ktore ma presviedcali o opaku - vztah k "zidakom", aj tu sa vyfarbuje vztah k muslimom a tak.
Je pekne mat plnu hubu lasky a hovorit v duchu II. Vatikanskeho koncilu a stretavat sa s muslimami a zidmi aj v Assisi a aj inde, ale to na budovanie dobrych vztahov nestaci.
Vzdy ta prax ukaze ako to s kym je.
A ked hovoris o muslimoch - koho tym myslis? niekoho z Dubaia, zo SAE? alebo nejakych horlivych Pakistancov? alebo nejakych africkych tuaregov?

a co mam ja chapat pod tymi "krestanmi"? tych ktori bojovali proti protestantom v GB a Irsku pod IRA? Alebo v Baskidsku pod ETA? alebo tych, co su ako Putin a dodavaju zbrane muslimom do Syrie? To su ti krestania?
alebo mam brat ako krestanov radsej poliakov, slovakov? co je to ta vzorka?
si myslis, ze ti srandisti z IRA nieco lutuju??? alebo ti krestania, ktori v USA vesali cernochov po poulicnych lampach, len pre farbu pleti? A to nebolo tak davno? Ti to lutuju? Ci chodia dalej vklude do svojich white 'churches'?

Poslať 31.07.2012 15:09:18   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
no tu mas porovnanie:

Citácia:
Když už jsme u těch předsudků, tož doporučuji každému kvazikřesťanskému kazateli mezináboženské lásky, ať si na krk navlékne větší kříž a vyrazí na veřejná prostranství osvobozeného a demokratického Egyptu či Libye zdarma rozdávat výtisky Bible. Po nejnovějším vzoru pravověrných, jenž v rámci kampaně na posílení šíření islámu a islamizace v Německu začali s rozdáváním až 25 milionu výtisku překladu koránu do němčiny.
http://www.shekel.cz/19209/v-nemecku-zd ... onu-koranu
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/e ... 32306.html

zdroj:
http://mezinabozensky-dialog.blogspot.sk/2012/02/nedvedi-o-pyse-predsudcich-krizovani.html

Poslať 31.07.2012 15:23:45   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
a z opacneho sudka:

http://berrouche.blog.idnes.cz/

http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3586

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/v ... temid=4976

http://mezinabozensky-dialog.blogspot.s ... ereze.html

Poslať 31.07.2012 15:35:26   

napísal 9875 príspevkov
misojogi píše:
no tu mas porovnanie:

Citácia:
Když už jsme u těch předsudků, tož doporučuji každému kvazikřesťanskému kazateli mezináboženské lásky, ať si na krk navlékne větší kříž a vyrazí na veřejná prostranství osvobozeného a demokratického Egyptu či Libye zdarma rozdávat výtisky Bible. Po nejnovějším vzoru pravověrných, jenž v rámci kampaně na posílení šíření islámu a islamizace v Německu začali s rozdáváním až 25 milionu výtisku překladu koránu do němčiny.
http://www.shekel.cz/19209/v-nemecku-zd ... onu-koranu
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/e ... 32306.html

zdroj:
http://mezinabozensky-dialog.blogspot.sk/2012/02/nedvedi-o-pyse-predsudcich-krizovani.html

ale toto su hluposti - chod do Vatikanu predavat Koran, alebo do Lurd.
a kolko je fararov a kazatelov, ktori palili Koran a ini krestania robili karikaturi Mohammada?!
Miso - si neobjektivny a nema to vyznam.

Poslať 31.07.2012 19:20:08   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Ono sa to Branislav naozaj nedá porovnávať:

nejaký neznámy pastor páli Korán na protest proti tam uvedeným nepravdám a proti moslimksému terorizmu - ale moslimovia kameňujú svoje vlastné ženy po uliciach, vešajú sa tam navzájom a sekajú si končatiny, nehovoriac o tom, že sa poniektorí radi ešte vyhadzujú do luftu uprostred svojich vlastných detí alebo aj hocikde po svete.

Korán je možné predávať všade vo vyspelom slobodnom svete, podobne aj slobodne konvertovať slobodne na islam - ale v zaostalýh moslimských krajinách KOVERTITU JEDNODUCHO HNUSNE ZAVRAŽDIA !

A to sa teda naozaj nedá porovnávať, Branislav !

Našťastie, sami moslimovia sa búria a revoltujú proti tým svojim zaostalým diktátorským režimom - a to je istá nádej na vývoj moslimských krajín, aby aj tam bolo možné slobodne si podľa svedomia zvoliť svoje náboženstvo, lebo takto teda vyzerajú veľmi zaostalo !

Poslať 31.07.2012 19:41:14   

Obrázok užívateľa

napísal 12911 príspevkov
Citácia:
Miso - si neobjektivny a nema to vyznam.

snazim sa Ti ukazat ze medz svetom islamu a svetom krestanstva je naozaj priepastny rozdiel
skoda ze ho nevidis

mozno by Ti pomohla kura- navsteva islamskej krajiny a byvat tam nejaky cas
pokial viem uspesnost takejto liecby je az 99% vyliecenych z fandenia islamu :-D
poznam aj neveriacich na ktorych to posobilo ....

Poslať 31.07.2012 19:41:52   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Sivák :_
Citácia:
aby aj tam bolo možné slobodne si podľa svedomia zvoliť svoje náboženstvo, lebo takto teda vyzerajú veľmi zaostalo !

Ešte som nepočul , aby po krvavej revolúcii sa moslimovia hrnuli ku kresťanstvu, snáď iba v Sivákovom divom sne. Sivák by nemal pred spaním konzumovať koreniny.

Poslať 31.07.2012 19:48:58   

napísal 9875 príspevkov
misojogi píše:
mozno by Ti pomohla kura- navsteva islamskej krajiny a byvat tam nejaky cas

toto mi skoro vyslo - mal som ist pracovat na projekt do Abu Dhabi, ale vzislo z toho :-(
A je to skoda, lebo je tam aj Dubai nedaleko. Neviem co mas proti takym krajinam?
hm, bol si uz niekedy v Rumunsku, alebo na Ukrajine? :lol:

Poslať 31.07.2012 19:53:13   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Revolúcie UROBILI SAMI MOSLIMOVIA PROTI svojm zaostalým a krvavým diktátorským režimom.

Tieto revolúcie mohli byť nekrvavé, ale diktátorskí vraahovia ako Kaddáfí alebo Asad sa rozhodli vyvraždiť svojich odporcov - a tak aj dopadli.

Zmeny v moslimksých krajinách prišlo po tom, že moslimskéí etrémisti prehrali svoje vojny proti vlastným obyvateľom v Iraku a Afganistane ale aj inde.

Zmeny u moslimov sa v mnohých krajinách ešte len začínjaú - k tomu Oracovmu "kresťanstvu" s nikto hrnúť nebude. To Cirkev musí evanjelizovať POSTUPNE POČAS MNOHÝCH DESIATOK ROKOV miliióny ľudí v moslimských krajinách alebo v Číne, kde onedelho tiež PADNE AJ TAMOJŠÍ "KOMUNIZMUS".

Poslať 31.07.2012 20:24:36   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Sivák :_
Citácia:
aby aj tam bolo možné slobodne si podľa svedomia zvoliť svoje náboženstvo, lebo takto teda vyzerajú veľmi zaostalo !

Ešte som nepočul , aby po krvavej revolúcii sa moslimovia hrnuli ku kresťanstvu, snáď iba v Sivákovom divom sne. Sivák by nemal pred spaním konzumovať koreniny.

No toto ma rozveselilo. Mne sa tiež sníva, že sme na misiách medzi Arabmi. V jednom sne som sa tam bola pod legendou nejakej práce a v tom druhom ako "manželka" Araba ... :-) Dúfam, že to druhé sa nestane. Aké bylinky sú na tieto sny dobré???

Je fakt, že som po prvom sne bolo s tou istou skupinkou ako vo sne na takých malých misiách zopárkrát na Slovensku. Takže Boh možno niečo chystá?!

Poslať 31.07.2012 22:59:17   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Sivák:
Citácia:
alebo v Číne, kde onedelho tiež PADNE AJ TAMOJŠÍ "KOMUNIZMUS".

Toto je už vážny problém, keď Sivák si myslí, že Čína po toľkých hriechoch potratov sa obráti na kontemplatívnu rehoľu. To tie koreniny pred spaním v kombinácii s čítaním denníka SME vedú k takým proroctvám.

[ Príspevkov: 152 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť