Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Viera a život

[ Príspevkov: 132 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.04.2007 11:30:25   Kto je diabol?

od 27.11.2006 12:32:28
napísal 2 príspevkov
Vysvetlí niekto, či je DIABOL ozaj ten známy čert, padlý anjel, či je ich viac alebo je to len obrazné prirovnanie k zlým myšlienkam, ktoré ľudí napadajú a odvracajú ich od viery, prípadne pod ich vplyvom niečo napáchajú a cirkevné autority ľudí takto potrebujú postrašiť ?

Čo si myslíte o vyháňaní diabla - exorcizme? Môže byť takáto posadnutosť ?
Myslím tie vonkajšie prejavy ako bývajú zobrazené napr. vo filmoch ?

Poslať 04.04.2007 13:18:47   

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
Bella, a nieco o Jezisovi z Nazaretu by si nechcel? Teraz je to aktualne, prave tento piatok bol potupne ukrizovany aj za tvoje hriechy. On na krizi premohol moc diabla a ked uveris v Jezisa Krista, ziaden diabol sa ta nedotkne.
Sebastian

Poslať 04.04.2007 22:40:06   

Obrázok užívateľa

od 10.11.2005 18:48:41
napísal 4227 príspevkov
Roman to nieje celkom tak. Diabol je mocny oproti nam ludom, voci Bohu je bezmocny. Niekedy Boh dopusti diablovo posobenie na cloveka a sleduje tym jediny ciel --- aby sa clovek diabla zriekol a miloval iba Boha - Stvoritela.

Spomen si, ze aj Pater Pio , trpel velmi diablovymi vycinmi, ktore na neho Boh pripustil. Boh nas z nich vzdy vyslobodi.

Exorcizmus. Vacsina exorcistov, ktorych poznam hovoria, ze je mozne take posadnutie, ako bolo napr. zobrazene vo filme Exorcista. Je to mozne.

Ja som ten film nevidel, ale s diablom niesu zarty.

Moj duchovny otec radi k velkej opatrnosti vo styku s touto bytostou. Ja som sa mu posmieval a nadaval som mu. Moj duch. otec radi k opatrnosti. Treba to zvazit.

Ak clovek veri v Boha tak mu ziadny diabol nemoze naozaj ublizit. Moze mu tazko ublizit, ale Boh ho zo vsetkeho vyslobodi.

Nemusis sa diabla bat, mozes mu nadavat a mat ho v opovrhnuti. Rozhodne ak ta napadaju blbe myslienky, ktore by ta normalne nenapadali tak mozes povedat, ze su z diabla. Treba v tomto mat dar rozlisovania. Nie vsetko musi byt z diabla, ale vacsinou su to veci, ktore nam nastrazil on.

Diabol existuje ako bytost. Ma lepsiu inteligenciu nez clovek. Ale na Boziu Mudrost nema . nevie juj pochopit.
Nech obráti svoju tvár k tebe a daruje ti pokoj.

Poslať 05.04.2007 0:19:54   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Bella píše:
Vysvetlí niekto, či je DIABOL ozaj ten známy čert, padlý anjel, či je ich viac alebo je to len obrazné prirovnanie k zlým myšlienkam
ahoj Bella,
pri tvojom nicku mi napadlo meno jedného známeho exorcistu: páter Elias Vella, OFM.
V jednej svojej knihe sa priznáva, že i on si kedysi myslel, že diabol nie je reálna bytosť, ale ide len o akýsi symbol zla (dokonca takto to učil aj svojich študentov...).
Prešiel istý čas a dnes je z tohto kňaza jeden z najznámenjších exorcistov na svete...
Dnes už nemá pochybnosti o tom, či diabol existuje, pretože sa s ním často "stretá" vo svojom povolaní exorcistu.
A pokiaľ ide o tie názory, že diabol je len symbol,
tak oficiálne sa už pokladajú za prekonané a zavrhol ich aj pápež Pavol VI.
Pavol VI. píše:
Satan je zvrhlý a zhubný škodca ... nielen démon, ale hrozivá mnohorakosť. Satan je teda osoba, ba mnohorakost osôb, ktorú tvoria tí anjeli, ktorí odmietli poslušnost voci Bohu a stali sa z nich démoni, t.j. burici a zatratenci. Na podporu tejto cirkevnej doktríny je vhodné vyhladat si vo Svätom písme tie state, v ktorých vyniká existencia satana a je jasne vyjavená. Okrem toho možno pochopit, že hovorit o démonovi znamená nepriamo hovorit o Kristovi, pretože Sväté písmo tvrdí, že Ježiš je Spasitel a prišiel na tento svet, aby nás zbavil moci Zlého. "Satan je slobodný, inteligentný a má v sebe ducha iniciatívy".
Podobne aj Ján Pavol II. povedal, že kto neverí v existenciu diabla, tak vlastne neverí ani Evanjeliu.
Napriek tomu však exorcisti ešte i dnes varovne zdôrazňujú, že najväčšou výhrou diabla je, keď ľudia prestanú veriť v jeho reálnu existenciu...

Obrázok

Na druhej strane však treba dodať i to, že nie všetko zlo musí byť nutne od diabla, rovnako ako i pôsobenie diabla nemusí byť hneď posadnutosťou...
Posadnutosť je len jedným veľmi veľmi špecifickým prípadom,
ktorý je aj zriedkavejší, avšak vyskytuje sa i dnešných časoch...

Gabriel Macak píše:
Exorcizmus. Vacsina exorcistov, ktorych poznam hovoria, ze je mozne take posadnutie, ako bolo napr. zobrazene vo filme Exorcista. Je to mozne.
tých filmov bolo tuším viac, takže treba aj to rozlišovať... ten exorcista mal zrejme na mysli ten starší film...

BTW. jeden môj známy má stránku o exorcizme, takže ak ťa to zaujíma, tu je link:
http://www.exorcizmus.szm.sk/

Poslať 05.04.2007 4:47:07   

od 13.03.2005 0:41:33
napísal 2688 príspevkov
Bella, ziaden diabol neexistuje. vsetko je to len v tvojej hlave, ty si sam sebe diablom aj anjelom (v prenesenom vyzname). daky duchovia mozno niekde su, ale to co myslis ty urcite nie

Poslať 05.04.2007 7:44:59   

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
Gabriel, najmensi, odpoved som volil zamerne, uz je zeleny stvrtok, zajtra velky piatok, uprime zrak na Jezisa, Budme dnes ako apostoli s nim pri poslednej veceri, Zajtra ako Peter oplacme nasu zradu, a ako Jan stojme pri krizi ked bol ukrizovany pre nase hriechy, v sobotu prezime v ocakavani vzkriesenia ako Maria a nedelu nech sme ako Maria Magdalena ktorej prvej sa zjavil Pan a radujme sa z jeho vzkriesenia. Nebudme ako Judas do ktoreho srdca vstupil diabol dnes vecer a zradil Jezisa a potom vravel "zradil som nevinnu krv" ale nenasiel silu prist naspet k Jezisovi po odpustenie. Nad nim diabol zvitazil.
V dnesne dni skutocne uprime zrak na Jezisa! On zvitazil nad smrtou i nad zvodcom.
Pzehnane sviatky prajem, Roman.

Poslať 05.04.2007 7:47:28   

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
ewing píše:
Bella, ziaden diabol neexistuje. vsetko je to len v tvojej hlave, ty si sam sebe diablom aj anjelom (v prenesenom vyzname). daky duchovia mozno niekde su, ale to co myslis ty urcite nie

ewing a ty sa dalej opijaj svojou princeznou Irulan, diabol ta ma plne pod kontrolou...

Poslať 05.04.2007 8:18:36   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Najmenší:
Citácia:
Pavol VI. napísal:
Satan je zvrhlý a zhubný škodca ..

Je tragédiou Pavla VI. , ktorý napriek horeuvedenému vyhláseniu zrušil v "novom krste a v iných sviatostinách" exorcizmy, ktoré Matka Cirkev používala od nepamäti. Sám po koncile vyhlásil, že "dym satana vstúpil do cirkvi".
Podobne aj Ján-Pavol II. odmietal spoluprácu s známym exorcistom P.Gabrielom Amorthom, zakladateľom medzinárodného združenia exorcistov.
Ján-Pavol II. odmietol prijať na audiencii tohto exorcistu spolu s inými členmi tohto združenia.
Sám Amorth vyhlásil, že mnoho biskupov a kňazov neverí v existenciu diabla.

Poslať 05.04.2007 9:03:15   

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
to Oliver Oravec:

pravdupovediac, od Vás som aj čakal, že čosi takéto napíšete...
nech je daná akákoľvek téma, stále to skončí pri takýchto argumentoch...
nuž ale, keď to už píšete:
1. bolo by vhodné zacitovať, čo presne Amorth tvrdil, pretože ja neviem, že by niekedy zo svojej neúčasti na audiencii vinil práve pápeža
2. argument, že "mnoho biskupov neverí v diabla" je v skutočnosti veľmi špekulatívny a nejasný... prakticky je to bezcenný argument... keby povedal aspoň 2 konkrétne mená, to by už niečo znamenalo, ale takto taký argument proste nemá cenu...

Poslať 05.04.2007 11:32:56   

od 09.11.2001 1:00:00
napísal 13206 príspevkov
Pán najmenší,
Vyhli ste sa komentovať likvidáciu exorcizmu v novom krste, čo je neprekvapujúce.
Celé inteview P.Amortha uverejnil český modernistický časopis SVĚTLO, čísla 38 a 39 z roku 2OO1.
Ja tento článok som zverejnil na :
http://home.nextra.sk/olinko/27.htm

Poslať 05.04.2007 12:07:40   

od 25.09.2006 11:45:00
napísal 837 príspevkov
Oliver Oravec píše:
Pán najmenší,

Celé inteview P.Amortha uverejnil český modernistický časopis SVĚTLO, čísla 38 a 39 z roku 2OO1.
Ja tento článok som zverejnil na :
http://home.nextra.sk/olinko/27.htm

Zaujimavy clanok.

Citácia:
...
Jaké fenomény je možno při exorcismu pozorovat?

AMORTH: Vzpomínám si na jednoho sedláka, který neuměl ani číst, ani psát, a při exorcismu začal mluvit jen anglicky, takže jsem si musel obstarat tlumočníka. Někteří jsou vybaveni neobyčejnou silou, jiní se vznášejí nad zemí a není je možno ani násilím udržet na židli. Ale o ďáblově přítomnosti mluvíme jen za zvláštních podmínek.
...

Ak by nejaky neveriaci clovek nieco take uvidel, v momente by uveril.

Poslať 05.04.2007 13:21:01   

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18803 príspevkov
Serafin píše:

Never tomu ... :-)

Poslať 05.04.2007 13:30:12   

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
Uz nam tak navykli oci na tmu ze sa bojime pozriet do svetla?

Poslať 05.04.2007 13:40:53   

od 25.09.2006 11:45:00
napísal 837 príspevkov
legionar píše:
Serafin píše:

Never tomu ... :-)

Ako sa tak nad tym zamyslam, asi ani ja by som v momente neuveril ale zacal skumat co je za tym... ci tam nie su nahodou nejake spagaty a pod... :-)

Poslať 05.04.2007 13:51:33   

od 13.03.2005 0:41:33
napísal 2688 príspevkov
Baca Roman píše:
ewing píše:

ewing a ty sa dalej opijaj svojou princeznou Irulan, diabol ta ma plne pod kontrolou...

lol, nemozem sa prestat smiat :)

[ Príspevkov: 132 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Obsah fóra » Viera a život

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť