Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 343 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší
Autor Správa

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
legionar píše:
Nie, ludia sa budu snazit odtial uniknut.
A ked sa im to nebude darit, bude to znacit, ze tam nie je ziaden chaos, ale pevny rad. A ten rad musi niekto drzat ...

Pan Jezis to vysvetlil v pribehu o bohacovi a Lazarovi.
Ked bohac v pekle krical na Abrahama aby si namocil palec a hoci mu len pery ovlazil, tak mu Abraham z neba povedal.

Lk 16,25-26
No Abrahám povedal: "Synu, spomeň si, že si dostal všetko dobré za svojho života a Lazár zasa iba zlé. Teraz sa on tu teší a ty sa trápiš.
A okrem toho je medzi nami a vami veľká priepasť, takže nik - čo ako by chcel - nemôže prejsť odtiaľto k vám ani odtiaľ prekročiť k nám."

Takze priepast - a nik co ako by chcel nemoze prejst odtial tam a naopak.
Netreba uz nic viac, je tam priepast a na druhej strane moze byt hoci aj ten chaos.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
A ked sa im to nebude darit, bude to znacit, ze tam nie je ziaden chaos, ale pevny rad. A ten rad musi niekto drzat ...

zakladom kazdeho hriechu je, ze clovek uprednostni nieco ine ako Boha -> seba a svoje zaujmy -> nik nikomu nepomoze vyliest, ba priam naopak, kazdy sa pokusi vyliest po chrbte druheho -> strhne ho dole a sam spadne.
(nakoniec, ak chces niekam vyliest, musis sa o nieco opriet, niecoho zachytit - a realne - ak je okolo teba chaos, tak sa to da tazko - ked nemas pevny bod, nepohnes nicim, dokonca by som tvrdil, ze nevies ani ktorym smerom liest...

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
benajah píše:
terézia píše:
Anjel svetla - Lucifer -vodca padlých anjelov, vládca pekla.

Brzdi, vladca pekla sa Satan stal az niekedy v stredoveku. Napisal by som ti aj presny rok, ale namam to tu pri sebe. :(

To myslíš vážne??? :roll: :lol:

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
Vespa píše:
legionar píše:

zakladom kazdeho hriechu je, ze clovek uprednostni nieco ine ako Boha -> seba a svoje zaujmy -> nik nikomu nepomoze vyliest, ba priam naopak, kazdy sa pokusi vyliest po chrbte druheho -> strhne ho dole a sam spadne.
(nakoniec, ak chces niekam vyliest, musis sa o nieco opriet, niecoho zachytit - a realne - ak je okolo teba chaos, tak sa to da tazko - ked nemas pevny bod, nepohnes nicim, dokonca by som tvrdil, ze nevies ani ktorym smerom liest...

Nehovoril som o lezeni ... ;)
Hovorime predsa o duchovne, ci nie ?

od 12.06.2008 10:06:02
napísal 1512 príspevkov
romanh píše:
terézia píše:
Kor 11

13 Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi.
14 A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.

Tento citat zrovna neukazuje ze Lucifer je anjel svetla - lebo je tam ze sa tvari ako.
V tomto versi maju slova anjel svetla vyznam - dobry anjel - a ze satan sa pretvaruje aby sme si mysleli ze je dobry.

Práveže Lucifer bol dobrým anjelom a nositeľom svetla, preto sa nazýval anjelom svetla.
Satanom sa stal po páde a preto Lucifer nemohol byť vládcom pekla (ako Wikipédia uvádza), ale bol ním Satan. Ospravedlňujem sa za nepresnosť, ktorú som si nevšimla v tej citácii.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
terézia píše:
romanh píše:
terézia píše:
Kor 11

13 Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi.
14 A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.

Tento citat zrovna neukazuje ze Lucifer je anjel svetla - lebo je tam ze sa tvari ako.
V tomto versi maju slova anjel svetla vyznam - dobry anjel - a ze satan sa pretvaruje aby sme si mysleli ze je dobry.

Práveže Lucifer bol dobrým anjelom a nositeľom svetla, preto sa nazýval anjelom svetla.
Satanom sa stal po páde a preto Lucifer nemohol byť vládcom pekla (ako Wikipédia uvádza), ale bol ním Satan. Ospravedlňujem sa za nepresnosť, ktorú som si nevšimla v tej citácii.

Ta teraz už nerozumiem ako to myslíš. veď Lucifer = Satan (stal sa Satanom po páde)

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Áno, satan je stvorená bytosť. Ale Boh nestvoril satana ako satana!!! Boh stvoril nádhernú bytosť, jedného z archanjelov - Lucifera (= "nesúci svetlo"). Pôvodne Satan nebol satanom, ale nádhernou anjelskou bytosťou s nesmiernym povolaním a obdarovaním. Jeden z jeho titulov bol "Ranná hviezda". Vlastne podľa biblického záznamu bol zodpovedným ua oblasť uctievania Boha v nebi. Bol modelom dokonalosti, plný múdrosti a dokonalý v kráse. Bol stvorený ako nádherná a dobrá bytosť. Nie je však možné hovoriť o dobre, pokiaľ by neexistovala možnosť existencie zla. Písmo jasne hovorí o pokušení a kariére pýchy v jeho srdci, ktorá spôsobila jeho pád, vyhnanie z raja:

/Ezechiel 28:12 ...Takto vraví Hospodin, Pán: Bol si pečaťou dokonalosti, plný múdrosti a dokonalý v kráse. 13 Bol si v Božej záhrade, v Édene, rozličnými drahokamami bol si pokrytý: rubínom, topásom a diamantom, chryzolitom, ónyxom a jaspisom, zafírom, malachitom a smaragdom. Zo zlata bolo dielo tvojich náušníc a rytiny na tebe; pripravené boli v deň tvojho stvorenia. 14 Urobil som ťa jagavým cherubom uzavierajúcim prístup, bol si na svätom Božom vrchu, v strede ohnivých kameňov si sa prechádzal. 15 Bol si dokonalý vo svojich cestách odo dňa svojho stvorenia až dovtedy, keď sa zistila zvrátenosť pri tebe. 16 Pri mnohorakom obchodovaní naplnil si svoje vnútro násilím a zhrešil si. Vtedy som ťa v nemilosti zahnal z Božieho vrchu a cherub uzavierajúci prístup ťa odstránil spomedzi ohnivých kameňov. 17 Tvoje srdce spyšnelo pre tvoju krásu, skazil si svoju múdrosť kvôli lesku. Zhodil som ťa na zem, pred kráľov som ťa postavil, aby mali z teba divadlo./

Iný biblický záznam hovorí o pôvode a páde satana toto:

/Izaiáš 14:12 Ach, ako si spadol z neba, ty jasná hviezda, syn rannej zory. Zoťatý si na zem, ty, ktorý si premáhal národy. 13 Povedal si si v srdci: Vystúpim do nebies, hore nad Božie hviezdy vyvýšim svoj trón a posadím sa na vrchu zhromaždenia, na najkrajnejšom severe. 14 Vystúpim na výšiny oblakov, podobný budem Najvyššiemu. 15 Ale musíš zostúpiť do podsvetia, do najhlbšej jamy. 16 Tí, čo ťa uvidia, uvažovať budú o tebe: Či je to ten muž, ktorý vzrušoval zem a otriasal kráľovstvami? 17 Ktorý svet obracal na púšť a rúcal jeho mestá, ktorý svojich väzňov nepúšťal domov?/

Lucifer bol dokonalý, až pokiaľ nezačal svoju pozornosť sústreďovať na svoju vlastnú krásu namiesto toho, aby sa sústreďoval na krásu toho, ktorý ho stvoril. Vstúpila do neho pýcha. Archanjel, ktorý bol tak blízko Bohu sa stal Božím zarytým nepriateľom, ktorý bojuje proti všetkému Božiemu a samozrejme proti korune Božieho stvorenia - proti človeku. Podarilo sa mu človeka zviesť k hriechu, k neposlušnosti Bohu a tým vlastne podvodom získal od človeka mandát vládnuť zemi.

zdroj: http://www.horiaciker.sk/e-poradna.php?q=118

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
legionar píše:

Nehovoril som o lezeni ... ;)
Hovorime predsa o duchovne, ci nie ?

no, tak skus si to prerovnat na duchovny obraz.
(vid. babylonska veza - tiez "fyzicky obraz" duchovneho problemu )
komunikacia je to co ludi pohana vyssie - egoista nevie komunikovat - nik mu nepomoze ani on nikomu.

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
misionar3 píše:
Boh stvoril nádhernú bytosť, jedného z archanjelov
zdroj: http://www.horiaciker.sk/e-poradna.php?q=118

Od horiaceho kra som cakal solidnejsie info.

napísal 1043 príspevkov
terézia píše:
benajah píše:
terézia píše:

Brzdi, vladca pekla sa Satan stal az niekedy v stredoveku. Napisal by som ti aj presny rok, ale namam to tu pri sebe. :(

To myslíš vážne??? :roll: :lol:
Ty ci to myslis vazne!!! Z akeho dovodu by mal byt Satan vladca pekla? To je co za blbost???
To som myslel ze to vymysleli az niekedy cca okolo stredoveku.

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Pre benajaha sú totiž "seriózne" iba fabulácie otroka z Brooklynu (tie má hlboko pod kožou) - prípadne tiež veľmi rád nekriticky hltá aj liberálne bludy od odpadlíckych cirkvičiek.. :wink: :lol:

A keď k tomu pridá ešte ateisticiké predsudky - potom si už myslí, že práve tento guláš je niečo "seriózne"... :lol: :lol: :lol:

napísal 1043 príspevkov
Peter Sivák píše:
Pre benajaha sú totiž "seriózne" iba fabulácie otroka z Brooklynu (tie má hlboko pod kožou) - prípadne tiež veľmi rád nekriticky hltá aj liberálne bludy od odpadlíckych cirkvičiek.. :wink: :lol:

A keď k tomu pridá ešte ateisticiké predsudky - potom si už myslí, že práve tento guláš je niečo "seriózne"... :lol: :lol: :lol:
Do kelu, ty si ma prekukol. Ale uz napredujem, do podpisu {ci co to je} som si dal krestan-liberal-existencionalista-agnostik. To agnostik som vycital z katolickeho katechizmu {2127} a celkom to na mna pasuje. Inac sa mi paci ten katechizmus, musim uznat ze je dobre napisany.

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
benajah píše:
Peter Sivák píše:

Do kelu, ty si ma prekukol. Ale uz napredujem, do podpisu {ci co to je} som si dal krestan-liberal-existencionalista-agnostik. To agnostik som vycital z katolickeho katechizmu {2127} a celkom to na mna pasuje. Inac sa mi paci ten katechizmus, musim uznat ze je dobre napisany.

a celkom solidne zviazany na fajnovom papieri...
predpokladam, ze vegetarian nie si, ti sa tym tiez chvalia ;)
len jedna vec ma zaujima - co si predstavujes pod pojmom liberal?

napísal 1043 príspevkov
Vespa píše:
len jedna vec ma zaujima - co si predstavujes pod pojmom liberal?
Krestan liberal pre mna znamena ze nie je podstatne do ktoreho spolocenstva clovek chodi, ale aky ma osobny vztah s Bohom. Preto nemam zaujem triedit nabozenstva na prave a falosne {ako to robia niektore spolocenstva ze su prave nabozenstvo a ostatne su falosne}, dokonca som zasiel uz tak daleko ze krestanstvo {vo vseobecnosti} nepovazujem za jedinu moznu cestu k Bohu. Boha neobmedzujem na jedno vierovyznanie urcitej malej skupiny ludi.

Bibliu nechapem doslovne, beriem do uvahy kriticke badanie, a v tomto som sa dopracoval tak daleko ze prvych 11 kapitol Biblie je len nejake legendarne rozpravanie ktore bolo doplnene neskor, v skutocnosti historicky sa tie deje neuskutocnili. Rozdelujem historicku pravdu od nabozenskej. Napr. v Genesis 24:11 sa spomina ze Abrahamov sluha ked isiel k Rebeke tak mal zo sebou tavy-to je nabozenska pravda, ale historicky boli tavy domestikovane az o par storoci neskor. atd, atd....
Pod pojmom krestan-liberal teda rozumiem ze neriesim nauky {riesim ich len pre vlastnu zvedavost, pre vlastne pochopenie Pisma}

Inac to ze na tomto fore budim mozno dojem ze som antikatolicky ladeny, je len zdanie, lebo napr. na facebooku mam priatelov vacsinov evanjelikalov a ked vyskakuju proti katolickej cirkvi tak viem rychlo spravit poriadok. :wink:

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12569 príspevkov
Citácia:
Krestan liberal pre mna znamena ze nie je podstatne do ktoreho spolocenstva clovek chodi, ale aky ma osobny vztah s Bohom.
dokonca som zasiel uz tak daleko ze krestanstvo {vo vseobecnosti} nepovazujem za jedinu moznu cestu k Bohu. Boha neobmedzujem na jedno vierovyznanie urcitej malej skupiny ludi.

napriek vsetkemu urcite domovske spolocenstvo ma svoj vyznam
a co sa tyka inych nabozenstviev? tam su tiez "semena bozieho slova" cize bozie pravdy ako ucili cirkevni otcovia
ale ja davam prednost pit vodu priamo z cisteho pramena kde jej je dostatok (cize z Pisma a Tradicie = bozie zjavenie)

[ Príspevkov: 343 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť