Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 348 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Ďalší
Autor Správa
Poslať 14.07.2012 12:26:56   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18700 príspevkov
Uz sa takmer zdalo, ze nemozes nicim 'prekvapit' ... :roll:
A hla - Tvoje rezervy su, zda sa, nevycerpatelne. :)

Poslať 14.07.2012 12:29:07   

napísal 18700 príspevkov
Peter Sivák píše:
Nie legi - nielen vieroučnou, ale pre kňaza je pápež aj RIADIACOU autoritou... :lol:
Okrem toho, myslel som si, že si zásadným odporcom duchovných PRIAMO sa angažujúcich v politike... :lol:
Ano, preto by musel prestat byt 'podriadenym Vatikanu'.
Tak, ako akykolvek prezident by nemal byt podriadeny ziadnej strane.
(Bohuzial, Slovensko sa k takemu este nikdy nedopracovalo! Ibaze by som bol prezidentom ja ;) Ale ja zase nie som na ceremonie. :) )

Poslať 14.07.2012 13:07:31   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
A keby to bol legi obyčajný laik - katolík, ktorý je takisto istým spôsobom pod vieroučným vplyvom KC ? :wink:

Alebo "Svedok", prakticky priamo riadený z Bronxu ???

Alebo evanjelikál ako Alnoth, ktorí sú zvyčajne pod silným vplyvom svojej sekty a zároveň nejakej evanjelikálnej "materskej" skupiny z USA alebo odinakiaľ ???

Alebo baptista či metodista (ako napr. Obama či Bush), načisto pod vplyvom svojho pravdepodobne super militantného pastora ?

Alebo budhista, moslim či scientológ, ktorí sú takito pod silným vplyvom vedenia svojich spoločenstiev ?

Alebo ateisitcký slobodomurár, filatelista, komunista, záhradkár, rybár, environmentalista, lekár - tí všetci sí nepochybne pod silným vplyvom tých svojich (spoločenských) organizácií... :lol:

Najhorší kandidát by bol samozrejme legi - zrejme pod dosť značným vplyvom satana, ovládaný tými najprimitívnejšími popudmi a predsudkami, a ešte o tom ani len nevie... :lol: :lol: :lol:

Poslať 14.07.2012 14:24:48   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12576 príspevkov
legionar píše:
Dusan, to naozaj nie je az taky zly napad. :)
A jeho najvacsou kvalifikaciou nie je to, ze ho "blbo" odvolali, ale ze dokaze to evanjelium sprostredkovavat neveriacim NEKONFRONTACNE !

velmi pekne a vystizne povedane Legi
suhlasim s tym aj so vsetkymi co uvazuju rovnako ...

Citácia:
obaja by boli na jednej strane formálne rovnocennými hlavami svojich štátov, ale zároveň je pápež vieroučnou i riadiacou autoritou pre katolíckeho kňaza a redemptoristu Bezáka.

pozor papez je pre knaza autoritou len v otazkach cirkevnych, nie v otazkach statotvornych
to si mimochodom aj taky Tiso dobre uvedomoval ...
a preto niekedy si dovolil nesuhlasit aj s nunciom

Poslať 14.07.2012 14:43:55   

napísal 18700 príspevkov
Peter Sivák píše:
A keby to bol legi obyčajný laik - katolík, ktorý je takisto istým spôsobom pod vieroučným vplyvom KC ? :wink:

Alebo "Svedok", prakticky priamo riadený z Bronxu ???

Alebo evanjelikál ako Alnoth, ktorí sú zvyčajne pod silným vplyvom svojej sekty a zároveň nejakej evanjelikálnej "materskej" skupiny z USA alebo odinakiaľ ???

Alebo baptista či metodista (ako napr. Obama či Bush), načisto pod vplyvom svojho pravdepodobne super militantného pastora ?

Alebo budhista, moslim či scientológ, ktorí sú takito pod silným vplyvom vedenia svojich spoločenstiev ?

Alebo ateisitcký slobodomurár, filatelista, komunista, záhradkár, rybár, environmentalista, lekár - tí všetci sí nepochybne pod silným vplyvom tých svojich (spoločenských) organizácií... :lol:

Najhorší kandidát by bol samozrejme legi - zrejme pod dosť značným vplyvom satana, ovládaný tými najprimitívnejšími popudmi a predsudkami, a ešte o tom ani len nevie... :lol: :lol: :lol:
Preto neustale nalieham na OBCIANSKY princip.
Vsetci, co si spominal, by sa MUSELI stat "nezavislymi".
Co, samozrejme, drviva vacsina vobec nedokaze ... :(

Poslať 14.07.2012 15:04:46   

napísal 5570 príspevkov
misojogi,

zabudol si, že Cirkev sa záväzne vyjadruje aj vo veciach morálky (okrem viery, samozrejme).

Tiso veľmi sám sebe uškodil tým, že neposlúchol, keď mu Vatikán veľmi jasne a mnohokrát dával najavo, aby KONEČNE dal ruky preč od Nemecka. Ale Tiso bol až príliš dlho loajálny k Nemcom - možno však ani príliš odlišne konať nemohol, lebo bol vlastne prakticky do konca vojny rukojemníkom Nemcov i svojej vlastnej vlády.

Rumuni alebo Bulhari to s manévrovaním madzi nacistickým Nemeckom a stalinským komunistickým Ruskom urobili oveľa lepšie, ale od nich nemci odišli oveľa skôr. A potom, im tam našťastie nejakí dobrodruhovia neprišli so žiadnym predčasným "povstaním", ktoré stálo tisíce životov: ako spojenci Hitlera v správnej vymenili vládu a vyhlásili vojnu Nemecku ! Takto nejako sa to robí, keď je nejaký štát brutálne vydieraný najväčšími politickými zločincami v histórii a v mocenskom mlyne medzi dvoma zločinnými totalitnými režimami.

Ale späť k veci: pokiaľ sa zúrivém ateistovi, bohorúhačovi a ohováračovi Cirkvi legimu tak preveľmi páči údajná "nekonfliktnosť" Bezákovho evanjelia, tak je niečo na ňom úplne zle.

Zaujímavé, ako veľmi sa Bezákovo "evanjelium" stalo ODRAZU obľubené medzi ateistami a proetestantami, akonáhle je Bzeák odovolaný a už netreba brať na vedomie ani len jeho zriedené evanjelium, ani jeho už netreba brať ako oficálneho predstaviteľa KC - stal sa ZÁZRAK ! :lol: :lol: :lol:

Bezákovi stačilo iba povedať, že modliť sa vlastne ani netreba, že "peklo je vlastne nebo", cudne pomlčať o hriechu, byť odvolaný za svoje prechmaty - a nová SUPERSTAR ateistov a protestantov je na svete ! :wink: :lol:

Poslať 14.07.2012 15:17:14   

napísal 18700 príspevkov
Peter Sivák píše:
Ale späť k veci: pokiaľ sa zúrivém ateistovi, bohorúhačovi a ohováračovi Cirkvi legimu tak preveľmi páči údajná "nekonfliktnosť" Bezákovho evanjelia, tak je niečo na ňom úplne zle.
Mal by si uz vediet, ze u mna "evanjelium" neznacia ani KNIHY, ani ziadne KAZNE hocikoho.
Mal by to byt skor "zavan dobra a lasky" - ako vzor hodny zaujmu, "studia" a nasledovania ...

Poslať 14.07.2012 16:43:17   

napísal 5570 príspevkov
To je práve tvoj smiešny omyl legi, že občiansky princíp vo verejných funkciách vylučuje, aby boli kandidáti záhradkármi, rybármi, kresťanmi alebo kresťanmi katolíkmi - mali byť byť predsa dobrými občanmi !

U niektorých extrémistických ideológií a militantných náboženstiev by som bol však opatrný. Zrejme by nebolo by zrejme dobré, keby bol verejný činiteľ napr. nacistom, anarchistom, komunistom, militantným moslimom, apod.

Aj u ateistov je často potrebná veľká opatrnosť: predsa ateisti sú dosť často fanatici pod vplyvom neblahých ideológií ako nacizmus, komunizmus, bezbrehý liberalizmus, elitárske tajné spoločnosti, atd. A my kresťania rovno povedzme, že často tancujú na diablovovm povrázku.

Mne to však stále vchádza na to, že je dobré aby verejný činiteľ mal vyššie morálne zásady (okrem podpory zhora, teda od Boha). No a ktoré sú už len morálne vyššie, ako novozmluvné Kristove morálne požiadavky. Takmer každý človek môže morálne klesnúť - ale to práve podčiarkuje potrebu morálneho vzoru, akým bol Kristus.

Poslať 14.07.2012 17:05:52   

napísal 5570 príspevkov
legi

"závan dobra" je pekný začiatok - ale sám o sebe absolútne NEPOSTAČUJE.

Ako (naoko) racionalistický človek musíš vedieť, že evanjelium teda "dobré posolstvo" musí uchvátiť srdce aj rozum.

Ale ani to nestačí, lebo veď aj komunisti či nacisti vedeli zapôsobiť na city aj na rácio človeka.

Je potrebný aj vyšší zmysel všetkého, a to ten pravý zmysel. A najvyšší zmysel je predsa Boh a náš život s ním. A najmorálnejšiu a najlepšiu správu a cestu k Bohu priniesol ten, kto ho pozná - Boží Syn Kristus. Ostatní, napr. proroci a evanjelisti boli predsa iba poslovia, v horšom prípade falošní proroci.

Poslať 14.07.2012 17:19:27   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Dušan Seberíni píše:
Čo takto navrhnúť Bezáka za prezidenta SR ?

To tu už raz bolo...
a vôbec sa to neosvedčilo...

A Jána Čarnogurského tiež nie, je to dobrý človek, ale za prezidenta sa nehodí. On by mal tak strašne filozofické prejavy, že by mu nikto nerozumel :D
(azda len pár vyvolených, ktorí poznajú jeho zmýšľanie)

Poslať 15.07.2012 18:04:07   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Z toho prikladu jasne vidiet, ake je to cele chore (=existencia statu Vatikan + piata kolona katolikov v NASOM STATE, ktora mysli a KONA viac v prospech Vatikanu a viery, ako v prospech statu.

ja myslim a konam tiez viac v prospech vselicoho ineho nez v prospech statu. "prospech statu" je extremne na chvoste akehokolvek mojho snazenia...

Poslať 15.07.2012 20:34:35   

napísal 5570 príspevkov
Potom je však tento tvoj postoj Alnoth ÚPLNE CHORÝ, EGOISTICKÝ, KRÁTKOZRAKÝ, DEŠTRUKTÍVNY - a žiaľ taký typicky SLOVENSKÝ.

My ako plebejský a dosť zakomplexovaný národ máme typické tendencie ako Alnoth - len v minimálnej miere sa stotožňujeme s vlastným štátom, teda SO SVOJIM SPOLOČENTVOM pod hlúpou zámienkou, že práve my za stav štátu nemôžeme.

JE TO CHORÉ ZAKOMPLEXOVANÉ, celú jednu časť svojej identity si Alnoth dobrovoľne škrtol !

Poslať 15.07.2012 21:07:26   

od 16.06.2005 11:52:25
napísal 8572 príspevkov
s dovolenim, rad skrtnem ktorukolvek cast svojej identity, ktoru povazujem za zbytocnu - a to bez ohladu na to, ze momentalne zijem v cesku aj dane platim v cesku. to ze som "slovak" naozej nepovazujem za podstatne z akehokolvek pohladu.

zakomplexovane by bolo, keby som si myslel, ze byt americanom, anglicanom, francuzom, rusom, atd. by mohlo byt lepsie ako byt slovakom. ale nemyslim si to. podla mna je rovnako nepodstatne ze ja som slovak, ako to, ze tamten je francuz alebo anglican. zo ziadnej statnej prislusnosti nepadam na zadok - tak neviem kde je tu komplex... dakujem za pochopenie.

ba naopak, ked si zacnes prilis zakladat na tom ze si slovak, mozes zistit, ze zas az tak velmi nemas byt na co hrdy... :wink: ...no a ja si na tom ani nezakladam, vot vsjo.

Poslať 15.07.2012 22:11:58   

napísal 5570 príspevkov
No veď to je príčina tvoje malosti Alnoth - a s tebou aj značnej časti Slovákov a Slovenska ako štátu.

Tu nejde o nejaké primtívne "zakladanie" si na niečom - ale šktrnúť v sebe občana štátu a navyše aj Slováka - to je ÚPLNE CHORÉ, EGOISTICKÉ A KRÁTKOZRAKÉ.

A pokiaľ je to pre teba zbytočné Alnoth, tak je neičo očividne krívé a choré v tvojej duši.

Poslať 16.07.2012 0:17:20   

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12576 príspevkov
Citácia:
to ze som "slovak" naozej nepovazujem za podstatne z akehokolvek pohladu.

a toto poznas ?
rec mojej matky to je krasota je milota
je rozkos laska svata
bud pozehnany kto sa pohodil v tom so mnou
bud kliaty kto sa zaprel odrodil ...

co ty na to ?
:-)

[ Príspevkov: 348 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť