Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3907 príspevkov
anuk píše:
legionar píše:
misojogi píše:
je to mozne, ale dovolil si to len preto ze vedel ako to Jezis myslel
pochybujem ze by si to dovolil keby nebol presvedceny ze hovori v sulade s jeho ucenim ....
Never tomu !
Fanaticki "nasledovatelia" vacsinou vzdy "vedia" ovela lepsie ako sam autor, co tym chcel autor povedat ... ;)
Ale vacsinou siria iba svoje omyly, pripadne vlastne zamery.

Vsade inde v evanjeliach sa pise, ze samotni apostoli vobec nevedeli Jezisa pochopit.
Ako by mohli potom "vediet, ako to mysli" ?

...potom pochopili. Dostali dary Ducha Svateho predsa...)

Súhlas. Ani Mária s Jozefom nechápali, čo im hovoril ako dvanásťročnný v chráme.
Ale neskôr Mária bola v strede tých, čo viedli Cirkev, rozhodný bod podľa všetkého bolo zoslanie DS.
Sám Ježiš povedal: Teraz by ste to nechápali... Duch sv. Vás naučí všetko a pripomenie Vám všetko, čo som Vám povedal...

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
Vespa píše:
biskupska palica ma 2 konce
jeden je zahroteny, na popohnanie pomalych oviec, druhy je na zachytavanie takych cio sa splasili a utekaju dopredu...
(vyznamom ma pastierska palica viac, ale toto je tiez jedno z pouzivanych a sa to hodi nielen do tejto temy)

A este si spominam, ze kazdy dobry pastier ma aj psov ... ;)
Akurat netusim, kto dnes hra ich rolu ?
V minulosti to bolo jasne - napr. Arnold Amarich (Beziers)

Aj toto je celkom zaujimavy (a dlhy!) zoznam ...
http://dobrovodsky.blog.sme.sk/c/300754 ... tanov.html
Ten posledny odstavec sem, s dovolenim, skopirujem:
Citácia:
Ešte chcem dodať, že je fajn, že vzdorovali Rímskym cisárom, prestali obetovať zvieratá, zastavili mašinériu gladiátorských hier, vzdorovali moslimským nájazdom, ubránili Viedeň, vzdorovali komunistom atď. Predsa len tých prešlapov bolo aj tak veľa a hrať sa dnes na morálnu autoritu je dosť mimo.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18854 príspevkov
anuk píše:
...potom pochopili. Dostali dary Ducha Svateho predsa...)

Skutocne ? :)
Alebo skor "pochopili", ako sa cela ta "zalezitost" da "sprave vyuzit" ? ;) (Pavol)

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 6362 príspevkov
...tvoj problem je, ze ocakavas a podvedome predpokladas zly umysel. Spochybnovat sice mozes, avsak to neznamena, ze si blizsie k pravde. O tom sa uz miliony ludkov presvedcilo, lenze neskoro...

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3907 príspevkov
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17498

„Tato interpretace je v celku katolické víry jediná možná. Odkazuje k nerozlučitelné jednotě Písma, souhrnné tradice a magisteria, jehož nejvyšším výrazem je koncil, kterému předsedá nástupce sv. Petra jako hlava viditelné církve. Kromě této jediné pravověrné interpretace bohužel existuje bludný výklad, tedy hermeneutika zlomu, jak na tradicionalistické, tak pokrokářské straně. Obě tato křídla spojuje společné odmítnutí koncilu. Pokrokáři by ho chtěli nechat za sebou, téměř jako by to bylo minulé roční období, které jim nedovoluje vplout do jiné církve. Tradicionalisté jako by k němu nechtěli ani dojít, jako by jím nastala zima katolicismu. Obě dvě tyto ideologie se vlastně setkávají a tvrdí, že tradice byla tímto časovým výsekem přerušena. Oba dva tyto extrémy nesmí být povoleny. Nejsou udržitelné ani vědecky, ani věroučně. Kdo to nechce akceptovat, opouští půdu katolické víry.“

[ Príspevkov: 95 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť