Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 210 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Správa
Poslať 30.05.2011 16:20:07   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
P.S.: ešte k tomu môjmu práve odoslanému príspevku jedna poznámočka.

k tým "útokom na iných" bych ti dal do pozornosti istý veľmi principiálny rozdiel.

- Sú ľudia, čo tu útočia na jednoduchých nekonfliktných ľudí, všelijako sa vyžívajú v ich ponižovaní, zosmiešňovaní, "nemajú v úmysle nič iné len vrhnúť tieň na dobrú povesť kňazov a vyvolať zmätok u pokojných ľudí" (1. Konštantinoposký koncil), atď., a pritom sú ešte pokrytci, lebo hoci druhých kritizujú aj za drobnosti, sami neznesú kritiku a nepriznajú si chybu, ani keď sú z nej usvedčení. (sem patril spôsob prispievania pána OO a pána nemenovaného).

- A potom sú ľudia, ktorí sú pochopiteľne pohoršení pokrytectvom vyššie spomínaných, tak skrátka na to poukazujú. Nevyžívajú sa v ponižovaní jednoduchých ľudí, či vyvolávaní konfliktov s nekonflitkými. Skrátka len obraňujú tých nevinných nekonfliktných, ktorí boli tými pokrytcami napadnutí, a ktorí sa tu sami obraňovať nevedia/nemôžu, a tiež, ak aj "útočia" na tých pokrytcov, ide obyčajne skôr len o odrážanie ICH vlastných útokov. Tzv. porážanie oponenta jeho vlastnými zbraňami.

Poslať 03.06.2011 12:35:50   

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
Obrázok
teraz mi len napadla jedna otazka - oni sa povazuju za platne vysvatenych?
pretoze 1) svateni boli clovekom, co "neodvolal ducha Asissi) teda ich vysviacka bola len "divadlo"
2) ak povazuju svoje svatenie za platne, teda klamu ze "duch asissi" brani platnosti sviatosti.
pocuvaj Didy, uz sa ozvali?

Poslať 05.09.2011 17:34:35   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3907 príspevkov
Mgr. Cyril Sitár je kaplánom v Dóme sv. Martina! Bol skoro najlepším študentom na fakulte. Bol vysvätený za diakona spolu s jarkovcami. Myslím, že to ním pohlo. Ale možno viac ten list, ktorý poslali jeho farárovi v predchádzajúcom pôsobisku, aby spochynili jeho vysviacku. Dúfam, že v dóme mu bude fajn čo mu zo srdca prajem. Teším sa, verím, že farnosť bude rásť spolu s ním.

Poslať 12.09.2012 9:41:12   Re: List jarkovcom...

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3748 príspevkov
:-) usmevne a vystizne
http://marianvojtko.blog.sme.sk/c/21693 ... verni.html

Citácia:
Jožko s Ferkom zo šiestej A a Miško zo šiestej B napísali list učiteľom.

Konštatujú v ňom alarmujúci stav, čo sa týka používania spisovného jazyka. Koľkí nevedia, kde má byť mäkké a kde tvrdé i; o používaní interpunkčných znamienok ani nehovoriac. Ako ich počas piatej triedy bolelo, keď istá učiteľka, ktorú nechcú menovať, vyslovovala tvrdo slabiky de, te, ne, le, di, ti, ni, li!
Ba niektorí učitelia, keď píšu novú látku na tabuľu, ani nie sú schopní písať písaným písmom, len tlačeným.

Keďže doteraz sa riaditeľ školy, ani ich triedne učiteľky voči týmto nešvárom neozvali, ako vzorní žiaci majú vážne obavy, aký je vzťah učiteľského zboru k spisovnému jazyku.

Preto vyzývajú všetkých učiteľov, aby verejne, každý pred svojou triedou a riaditeľ pred celou školou, odpovedali na nimi predložené otázky:

Uznávate, že na začiatku každej vety sa píše veľké písmeno?
Používate na rozdelenie súvetia čiarku?
Vyslovujete mäkko slabiky de, te, ne, le, di, ti, ni, li?
Súhlasíte, že vo vybraných slovách sa po obojakej spoluhláske píše tvrdé Y?
atď.

Na záver listu uviedli, že ak do piatku učitelia verejne neodpovedia na predložené otázky, strácajú akékoľvek právo vyučovať.

Triedna učiteľka šiestej A bola listom veľmi prekvapená. Preto si po vyučovaní zavolala Jožka a Ferka do kabinetu. Tí jej však povedali, že kým verejne neodpovie na ich otázky, nemajú sa o čom baviť.

Pani učiteľka chlapcov napomenula, že takto sa správať nemôžu. Podobne napomenula i triedna zo šiestej B Miška.

A ako to napokon dopadlo?

Prišiel piatok a "jazykoverní" šiestaci (medzitým sa k nim pridal aj Števko zo štvrtej B) sa verejného vyznania učiteľov nedočkali.

Preto napísali list ministrovi školstva, že triedne učiteľky zo šiestej A a šiestej B už nie sú učiteľkami a do týchto tried chodia vyučovať neoprávnene. A tiež i ostatní učitelia školy sú vo svojich funkciách nekompetentní.

Avšak im, ako vzorným žiakom, záleží na správnom používaní spisovného jazyka, preto si zakladajú svoju vlastnú triedu. A keďže na škole niet kompetentného učiteľa, ich trieda bude podriadená priamo ministrovi školstva.

A ak minister školstva na tento ich list neodpovie, znamená to, že vo všetkom s nimi súhlasí.

Poslať 12.09.2012 10:23:46   Re: List jarkovcom...

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 13025 príspevkov
a este tu:
http://slavomirjancok.blog.sme.sk/c/216 ... hizma.html

Poslať 12.09.2012 10:32:34   Re: List jarkovcom...

napísal 3748 príspevkov
misojogi píše:

Dalsi v poradi s tuzbou o vysvetlenie :-)
Ale vysvetlenie neprichadza, proste je to tak a basta figli :-)

Citácia:
Ak kampaň vedená našimi hierarchami, má za úlohu ochrániť naše duše, potom nevyhnutnou súčasťou má byť katechéza, v ktorej by aspoň krátko naši pastieri objasnili, v čom a prečo ide o mylný výklad učenia zo strany uvedených kňazov, v čom ich "teologické omyly" sú v rozpore s náukou Svätej Cirkvi (nie každý teologický omyl musí nutne byť rozporom s náukou Svätej Cirkvi, človek a teda aj kňaz sa predsa môže mýliť pri teologických úvahách aj v tom, čo nie je dogmou učiteľského úradu Sv. Cirkvi). Prečo vo všetkých vyhláseniach, ktoré som čítal na oficiálnej stránke http://www.tkkbs.sk absentuje akékoľvek pomenovanie a vyjasnenie čo konkrétne je v náuke potrestaných kňazov mylné ?

Citácia:
Mne, a žiadnemu inému laikovi nemôže byť dostatočným odkaz na dokument pápežskej biblickej komisie, ani nie je mojou úlohou poznať prednosti a nedostatky historicko-kritickej metódy, mňa ako laika, dušu ohrozenú pochybnosťami, trápi , aby nám niekto z hierarchov výslovne potvrdil: Neučíme našich kňazov, že Kristus nevstal z mŕtvych. Nespochybňujeme jeho Zmŕtvychvstanie. Vaši kňazi veria to, čo Kristova Cirkev verila vždy, a v čo veríte i vy, ľud, laici, všeobecné kňažstvo. Je to také ťažké povedať ? Niekto z vnútra, kto bol formovaný našimi seminármi verejne tvrdí, že vyučujúci na katolíckej bohosloveckej fakulte popiera Kristovo zmŕtvychvstanie – a naša odpoveď ? Nejasná. Nekonkrétna. Žiadne Nie! Nie! Nie je to pravda!

Vidno ze clovek ma hlboko v srdci zmysel pre spravodlivost a pravdu.

Poslať 12.09.2012 11:06:52   Re: List jarkovcom...

Obrázok užívateľa

napísal 13025 príspevkov
zial nepovolil diskusiu

ano ma pravdu ze biskupi mohli zrozumitelnejsie vysvetlit o co ide ....
ale na druhej strane s ludmi ktori uvazuju chorym sposobom sa naozaj tazko diskutuje
to vidno aj tu na fore

Poslať 12.09.2012 11:09:35   Re: List jarkovcom...

napísal 3748 príspevkov
misojogi píše:
ano ma pravdu ze biskupi mohli zrozumitelnejsie vysvetlit o co ide ....

narazal som nato ze ta ziadost na vysvetlenie je obdobny pripad ako je Bezak.
Tiez sa vysvetlenia nedockaju...

Poslať 12.09.2012 11:12:24   Re: List jarkovcom...

Obrázok užívateľa

napísal 13025 príspevkov
je to ine
napr Zvolensky spravil relaciu cca 2 hod
kde vysvetloval jarkovcov
Len to vyznelo tak nemastno - neslano
pretoze jemu boli niektore veci jasne ale neuvedomil si
ze pre beznych ludi je to neznama vec a potrebuju vysvetlenie zakladov

Poslať 12.09.2012 11:34:33   Re: List jarkovcom...

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11034 príspevkov
romanh píše:
misojogi píše:

Dalsi v poradi s tuzbou o vysvetlenie :-)
Ale vysvetlenie neprichadza, proste je to tak a basta figli :-)

Citácia:
Ak kampaň vedená našimi hierarchami, má za úlohu ochrániť naše duše, potom nevyhnutnou súčasťou má byť katechéza, v ktorej by aspoň krátko naši pastieri objasnili, v čom a prečo ide o mylný výklad učenia zo strany uvedených kňazov, v čom ich "teologické omyly" sú v rozpore s náukou Svätej Cirkvi (nie každý teologický omyl musí nutne byť rozporom s náukou Svätej Cirkvi, človek a teda aj kňaz sa predsa môže mýliť pri teologických úvahách aj v tom, čo nie je dogmou učiteľského úradu Sv. Cirkvi). Prečo vo všetkých vyhláseniach, ktoré som čítal na oficiálnej stránke http://www.tkkbs.sk absentuje akékoľvek pomenovanie a vyjasnenie čo konkrétne je v náuke potrestaných kňazov mylné ?

Citácia:
Mne, a žiadnemu inému laikovi nemôže byť dostatočným odkaz na dokument pápežskej biblickej komisie, ani nie je mojou úlohou poznať prednosti a nedostatky historicko-kritickej metódy, mňa ako laika, dušu ohrozenú pochybnosťami, trápi , aby nám niekto z hierarchov výslovne potvrdil: Neučíme našich kňazov, že Kristus nevstal z mŕtvych. Nespochybňujeme jeho Zmŕtvychvstanie. Vaši kňazi veria to, čo Kristova Cirkev verila vždy, a v čo veríte i vy, ľud, laici, všeobecné kňažstvo. Je to také ťažké povedať ? Niekto z vnútra, kto bol formovaný našimi seminármi verejne tvrdí, že vyučujúci na katolíckej bohosloveckej fakulte popiera Kristovo zmŕtvychvstanie – a naša odpoveď ? Nejasná. Nekonkrétna. Žiadne Nie! Nie! Nie je to pravda!

Vidno ze clovek ma hlboko v srdci zmysel pre spravodlivost a pravdu.
no tohto ty ešte chváliš? :o veď čo on robí? ponosuje sa tu, aká je on "duša ohrozená pochybnosťami" - no pritom on sám tu týmto "článkom" tie pochybnosti účelovými sugesciami rozosieva do druhých, namiesto toho, aby sa normálne spýtal niekoho normálneho kto do toho seminára chodil... no on si radšej účelovo vymýšľa také sugestívne rečnícke otázky, aby vzbudil u čitateľa dojem, že zrejme je to naozaj tak ako hovoria jarkovci... - a toto nie je zmysel pre pravdu!!!!

Veď to, že niekto nezareaguje na choré reči jarkovcov, to predsa neznamená, že majú pravdu!!! skôr tam ide o takýto jav:
misojogi píše:
s ludmi ktori uvazuju chorym sposobom sa naozaj tazko diskutuje
tak veru...

A AKO TO TEDA NAOZAJ JE? Predsa aj J.E.Zvolenský v tom interview na túto tému sa vyjadril, že uznáva katolícke vyznanie viery a každú nedeľu ho na omši dokonca verejne vyznáva spolu s ľuďmi. - a obdobne to predsa platí aj o ostatných.

A aj čo sa týka katolíckych teologických fakúlt na Slovensku, zhodou okolností mám dostatočný prehľad o tom, ako to tam funguje, obzvlášť v tej, na ktorú aj oni chodili. Poznám osobne tých učiteľov, čítal som ich skriptá, zažil som ich prednášky na tej fakulte, atď., atď., atď.

A môžem ťa ubezpečiť, že Kristovo zmŕtvychvstanie sa tam nepopiera, ale práve naopak, vyučuje sa to tam ako vôbec jedna z najvýznamnejších dogiem.

To proste ja ti môžem aj osobne potvrdiť, že tí učitelia na tej fakulte to takto vyučujú a vyznávajú. Čítal som to v ich skriptách, počul na ich prednáškach, atď. Tiež poznám aj priamo jarkovcových spolužiakov, takže tí tiež môžu potvrdiť. Aj som sa rozprával s nejakými ich učiteľmi a spolužiakmi konkrétne na túto kauzu jarkovcov... odkedy boli jarkovci exkomunikovaní, tak len zúfalo osočujú a prekrúcajú... to sa naozaj nedá brať vážne... a keby aspoň zacitovali, že kto čo presne vraj povedal... lebo nanajvýš tak možno len čosi zámerne prekrútili - ale ani tam sa mi moc nevidí, čo by také mohlo im čo i len zdánlivo prísť vhod, keďže Kristovo zmŕtvychvstanie sa tam predsa jasne a výslovne učí, takže tam nie je o čom... Je to také choré a nijako nepodložené obvinenie, že to naozaj nie je potrebné ani komentovať... - ale biskup sa k tomu aj tak za seba vyjadril, keďže povedal, že on verí a každú nedeľu i verejne v kostole vyznáva katolícke vyznanie viery. takže fakt, tu nie je o čom...

A ten tvoj panáčik teda vôbec nemá "zmysel pre spravodlivost a pravdu", keď takýmito sugestívnymi rečníckymi otázkami vyvoláva práve osočovaský nepravdivý dojem, že jarkovci majú pravdu, NAMIESTO TOHO, ABY SA SPÝTAL NIEKOHO NORMÁLNEHO (nie zaujatých jarkovcov, ktorí zúfalo osočujú), ŽE AKO TO TAM NAOZAJ FUNGUJE... to však on neurobí, a namiesto toho ďalšej šíri sugestívne rečnícke otázky nabádajúce ku chorej osočovačskej nepravde...

Poslať 12.09.2012 11:59:07   Re: List jarkovcom...

Obrázok užívateľa

napísal 13025 príspevkov
Citácia:
slavomir jancok

podla vsetkeho dostal ten clovek BAN na SME
pokusal som sa mu napisat, ale vyhadzovalo mi to ze
Citácia:
ucet zablokovany

zaujal ma tam ale prispevok:

Citácia:
HEREZA
pokial bol knaz platne vysvateny a ma umysel vysluhovat sviatosti v sulade s naukou cirkvi,
tak su tieto platne
aj keby bol apostatom alebo schizmatikom
Ich tvrdenie ze sviatosti vysluhovane tym, kto nepodpisal ich vyzvu, su neplatne je teda v zavaznom rozpore s naukou cirkvi a zaroven spochybnuje cirkev ako taku.

Vyznanie viery ma pravo formulovat vseobecny koncil (napr nicejsko carihradske vyznanie)
V ich vyzve, ktorej nepodpisanie sankcionuju udajnym vylucenim z cirkvi su prilozene aj ich sukromne nazory, ktore zatial nie su potvrdene oficialnym ucenim, pripadne sa tykaju nepodstatnych veci(napr nazor na homeopatiu)

Je naozaj otazne ci bolo treba reagovat na trapne obvinenia ako napr obvinenie ze v seminaroch sa popiera pri vyucovani zmrtvychvstanie. Ide o to ze napr obvinenie T.Halika v tomto smere sa zaklada na nasilnom vytrhnuti jeho slov z kontextu, pripadne na MP3 nahravke, ktore je "vhodne prerusena" tak aby pocuvajuci nadobudol ziaduci dojem. Je teda otazne ci ma zmysel verejne diskutovat s niekym kto sa zadrapuje za slovicka a prekruca povedane.

Podobne ich kritika HKM(histricko-kritickej metody) je zalozena na tom, ze dotycni vobec nechapu uvedenu metodu. Je to nieco podobne ako keby clovek so vzdelanim ZS kritizoval Einsteinovu teoriu relativity. Malo by zmysl na to reagovat?

Na druhej strane mozno by naozaj malo zmysel vysvetlit ludom prednosti a zmysel HKM pre ich vlastnu potrebu - studium Pisma

Na druhej strane suhlasim s autorom blogu ze reakcia hierarchie mohla byt zrozumitelnejsia prostym ludom a laikom

SCHIZMA
A myslienka schizmy? Skutocnost vysla na povrch:
jednak sa ukazalo ze maju priame spojenie na Eliasa Dohnala, ktore predtym verejne popreli, cize klamali
A tiez nedavnou schizmatickou vysviackou jedneho z nich za biskupa(Jarabica) jasne ukazali ze jednotu s Rimom nemyslia vazne

.

Poslať 12.09.2012 12:44:42   Re: List jarkovcom...

napísal 3748 príspevkov
Didymos píše:
no tohto ty ešte chváliš? :o veď čo on robí? ponosuje sa tu, aká je on "duša ohrozená pochybnosťami" - no pritom on sám tu týmto "článkom" tie pochybnosti účelovými sugesciami rozosieva do druhých, namiesto toho, aby sa normálne spýtal niekoho normálneho kto do toho seminára chodil... no on si radšej účelovo vymýšľa také sugestívne rečnícke otázky, aby vzbudil u čitateľa dojem, že zrejme je to naozaj tak ako hovoria jarkovci... - a toto nie je zmysel pre pravdu!!!!

nie nechvalim, ja toho cloveka nepoznam a len konstatujem na clanok co tu dal misojogi ako ten clovek na mna posobil, neskumal som kto a co je zac, iba som konstatoval....ze je tu niekto kto ma zaujem poznat vysvetlenia, to je vseko.
To akym sposobom ich moze ziskat som neriesil.
Ale mas pravdu, mohol sa spytat...

Poslať 12.09.2012 12:47:37   Re: List jarkovcom...

napísal 3748 príspevkov
Didymos píše:
A ten tvoj panáčik ...

Nieje moj, iba som cital na jeho clanok a to co ma zaujalo, a vobec, linku nan tu dal misojogi, tak je to misov panacik :-)

Poslať 12.09.2012 12:55:33   Re: List jarkovcom...

napísal 3748 príspevkov
Didymos píše:

To proste ja ti môžem aj osobne potvrdiť, že tí učitelia na tej fakulte to takto vyučujú a vyznávajú. Čítal som to v ich skriptách, počul na ich prednáškach, atď. Tiež poznám aj priamo jarkovcových spolužiakov, takže tí tiež môžu potvrdiť. Aj som sa rozprával s nejakými ich učiteľmi a spolužiakmi konkrétne na túto kauzu jarkovcov... odkedy boli jarkovci exkomunikovaní, tak len zúfalo osočujú a prekrúcajú... to sa naozaj nedá brať vážne... a keby aspoň zacitovali, že kto čo presne vraj povedal... lebo nanajvýš tak možno len čosi zámerne prekrútili - ale ani tam sa mi moc nevidí, čo by také mohlo im čo i len zdánlivo prísť vhod, keďže Kristovo zmŕtvychvstanie sa tam predsa jasne a výslovne učí, takže tam nie je o čom... Je to také choré a nijako nepodložené obvinenie, že to naozaj nie je potrebné ani komentovať... - ale biskup sa k tomu aj tak za seba vyjadril, keďže povedal, že on verí a každú nedeľu i verejne v kostole vyznáva katolícke vyznanie viery. takže fakt, tu nie je o čom...

V pohode, ja to beriem, nemam s jarkovcami problem.
Ja viem co vtedy povedal aj Zvolensky.

Ale bolo by pekne keby niekto napisal katechezu o tom v com je ta ich hereza.
Take nieco co som pisal ze by bolo dobre bod po bode napisat na Oravcove herezy.
Nech sa Bozi lud pouci... :-)

Poslať 12.09.2012 12:58:24   Re: List jarkovcom...

napísal 3748 príspevkov
Citácia:
SCHIZMA
A myslienka schizmy? Skutocnost vysla na povrch:
jednak sa ukazalo ze maju priame spojenie na Eliasa Dohnala, ktore predtym verejne popreli, cize klamali
A tiez nedavnou schizmatickou vysviackou jedneho z nich za biskupa(Jarabica) jasne ukazali ze jednotu s Rimom nemyslia vazne

Ano presne tak, tak nejak som to chcel aj povedat, cas ukazal co su zac.

[ Príspevkov: 210 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť