Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.09.2021 14:56:58   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4840 príspevkov
K danej veci by mali v prvom rade diskutovať odborníci - právnici zameraní na trestné právo. Teda aj politici. Ide myslim skôr o to, aby odborné otázky neriešili v prvom slede novinári...

Poslať 11.09.2021 15:22:07   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 755 príspevkov
Kde tu vidieť odborné články.
Ale 10x viac je tu(v medialnom priestore) propagandy.

Poslať 11.09.2021 15:23:36   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
Vlkodlak píše:
Kde tu vidieť odborné články.
Ale 10x viac je tu(v medialnom priestore) propagandy.
Asi na Slovensku všeobecný jav.

Poslať 11.09.2021 15:59:41   Re: Generálny prokurator

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22047 príspevkov
teta píše:
K danej veci by mali v prvom rade diskutovať odborníci - právnici zameraní na trestné právo. Teda aj politici. Ide myslim skôr o to, aby odborné otázky neriešili v prvom slede novinári...
Zabudas na holisticky princip.
Takze este minimalne kriminalni psychologovia by sa hodili ...

Na poznanie pohybov v slnecnej sustave sme nepotrebovali IBA Tycha de Brahe a Keplera (astronomovia, ktori zistovali AKO), ale najma Newtona (fyzik, ktory zistil PRECO) ...

Takze sa natiska nie otazka AKO Zilinka mohol urobit tento krok, ale PRECO ho urobil.
To treba skumat !

Poslať 11.09.2021 16:49:20   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
Však v poriadku. Lenže právo žiaľ nie je objektívna veda ako matika a fyzika. Takže kde sú dvaja právnici, tam budú tri názory. To len na margo.

Poslať 11.09.2021 16:49:45   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 755 príspevkov
legionar píše:
Takze sa natiska nie otazka AKO Zilinka mohol urobit tento krok, ale PRECO ho urobil. To treba skumat !
Dovolím si odpovedať na tvoju otázku a zároveň do odpovede zakomponovať aj postoj ŠP, ktorý paradoxne naše média netrápi. Pokúsim sa uvádzať iba fakty(nie ako ty o vydieraní mafiou) ktoré možno rovno konfrontovať a v prípade ak uvdeiem nepresnosť rovno ma opraviť. Postoje GP budem písať modrým, Špeciál označím červeným.

a) PRECO ho urobil.
Lebo dostal podnet od advokátov Pčolinského. Predmetný podnet bol doručený vyšetrovateľovi, ŠP, alebo rovno GP. Ak dostal predmetný podnet GP, musel vyžiadať spis na preskúmanie, preto o podnete na 363 vedel aj ŠP aj vyšetrovateľ(§ 364 ods1 a ods.2 Tr.p.). V tomto konkretnom prípade podal podnet advokát. Komu, to neviem - nie je to podstatné, ale každopádne o 363 vedeli všetci. Prečo je to dôležité, uvediem nižšie.
Po podaní podnetu od advokáta vyšetrovateľ zbalí spis, očísluje ho a pošle dozorovému prokurátorovi, v tomto prípade ŠP. Ten ho prepošle na GP, ktorá srze naštudovania spisu skúma opodstatnenosť podnetu podľa § 363 Tr.p.

b) PRECO ho urobil.
Lebo po preskúmaní spisu zistil 11 hrubých porušení trestného zákona a 17 hrubých porušení Trestného poriadku. Podotýkam, že som nepostrehol v mediálnom lynči spochybnenie ani jedného jediného zisteného porušenia. Zaujímavé.
Generálny prokurátor(ale defacto i dozorový prokurátor v rámci dozoru spisu) v prípade čo i len jedného zisteného hrubého porušenia nemá na výber. Musí postupovať podľa § 366 ods.1 resp. ods. 2 Tr. poriadku, teda v ods.1 výrokom určí v čom bolo porušený zákon a v ods. 2 zruší časť, alebo celé uznesenie. Inú možnosť nemal.

GP sa nebráni faktograficky, teda nerozoberá jednotlivé zistené porušenia. Nezaznamenal som ani jeden taký článok. Spoločne s médiami, ich ŠP prechádza mlčaním. Ak o ňom viete, rád si prečítam odbornú polemiku. Jediným spôsobom obrany, čo som zaznamenal bola skutočnosť, ŠP argumentoval, že Kysel už písal obžalobu a o veci mal rozhodnúť súd.
Táto argumentácia je určená laickej verejnosti. Odborná sa nad ňou iba pousmeje, resp. ak bola myslená vážne, rovno sa z nej vydesí.

V zmysle § 209 Tr. poriadku Po skončení vyšetrovania alebo skráteného vyšetrovania policajt predloží spis prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby alebo na iné rozhodnutie, ak nerozhodne podľa § 214 ods. 2 alebo § 215 ods. 4. Návrh na podanie obžaloby musí obsahovať zoznam vykonaných a navrhovaných dôkazov a odôvodnenie, prečo nevyhovel návrhom na vykonanie ďalších dôkazov alebo odmietol predložené dôkazy. So spisom predloží aj očíslované vecné dôkazy a ich zoznam, ak to ich povaha umožňuje.

Ako som uviedol vyššie, vyšetrovateľ NaKA ako aj ŠP vedeli, že vo veci je advokátmi podaná 363jka a vedeli aj to, že o nej ešte nie je rozhodnuté. Prečo teda ukončili vyšetrovanie, vyšetrovateľ podal návrh na podanie obžaloby a prokurátor písal obžalobu je pre mňa záhada nad záhadou. Toto by malo byť v prvom rade zodpovedané. Či sa črtá 18-te hrubé porušenie Trestného poriadku ?

Poslať 11.09.2021 17:10:22   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
Obávam sa, že nemáme odborné na to, aby sme diskutovali s vlkodlakom. Ešte tak sa pýtať, to áno.

Poslať 11.09.2021 17:23:54   Re: Generálny prokurator

napísal 22047 príspevkov
teta píše:
Obávam sa, že nemáme odborné na to, aby sme diskutovali s vlkodlakom. Ešte tak sa pýtať, to áno.
S tym suhlasim. :D

Ja sa ale na vec pozeram trosku inak, ako som uz vysvetlil.
Nie iba cez pravo.
Zaroven tvrdim, ze takto postavene zakony su vylozene semenistom chyb, poruseni a dokonca KONFLIKTOV.
Keby boli postavene spravne a logicky jednoznacne, tak niet o com - rozhodnutie by urobil davno POCITAC na zaklade nedvojzmyselneho algoritmu.
Ziadne tahanice medzi GP, SP a sudmi, ziadne dalsie "pravne vyklady" ...

Newtonove, Maxwellove, alebo Einsteinove rovnice ziadne viacznacne vyklady neposkytuju. :D
Tam si nikto nedovoli tvrdit, ze "podla mojho nazoru by ta planeta mala zatacat doprava a nie dolava" ... :lol:

Poslať 11.09.2021 17:42:33   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 755 príspevkov
legionar píše:
Keby boli postavene spravne a logicky jednoznacne, tak niet o com - rozhodnutie by urobil davno POCITAC na zaklade nedvojzmyselneho algoritmu.
Ziadne tahanice medzi GP, SP a sudmi, ziadne dalsie "pravne vyklady" ...
Všimni si, že ŠP neponúka žiadne právne výklady. Všimni si.

Posuňme debatu ďalej.
Keď svojho času média začali písať o vojne policajtov, svojím najbližším som hovoril už vtedy(cca pol roka dozadu, a neviem či som to nepísal aj tu), že podľa mňa je to vojna prokuratúr. GP a ŠP. Vysvetlenie je jednoduché. Ak šli vyšetrovatelia niekoho zadržať, či vykonať prehliadku, ich oprávnenia musel odsúhlasiť prokurátor. Teda ak by prokurátor nebol stotožnený s postupom, nebol by žiaden postup. Preto som to už vtedy vnímal ako vojnu medzi ŠP a GP(v zastúpení najmä KP BA).

Teraz však konflikt vyústil do ďalšieho levelu z ktorého ma mrazí. Totálka a vabank.

ŠP je podriadená GP. Tak to máme nastavené(pre lepšiu predstavu si predstavte namiesto GP pápeža a namiesto ŠP napríklad kardinála Tomka).
ŠP(najmä ústami Lipšica) vypovedalo poslušnosť, hrubo porušuje zákon o prokuratúre, útočí na rozhodnutia GP. Polemika by za určitých okolností možnom bola prínosná, ale ŠP neargumentuje odborne ale politicky. Vo finále pri obdobných odborných sporoch platí to, čo v Ríme, teda Roma locuta, causa finita ale i tú sa aktivizuje ŠP a navrhuje okresať právomoci GP. Všimnite si, že nepovedala ktoré. ŠP skúša aj zakladať trestné konania ktoré by v merite smerovali voči osobám z GP. Šialené.

Toto je vabank. Toto nebude mať dobrý koniec. Toto neskončí tak, že odvolajú jedného alebo druhého. Idú si po krku a tu jeden padne. Škandalózne ako Kováčik.

Nedokážem odhadnúť ako sa to vyvinie. Ešte však verím v spravodlivosť.

Poslať 12.09.2021 8:35:04   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
Citácia:
. rozhodnutie by urobil davno POCITAC na zaklade nedvojzmyselneho algoritmu.
To by museli aj zákony vytvoriť počítače (impossible) alebo by museli aspoň sa tie zákony dať do programov. Lenže dáta do programov by aj tak vkladali ľudia.

Počítač Ti nevyhodnotí mieru zavinenia, okolností poľahčujúce atď.

Poslať 12.09.2021 8:47:03   Re: Generálny prokurator

napísal 22047 príspevkov
teta píše:
Umela inteligencia ano. ;)

Poslať 12.09.2021 9:01:03   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 4840 príspevkov
legionar píše:
teta píše:
Umela inteligencia ano. ;)
Som si spomenula na film, v ktorom počítač vyberal náčelníka polície v Santa Fe (hral Luis Fines).

Poslať 13.09.2021 9:52:32   Re: Generálny prokurator

napísal 22047 príspevkov
Toto, podla mna, tiez suvisi.
https://www.aktuality.sk/clanok/09twjb8/inspekcia-zadrzala-vysetrovatelov-kauzy-ocistec/

https://www.aktuality.sk/clanok/9bcchgh/kollar-ak-sa-neudeje-nic-co-by-mikulca-diskreditovalo-nebudeme-hlasovat-za-odvolanie/

AK SA NEUDEJE NIC ...

Este niekto pochybuje, KDE v tomto state ma MAFIA svoje zastupenie ?

Poslať 13.09.2021 11:23:36   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 755 príspevkov
Obávam sa, že sa začína diať to, čo som predpovedal v mojom poslednom príspevku.
Nedokážem vec komentovať bez toho aby som poznal spis či anonymizované uznesenie o vznesení obvinenia.
Uvidíme čo povie sudca, do 48 hodín by mal mať na stole spis spolu s návrhom na vzatie obvinených do väzby.
Potom môžeme priniesť prvé hodnotenia.

Paradoxne, ak má pravdu NaKA, bol by to škandál.
Ale ak má pravdu Inšpekcia, tak je to hyperškandál, ktorý možno môže spustiť i predčasné voľby,

Počkajme, uvidíme. Ja svojho favorita mám.

PS.
Toto čo dnes predviedol Mikulec je na okamžité odstúpenie. Samozrejme v civilizovanej krajine.
Vôbec neide o zasahovanie do vyšetrovania, však ?

Poslať 13.09.2021 11:46:16   Re: Generálny prokurator

napísal 22047 príspevkov
Vlkodlak píše:
PS.
Toto čo dnes predviedol Mikulec je na okamžité odstúpenie. Samozrejme v civilizovanej krajine.
Vôbec neide o zasahovanie do vyšetrovania, však ?
Problemom je, ako som uz napisal vyssie, ze tu az prilis vela roznych "subjektov" ma pravo "vysetrovat" a "sudit".

A nikto mi nevyhovori, ze SIS a Inspekcia nie su zneuzivane MAFIOU, ktora si brani svoje pozicie a "svojich ludi" zubami-nechtami !

To je zase "moj tip" ... :lol:

[ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť