Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 13.03.2007 21:04:25   Re: MEA CVLPA

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
to Poro, O.Oravec:
no ja myslím, že občas som Vás dvoch trochu vytočil (ba aj viac ako trochu), ale nechcem to tu teraz rozoberať...
Oliver Oravec píše:
v podobných prípadoch môže ísť o farizejizmus, keď slovami sa ospravedlňujeme a v srdci môžeme mať úplne iný úmysel. Dôležitejšie je byť úprimne pokorným človekom.
veru, pokora a pýcha sú dve cesty a človek si niekedy ani sám neuvedomí, po ktorej vlastne kráča...
Ako hovorí ten vtip: "Kedysi som bol veľmi namyslený a pyšný, ale dnes... dnes som už konečne dokonalý".

S tým ospravedlnením som to však myslel vážne...

Poslať 13.03.2007 21:34:36   Re: MEA CVLPA

od 29.05.2006 20:25:53
napísal 6174 príspevkov
najmensi píše:
Títo ľudia sú v mojich očiach skutočne veľkí, skutoční hrdinovia...
A čo som ja oproti nim?... :cry:

No človek má každým dňom šancu zmeniť sa...
kiež tak byť aspoň štipkou z nich... och... :cry:

Chcel by som ťa povzbudiť najmenší, aby si sa neporovnával z druhými ľuďmi.V Božom kráľovstve neexistujú veľkí Boží mužovia a ženy, ale malí ľudia, ktorých si Boh veľkým spôsobom používa.Tiež niekedy pohliadam na niektorých kresťanov ako na hrdinov, ale je to podvod v mojich očiach.Nie oni sú veľkí, ale Kristus v nich je veľký.Ako povedal aj apoštol Pavol par."viac som sa napracoval ako ostatní, nie ja som však pracoval, ale Božia milosť, ktorá je so mnou".Ak by vznikla námietka, že sa predsa museli viac pokoriť ako ostatní, tak sa to ľahko odstráni tým, že pokora je len uvedomenie pravdy...
To len tak na okraj tejto témy. :wink:

Poslať 13.03.2007 21:49:36   Re: MEA CVLPA

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
nikto píše:
pokora je len uvedomenie pravdy...
áno, práve preto je dobré reálne zhodnotiť seba samého...
Ale ďakujem za snahu o povzbudenie, cením si to

Poslať 14.03.2007 9:03:54   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán najmenší
l
Citácia:
ebo naozaj som to často prehnal a ani zďaleka som sa nezachoval tak, ako by som sa mal...

Ja skutočne som to nezbadal, lebo si myslím , že Vy neviete vulgárne a sproste komunikovať. Od Vás by sa mohli učiť iní.

Poslať 29.03.2007 12:03:27   

od 10.05.2005 13:22:32
napísal 1445 príspevkov
No nebol som tu asi pol roka a ziram, kajucny Kaja. No az to mysli uprimne tak tu mame dalsi dokaz existencie zazrakov :)

Poslať 29.03.2007 13:09:48   

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Nepochybuj.

Poslať 20.07.2007 19:58:07   i ja

od 05.10.2005 11:02:49
napísal 81 príspevkov
Už som tu riadne dlho ničím neprispel a ani sa nechystám. Ale pravdou je, že som sa neospravedlnil za veci, čo som sem popísal a niektoré boli nemiestne.
Takže by som chcel poprosiť o prepáčenie všetkých, ktorých som sa nejako dotkol, urazil ich, pohoršil alebo čokoľvek negatívne.
Prosím, odpustite mi a ak chcete, môžete sa za mňa pomodliť - aspoň strelne :)

Poslať 20.07.2007 20:26:24   Nevedel som o tejto téme.

od 14.09.2006 13:24:27
napísal 410 príspevkov
Nevedel som o tejto téme. Pokiaľ ide o mňa, tak najlepšie sa vyjadril Poro.

Pokiaľ viem, tak diskusné fóra sú na to, aby si ľudia vymieňali (aspoň) vlastné názory. Každý si z toho vyberie, čo uzná za vhodné.

Avšak zmenil by som svoj názor, keby som neskôr zistil, že napríklad Oliver Oravec konvertoval na islam. To by čiastočne mohlo naznačovať, že aj diskusné fóra majú význam, i keď jeho dôvody pre zmenu by boli úplne iné. :wink:

Poslať 20.07.2007 20:36:15   

od 24.08.2006 21:15:23
napísal 1080 príspevkov
poznam ta velmi malo (kaja), par takych nejasnosti sme mali ale dufam ze na tie prkotiny zabudneme, vlastne ja som uz zabudol :-)

btw. viem ze som tu novy a nejak ma nepoznate, ale ked to tak berem v globale, katolik nekatolik, niekedy sa "niektore reci" dotknu cloveka, respektive jeho viery, skor by som povedal presvedcenia, potom clovek reaguje casto krat prehnano a v skutocnosti v realnom zivote by to vyzeralo uplne inak .... to je chyba tychto for, clovek nevidi gestikulaciu a urobit si obraz o urcitom cloveku je dost problematicke, ale verim, ze aj takymito gestami bude nasa komunikacia pokracovat v priatelskom duchu ;)

Poslať 21.07.2007 0:12:54   

od 01.04.2004 16:52:15
napísal 1246 príspevkov
Kajo, dúfam, že túto podanú Marcellitovu ruku neodmietneš.
Myslím, že z neho ešte raz čosi bude. 8)

Poslať 05.12.2012 17:57:06   Re: OSPRAVEDLNENIE a PROSBA

napísal 5702 príspevkov
Moji mili neznami ale vzacni oponenti,
po vsetkych tych mnozstvach roznorodych prispevkov
vas chcem uprimne poprosit o odpustenie o laskyplnu zhovievavost voci moje nature.

Viaceri mate niekedy pocit, ze vam kazem vodu ale sam pijem vino.
Nech mi je to na hony vzdialene.

Chcem vyznat pred Panom, ktory ma miluje az som z toho v uzase,
aj pred vami,
ze som prilis dlho cakal aby som Jemu aj vam po verejnych mrzutostiach adresoval prosbu o zmierenie.

Poslať 05.12.2012 17:57:35   Re: OSPRAVEDLNENIE a PROSBA

napísal 5702 príspevkov
Frederik, ty mozes mat pocit, ze som ta znevazil.
Prosim ta, ak som urazil tvoje citenie a nepochopil tvoju uprimnu tuzbu, ak som ta vnimal nespravne
a verejne som ta oznacil znevazujucimi slovami, bud taky laskavy a odpust mi.

Poslať 05.12.2012 17:57:48   Re: OSPRAVEDLNENIE a PROSBA

napísal 5702 príspevkov
Didymos, hoci som to nikdy skutocne zle nemyslel ak som sa ta predsa dotkol na citlivom mieste,
nemozem to vratit, nemozem ti prejavit ako ma to mrzi a nedokazem ti spatne venovat co si vzdy bol hoden odo mna dostavat
ale chcem ta poprosit aby si mi dokazal odpustit cokolvek to uz bolo.

Poslať 05.12.2012 17:58:02   Re: OSPRAVEDLNENIE a PROSBA

napísal 5702 príspevkov
misionar3 aj tebe moje slova niekedy nesli lahko stravit a je mozne, ze najma tie co neboli z lasky aj boleli.
Prosim ta o odpustenie za take prhlive alebo stiplave slova.
Rovnako aj ak som ti dlho neodpovedal a bolo to pre teba znevazujuce.

Poslať 05.12.2012 17:59:06   Re: OSPRAVEDLNENIE a PROSBA

napísal 5702 príspevkov
Anuk, napriek vsetkemu co som od teba cital, ty si lampou, ktora ma v sebe zive svetlo.
Sam som napisal aj povedal veci, ktore nie su Bohu prijemnou vonou a ty dufam vies, ze to nechcem dalej mnozit.
Bud pozehnana za kazde hodnotiace slovo, ktorym som sa ta neprajne dotkol, nech ta zaplavi potesenie v hlbke duse ako nahrada a ako hojiva mast za rozhorcenia ci pohorsenia, ktorymi som sa proti tebe previnil.
Prosim ta, odpust mi.

[ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť