Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 15.11.2011 12:13:03   Zjavenie v La Salette

od 06.06.2006 15:24:18
napísal 2874 príspevkov
Keďže sa na Areopágu viac krát spomenulo zjavenie presvätej Bohorodičky Panny Márie v La Salette,otváram túto tému o tomto fenoméne.

19.septembra 1846 v sobotu dvojica pastierikov Melania a Maximin hnali na pašu dobytok na stráne v kraji La Salette vo Francúzsku blízko Álp.Po krátkom zdriemnutí poobede zistili,že kravy im niekde zmizli.Deti vybehli na malú vyvýšeninu a vidia,že kravy sa pasú na protiľahlej stráni.S úľavou si vydýchnu a pri schádzaní z kopca zrazu Melania zastane a povie :
-Maximin,pozri na tú veľkú žiaru,tam dole
Nad kameňom,kde pred chvíľou spali sa vznáša tajomná veľká ohnivá guľa.
- Vyzeralo to,ako slnko,ktoré padlo na zem,ale oveľa krajšie a svetlejšie ako slnko- povedali deti neskôr.
V trblietavom svetle sa ukazujú dve ruky a v nich skrytá tvár.Čoraz zreteľnejšie sa vynára reálna podoba postavy.Zdá sa,že sedí s hlavou naklonenou dopredu ako žena,ktorú ťaží veľké bremeno.Potom sa guľa začína rozjasňovať zhora a zvláštna osoba vstáva,zloží ruky z tváre,približuje sa k pastierikom a prihovára sa im :
- Priblížte sa,deti moje,nebojte sa,som tu,aby som vám ohlásila dôležité posolstvo
Hlas neznámej Panej znel jemne a srdečne ako hudba. Deti bez strachu pribehli ku nej a stoja tak blízko seba,žeby nikto nemohol prejsť medzi nimi a ňou.Pred nimi stojí Pani plná dôstojnosti,ale aj materskej starostlivosti.Je taká krásna,že deti pre ňu majú len jedno meno: Krásna Pani.
Má na sebe zlatisté šaty,na ktorých sa lesknú hviezdy.Koruna z ruží jej obopína hlavu.V každej ruži žiari diamant so svetla a celok vyzerá ako trblietajúci sa diadém kráľovnej.Dlhé biele šaty má opásané zlatožltou zásterou.Veniec ruží lemuje jej modrú šatku na pleciach,na ktorých leží ťažká zlatá reťaz.Na malej retiazke na krku visí kríž,na konci jeho ramien sú kladivo a kliešte.Krista na kríži vidia deti akoby bol živý.A práve z neho pramení celé to svetlo,v ktorom je krásna pani ponorená.
Z ušľachilej tvári zjavenej Pani vyžaruje žiara,no oči sú plné bolesti.Pani neustále prelieva slzy,ktoré stekajú po kríž na jej prsiach a vzápätí sa premieňajú na jagavý veniec svetlých perál.Jej postava sa vznáša trochu nad zemou.Krásna Pani objíma deti svojim pohľadom,a začína hovoriť.

pokračovanie

Poslať 15.11.2011 13:16:11   

Obrázok užívateľa

od 19.01.2010 10:25:31
napísal 478 príspevkov
Pekné Miro, teším sa na pokračovanie.

Poslať 15.11.2011 15:35:21   

napísal 2874 príspevkov
...Ak sa môj ľud nebude chcieť podriadiť,budem nútená pustiť rameno môjho Syna.Ono je také mocné a ťažké,že dlhšie ho už nemôžem podopierať.Ó,ako dlho už trpím za vás!Keď chcem,aby ma vás môj Syn neopustil,musím ho o to neustále prosiť,ale vy si z toho nič nerobíte.
Hoci by ste sa akokoľvek modlili,neviem čo robili,nikdy mi nedokážete vynahradiť námahu,ktorú pre vás vynakladám.

Poslať 15.11.2011 16:56:00   

napísal 2874 príspevkov
...Dala som vám šesť dní na prácu a siedmy som si vyhradila pre seba,ale nechcú mi ho priznať.Toto vlastne robí ťažkým rameno môjho Syna.Taktiež furmani vo svojich preklínaniach používajú meno môjho Syna.To sú dve veci,ktoré činia tak ťažkým rameno môjho Syna.
Ak vyjde úroda navnivoč,bude to vaša vina.Ukázala som vám to minulý rok na zemiakoch.A predsa ste si z toho nič nerobili.Ba naopak,keď ste našli hnilé zemiaky,kliali ste,používajúc v preklínaniach meno môjho Syna.Budú sa kaziť aj ďalej a v tomto roku na Božie narodenie nebudú už vôbec.

Odrazu Krásna Pani stíchne.Keď hovorí o zemiakoch Melánia sa spýtavo pozrie na Maximina,pretože vo francúzštine jej slovo zemiaky vyznelo ako jablko.
Ach,deti moje,nerozumiete tomu po francúzsky?Hneď vám to poviem inak.
A zopakuje im to v miestnom nárečí a pokračuje ďalej:
Ak máte obilie,netreba ho zasiať.Všetko,čo zasejete,zožerie chrobač a čo vzíde,rozsype sa na prach pri mlátení.Nastane veľký hlad.Ešte pred tým deti do sedem rokov dostanú triašku a budú zomierať v náručí tých,ktorí ich držia..Pokáním iných bude hlad.Orechy sa pokazia a hrozno zhnije.
Potom sa Pani zastaví a každému z detí zveruje tajomstvo,ale tak,že nepočujú čo Pani hovorí tomu druhému.
Potom Pani pokračuje :
Ak sa obrátia,kamene a skaly sa premenia na kopy zrna a zemiaky sa samy zasadia.

Poslať 15.11.2011 18:05:47   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18679 príspevkov
Ani sa nedivim, ze to aj pre RKC bol "silny tabak" ... :lol:

Poslať 15.11.2011 18:46:50   

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...

Poslať 15.11.2011 18:55:48   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Avšak vážnejšie je tajomstvo Panny Márie odovzdané Melánii:

Je to len pre silné žalúdky a nie pre liberálov, modernistov a ekumeniakov:
Tajomstvo bolo schválené miestnym biskupom a rozumieme mu až dnes, keď všetko sa vypĺňa pred našimi očami. Sami spoznáte , že je to nadprirodzeného pôvodu.
http://home.gts.sk/olinko/20.html

Poslať 15.11.2011 19:07:50   

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Boros: velakrat som ti napisal nedostanes meraci pristroj a pozvanku. Je to vnutorna vec a aj keby si tam priamo stal nic by si nemusel vidiet alebo by si mozno aj videl ale nic nepocul.

Pavol pri svojom videni svetla pred Damaskom opisuje udalost, pri ktorej vsetci popadali lebo uprostred dna videli velke svetlo, ze ich to zrazilo z koni ale iba on aj pocul hlas a iba on aj ostal tri dni slepy. Ostatni nedostali sancu toto zmerat...

Marne sa pokusas o nemozne. Boh nie je dobre skryty ujo, ktory sem tam urobi BUBU spoza stromu a sem tam niekto ho prichyti. Jeho nezmerias je to duch - nehmotna bytost. Aby tu bol hmatatelne stal sa clovekom v Jezisovi Kristovi. Ten jedol spal a chodil a konal a citil a ini ho citili dotykali sa ho a jedli s nim. Ked bol vzaty do neba posla opat k nam svojho Ducha - ako by si nameral nehmotnu bytost, cistu inteligenciu?

Aby si toto prijal mas dar - vieru. To je schopnost, ktoru mas a uz dnes ju casto pouzivas. Vierou sa zmocnujes toho co este nemozes overit a to tak, ze najskor uveris a konas akoby si to uz mal.
Na rande ides preto lebo veris, ze frajerka tam caka, hoci to realne nevies, len to ocakavas pretoze ti dala slovo, ze to tak je.

Lubis ju , veris jej a konas akoby si mal dokaz, hoci ziadny nemas. Mas to slovo a schopnost doverovat jej. A pretoze jej slovo spojis so svojou doverou k nej, pojdes a zazijes stretnutie s nou.

Boh ti dava rovnakym sposobom svoje slovo a schopnost doverovat.
Ak svoju schopnost doverovat das Jeho slovu, zazijes stretnutie s Nim.
Ty doverujes a preto konas podla Jeho Slova. On spravi svoju cast a zazijes co ti dal vediet cez svoje Slovo.
Viera v to co je oznamene Nim, to urobi zazivanym skutocne.
Opat ti pisem, ze najprv uveris az potom uvidis Boziu slavu.

Ak stale nechapes pozri si co ako sa to deje napriklad pri videniach alebo extazach pani Mirny Nazour zo Syrie zo Sufanieh.
Google ti pomoze.

A prosim ta prestan uz skusat zmerat lasku pravitkom a vahou, tvoja draha by ta iste poslala kade lahsie.

Poslať 15.11.2011 19:21:36   

napísal 2557 príspevkov
...

Poslať 15.11.2011 19:22:55   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
co ja viem, zas malachias vravi kusok ine veci...

Poslať 15.11.2011 19:27:41   

Obrázok užívateľa

od 19.01.2010 10:25:31
napísal 478 príspevkov
Oliver Oravec píše:

Je to len pre silné žalúdky a nie pre liberálov, modernistov a ekumeniakov:
Tajomstvo bolo schválené miestnym biskupom a rozumieme mu až dnes, keď všetko sa vypĺňa pred našimi očami. Sami spoznáte , že je to nadprirodzeného pôvodu.
http://home.gts.sk/olinko/20.html

Toto som Vám už raz napísal v SS, pamätáte??? tiež to bolo k tej vašej stránke "olinko/20.html"

Kód:
Viete pán Oravec, mne ide skôr o to, že tieto knižky, alebo všeobecne vzaté zápisky Melanie, boli napísané neskôr, ako došlo k zjaveniu. Oficiálny text zjavenia má celkom iný charakter, ako Vami spomenuté a napísané texty. Tie sú orientované apokalypticky, čo je aj spomínané na viacerých verziách životopisu Melánie. Tá mala dosť ťažký život, ktorý sa s ňou nehral. Popri tom sa snažila študovať a veľmi ju zaujímala práve "apokalyptická literatúra". A teda práve v tomto ťažkom období svojho života napísala ďalšie súkromné zjavenia, ktoré ale nekorešpondovali s tým prvým a oficiálnym. Nie je to môj súkromný názor, je to prevzaté. Ja som iba zjednodušil, ale Vy to iste poznáte.

Čo vy na to???

Poslať 15.11.2011 19:32:27   

napísal 2557 príspevkov
...

Poslať 15.11.2011 19:56:38   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Oliver Oravec píše:
to sa však objavilo až neskôr, keď už myseľ Melánie bola narušená čítaním anti-katolíckej apokalyptiky od protestantov a illuminátov.

Ako spomína aj Katolícka Encyklopédia (s cirkevným schválením z roku 1910), keď o tom vašom "tajomstve" upozorňuje:
    "Živá kontroverzia nasledovala, či tajomstvo publikované v r. 1879 bolo identické s tým, ktoré bolo zaslané Piovi IX v r. 1851, alebo či nie je len dielom fantázie. To druhé bol názor múdrych a rozvážnych/opatrných (prudent) ľudí, ktorí boli presvedčení, že treba rozlišovať medzi nevinnou a jednoduchou "voyante"(fr.) z r. 1846 a medzi vizionárkou z r. 1879, ktorej myseľ bola narušená čítaním apoklayptických kníh a životov illuminátov.
    Keďže Rím nevydal žiadne rozhodnutie, spor pretrváva na úrovni diskusií. Väčšina obhájcov textu z r. 1879 bola postihnutá cenzúrou od svojich biskupov."

A lively controversy followed as to whether the secret published in 1879 was identical with that communicated to Pius IX in 1851, or in its second form it was not merely a work of the imagination. The latter was the opinion of wise and prudent persons, who were persuaded that a distinction must be made between the two Mélanies, between the innocent and simple voyante of 1846 and the visionary of 1879, whose mind had been disturbed by reading apocalyptic books and the lives of illuminati. As Rome uttered no decision the strife was prolonged between the disputants. Most of the defenders of the text of 1879 suffered censure from their bishops.

--- http://oce.catholic.com/index.php?title=La_Salette
    --- http://www.newadvent.org/cathen/09008b.htm
Už som kdesi videl aj fotografie toho jej listu zaslaného pápežovi, a toto tajomstvo sa tam nespomínalo. Takže katolícka encyklopédia mala pravdu. Je to výplod neskoršej fantázie Melánie.

Lebo to "tajomnstvo" nie je ničím iným než tým, čo všetci anti-katolíci, illumináti a podobní vždy tvrdili - kým skutoční katolíci ho práveže ostro kritizovali, napr.

sv. Bellarmín (1542–1621) tuná píše, že to učia protestanti (lutheráni, kalvinisti, a iní), a on naopak tvrdí, že "správne tvrdenie je, že sídlom antichrista bude JERUZALEM, NIE RÍM." Následne ukazuje, že aj podľa Biblie a cirkevných otcov to je tiež tak, že to má byť Jeruzalem a nie Rím.

A Bellarmín nebol len biskup, kardinál, svätec, ale dokonca je vyhlásený za UČITEĽA CIRKVI - čo je titul, ktorý má len zopár svätcov z celej histórie.

Ale podľa vás, pán Oravec, sa asi Biblia mýli, a Cirkev mala podľa vás asi za učiteľov vyhlásiť radšej tých anti-katolíkov, ktorých tuná sv. Bellarmín kritizuje, keďže podľa vás sú to tí antikatolíci, ktorí majú pravdu, nie Bellarmín, ktorý tie ich omyly vyvracia.

Výslovne vysvetľujúc, že sídlom antichrista nemá byť Rím, pápežský stolec či chrám sv. Petra, ale má ním byť Jeruzalem, trón Dávida, chrám Šalamúna, má to byť Žid pokladaný Židmi za mesiáša a kráľa, atď.:

Obrázok

sv. Bellarmín (1542–1621), biskup, učiteľ Cirkvi, De Romano Pont. lib. III, cap. XIII píše:
Sídlom Antichrista bude Jeruzalem, nie Rím, a chrám Šalamúna a trón Dávida, nie chrám sv. Petra či stolica apoštolská. Môžeme to probovať dvojako: Najprv argumentom k človeku, potom z Písma a z Patristiky. ... [následne uvádza prvú časť argumentov. ďalej:] ... prejdime teraz k Písmu, ktorým je dokázané, že budúcim sídlom Antichrista je Jeruzalem, nie Rím. Po prvé: Zjv 11, kde Ján hovorí, Henoch a Eliáš bojovní s Antichristom v Jeruzaleme tam budú zabití Antichristom, "a ich telá", vraví, "budú ležať na námestí veľkého mesta, ktoré sa obrazne volá Sodoma a Egypt, kde bol ukrižovaný aj ich Pán." Kde Arethas hovorí: "Ich telá nepochované budú ležať v Jeruzaleme. V ňom totiž bude (antichrist) vládnuť akoby Kráľ Židov". Podobne vysvetľujú všetci ostatní interpreti a zaiste je toto hovorené o Jeruzaleme, to žiadnym spôsobom nemožno poprieť. Ktoré je totiž mesto, kde Pán bol ukrižovaný, ak nie Jeruzalem? ... [nasledujú ešte nejaké argumenty z Biblie. ďalej:] ... dodávam, že ako sme vyššie dokázali, Antichrist bude Žid a židovský "mesiáš" a kráľ, teda bez pochýb svoje sídlo ustanoví v Jeruzaleme a obnoví Šalamúnov chrám. Po ničom inom totiž Židia nesnívajú než po Jeruzaleme a chráme, ani by za Mesiáša neakceptovali nikoho kto nesídli v Jeruzaleme a nejakým spôsobom neobnoví chrám. ... [ďalej pokračuje s referenciami na patristiku a ďalšími pasážami Biblie]

Poslať 15.11.2011 20:26:17   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Antikristus môže mať DVA sídla : náboženský v Ríme a politický v Jeruzaleme..
Aký problém pri moderných dopravných prostriedkoch
V tejto veci viac verím Melánii ako hociktorému klerikovi, ktorý si situáciu dneška nemohol ani predstaviť. Ani ja som nikdy ani len nesníval, že bludy budú sa len tak hemžiť a, že toľko pedofilných škandálov sa udejú medzi klerikmi.

Poslať 15.11.2011 20:47:49   

od 18.11.2009 17:44:01
napísal 1207 príspevkov
Dalo by sa vyhovoriť na to, že Melánia klamala, ale nanešťastie La Salette nie je jediné podobné proroctvo....

[ Príspevkov: 130 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť