Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší
Autor Správa

od 10.04.2004 15:07:17
napísal 400 príspevkov
misionar3 píše:
Pozri Miro ak tom veríš čo tu píšeš dobre, ak ti to pomáha byť lepším tiež dobre, ale my vieme že to je ináč.
Ježiš je človek a súčasne Boh - syn splodený Otcom a narodený z Márie panny. Vo svojej božskej podstate mal moc ignorovať fyzikálne zákony a využíval to pri uzdraveniach, kriesení mŕtvych a svojom vlastnom zmŕtvychvstaní. Vo svojej ludskosti bol plnohodnotný človek a tak ako človek trpel a bol obmedzený hmotou, časom a telom. Vstal z mŕtvych - je na to dostatok hodnoverných svedkov.
Je mi len lúto tých čo neprijímajú Krista za svojho spasiteľa.
Ježiš žije v Cirkvi vo sviatostiach sa s Ním môžem denne stretať. Mám s ním túto osobnú skúsenosť a žiadne dôvody ma od Neho neodtrhnú.

Všetko, čo Ježiš vykonal, bolo v súlade s Božími zákonmi. Žiadny neignoroval. Iba si to ľudia nevedeli vysvetliť.
Ako sa môžete spoľahnúť na Boha, ktorý si mení zákony, ako sa mu zachce?

misionar3 píše:
Všetko čo Boh chcel ludom povedať im povedal v Biblii v SZ a NZ. Nič nové už nie je potrebné ani možné dodať. Ak niekto tvrdí niečo iné je to z hladiska kresťanstva falošný prorok.

Ľudia rozhodli o tom, z čoho sa bude skladať Biblia. Ježiš sám povedal, že je ešte veľa toho, čo by mohol povedať. Takže určite to nie je všetko, čo by chcel Boh povedať ľuďom. Z hľadiska kresťanstva sa často dospeje k nezmyselným záverom.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
misionar3 píše:
Všetko čo Boh chcel ludom povedať im povedal v Biblii v SZ a NZ. Nič nové už nie je potrebné ani možné dodať. Ak niekto tvrdí niečo iné je to z hladiska kresťanstva falošný prorok.

Ľudia rozhodli o tom, z čoho sa bude skladať Biblia. Ježiš sám povedal, že je ešte veľa toho, čo by mohol povedať. Takže určite to nie je všetko, čo by chcel Boh povedať ľuďom. Z hľadiska kresťanstva sa často dospeje k nezmyselným záverom.

no a teraz otazka - ak teda predpokladas, ze LEN ludia rozhodli co je a co nie je - ako teda vies, ze aj ini sa tak nerozhodli?
napriklad som nedavno pocul o jednom typkovi, co o sebe vyhlasil, ze je novy mesias - takze ak o sebe clovek vyhlasi, ze je mesias, nemal by som mu teda verit.
pretoze je ovela vyssia pravdepodobnost, ze sa dospeje k nezmyselnosti.

napísal 400 príspevkov
Vespa píše:
Miroslav Rybár píše:
misionar3 píše:

no a teraz otazka - ak teda predpokladas, ze LEN ludia rozhodli co je a co nie je - ako teda vies, ze aj ini sa tak nerozhodli?
napriklad som nedavno pocul o jednom typkovi, co o sebe vyhlasil, ze je novy mesias - takze ak o sebe clovek vyhlasi, ze je mesias, nemal by som mu teda verit.
pretoze je ovela vyssia pravdepodobnost, ze sa dospeje k nezmyselnosti.

Len ľudia rozhodli o tom, z čoho sa skladá Biblia, z koľkých kníh, skrátka urobili výber z rôznych materiálov, niečo dali dokopy a nazvali to Bibliou.
Tu neide o to, či niekomu veriť, že je mesiášom alebo nie. Stavať to do pozície veriť - alebo neveriť je nezmysel. Ani učeníci neverili, že Ježiš je mesiášom, oni v ňom spoznali mesiáša.

od 09.02.2007 15:16:54
napísal 189 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Ježiš sa narodil zo vzťahu Márie a najpravdepodobnejšie Zachariáša. Odnikiaľ neprišiel. Predtým vôbec neexistoval. To Slovo, to bol ideál dokonalého človeka, ktorý existoval v Bohu od počiatku, a ktorý sa prvýkrát stelesnil v osobe Ježiša. Keby Adam a Eva nepadli, tak by ho oni stelesnili. Oni by boli tým Slovom.

Miro,

je zjavné, že Božie slovo nie je pre Teba argumentačným zdrojom, a ani osobným spoločníkom na osvetľovanie tmy neznámeho sveta. Práve preto sa môžeš opierať iba o pohľad pozemskej bytosti, ktorá naivne vkladá úvahy o rozmere Božej moci a o rozmere Božej vôle do rozmerov svojej pozemskej perspektívy. Je zrejmé, že napr. prechod množstva ľudí cez otvorené more suchou nohou, alebo chodenie po vode, resp. premenenie vody na víno a mnohé iné, by si asi chcel vidieť ako doteraz neprezradené kúzelnícke číslo. Pána Ježiša vidíš len ako výraznú figúru medzi inými výraznými figúrami s osobitným prístupom k životu. A práve toto chybné východisko je zdrojom aj ostatných omylov, ktoré z neho vyplývajú. Nie je to len kozmetická vada, ale chyba v princípe uvažovania. Boh nám zjavil svojho jediného Syna práve preto, aby sme zažili cez Neho Božiu prítomnosť a Božiu moc v maximálnej možnej miere pre človeka. Túto rovnakú úlohu teraz plní Duch Svätý, ktorého môžeme rovnako vidieť. Ale toto videnie nám vôbec nesprostredkujú naše oči, ale naše duchovné vnímanie. Veď aj mnohé zázraky Spasiteľa, ktoré sú z dnešného hľadiska majestátne, mnohí videli len očami, ale nevideli ich duchovným vnímaním. Výsledkom bolo, že aj napriek nesmiernej dobrote Ježišových skutkov ho zahnali k drevu kríža. Duchovný svet je dimenzia, ktorá môže byť zahalená závojom duchovnej opony. A vtedy môže človek vykročiť naslepo, a jeho omyly môžu ubližovať nie len jemu samotnému. Za každou duchovnou oponou stojí hriech. Jedným z nich je odporovanie zjavenej Božej pravde. Až keď človeka na dne svojej hriešnosti osvetlí osobné Božie svetlo, až potom sa mu začínajú otvárať oči pre pravdu o duchovnom svete. Potom už akékoľvek úvahy o Ježišovom výlučne pozemskom pôvode, alebo o samospasiteľnosti človeka bez Božieho zásahu, vyznievajú tragikomicky. Miro, chcel by som ťa poprosiť, aby si neuvádzal rôzne odkazy na zdroje s obsahom popierajúcim Božstvo Ježiša Krista. Taktiež by som chcel poprosiť všetkých, aby sa v čo najväčšej možnej miere držali témy. Ďakujem.

Rado777

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
Inak, každá duša je nesmrteľná.
Nesúhlasím, resp. záleží čo pod pojmom duša rozumieš. Z biblického hľadiska Genesis 2:7 ..."človek sa stal živou dušou." Teda človek je duša, nie má dušu. Duša (nefeš, psyché) = život, osoba, človek, ale môže tak byť nazvané aj zviera. Ak by bola každá duša nesmrteľná, tak sme v náukách o prevteľovaní, napríklad ďalší život po mojej smrti budem krokodíl. Dúfam že tak ďaleko reverend Moon nezašiel.

napísal 400 príspevkov
benajah píše:
Miroslav Rybár píše:
Inak, každá duša je nesmrteľná.
Nesúhlasím, resp. záleží čo pod pojmom duša rozumieš. Z biblického hľadiska Genesis 2:7 ..."človek sa stal živou dušou." Teda človek je duša, nie má dušu. Duša (nefeš, psyché) = život, osoba, človek, ale môže tak byť nazvané aj zviera. Ak by bola každá duša nesmrteľná, tak sme v náukách o prevteľovaní, napríklad ďalší život po mojej smrti budem krokodíl. Dúfam že tak ďaleko reverend Moon nezašiel.

Aby sa to nekomplikovalo, človek je ako fyzická bytosť, tak aj duchovná bytosť. Toto duchovné "ja" má iba človek. Takto je človek na obraz Boha, má ako fyzický tak aj duchovný aspekt, a taktiež má ako mužský tak aj ženský aspekt.

Poznámka: Ja utváram svoje názory na základe poznatkov z rôznych zdrojov, takže to neznamená, že to tvrdí reverend Mun. A prevteľovanie neexistuje, je to len nepochopenie javu naviazania sa duchovnej bytosti na žijúceho človeka.

od 30.11.2005 22:23:52
napísal 1043 príspevkov
Miroslav Rybár píše:
prevteľovanie neexistuje, je to len nepochopenie javu naviazania sa duchovnej bytosti na žijúceho človeka.

Toto mám chápať tak že predtým ako sa človek narodí je duchom ktorý žije v duchovnej ríši ? Nebodaj sa ešte aj sám rozhodne kde sa chce narodiť? (takto to mimochodom chápu bratia Mormoni)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Sv. otec pokračuje v katechézach venovaných apokalypse .

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17065

napísal 400 príspevkov
benajah píše:
Miroslav Rybár píše:
prevteľovanie neexistuje, je to len nepochopenie javu naviazania sa duchovnej bytosti na žijúceho človeka.

Toto mám chápať tak že predtým ako sa človek narodí je duchom ktorý žije v duchovnej ríši ? Nebodaj sa ešte aj sám rozhodne kde sa chce narodiť? (takto to mimochodom chápu bratia Mormoni)

Určite nie. Po splodení sa vytvára fyzický základ (budúce telo) a zároveň duchovný základ (budúce duchovné "ja"). Oba tieto aspekty sa stávajú skutočnosťou až po narodení. To však neznamená, že aborcia je v poriadku. Práve naopak. Už od splodenia sa vytvára ten duchovný základ, nemožno teda plod vnímať iba ako materiálny zhluk buniek.

Tým naviazaním som myslel to, že duchovné "ja" zosnulého človeka (nazvime ho duch) sa v určitej miere napojí na duchovné "ja" žijúceho človeka. Niekedy až do takého extrému, že to ten duch ovládne človeka a vyzerá to tak, že nastala reinkarnácia. Je to určitá posadnutosť, niekedy škodlivá. Istá teória hovorí o tom, že toto naviazanie je v pozadí homosexuality.

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Boh stvoril človeka - telo utvoril z prvkov zeme = z hmoty a vdýchol mu život = dušu. Potom, ked stvoril aj ženu človeka (ludí) poveril byť Jeho spolupracovníkmi na stvorení sveta: "Plodte sa a množte a naplnte zem." To čo sa udialo pri stvorení sveta sa deje dodnes. Muž a žena svojou bilogickou danosťou splodia dieťa ( tvorenie z využitím prvkov zeme a zákonitosti čo stvoril Boha) a súčasne v okamihu počatia Boh tvorí da dáva dieťaťu nesmrtelnu dušu. Teda človek je človekom od počatia vo svojej materiálnej podstate (dôkaz: genetická informácia je úplná, ludská a jedinečná od okamihu počatia) a aj po duchovnej stránke. Teda človek je skutočnosťou od počatia a nie len po narodení. Takýto počatý človek (nasciturus) je dokonca subjektom práva = môže vstupovať do určitých právnych vzťahov napr dediť. Však Bella.

Teda to čo Miro tvrdíš nie je pravdou a sú na to aj exaktné dôkazy

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Dovolím si teda tu nahlas uvažovať, lebo inde to bolo off topic.

K tomu, že prorocké slovo je hlboko pod učiteľským úradom Cirkvi.
Jeden nemenovaný biskup povedal v kázni: Prorocké slovo,
ktoré pochádza od Boha, odkrýva naše slabosti,
aby sme boli svätí a nepoškvrnení v láske, a dáva nádej
a podnet na zmobilizovanie sa na prijatie potrebných rozhodnutí.
Pravdaže takéto slovo nie je ľahké prijať, ako ukazujú dejiny Božieho ľudu.
Môžu proroci dnešných čias môžu poukázať na slabosti v Cirkvi? Áno
Môžu znevážiť učenie Cirkvi, ktorá ako taká sa nemôže mýliť? Nie.
Máme dogmu o neomylnosti pápeža.

Slová z Písma, že antikrist si zasadne v Božom dome a bude sa vydávať za Boha,
ako by sa mali interpretovať? Ako uzurpáciu miesta v Božom dome?
Ako to chápete? V dejinách boli také obdobia, keď si miesto pápeža uzurpovala neoprávnená osoba.
Asi to tu už bolo rozoberané, ale Cirkev ide ďalej, aj keď si niekto uzurpoval moc, ktorá mu nepatrila (napr. pápeža).
Myslíte si, že to bude tak zjavné, že to bude antikrist? To by ho všetci hneď odmietli.
Dobre, myslíte si, že táto téma nie je pre dnešok, lebo sa nič také nedeje.
Ok. Ale pamätajme, že Pánov deň príde znenazdajky. Vtedy, keď sa nič nebude diať.

Pravda je, že aj do pravých zjavení sa môže vmiešavať sadza.
Koniec koncov aj svätí mali sem-tam zjavenia, v ktorých sa diabol snažil napodobňovať Boha.
Jednoducho sa zlému a jeho pokúšaniu nikto nevyhne, čo ako by sa snažil byť svätý.
Sv. Ján od Kríža sa však raz vyjadril tak, že mnohí sa tak báli zlého,
že odmietali aj samotného Boha a jeho pôsobenie.

Toľko. Snažím sa spolu s Vami objasniť pravdu, ktorá asi v príprade rôznych posolstiev nie je tak jednoduchá ako facka. Týmto posielam srdečný pozdrav tým, ktorí už uzatvorili všetky posolstvá zo zjavení do škatule neotvárať, nebezpečné!
Ako povedal jeden biskup, mali by sme sa aj ako hierarchia nechať viesť Duchom sv. a prijímať ľudí, ktorým bola zverejná misia so zodpovednosťou a váhou. Dá sa žiť aj bez čítania súkromných zjavení, možno je to aj tak lepšie pre tých, čo žijú s Bohom.

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Z 2 Sol 2:
1 Čo sa týka príchodu nášho Pána Ježiša Krista a nášho zhromaždenia okolo neho, prosíme vás, bratia,
2 nedajte sa hneď vyviesť z rovnováhy a naplašiť ani duchom ani slovom ani listom, údajne naším, akoby už Pánov deň nastával.
3 Nech vás nezvedie nik nijakým spôsobom. Lebo nenastane, kým nepríde najprv odpad a nezjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia,
4 ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa nazýva Bohom alebo čo sa uctieva, takže sa posadí v Božom chráme a bude sa vydávať za Boha. 5 Nepamätáte sa, že som vám to hovoril, ešte keď som bol u vás?
6 A teraz viete, čo ho zadŕža, aby sa zjavil až v pravom čase.
7 Lebo tajomstvo neprávosti už pôsobí; ale len dotiaľ, kým nebude odstránený ten, čo ho teraz zadŕža.
8 Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu;
9 toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi
10 a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení.
11 A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži
12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale obľúbili si neprávosť.
13 My však musíme ustavične vzdávať vďaky Bohu za vás, bratia, Pánom milovaní, že si vás Boh vyvolil ako prvotiny na spásu v posvätení Duchom a vierou v pravdu,
14 k čomu vás povolal skrze naše evanjelium, aby ste získali slávu nášho Pána Ježiša Krista.

Btw. Práve som čítala, že Cirkev sa označuje rôznymi symbolmi, aj označením Boží dom.
Ešteže nemusím všetko vedieť, ani výklad týchto veršov sv. Písma.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
Ja sa len cudujem, ako tu kazdy "hadze hlasky" typu "toto JE takto", "tamto JE takto" ...
A pritom NIKTO o tom NIC s istotou NEVIE !
Minimalne v tom zmysle, ze nic z toho nevie ani dokazat, ba ani len na poziadanie zopakovat.
Takze, za takychto okolnosti, je akakolvek hadka uplne irelevantna.
Ti co veria jednemu, mozu kludne hovorit, ze tomu veria.
A ci, co veria inemu, mozu hovorit presne to iste.
Ale akonahle niekto povie "toto JE takto!", okamzite ho snazne poprosim o nejaky relevantny dokaz.
Stare pisma, ani nove zjavenia a neopakovatelne 'zazraky' sa nerataju ...

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
:-) Legi, som zamrzla, že zasa uviaznem v kolotoči vysvetľovania po tvojej reakcii, ale som sa usmiala, lebo sa meníš v pozitívnom smere na demokrata. Takže som rada, že si na fóre ako nezávislý arbiter vyhlásil slobodu viery v zjavenia. Ono v Cirkvi je už v podstate vyhlásená, ešte to chýbalo nášmu fóru k dokonalosti ! Tuším ten deviatnik, čo som sa za fórum začala modliť, začína pomáhať. Alebo mal si Legi dobrý obed, príp. vychádzku po ňom. V každom prípade ďakujem tebe, príp. aj manželke.

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
teta-txt píše:
:-) Legi, som zamrzla, čo to bude za reakciu, ale som sa usmiala, lebo sa meníš na demokrata. Takže som rada, že si na fóre ako nezávislý arbiter vyhlásil slobodu viery v zjavenia. Ono v Cirkvi je už vyhlásená, ešte to chýbalo nášmu fóru k dokonalosti ! Tuším ten deviatnik, čo som sa za fórum začala modliť, začína pomáhať. Alebo mal si Legi dobrý obed, príp. vychádzku po ňom. V každom prípade ďakujem tebe, príp. aj manželke.

Teta, ale ved ja som nikdy netvrdil, ze niekto nesmie niecomu verit. :)

[ Príspevkov: 298 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť