Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
Poslať 24.06.2012 16:41:14   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Vespa píše:
no, ja tiez na rozdiel od mnohych (bojovnikov za rozumnost ludi) netvrdim, ze clovek je tvor nejak zvlast rozumny :D
Som rad, ze aspon scasti sa na niecom dokazeme zhodnut.
Ludia ani netusia, nakolko je ich konanie urcene niecim uplne inym, ako je "rozum" ...

ved ako som uz inde spominal - bolo by nerozumne (haha) nazyvat ludi, ktori myslia inak ako my nerozumnymi...
no a potom je to mozno o zosuladeni jednotlivych riadiacich cinnosti...

Poslať 29.06.2012 23:37:48   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Legi, lenže ja som ti v prvom rade vyvrátil tvoj nezmysel, že vraj pes "nepovažuje" človka za súčasť svorky... :lol:

A v druhom rade som sa vysmial tvojmu objavovaniu teplej vody, keď si nás oboznámil so svojim naozaj "prevratnými objavmi", ktoré sa nám údajne "nemali páčiť" - ale ktoré sa učia už deti v škôlke... :lol: :lol: :lol:

Poslať 01.07.2012 10:53:34   

od 13.02.2009 0:13:12
napísal 23 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Bola som z toho šokovaná – ale potom som si pomyslela: Je to aj vizitka nás, katolíkov, že sa tvárime, akoby ten, ktorý nám dal Božieho Syna, bol ten náš“a Boh, ktorý stvoril vesmír, prírodu – bol nejaký iný – pre prírodovedcov..

ktosi mudry povedal ze Boh napisal dve knihy
jedna sa vola Biblia a druha sa vola priroda ....
a musi byt medzi nimi zhoda lebo su od toho isteho autora
ak vidime nezhodu znamena to ze niekde je chyba .... :-)

ˇAno, Boh napísal 2 knihy - jedna sa číta očami a srdcom, druhá všetkými zmyslami - takže my veriaci to máme o to ľahšie, vieme, komu sme uverili a prečo chváliť Boha... a Ježiša.

Ale čo takí, čo sa zdráhajú uveriť v toho, kto ich stvoril a rúhajú sa svetu, životu i samému Bohu ?
Preto vkladám názor čitateľov z Atlasu - v rámci diskusie -aby sme videli, že i takíto ľudia medzi nami sú.... a pre objektívnosť i moje reakcie na ne(Springmay

názov článku: Vedci zložili pieseň podľa Darwinovej teórie

citujem, nádavky sú kvôli neprípustnosti na tomto fóre vybodkované,

biblia nie je písmo pána, písali ju ľudia,,,, a to hlavne tí vychcanci, čo chceli vládnuť a nič nerobiť a svojimi taľafatkami o bohovi a vďaka nekonečnej hlúposti ľudí sa im to aj podarilo a preto svet vyzerá tak, ako vyzerá
pokora, nepokora, kažáí viera vedie tento svet do záhuby, ale zaslepenci to nevidia a slepo počúvajú drísty pedofilov v kostoloch o skvelom druhom svete a raji, čo nás tam čaká,,, pravda je však taká, že po smrti máme po problémoch a nič nás viac nenazlostí, nerozosmutní, neurobí nešťastnými,,,,a všetky naše problémy zmiznú spolu s nami, vlastnne smrťou V......E s celým svetom, naše telo zjedia baktérie a chrobáčiky a bude recyklované, lebo príroda recykluje na rozdiel od nás najsprostejších a najkrutejších zverov, aké sa kedy pohybovali po povrchu tejto planéty
biblia je jeden nekonečný návod na vojnu a zabíjanie v mene akéhosi boha a nielen biblia
veď sa len pozrime na križiacke vojny a viac do histórie a aj do budúcnosti (po križiakoch) a súčasnosti a všetko v mene boha, no boha jeho ešte aj s takým bohom...
ďalej no comment, lebo slepci aj tak nevidia,lebo ani nechcú, tak sa radujte z toho vášho bohulíka bohového bohovi boha, ešte toho bohového boha- amen

Springmay:
Ver mi, raz budeš poriadne ľutovať, čo si napísal....Neviem, koľko máš rokov,
ale nezaškodilo by sa nad sebou zamyslieť ako aj nad svetom - životom a neurážať ešte aj toho
Kto Ťa stvoril, len preto, že v neho neveríš...... Tvoja duša má svedomie a súdu sa nevyhneš...

A ty si kto, že sa opovažuješ niekoho súdiť, vari to už je dovolené? Namiesto týchto j....ch kresťanských drístov teda všetkým povedzte, kto toto k.....o stvoril, a hlavne načo, milióny živočíchov, ktoré sa narodia iba preto, aby sa reprodukovali a slúžili ako potrava iným, takže toto je celý zmysel života, nezaujímajú ma p......y týkajúce sa človeka, netuším, prečo ako jediný tvor dostal inteligenciu, ale je mi to jedno, lebo vdaka nej vidím čo vidím, ako celý svet stojí za veľký k...t, presne ako popisuje v príspevku vyššie, jediný má skutočnú pravdu, všetci čo majú plnú hubu boha a chodia do kostolov, sa chovajú ako svine, nielen k ľudom, ale aj zvieratám, týrajú, zabíjajú, ale ty tu meľ p......y o svedomí a duši a súde - áno, dúfam že by to tak mohlo byť, ja osobne by som tomu, čo toto k.....o stvoril, vykrútil krkom, toľko utrpenia a nezmyselného života každého tvora...už len podľa toho, aké druhy tvorov existujú, je jasné, že podobné organizmy pracujú na rovnakom princípe, či už majú kostru, svaly, orgány, ako človek, alebo iné...čiže jasne z toho vyplýva, že nejaký znudený magor musel byť na takej úrovni, že dokázal vytvoriť fungujúce bytosti, ale aby sa to nejako regulovalo, tak požierajú sa navzájom...to, že život nemá zmysel, pretože ne nezmysel, aby zmysel života bol život, pre nás, bytosti, a koľko je utrpenia za celý jeho priebeh, to ho alebo ich očividne netrápilo...ten alebo tí, čo toto stvorili, museli byť pekne znudení ale hlavne bezcitní hajzli...a ak nemám teda pravdu, podľa týchto j....ch rečičiek, tak nechcem počuť drísty typu nevážim si stvoriteľa a podobne, chcem počuť narovinu, kto toto stvoril, prečo, aký je zmysel, a kedže máme inteligenciu, tak to musí pochopiť každý človek, vrátane mňa...až potom môžem s pokorou zmeniť názor a stanem sa riťolezom kostolným...dovtedy ste pre mňa iba zmagorení sektári zaslepení, ktorí veria hocijakej neoveriteľnej a nedokázateľnej p......e, to je celé...takže čakám...

Springmay:
Spáchaj samovraždu - spôsobov je dosť...Prvé, čo mi napadlo po prečítaní tvojho príspevku...
Ale to by bolo škoda, tej tvojej inteligencie, len sa tráp ďalej, veď s tou tvojou inteligenciou si to dotiahol už teraz až na....zdá sa mi, Nobelovu cenu - v rúhaní sa Bohu !!!!!!

Ktovie koľko máš rokov, ale určite patríš medzi mladších - tak keď toto človek prečíta, zarazí ho,
ČO alebo KTO ťa oprávňuje takto zlorečiť svetu a životu - čo Tvoji rodičia, k čomu Ťa viedli, v akých podmienkach sa vyvíjaš,lebo je veľmi smutné, ak niekto nevidí zmysel života ani v živote samom....
To už je podľa mňa na psychiatriu.....

Pretože som presvedčená, že aj keby si bol na tom v živote akokoľvek zle - finančné problémy, choroba... sú vždy ľudia, ktorí sú na tom oveľa horšie ako Ty. ale nedovolia si takto exkluzívne sťažovaať sa na svet a život- ale sú v´dační, že nie sú na tom ešte horšie. Tebe je ale pojem vďačnosť , keď čítam Tvoje riadky, nemožné vysvetliť.

Tieto ukážky nechcú byť samoúčelné, ale snažím sa nimi viesť k diskusii o tom. ako s takými to ľu´dmi roprávať, ako im my, kresťania - katolící môžeme pomôcť - lebo nepochybne každý z nás občas prichádza s nimi do kontaktu i do reči...

:-?

Poslať 01.07.2012 13:52:16   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Citácia:
a kedže máme inteligenciu, tak to musí pochopiť každý človek, vrátane mňa...

hoc som pochopil aspon vzdialene aj prezidentove vety (nejake), toto bolo nad moje sily.
pri citovanej vete som sa ale uz zasekol...

ale ak som spravne tipol otazku, tak sa spytam inak - ak by take zbytocne pozieranie vzniklo spontalne, bolo by to v poriadku?

Poslať 01.07.2012 18:31:36   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
zrovna nedávno sme tak konštatovali, že automatická cenzúra nadávok je na tomto fóre zbytočná, lebo tu nikto nenadáva. no ako vidíme, predsa nie je zbytočná : )
SPRING.MAY píše:
vkladám názor jedného čitateľa z Atlasu - v rámci diskusie -aby sme videli, že i takíto ľudia medzi nami sú.... (autenticky, v plnom znení, vrátane nádavok, hoci riskujem, že bude kvôi tomu vymazaný...) Springmay
akurát, že podľa tých pravidiel - na ktoré asi narážaš - by sa spolu s mazaním príspevku mala "zmazať" aj dotyčná osoba, teda ako vybanovať ťa... takže radšej si ho chytro vymaž sama alebo aspoň nejako primerane scenzúruj od nadávaok a pod., keď aj sama vidíš, že sú tam nadávky, a aj sama si to tak uvedomuješ, že také by sa sem nemalo dávať... keďže sama si sa k tomu zavizala:
Každý prispievateľ je povinný zachovávať/akceptovať nasledovné pravidlá:
- zaväzuje sa nedehonestovať vieru a jej obsah, svetonázor a náboženské cítenie diskutujúcich;
- zaväzuje sa neposielať žiadne hrubé, obscénne, vulgárne, ohováračské, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované alebo iné príspevky a materiály, ktoré odporujú súčasným zákonom a etickým normám. Porušenie týchto podmienok bude viesť k trvalému zákazu prihlasovania do diskusných fór
....
Kliknutím na Registráciu nižšie súhlasíte s uvedenými podmienkami a zaväzujete sa tieto podmienky pri práci s diskusnými fórami portálu Christ-Net.Sk dodržiavať.
to tvoje "aby sme videli, že i takíto ľudia medzi nami sú" - pokiaľ ide o nadávky (a myslím, že nielen o ne), tak to tu predsa každý vie, takže aj takí ľudia sú, takže to tu určite nemusíš ďalej rozšiťovať - veru, takýchto ľudí je kopa na každom kroku, takže ak chceš niečo ozaj "nové", tak skôr skús nájsť nejakých vzorných ľudí, a to radšej rozširuj, ak už chceš niečo rozširovať!!! ; )

Ale ak predsa, tak aspoň to scenzúruj...

P.S.: keď tak pozerám už hneď ten úvod
Citácia:
všetkým povedzte, kto toto pohlavny ud stvoril, a hlavne načo, milióny živočíchov, ktoré sa narodia iba preto, aby sa reprodukovali a slúžili ako potrava iným, takže toto je celý zmysel života, nezaujímajú ma
tak zisťujem, že tá automatická cenzúra je vlastne nezmysel aj v takýchto prípadoch, lebo s tým "pohlavný úd" mi to nedáva zmysel, a možno pôvodne by to dávalo dajaký zmysel - ale to len hypotetizujem, pravdupovediac pri takýchto vulgárnych ľuďoch si nie som istý, či to vôbec dávalo nejaký zmysel aj pôvodne...

No ak by aj hej, tak tak či onak mi to potom vychádza tak, že rozumnejšie by bolo, keby fórum proste neumožnilo odoslať príspevok s nadávkami, ale upozornilo by dotyčného, že akú nadávku tam má, že nech ju najprv odstráni - je to lepšie než keby to robot mal "opraviť", lebo doteraz vždy čo som videl, bol výsledok takej "opravy" bol nejaký nezmysel...

Poslať 02.07.2012 10:50:38   

napísal 23 príspevkov
Didymos píše:
zrovna nedávno sme tak konštatovali, že automatická cenzúra nadávok je na tomto fóre zbytočná, lebo tu nikto nenadáva. no ako vidíme, predsa nie je zbytočná : )
SPRING.MAY píše:
vkladám názor jedného čitateľa z Atlasu - v rámci diskusie -aby sme videli, že i takíto ľudia medzi nami sú.... (autenticky, v plnom znení, vrátane nádavok, hoci riskujem, že bude kvôi tomu vymazaný...) Springmay
akurát, že podľa tých pravidiel - na ktoré asi narážaš - by sa spolu s mazaním príspevku mala "zmazať" aj dotyčná osoba, teda ako vybanovať ťa... takže radšej si ho chytro vymaž sama alebo aspoň nejako primerane scenzúruj od nadávaok a pod., keď aj sama vidíš, že sú tam nadávky, a aj sama si to tak uvedomuješ, že také by sa sem nemalo dávať... keďže sama si sa k tomu zavizala:
- zaväzuje sa nedehonestovať vieru a jej obsah, svetonázor a náboženské cítenie diskutujúcich;
- zaväzuje sa neposielať žiadne hrubé, obscénne, vulgárne, ohováračské, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované alebo iné príspevky a materiály, ktoré odporujú súčasným zákonom a etickým normám. Porušenie týchto podmienok bude viesť k trvalému zákazu prihlasovania do diskusných fór
....
Kliknutím na Registráciu nižšie súhlasíte s uvedenými podmienkami a zaväzujete sa tieto podmienky pri práci s diskusnými fórami portálu Christ-Net.Sk dodržiavať.
to tvoje "aby sme videli, že i takíto ľudia medzi nami sú" - pokiaľ ide o nadávky (a myslím, že nielen o ne), tak to tu predsa každý vie, takže aj takí ľudia sú, takže to tu určite nemusíš ďalej rozšiťovať - veru, takýchto ľudí je kopa na každom kroku, takže ak chceš niečo ozaj "nové", tak skôr skús nájsť nejakých vzorných ľudí, a to radšej rozširuj, ak už chceš niečo rozširovať!!! ; )

Citácia:
všetkým povedzte, kto toto pohlavny ud stvoril, a hlavne načo, milióny živočíchov, ktoré sa narodia iba preto, aby sa reprodukovali a slúžili ako potrava iným, takže toto je celý zmysel života, nezaujímajú ma
tak zisťujem, že tá automatická cenzúra je vlastne nezmysel aj v takýchto prípadoch, lebo s tým "pohlavný úd" mi to nedáva zmysel, a možno pôvodne by to dávalo dajaký zmysel - ale to len hypotetizujem, pravdupovediac pri takýchto vulgárnych ľuďoch si nie som istý, či to vôbec dávalo nejaký zmysel aj pôvodne...

No ak by aj hej, tak tak či onak mi to potom vychádza tak, že rozumnejšie by bolo, keby fórum proste neumožnilo odoslať príspevok s nadávkami, ale upozornilo by dotyčného, že akú nadávku tam má, že nech ju najprv odstráni - je to lepšie než keby to robot mal "opraviť", lebo doteraz vždy čo som videl, bol výsledok takej "opravy" bol nejaký nezmysel...

Tak hej, uvedomujem si, že sú tam nádavky, ale rovnako si uvedomujem, že sú súčasťou textu dotyčného - a bez nich by to už stratilo niečo zo svojej pôvodnosti..
Ak sa mýlim, tak ma oprav -te.

Poslať 02.07.2012 11:08:48   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
SPRING.MAY píše:
Tak hej, uvedomujem si, že sú tam nádavky, ale rovnako si uvedomujem, že sú súčasťou textu dotyčného - a bez nich by to už stratilo niečo zo svojej pôvodnosti..
nuž ale nikto ťa tu predsa nenúti sem kopírovať vulgárne výroky a ešte v ich "pôvodnosti". Navyše AJ TAK to už sa sčasti pomenilo, napr. niektoré nadávky sa ti v tom texte už AUTOMATICKY nahradili slovom "pohlavny ud" tak, že už potom nedáva tá časť vety absolútne žiaden zmysel... takže ani tá pôvodnosť sa ti AJ TAK už nepodarila.

Takže ani výhovorka o zachovaní pôvodnosti NEOBSTOJÍ, keďže to sa aj tak nestalo. Nuž a keď sa to pomenilo v niečom, tak už potom to môžeš scenzúrovať aj ty. napr. vyhviezdičkuj niektoré slová či časti slov či pod. a napíš, že to si vyhviezdičkovala ty či pod.

Alebo rovno zmaž celý "príspevok"...

Alebo ešte jedna možnosť je, že ak si ozaj myslíš, že ten "príspevok" hovorí niečo múdreho, tak vlastnými slovami zhrň to múdre - ako keď si napr. prečítam knihu a poviem jej myšlienku, nemusím predsa k tomu doslova citovať celú knihu. o to skôr ak obsahuje vulgarizmy!

Takže to môžeš aj vlastnými slovmai zhrnúť, že "čítala som jednu geniálnu myšlienku, že ....".

Takže máš tu teda viacero možností, ale určite nie tu nechávať nadávky - lebo za také sa dáva ban, t.j. znemožnenie tvojej ďalšej aktivity na tomto fóre...

Poslať 02.07.2012 11:41:23   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18700 príspevkov
Peter Sivák píše:
Legi, lenže ja som ti v prvom rade vyvrátil tvoj nezmysel, že vraj pes "nepovažuje" človka za súčasť svorky... :lol:
Ty si tu uz "vyvratil" vselico, ale moje "nezmysly" to urcite neboli ... :)

Poslať 02.07.2012 15:41:16   

napísal 23 príspevkov
SPRING.MAY píše:
Didymos píše:
SPRING.MAY píše:
....

Citácia:

ˇVďaka, Didymos, za napomenutie, i Tvoj názor, tak som to aspoň vybodkovala. Uvidím ďalšie reakcie a podľa toho sa zariadim.Čo sa týka toho pohlavný .. to tam bolo originálne.
Rozhodla som sa to tu uverejniť, ako ukážku, ako môže také Božie Stvorenie - lebo s takým niečím v takej hrubej forme som sa ešte nestretla, hoci takých podobných je viac, žiť na tejto Bohom stvoenej Zemi a nechápať , o čom to je.... Alebo to písal v zlosti či depresii - to už neviem.

Veď čo mal ešte pre neho pán Boh vytvoriť - aby v neho uveril...

Aha, pre ucelenie, napadlo mi, že pridám aj moju reakciu na jeho článok... Je pod ním.

[ Príspevkov: 69 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť