Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 18.06.2012 17:34:10   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
1. K tým liečivým rastlinkám - odborníčka je sv. Hildegarda, ktorá bude vyhlásená za učiteľku Cirkvi!!! Takže aj kresťania (aspoň poniektorí) majú radi bylinky.

2. Po toľkom účinkovaní na tomto fóre hlásať, že zlo je od Boha?! Tomu zasa ja nerozumiem.

Poslať 18.06.2012 18:35:15   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
do kolkych rokov decko asi tak nevie, ze hole nema pobehovat?

Poslať 18.06.2012 18:37:51   Prečítaj si článok

od 13.02.2009 0:13:12
napísal 23 príspevkov
[uote="Vespa"]do kolkych rokov decko asi tak nevie, ze hole nema pobehovat?[/quote]

Ale Ty si úplne mimo - prečítaj si článok ešte raz... To je o Božom stvorení a nie o výchove k - alebo proti nahote....

Poslať 18.06.2012 18:52:21   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
"do kolkych rokov decko asi tak nevie, ze hole nema pobehovat?"

Božie deti často aj vo vyššom veku nechápu, že majú zakryť odevom svoju nahotou, a to nielen pri týchto horúčavách. Odievajú sa sporo. Je to vysoko aktuálnou, ehm.

Poslať 18.06.2012 18:54:05   Re: Prečítaj si článok

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
SPRING.MAY píše:
Vespa píše:
do kolkych rokov decko asi tak nevie, ze hole nema pobehovat?

Ale Ty si úplne mimo - prečítaj si článok ešte raz... To je o Božom stvorení a nie o výchove k - alebo proti nahote....

uznavam, debata o tom co je dobro a zlio v prirode sa dostala na zvlastnu kolaj :D
to sa tu stava...
bylinky mam rad...
tabak, kavovnik...
papriku...
vdaka Bohu za cesnak a dalsie sikovne veci ;)
hm...paprika - fakt zavisi od mnozstva a davkovania a mkiesta aplikacie :D
ale ako vravim - nech je zvelebeny Boh ze dal na zemi rast jacmenu a chmelu a nam dal rozum do takto krasne a chutne zuzitkovat ;)
a mozeme sa zas zamyslat, ci je to dobre ci zle...

Poslať 19.06.2012 8:32:00   

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
legionar píše:
Zase sklzas do fantastickych siahodlhych zaverov.
Ja som konkretne tu reagoval iba na jeden jednoduchy FAKT:
1. Boh stvoril Adama a Evu NAHYCH - "a videl, ze je to DOBRE" ;)
2. KEBY neboli jedli z toho stromu, tak by to stale bolo "dobre". :)
3. Ale stacilo, aby ludia, ktori ani nevedeli, ze robia zle (=nepoznali dobro a zlo!), jedli z toho stromu - a Bozie dielo (=nahota) sa zrazu stalo "zlym" ?!
Je to nezmysel.
Oni vraj "pochopili, ze nahota nie je dobra" ?!
Ako by mohli ? Ved to bolo Bozie dielo - a to je (z definicie) dobre. :)
Ked uz boli teda nafutrovani tymi "mudrymi jablkami", tak to museli vediet !
Teraz sa vobec nebavim o nejakom hriechu, neposlusnosti a tiradach okolo vyhnania z Raja.

Preco im Boh vobec urobil "saty z koze" ?
Ved On musel vediet, ze nahota nie je zla - ved ju sam stvoril a "videl, ze je dobra" ?
Nikomu z nich dovtedy nevadila.

Na toto poukazujem - na fakt, ze vsetky tieto "pribehy a poucenia" su iba odrazom ludskych myslienok, vztahov a vyvoja.

Inak je sam Boh totalne nekonzistentny !

Musíme sa baviť o hriechu a vyhnaní z raja lebo o tom to je a nie o nahote.

1. ako vieš že Boh stvoril človeka nahého? pokial vime to sa v Biblii nepíše. Je tam len to že ich stvoril a ako ich stvoril.
Nahota nie je zlá. Jej riziko spočíva v tom že že môže vzbudzovať nečisté sexuálne túžby vedúce k hriechu smilstva, cudzoložstva, masturbácie a pod. Tam kde takéto riziko nehrozí nie je nahota zlá napr medzi manželmi.
2. Prvým hriechom sa nestala nahota zlou a nie je ani dnes - vid vyššie, ale zmenilo sa poznanie a posudzovanie človeka, z pýchy a túžby byť ako Boh sa zrodila náklonnosť k hriechu - to je dôsledok že človek uveril a podlahol mámeniu Diabla. Okrem toho nikde nie je napísané že sa jedná o nahotu telesnú. Skôr išlo nahotu duchovnú - strata odevu Božej milosti . V tomto mylse pred hriechom boli odetý v Božej milosti a po hriechu sa stali "nahými"
3. detto

Teda nie je to až taký nezmysle ako sa ti zdá. Má to logiku len treba chápať zmysel a biblický spôsob reči.

Poslať 19.06.2012 9:50:10   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
misionar3 píše:
1. ako vieš že Boh stvoril človeka nahého? pokial vime to sa v Biblii nepíše. Je tam len to že ich stvoril a ako ich stvoril.
Ale je tam aj to, ze saty im urobil az potom, ked ich vyhnal ... ;)
A tiez je tam explicitne aj to, ze FAKT, ze SU nahi, poznali az ked jedli z toho stromu ! :)

Poslať 19.06.2012 12:23:47   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
3. Ale stacilo, aby ludia, ktori ani nevedeli, ze robia zle (=nepoznali dobro a zlo!)

nepoznali dobro a zlo, to znamena, ze by sami neprisli na to, ze zo stromu nemaju jest. ibaze im to bolo povedane, prave preto, aby vedeli to, co by inak nevedeli.

ze sami nevedeli co je dobre a zle, nie je vyhovorka, ked mali jasne povedane co konkretne nesmu.

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
SPRING.MAY píše:
Keď som bola na lúke počas jedného pobytu v prírode, vedúca pobytu ukázala na rastlinky a povedala: „ Pozrite, koľko nám dal Stvoriteľ liečivých byliniek!“ A nezabudla dodať: „Nehovorím o kresťanskom Bohu..“

Bola som z toho šokovaná – ale potom som si pomyslela: Je to aj vizitka nás, katolíkov, že sa tvárime, akoby ten, ktorý nám dal Božieho Syna, bol ten náš“a Boh, ktorý stvoril vesmír, prírodu – bol nejaký iný – pre prírodovedcov.. ... No kňazi sa v kázni tejto téme vyhýbajú, hoci na každej omši vyznávame: ...Stvoriteľa Neba i Zeme..
S tou vizitkou katolíkov by som bol opatrnejší, keďže katolíci predsa všetci vyznávajú, že Boh je "Stvoriteľ Neba i Zeme", kým tá teta jednoducho nebola kresťanka, takže jej reči boli samozrejme také, aké boli.

Poslať 19.06.2012 13:01:34   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:

nie, to si si tam doplnil ty. oni za zacali "hanbit" pred Bohom. znamena to, ze nahota je zla?

ked prides na akciu v teplakoch a zistis ze sa ide do divadla, znamena to, ze teplaky su "zle"? nie, akurat ze ty uz o nieco viac vies a v danom kntexte uz teplaky nie su to prave orechove...

Poslať 19.06.2012 13:45:08   

napísal 18698 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:

nie, to si si tam doplnil ty. oni za zacali "hanbit" pred Bohom. znamena to, ze nahota je zla?

Vespa píše:
ono sa da este jednoduchsie - zle je bez Boha...
(nechcete zit podla Boha, vyvijajte sa podla darvina :D )
to by sa dalo nieco o tom ze dovtedy boli nahi a nehanbili sa - az potom pochopili, ze nahota asi nebude dobra a nasli si nejake listie...

Poslať 19.06.2012 13:52:50   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
to "dobrý"/"zlý" je komplikovaný pojem. z voľajakého "onlogického" či akého hľadiska by aj nahota ako taká asi bola jednoducho dobrá - ak by sme si nejaký taký pojem definovali, to by bolo zhruba čosi ako sa to v Gn 1 spomínalo o všetkom, že "bolo to dobré".

Naproti tomu "dobrý"/"zlý" ako morálna kategória, je potom tak, že nahota sama o sebe je len "indiferentná", teda ani dobrá, ani zlá. Akurát teda v nejakých okolnostiach - napr. na verejnosti - by už mohla byť nevhodná atď.

Poslať 20.06.2012 12:59:07   Legionar

od 07.03.2005 10:03:44
napísal 415 príspevkov
Legionar
Boh nam vo svojej dokonalosti a aby zachoval rozmanitost prirody daroval aj Legionara. Musis uznat ze Boh je skutocne nekonecne mudry a absolutne dokonaly.
:wink:

Poslať 20.06.2012 14:13:04   Re: Legionar

napísal 18698 príspevkov
maros píše:
Legionar
Boh nam vo svojej dokonalosti a aby zachoval rozmanitost prirody daroval aj Legionara.
Musis uznat ze Boh je skutocne nekonecne mudry a absolutne dokonaly.
:wink:
Naozaj netusim, ako z povedaneho vyplyva, ze to "musim uznat" ... :)
Kludne to moze byt Jeho minus ... :) :) :)

Poslať 20.06.2012 14:47:20   Re: Legionar

od 13.02.2009 0:13:12
napísal 23 príspevkov
[quote="maros"]Legionar
Boh nam vo svojej dokonalosti a aby zachoval rozmanitost prirody daroval aj Legionara. Musis uznat ze Boh je skutocne nekonecne mudry a absolutne dokonaly.
:wink:[/quote]

Prosím ťa, a kto je ten Legionár ?- ešte som o tom nikdy nepočula v súvislosti s Bohom...

[ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť