Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.06.2012 17:35:11   Re: Legionar

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
SPRING.MAY píše:
[quote="maros"]Legionar
Boh nam vo svojej dokonalosti a aby zachoval rozmanitost prirody daroval aj Legionara. Musis uznat ze Boh je skutocne nekonecne mudry a absolutne dokonaly.
:wink:[/quote]

Prosím ťa, a kto je ten Legionár ?- ešte som o tom nikdy nepočula v súvislosti s Bohom...
vidíš, čo všetko si ešte nepočula. to my, čo sme tu už dlhšie, to už vieme :D to vieš, človek sa učí celý život a aj tak umrie sprostý : ) ale skús ísť na http://areopag.sk/profile.php?mode=editprofile a v kolonke "Vždy povoliť značky:" daj "Áno", ak sa tým aj nedozvieš, čo chceš, aspoň ti prestane blbnúť/nefungovať to "citovanie"... ;)

Poslať 20.06.2012 17:59:03   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
SPRING.MAY - pomohlo by prejst si aj ine temy, aspon sa nezlaknes, ze co sa deje s diskusiou :)

Poslať 21.06.2012 9:57:29   Bozie minus?

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Nie je to bozie minus , napriek vsetkemu darovanie nam Legionara pomaha cibrit mysel a vidiet aj druhu stranu Mesiaca.

Poslať 21.06.2012 10:02:57   Re: Bozie minus?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
maros píše:
Nie je to bozie minus , napriek vsetkemu darovanie nam Legionara pomaha cibrit mysel a vidiet aj druhu stranu Mesiaca.
OK - to je mozne.
Ale - co bolo darovane legionarovi ? :roll:

Poslať 21.06.2012 20:02:03   Re: Legionar

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Didymos píše:
SPRING.MAY píše:
[quote="maros"]Legionar
Boh nam vo svojej dokonalosti a aby zachoval rozmanitost prirody daroval aj Legionara. Musis uznat ze Boh je skutocne nekonecne mudry a absolutne dokonaly.

Prosím ťa, a kto je ten Legionár ?- ešte som o tom nikdy nepočula v súvislosti s Bohom...
vidíš, čo všetko si ešte nepočula. to my, čo sme tu už dlhšie, to už vieme :D to vieš, človek sa učí celý život a aj tak umrie sprostý : ) ale skús ísť na http://areopag.sk/profile.php?mode=editprofile a v kolonke "Vždy povoliť značky:" daj "Áno", ak sa tým aj nedozvieš, čo chceš, aspoň ti prestane blbnúť/nefungovať to "citovanie"... ;)

Tak teraz by som mala vedieť citovať aj ja...Á, zdá sa, že to funguje :-)

Poslať 22.06.2012 22:08:13   

od 13.02.2009 0:13:12
napísal 23 príspevkov
legionar píše:
A vedla tych liecivych byliniek kolko nam dal jedovatych hub, hadov, skorpionov, komarov ...
Naozaj ho chces poznat zo stvorenych veci ? :roll: :D

Pán Boh nestvoriljedovaté rastliny - lebo pán Boh všetko, čo stvoril, bolo ve+mi dobré. Prečítaj si to v knihe Genezis. Zdegenerovalo sa to, keď človek zhrešil, lebo diabol sa vyhrážal. že zničí Božie stvorenia .

Prečítaj si knihu Mária z Agredy a pád Anjelov a prenasledovanie ľudstva Satanom.

" V Biblii je po každom dni napísané - že :"pán Boh videl, že je to dobré - ale keď človek zhrešil tak pán Boh preklial zem a bude Ti rodiť aj tŕnie a z potu tváre budeš obrábať zem.

Prečítaj si to a potom píš...

Poslať 22.06.2012 22:16:54   

napísal 23 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
A vedla tych liecivych byliniek kolko nam dal jedovatych hub, hadov, skorpionov, komarov ...

rozmanitost zivota - co dodat ?
Hm.
Daroval nam aj mor, lepru, rakovinu, schizofreniu, Parkinsona, alergie ...
Aj to je "rozmanitost zivota", ktory stvoril dokonaly Boh a "vsade okolo ju vidime, tesime sa z nej a chvalime Ho za nu" ? :wink:

Diabol si nedovoli tak ponižujúco nazvať Boha - s malým b ako Ty, ale je pre neho majestát. Veď si otvor oblok a pozri sa na oblohu a musíš dať klobúk dolu, ako to všetkofunguje. Ak nie, Pán Boh Ťa má aj tak rád-

veď i ja Ťa oslovujem s veľkým Ť, a si pre mňa jeden z množstva ľudí, a Ty povieš boh tak neúctivo a pritom je to Stvoriteľ celého vesmíru.

Poslať 22.06.2012 22:19:46   

napísal 23 príspevkov
Vespa píše:
1) zlo prislo s hriechom.
- smrt ako nasledok toho, ze Clovek chcel zit podla svojej vole, nie podla vole Boha.
2) ako vieme ze nieco je zle?
- zda sa nam to skodlive?
- umierame?
- nevieme na to najst vyuzitie?

Vieme, že je to zlé, veď máme an to aj návod - veď každý výrobok má výeobcu a on dá návod, ako s výrobkom narábať.

A my sme tvory a pán Boh nám al tiež návod- a ten návod sa volá desatoro a Evanjelium.

Poslať 22.06.2012 22:22:22   

napísal 23 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
ono sa da este jednoduchsie - zle je bez Boha...
(nechcete zit podla Boha, vyvijajte sa podla darvina :D )
to by sa dalo nieco o tom ze dovtedy boli nahi a nehanbili sa - az potom pochopili, ze nahota asi nebude dobra a nasli si nejake listie...
Tak to je teda strasna kravina :)
Ak ta nahota DOVTEDY bola "dobra" (lebo ju stvoril Boh a nechal ich tam kludne nahych a vobec to nikomu neprekazalo!) - a "stala za zlou" az potom, co jedli zo stromu "poznania dobra a zla", tak to ukazuje na nieco strasneho !

A to strašné je neposlušnosť - a či mali trénky alebo lístie, to nehrá rolu.

Poslať 22.06.2012 22:25:35   

napísal 23 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
1) zlo prislo s hriechom.
- smrt ako nasledok toho, ze Clovek chcel zit podla svojej vole, nie podla vole Boha.
To je ako rozpravka Bruselu o nevyhnutnosti tych blbosti, ktorymi nas stale krmia.
Zlo prislo s hriechom. ODKIAL ze prislo to "zlo" ? ("Mraz prichadza z Kremla" ... :wink: )
Volne prelozene (aby aj Sivak mal sancu to pochopit) - to "zlo" prislo od Boha !
Vespa píše:
2) ako vieme ze nieco je zle?
Jedli sme zo stromu poznania dobra a zla a boli sme za to vyhodeni z Raja - zabudol si ? :wink:
Ak to nevieme, potom je to o podvod navyse ! (Pretoze sam Boh tvrdil, ze po zjedeni toho jablka to BUDEME VEDIET) :lol:

Som rád, že chceš vedieť, skade prišlo zlo. Zožeň si knihu, ak ju zoženieš . pád anjelov a prenasledovanie ľudstva Satanom -Mária z Agredy.

Poslať 22.06.2012 22:37:13   

napísal 23 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:
Oni vraj "pochopili, ze nahota nie je dobra" ?!

nie, to si si tam doplnil ty. oni za zacali "hanbit" pred Bohom. znamena to, ze nahota je zla?

ked prides na akciu v teplakoch a zistis ze sa ide do divadla, znamena to, ze teplaky su "zle"? nie, akurat ze ty uz o nieco viac vies a v danom kntexte uz teplaky nie su to prave orechove...

Jasné, že tepláky sú zlé do divadla - koľko máš tried ? Ale na športovanie dobré.

Poslať 22.06.2012 23:08:09   Re: Legionar

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
SPRING.MAY píše:
alnoth píše:
legionar píše:
Oni vraj "pochopili, ze nahota nie je dobra" ?!
nie, to si si tam doplnil ty. oni za zacali "hanbit" pred Bohom. znamena to, ze nahota je zla?

ked prides na akciu v teplakoch a zistis ze sa ide do divadla, znamena to, ze teplaky su "zle"? nie, akurat ze ty uz o nieco viac vies a v danom kntexte uz teplaky nie su to prave orechove...
Jasné, že tepláky sú zlé do divadla - koľko máš tried ? Ale na športovanie dobré.
že "koľko máš tried ?" :lol: by ma tiež zaujímalo, koľko tried má človek, ktorý nechápe, čo chcel alnoth povedať... :lol: ale nie, žartujem... nezaujíma ma to...

teta-txt píše:
Didymos píše:
SPRING.MAY píše:
[quote="maros"]Legionar

Tak teraz by som mala vedieť citovať aj ja...Á, zdá sa, že to funguje :-)
joj teta, veď si sa mohla spýtať už dávno... : ) no hlavne, že sa to už vyriešilo : ) a vidím, že SPRING.MAY sa tu už tiež rozcitovala : )

Poslať 22.06.2012 23:15:47   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Teta si myslela,ze je na vine jej vista,uz sme to kedysi riesili-ale chyba je na mojej strane-nespytal som sa jej,ci ma zapnute znacky-nenapadlo mi,ze by ich mala vypnute.

Poslať 22.06.2012 23:25:36   

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
SPRING.MAY píše:
legionar píše:
Naozaj ho chces poznat zo stvorenych veci ? :roll: :D

Pán Boh nestvoriljedovaté rastliny - lebo pán Boh všetko, čo stvoril, bolo ve+mi dobré. Prečítaj si to v knihe Genezis. Zdegenerovalo sa to, keď človek zhrešil, lebo diabol sa vyhrážal. že zničí Božie stvorenia .

Prečítaj si knihu Mária z Agredy a pád Anjelov a prenasledovanie ľudstva Satanom.

" V Biblii je po každom dni napísané - že :"pán Boh videl, že je to dobré - ale keď človek zhrešil tak pán Boh preklial zem a bude Ti rodiť aj tŕnie a z potu tváre budeš obrábať zem.

Prečítaj si to a potom píš...
Znamená to

1. že Boh nakoniec zničí to čo stvoril (tak by ale podľa tvojho príspevku vyhral Satan keď ako uvádzaš že diabol sa vyhrážal že zničí Božie stvorenie /neviem síce kde je to v knihe Genesis, poprosím citát, alebo z ktorého textu vychádza takýto výklad/)

alebo

2.Boh to tu vráti do pôvodného stavu, s čím ale väčšina kresťanov nesúhlasí, lebo Zem má zhorieť ohňom.

Takže ako mám chápať tvojmu príspevku?

Poslať 22.06.2012 23:35:37   

Obrázok užívateľa

napísal 11034 príspevkov
Frederick píše:
Teta si myslela,ze je na vine jej vista,uz sme to kedysi riesili-ale chyba je na mojej strane-nespytal som sa jej,ci ma zapnute znacky-nenapadlo mi,ze by ich mala vypnute.
jaj ták. nuž Vista je známa ako tak veľmi problémová, že tvojmu automatickému predpokladu, že aj teraz je na vine asi Vista, sa ani nedivím :D a hlavne teda keď ti nenapadlo, že mohla mať vypnuté "značky" - to by už na inú možno potom ozaj nevychádzalo. takže v pohode. človek sa učí celý život.

[ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť