Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
Poslať 04.07.2012 19:09:53   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
To je len falošní kvákanie legi: pokiaľ je človek sám alebo niekde izolovaný na ostrove - potom je skutočne jedine s Bohom, také prípady predsa boli.

Ale človek žije obyčajne v spoločnosti - a preto Kristom ustanovená Cirkev je nevyhnutne potrebná.

Aj tie tvoje hneuveriteľne hlúpe pokusy o "hovory s Bohom" sú charakteristické pre chrapúnskych nedoukov ako si ty: si príliš hlučný a príliš spupný, aby si pochopil pôsobenie Boha v svojom živote. A ešte kladieš Bohu svoje neuveriteľne tupé a pyšné podmienky.

Pyšným sa Boh prihovára tak, že často bolestivo láme ich pýchu - to si iste už spoznal na svojej koži. Nič sa však nebude diať podľa TVOJEJ vôle, To PRÁVE TY sa budeš musiť veľmi snažiť, aby si chápal. Ale nezúfaj, keď tak veľmi túžiš po priamej reči s Bohom, vaicerým sa to podalrio- ale určite nie takým nafúkaným chrapúňom a bohorúhačom ako si ty !

Ty teraz skôr počuješ na vábenie satana - tvoje rúhanie a priam besná nenávisť k Bohu a Cirkvi tomu nasvedčujú.

Poslať 04.07.2012 19:11:45   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
Peter Sivák píše:
To je len falošní kvákanie legi: pokiaľ je človek sám alebo niekde izolovaný na ostrove - potom je skutočne jedine s Bohom, také prípady predsa boli.

Ale človek žije obyčajne v spoločnosti - a preto Kristom ustanovená Cirkev je nevyhnutne potrebná.

Aj tie tvoje hneuveriteľne hlúpe pokusy o "hovory s Bohom" sú charakteristické pre chrapúnskych nedoukov ako si ty: si príliš hlučný a príliš spupný, aby si pochopil pôsobenie Boha v svojom živote. A ešte kladieš Bohu svoje neuveriteľne tupé a pyšné podmienky.

Pyšným sa Boh prihovára tak, že často bolestivo láme ich pýchu - to si iste už spoznal na svojej koži. Nič sa však nebude diať podľa TVOJEJ vôle, To PRÁVE TY sa budeš musiť veľmi snažiť, aby si chápal. Ale nezúfaj, keď tak veľmi túžiš po priamej reči s Bohom, vaicerým sa to podalrio- ale určite nie takým nafúkaným chrapúňom a bohorúhačom ako si ty !

Ty teraz skôr počuješ na vábenie satana - tvoje rúhanie a priam besná nenávisť k Bohu a Cirkvi tomu nasvedčujú.
Kocis sa zase nezaprel ... :roll:

Poslať 04.07.2012 21:35:05   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Neviem prečo sa neustále porovnávaš s tým tvojim kočišom legi - máte toto ctihodné opovolanie v rodine či čo ??? Si s tým kočišom stotožnený a nevieš sa s ním rozlúčiť ??? :wink: :lol:

Poslať 04.07.2012 21:35:56   

od 10.10.2008 16:40:10
napísal 679 príspevkov
vladinko0 píše:
Kto som?

Rímsko-katolík, teda dúfam.
Hľadám Pravdu, ale každý hovorí že je iná.

tak bud krestan katolik ak chces vediet o inych nazoroch vypocuj premyslaj a porovnaj spytaj sa
ak hladas pravdu? ja som pravda povedal

Poslať 08.02.2013 19:02:11   Re: Chcem byť svätý. Čo mám robiť?

od 08.02.2013 18:39:12
napísal 1 príspevkov
tak ako nas to uci Jezis Kristus, to, ze si katolik nikdy nemen,
Staci Hladat Jezisa Krista lebo on je cirkev a treba ho nasledovat. Niesom odbornicka ale veriaca, Jezis miluje kazdeho z nas!
A musim podotknut na fakt, ze je dolezite citat Bibliu..www.biblia.sk, pretoze je v nej vela odpovedi ( urcite nehovorim nic nove, ale len pripominam )vsetko v nej je dolezite, osobne ja hladam vacsinou v Novom Zakone, Danielovi a Apokalipse
( Zjavenie Jana )

Matúš 24:4 A Ježiš odpovedal a riekol im: Hľaďte, aby vás niekto nezviedol! 5 Lebo mnohí prijdú pod mojím menom a budú hovoriť: Ja som Kristus, a zvedú mnohých. 11 a povstanú aj mnohí falošní proroci a zvedú mnohých. 12 A preto, že bude rozmnožená neprávosť, ochladne láska mnohých; 23 Vtedy keby vám niekto povedal: Hľa, tu je Kristus! alebo: Tu! neverte! 24 Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a dajú veliké znamenia a budú robiť zázraky, takže by zviedli v blud, keby bolo možné, aj vyvolených. 25 Hľa, predpovedal som vám to! 26 Tedy keď vám povedia: Hľa, je na púšti! nevychádzajte! Hľa, vo vnútorných chyžiach! neverte!
Biblia, 21 Lukas
5 Keď niektorí hovorili o chráme, ako je vyzdobený krásnymi kameňmi a ďakovnými darmi, povedal: 6 Prídu dni, keď z toho, čo vidíte, nezostane kameň na kameni. Všetko bude zničené. 7 Opýtali sa ho: Učiteľ, kedy to bude? Aké bude znamenie, keď sa to začne diať? 8 On odpovedal: Dajte si pozor, aby vás nezviedli. Prídu totiž mnohí a budú v mojom mene hovoriť: Ja som to! a: Ten čas je už blízko! , no nechoďte za nimi! 9 A keď budete počuť o vojnách a nepokojoch, neľakajte sa! Najprv musí prísť toto, ale koniec nebude hneď.

25 Na slnku, na mesiaci i na hviezdach budú znamenia. Národy na zemi budú plné úzkosti a zmätku z burácania mora a vlnobitia. 26 Ľudia budú zmierať strachom a očakávaním toho, čo príde na svet, lebo nebeské mocnosti sa budú chvieť. 27 Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s veľkou mocou a slávou. 28 Keď sa toto začne diať, vzpriamte sa, zodvihnite hlavy, lebo sa blíži vaše vykúpenie.

25 Na slnku, na mesiaci i na hviezdach budú znamenia. Národy na zemi budú plné úzkosti a zmätku z burácania mora a vlnobitia. 26 Ľudia budú zmierať strachom a očakávaním toho, čo príde na svet, lebo nebeské mocnosti sa budú chvieť. 27 Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s veľkou mocou a slávou. 28 Keď sa toto začne diať, vzpriamte sa, zodvihnite hlavy, lebo sa blíži vaše vykúpenie.
Lukas 22
31 Šimon, Šimon, hľa, satan si vás vyžiadal, aby vás preosial ako pšenicu. 32 Ale ja som za teba prosil, aby tvoja viera neochabla. A ty, až sa raz obrátiš, posilňuj svojich bratov. 33 On mu však povedal: Pane, som hotový ísť s tebou aj do väzenia, aj na smrť.…
Lukas 12
........37 Blahoslavení sú sluhovia, ktorých pán nájde bedliť. Amen, hovorím vám: Opáše sa, posadí ich k stolu, pristúpi a bude ich obsluhovať. 38 Či už príde pred polnocou, alebo až nad ránom a nájde ich bedliť, sú blahoslavení.......

[ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť