Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 22.08.2011 0:27:08   

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Slava Bohu, pribudol nam novy brat.
Najskor ked si vypocul svojho rodneho brata, ktory mu povedal ako mu z tela vysla dusa a stretol sa s Jezisom, povedal ich rodnej sestre, ze brat sa im celkom zblaznil. Prisiel ho navstivit a dali sme sa do reci, ukazali sme mu video o Bozom uzdravovani a on tiez zatuzil poznat toho Jezisa co toto robi.

A boli sme svedkami ako sa clovek dosledne drzi rad a kona podla nich s pravdivostou, ktora az udivuje. Po prvej modlitbe a prosbe aby Jezis prisiel do Jeho zivota sa zmenil. Pan Jezis mu daroval pokojny spanok a dnes moze zaspat a dlho zdravo spat - doteraz zaspal po dvoch alebo troch hodinach prehazovania sa na posteli a rano sa skoro budil. Tentoraz spal hned a rano zaspal nase dohovorene stretnutie. A dalsie dni dobre spal.

Na druhy den po dlhom pracovnom dni, ked sme pomahali nasmu bratovi Palkovi sa u Palka o tretej rano na otazku ci nechce dat svoj zivot Jezisovi ozval, ze ano to chce. Tak sme boli ucastnikmi odovzdania zivota Panovi Jezisovi a Pan mu hned tam dal pocitit, ze to berie vazne. Vnimal pohnutie k placu a na nohach silne teplo - horucavu, takze sa len pytal co sa to deje, co to je. Este v ten isty den po kratkom spanku sme tam boli opat lebo bola nedela a on bol prvykrat v zivote v kostole na svatej omsi. Cely cas takmer hypnotizoval sochu Pana Jezisa. Neskor nam rozpraval, ze videl ako sa Jezisovi naliali lica zdravou farbou a zacal sa usmievat a komunikovat s nim. V duchu sa pytal ci sa teraz dobre modli a ci sa to naozaj robi tak a Jezis mu prikyvol a ako sa Ho pytal ci: Tak? tak mu Jezis prikyvol: Tak, ano tak.

Doma o tom rozpraval zene, je to dlhsi pribeh...

Odvtedy sa pyta kedy sa stretneme opat? a odteraz budem stale chodit do kostola... a budeme stale spolu, ze?

Je nadherne vidiet ako Pan Jezis premiena cloveka.
Ma krasne srdce - toto Bozie novorodena .

Poslať 22.08.2011 0:39:45   

napísal 5702 príspevkov
Moja sestra v Kristovi prezila duchovny utok.
Pisal som tu uz o nej na predoslej stranke : 15 rokov schizofrenie...

Pri jednej z navstev pocitila slabost a akoby stareho znameho, pred ktorym vsak predtym chcela ujst a nakoniec akoby sa do nej nieco nastahovalo, neskor pocula hlas ako sa v nej cudzim jazykom ozyva a sposobovalo jej to uzkost a strach.
Previezli sme ju domov a hned sme sa zacali modlit proti tomu duchu. Naplo ju na vracanie, spociatku sa jej nedalo ani vyslovit Slovo z Nah1,9 , ktore mame ako branu k pokoju v takychto pripadoch. Stiahlo jej hrdlo a nebola schopna hovorit.

Potrebovala viac Slova a nadeje.
Az potom ked v duchu mohla prejst ten text, tak sa jej hlasivky uvolnili
a dokazala Slovo precitat s vierou az vtedy to okamzite ustalo.
Vysledok bol pokoj, koniec slabosti a vratil sa jej usmev na tvar.

Sestra je oslobodena a stale je slobodna, hoci sa Zly pokusil klamat ju bol odkazany na Slovo a pokarhany.

Slava patri Bohu. Jeho Slovo je ucinne a pravdive vhodne na kazde budovanie.

Poslať 22.08.2011 17:40:02   

od 03.01.2010 16:35:19
napísal 2557 príspevkov
...

Poslať 22.08.2011 20:39:37   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Borosko, ty proste vždy potvrdíš voju naivitu a nekonečné diletantstvo - tie tvoje odkazy na elemntárne webové populárno-vzdelávacie stránky sú mimoriadne komické. :lol: :lol: :lol:

Psychiatrické ochorenia a isté stupne posadnutosti sú veľmi dobre rozlíšené v TISÍCOCH prípadoch, ktoré vyšetrovali prvotriedni psychiatri. Oboje existuje - veriaci psychiatri to často veľmi dobre vedia diferencovať. No a ateistickí psychiatri iba zmätene priznávajú, že mnohokrát neboli schopní ani určiť diagnózu a už vôbec nie liečiť nejaké psychiatrické ochorenie - ktoré zrazu u niekoho úplne a okamžite zmizlo, no ale iný zase ním trpel až do smrti. A sú úplne mimo, ako a prečo sa to stalo. :wink:

Poslať 23.08.2011 9:51:36   

napísal 5702 príspevkov
Tato sestra v Kristovi,
mala nasledkom duchovneho utlaku zoslabnutu traviacu sustavu.
Po oslobodeni ma opat chut jest ale telo pri niektorych tazsich potravinach protestovalo. Mavala krce - bolavy zaludok.

V minuly piatok varili doma opat taky tazky kaliber - slivkove gule. Sestra sa rozhodla trvat na svojom uzdraveni a zjedla hned styri. Podla predpokladu sa dostavili riadne krce a kedze ma pod postelou lekarnicku siahla tam po lieku proti krcom.

Vtedy zacula jasny hlas: "Neber liek. Ver vo mna." .

Toho lieku sa ani nedotkla, ku svojmu udivu krce rychlo presli a uz sa nevratili.

Na dalsi den jedla kysnuty kolac - opat riadny zaberak na slaby zaludok - ale uz ziadne tazkosti nenastali.
Pan ju uzdravil dokonale a moze slobodne jest.

Slava patri Bohu.

==============================
Z tohto svedectva som vypustil matucu informaciu.

Poslať 23.08.2011 10:02:41   

napísal 5702 príspevkov
Moj brat v Kristovi ma chlapca vo veku asi 16 rokov. Nedavno sa tento chlapec doma valal v bolesti a krical, ze sa mu sval odtrhol od kosti. Ci to bola spravna diagnoza neviem, ale od bolesti nadaval, co sa u nich doma rozhodne nedeje bezne. Brat zasiel za synom a ked videl ake je to zle, polozil na to bolave miesto ruku, kratko sa pomodlil: "V Jezisovi Kristovi je tato noha uzdravena" a odisiel. Asi za pat sekund chlapec s mamou - detskou lekarkou zacali jasat, ze bolest je prec.

Viera je sposob ako prijat zdravie.
Slava patri Bohu.

Poslať 23.08.2011 11:19:03   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18802 príspevkov
Presunute na zelanie autora do temy http://areopag.sk/viewtopic.php?t=4555&start=52

Poslať 05.09.2011 18:06:06   

napísal 5702 príspevkov
Moj brat minuly tyzden lezal niekolko dni v posteli lebo krvacal. Raz dostal vnuknutie, ze ma ist von na prechadzku a vedel aj presne kam treba ist. Vstal, co jeho zena len nerada videla a hovori Jezis ma posiela von. Ona mu na to, ze ked moze chodit tak mohol aj nieco robit, ze on to na nu asi iba hra. Ale on trval na tom, ze ked ho Jezis posiela tak musi ist. Odisli spolu ako obycajne chodievaju ale tentoraz neodbocili po svojej zvycajnej trase ale na ine miesto po lesnej cesticke. Este sa jeho manzelka divila preco idu tam, ked jemu sa pacieva ta povodna trasa.

Po chvili vidia pred sebou zenu na zemi. Moj brat uz vedel, ze kvoli nej sem isiel a od dojatia, ze si ho Pan takto pouzil zacal plakat a ta zena ked ich zbadala vola na nich: "Vas mi sem Pan Boh poslal."
To ich dorazilo a plakali obaja.

Ta zena tam lezala od jednej po obede az do piatej, pokial ju tam oni nenasli.
Nohy sa jej podlomili a vypovedali sluzbu. Tak jej pomohli domov a brat priatelom svedci ake je to uzasne chodit s Panom.

Poslať 05.09.2011 18:34:42   

napísal 5702 príspevkov
Mam ineho brata, ktory minuly tyzden prezival velmi tazke obdobie.
Vedel, ze zena ho klamala ale myslel si, ze ho aj podvadza. Nedokazal sa s tym zmierit a vazne mal myslienky na to, ze sa zabije.
Ked som mu volal priznal sa mi, ze nedavno sa zo zufalstva takmer prepichol nozom.
Vtedy mu volal brat a to ho zastavilo.

Ked som mu zavolal oznamil mi, ze sa urcite rozvedie a premysla o samovrazde. V takych myslienkach sa tocil uz tyzden. Pripomenul som mu ake to bolo ked sa prvy raz modlil a ako mu Pan Jezis opravil spanok. Priznal sa, ze sa uz styri dni nemodlil. Po chvili si uvedomil, ze obchadza Boha a potom uz sam ukoncil rozhovor lebo sa chcel ist modlit.
Jemu Pan dava naozaj pocitit, ze je pri nom. Doma mu pri modlitbe oziva obrazok Bozieho Milosrdenstva a v kostole socha pana Jezisa.

V piatok rano som mu znova volal ale zdvihla to jeho zena a ked som sa pytal ako sa ma povedala, ze dobre, ze on jej nieco vravel o nejakych anjeloch a ze jemu ta modlitba pomaha.

Poobede som telefonoval s nim. Bol usmiaty a stastny, ze sa opat pocujeme a hovoril mi ako mu rano o tretej prisli do domu na navstevu traja anjeli. Jeden bol velmi velky a dvaja mali ako deti. Vsetci boli v bielom, ti mali mali vlasy zlte ako zo zlata a ten velky mal biele vlasy a bielu bradu. Ti mali rozpravali ale nerozumel slovam toho jazyka hoci chapal co mu hovoria. Ma byt dobry a verit svojej zene a urcite nema urobit to co si zobral do hlavy. Ked som sa pytal co tym mysleli, povedal obesit sa.

Ten velky anjel mu vravel aby vsetko odpustil cokolvek zleho mu urobili alebo urobia aby to nechal vsetko tak, odpustil a nechal to na neho.

Pytal som sa ako teda vyzeral ten velky anjel. Vravel: Mal na sebe take biele ako plachtu z postele nie saty ako my. A videl som, ze je bosy.

Takto nejak sme sa porozpravali:

Nohy si mu videl?
Hej.
A co, ake ich mal?
Cervene.
Cervene alebo krvave?
Krvave.
A co ruky, videl si ?
Ano.
Boli tiez cervene?
No hej.
Mal nejake rany, ked boli take?
Nie, rany nie, on mal diery.

Hovorim mu, tak bracek moj, to si nevidel nejakeho velkeho anjela ale do tvojho domu prisiel na navstevu sam Pan Jezis.

A on na to zacal radostne hovorit: Ved som sa uz tri dni modlil az som plakal a hovoril som mu prid, ukaz sa mi, musim ta vidiet.

A tak Pan Jezis zachranil zivot a manzelstvo mojho brata, ked bol na navsteve v ciganskej ulicke u neho v dome - betonovej garazovej bunke.

Hned po tretej ako sa to stalo, zobudil zenu vsetko jej odpustil, zmierili sa
a vyrozpraval jej aku navstevu doma mali.

Uz sa tesim ked sa uvidime, aby mi to mohol vsetko riadne vyrozpravat znova.

Poslať 21.09.2011 11:27:19   

napísal 5702 príspevkov
Zo stranky o bohu som sa rozhodol dat sem toto svedectvo:

Uzdravení nádoru na mozku
Autor: Libor Diviš; e-mail: infomusculus.cz

Chtěl bych Vám popsat něco, co není přímo mým zážitkem, ale co je skutečně podivuhodné. Znám jednu paní z Prahy, kterou Bůh zbavil nádoru na mozku. Tato paní je hluboce věřící. Setkal jsem se s ní u ní doma. Tehdy jsem ji prosil o modlitbu za křest v Duchu svatém. Věděl jsem o ní, že často mívá nějaké "slovo od Pána". A skutečně - měla něco i pro mne, ikdyž se mi to alespoň zprvu moc nelíbilo. Zato to však byla pravda.

Ale zpět k jejímu příběhu: Tato paní měla nádor na mozku. Byla operována a nádor jí byl chirurgicky ostraněn. Lebku jí zpevnili pomocí kovových svorek. Po určité době se potíže objevily znovu. Šla znovu na vyšetření, které opět prokázalo nádor. Modlila se a Bůh jí dal "slovo", že ji uzdraví. Dlouho se nic nedělo a tak začala ztrácet víru. Když si to uvědomila, poprosila Boha, aby jí odpustil její nevěru. Pak potíže zmizely. Šla říci lékařům, že je již zdravá, ale ti jí pochopitelně nevěřili. Řekli jí: "Když už jste tady, uděláme předoperační přípravu" a poslali ji znovu na rentgen. Ani si nedovedu představit výraz lékaře, který tuto ženu předtím operoval. Nejen že byl pryč nádor, který se znovu chystal vyoperovat, ale byly pryč i kovové svorky.

Poznámka: Tento zázrak se stal pravděpopobně právě proto, že tato paní důvěřovala Bohu a Jeho slovu. Překvapuje mne nejen tento Boží zázrak, ale také to, že jsem se o něm nedozvěděl z novin a televize. Jakoby zprávy o daňových podvodech, loupežích a vraždách byly důležitější než potvrzení toho, že Bůh je skutečný a stále dělá zázraky (nejen pro ty, kdo věří).

Libor Diviš

Poslať 22.09.2011 8:26:52   

od 31.12.2004 17:00:54
napísal 5570 príspevkov
Chvála a sláva Bohu za to, že nás miluje, že nás zachraňuje a že koná kvôli nám aj zázraky.

Poslať 01.10.2011 11:07:57   

napísal 5702 príspevkov
Z knihy John Graham Lake, Doborodruzstvi v Bohu:

strana 11
V jednu dobu, po mé nepřítomnosti ve městě Spokane, jsem paní
Lakeovou nenašel doma. Bylo to ve chvíli, kdy jsem se chystal, že půjdu na
odpolední shromáždění, když tu někdo vešel a řekl: „ Vaše sekretářka, paní
Grahamová umírá. Vaše žena je u ní.“
Pospíšil jsem si k tomu místu. Jedna z žen (která sloužila na plný úvazek)
se se mnou potkala u dveří a řekla: „Přišel jsi pozdě, už zemřela.“
Když jsem vkročil dovnitř, jakýsi služebník vycházel z pokoje. Řekl:
„Nedýchá už pěkně dlouho.“
Avšak při pohledu na tu ženu jsem přemýšlel o tom, jak jí Bůh před třemi
roky vzkřísil z mrtvých. Jak ji znovu navrátil její dělohu, vaječníky a
vejcovody odstraněné při operacích, a jak se provdala a počala dítě.

Jakmile jsem začal takto přemýšlet, moje srdce se rozhořelo!
Uchopil jsem tu ženu z polštáře a křičel jsem k Bohu, aby seslal nebeské
blesky, které by ji vysvobodily a sežehly moc smrti. Přikázal jsem jí, aby se
vrátila zpět a zůstala. Ožila potom, co nedýchala 23 minut!

Poslať 16.10.2011 8:35:45   

napísal 5702 príspevkov
Moj bracek Palko ma v partii spolupracovnika, ktory o sebe tvrdi, ze je prekliaty.
Prejavuje sa to napriklad tak, ze ma problemy s travenim - potrebuje dietne potraviny a v priebehu 2-3 mesiacov mu dramaticky klesla hmotnost, zo 120 kg vychudol ako trieska. Obava sa spania doma, v podstate sa v spalni neda spat. V miestnosti sa same pohybuju veci je tam citit "zlu atmosferu" a on tam vidi chlapca - ducha, v ktorom to zlo je. Ten chlap pevne veri, ze carodejnice existuju aj duchovia aj demoni a bol presvedceny, ze jediny kto mu naozaj pomaha je liecitelka...
V tej miestnosti kde sa to vsetko deje im zomrel otec.

S tymto zil odkedy sa to zacalo a evidentne chradol.

Jedno z obmedzeni je, ze celkom urcite nemoze ziadne maso - taky valibuk a naozaj ostal na zelenine.

Palko ho viedol k dovere Boziemu Slovu ale on len vravel: "Ja som krestan, ale nic mi nepomaha, naozaj som prekliaty."

Po case raz dostal chut na salamu a Palko mu vravi, daj si zjedz to v mene Pana Jezisa Krista na slavu Bohu. Ten chlap si dal tri koliecka salamy a hovori ved pockaj co to so mnou narobi, uvidis...
Ale zacal doverovat Palkovi, ze vsetko to co mu vravel, ze zazil, je pravda a mohlo by to platit aj pre neho ved aj on je krestan. A tak to skusil. Do konca smeny mu nebolo nic. Palko mu vysvetlil, ze Bozie Slovo je velmi mocne a ze ked Pan Jezis za nas zomrel a stal sa prekliatim namiesto nas, ziadne prekliatie uz na nas nemoze mat ucinok ked sa k Nemu privinieme.
Pred koncom smeny este poradil chlapovi: "Chod domov a v mene Jezisa Krista to vsetko odtial vyzen."

Na druhy den ten chlap prisiel usmiaty. Vyliezli na lesenie a po case zliezol na Palkove poschodie a vravi, ze vsetko urobil ako mu Palko poradil. Skor ako vosiel do tej izby prezehnal sa a ked vosiel dnu zavelil:"V mene Pana Jezisa Krista odidte odtialto!". Vtedy sa zacalo ozyvat suchotanie a bolo citit nejaky pohyb a zrazu sa v tej izbe zablyslo ako blesk, az sa tak zlakol, ze skoro spadol ale nahle tam bol pokoj a vsetko to cudne bolo prec. Potom si lahol a spal az do rana ako babo.

Ked to povedal radovali sa spolu.
Palko mu vravi doniesol som ti klobasu daj si na ranajky a ten clovek neskor s chutou jedol.

Slava patri Bohu.

Poslať 16.10.2011 8:45:05   

napísal 5702 príspevkov
V ten isty den volal Palkov kolega z inej stavby, ze ci sa bude modlit za jeho syna, lebo ma bolave koleno a treba s tym ist na operaciu.

Prisli asi o pol hodiny na stavbu a zavolali Palka do auta. On sa pyta chlapca, ty veris, ze Pan Jezis ta uzdravi? A chlapec vravi, ze ano ved preto prisli. Tak sa Palko zacal modlit a vravel mi ako pocas toho citil ako mu v tej ruke, ktorou drzal chlapcovo opuchnute a bolave koleno cosi chodi.
Ked skoncil chlapec vravi otcovi, ze to koleno vobec nie je opuchnute a dokonca s nim moze hybat a ze pocas modlitby citil ako mu v nom cosi chodi a zlepsuje sa to. Ostal uplne zdravy a ukazolval to otcovi.
Ten zacal plakat a ostal tam niekolko hodin a nedokazal od Palka odist.
Vravel mu kolko dobreho sa udialo uz v jeho rodine kvoli tomu ze Palka pozna. Dokonca mu oznamoval, ze Duch Svaty mu dava pre Palka nejake slovo.

To predosle svedectvo poculi ich spolupracovnici a ked videli toto tak sa dvaja hned prihlasili, ze chcu ist na biblicku skolu a na evanjelizaciu do Ziliny bola tam tento tyzden. Palko to totiz spominal tomu co bol prekliaty.

Naozaj isli.

Slava patri Bohu.
Jeden z nich zobral zobral aj rodinu.

Poslať 21.10.2011 14:45:19   

napísal 5702 príspevkov
Bracek, ktory mal navstevu Pana Jezisa v dome, ma fenku vlciaka. Niekto mu cez plot prehodil klobasu s ihlami. Pes to zozral a ihla mu ostala zapichnuta v hrtane.

Veterinar poradil utratit ale bracek to nevladal spravit. Skumal to srcil jej ruku do hrdla a popichal sa na tej ihle ale nevedel jej ju vybrat. Pes chradol a kaslal krv, sypel nic nezral zjavne trpel.

Vecer sme spolu volali a poradil som mu pritom aby veril, ze takto tyrat zviera a trapit tym cloveka to nie je bozi zamer, aby isiel a za svojho psa sa modlil. Pan Jezis vladne aj nad rybarskymi hacikmi a ihlami a pre Neho nie je nemozne zachranit. Poradil som mu ako a on isiel.

Na druhy den bol pes na tom lepsie a dalsi den zacal zrat a je uplne v poriadku.
Dnes rano mi to pripomenul bracek Palko, ktoremu to brat opisoval pri navsteve. Vravel, ze ked na fenku polozil ruku a zacal sa modlit ta ihla z nej vyletela ako sip.

Slava patri Bohu.

[ Príspevkov: 31 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia