Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 01.09.2021 9:53:15   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 756 príspevkov
pre oboch ...
... najprv sa potrebujem jasne vyjadriť, že neobhajujem bezbreho Žilinku, pretože som to 75 stránkové uznesenie nevidel.
Vyjadrujem sa, iba k princípom a k tomu ako na Žilinku útočia prestitúti a nekompetentní politici. paradoxne, zatiaľ vyzerá že GP je v práve.
A mimochodom, to nie žilinka, ale Kadera či ako sa volal vydal to rozhodnutie. A tento požíval(v) vážnosť doteraz aj u zapredancoch.

Takže.
add Haščák. Nepôjdem rozpisovať túto vetvu. Nemám na to kapacity a ani čas. Odporúčam si zistiť za čo bol ozaj Haščák stíhaný. Nájdite si to na nete. Keď si uvedomíte za aký skutok a z ktorého obdobia, a zároveň Vám nechýba racionálny úsudok, urobíte si názor na tie manévre a na jeho väzobné stíhanie. Haščák absolútne nebol stíhaný za Gorilu, to tak iba média masírujú verejnú mienku. Ak by mal byť niekto stíhaný za Gorilu, tak možno Kraniak, Palacka, Malchárek, možno Dzurinda s Miklošom. Ale vychádzam nie zo spisu, iba z medializovaných info.

K veci heslovite.
Ak teda naozaj došlo k porušeniu zákona, nemalo by automaticky nasledovať stíhanie toho, kto ten zákon porušil?
Porušenie zákona nemusí automatický znamenať spáchanie trestného činu a následne teda aj tebou spomínaného stíhania.
Kľudne sa môže podľa charakteru (ne)konania či následku vec riešiť aj disciplinárnym konaním. Toto si myslím, že sa aj deje, dokonca aj v prípade Pčolinského.
Samozrejme, nevidel som tých 11 porušení Trestného zákona a 17 porušení Trestného poriadku ktoré údajne sú konštatované v uznesení.
Ak je to ozaj tak a Pčolinský bude žiadať o nemajetkovú ujmu za nezákonnú väzbu, dal by som to zosobniť tým, čo to spôsobili.
Aj vy keď podpálite z nedbanlivosti firmu v ktorej pracujete asi budete znášať následky za škody.

Dalsia blbost: " ... zruší právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta ..."
Kde sa tu hovori o SUDCOVI ??? Pokial viem, tak uz asi 3 sudy konstatovali, ze stihanie je odovodnene.

Toto je ďalšie zavádzanie laickej verejnosti. Sudca svojím uznesením konštatuje či väzba je dôvodná alebo nie, teda či sú dôvody väzby(úteková, preventívna, kolúzna) a či je podozrenie, že skutok mohol páchateľ spáchať. Teda sudca sa nikdy svojím výrokom nevyjadruje či je stíhanie odôvodnené ale iba k tomu, či existujú(resp. trvajú pri predĺžení väzby) alebo neexistujú dôvody väzby. Nič menej a nič viac. Samozrejme, môže to uviesť v odôvodnení rozhodnutia, ale výrok je k dôvodom väzby.
Ak by sme prijali logiku nekompetentných politikov, či prestitútov, ak Pčolinský požiadal tesne pred koncom prípravného konania o prepustenie z väzby a súd mu ju zamietol a argumentovali by sme tým, že sudca rozhodol o tom, že stíhanie je dôvodné, načo by potom bol ešte proces na súde , Veď to mohli potom v zmysle tejto logiky rovno vyhlásiť vinu i trest. Samozrejme, je to nezmysel.
Záver, GP môže rušiť rozhodnutie OČTK, teda vyšetrovateľa alebo prokurátora. GP nerušila rozhodnutie súdu, teda nie je toto rozhodnutie v kolízii s tým, čo si uviedol.

Mimochodom, tá 363 sa démonizuje pretože sa to teraz hodí, ale je to bežný postup. Mal som skúsenosť, kedy môj známy mal problém s obcou, kedy si robili navzájom prieky. Skončilo to tak, že obec spôsobila technickú poruchu, ktorá následne spôsobila poškodeniu domu(zaplavenie) môjmu známemu. Dal trestné oznámenie, policajti sa s tým nechceli babrať, tak to bez preskúmania odmietli. Dal sťažnosť, prokurátor detto, nechcel sa púšťať do komplikovaného boja(spleť posudkov a odborných vyjadrení), tak sťažnosť uznesením odmietol, pričom odôvodnenie bolo chabé.
Môj známy sa uchýli k tej 363ke, teda dal preskúmať postup policajtov a prokurátora na GP. Čo je na tom zvláštne, čo je na tom diabolské ?

Mimochodom. Dovolím si jednu poznámku na záver. Všetci nekompetentní a zapredaní sa vzrušujú, že GP zrušila obvinenia.
Ale GP zrušila aj začatia trestných stíhaní. A to je pecka. Nikto si to nevšíma, každý okolo toho prechádza mlčaním.
Ak je v tejto časti uznesenie dôvodné(a zatiaľ nemá dôvod myslieť si niečo iné - prokurátor by bol samovrah a kamikadze) tak toto je oveľa väčší problém ako zrušenie obvinenia.
Potom tu máme štátny terorizmus - štátny hon na čarodejnice.
Takisto ma vyrušila poznámka, že informácia od Beňu je formou úradného záznamu. Kto sa z Vás aspoň trocha rozumie trestnému konaniu, musí mať okamžite husiu kožu, tak ako ja.

Poslať 01.09.2021 10:43:03   Re: Generálny prokurator

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 474 príspevkov
Nerozumiem, prečo tie silné, vzletné a patetické kecy o štátnom terorizme, hone na čarodejnice, démonizovaní a neviem čo všetko ešte...

Proste žijem na Slovensku, vidím ako to tu funguje, reálne poznám prípady, kedy napr. človek zo známosťami na vyšších miestach svojou chybou mal dopravnú nehodu pri ktorej zahynulo malé dieťa, dostal len podmienku a do polroka mal nazad aj vodičák... proste takto to na Slovensku funguje, môžeš sa tváriť ako chceš... Očakávať že Haščák, ktorý dokáže za čokoľvek zaplatiť väčšiu sumu, než ktokoľvek z nás bude reálne mať do konca života je proste naivita par excelance (pričom každému je jasné, ako to fungovalo za tých jeho časoch a že nahrávka gorily je reálna). Ale akékoľvek rýpanie sa v tej špine by dosť negatívne ovplyvnilo mnohých bývalých aj súčasných vyššie postavených a navyše Haščák má ľavou zadnou na to, kúpiť si čokoľvek.
To je celé.

Poslať 01.09.2021 10:51:41   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
jery.
Je rozdiel či je niekto vinný alebo nie, a je rozdiel či sa vôbec niečo stalo.
Ak skrze vymyslené trestné stíhanie pol roka väznili šéfa SIS, preto tie silné slová.
Ale počkajme si na anonymizované uznesenie.

Poslať 01.09.2021 10:53:42   Re: Generálny prokurator

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22053 príspevkov
Vlkodlak: Mam dojem, ze kecas. :lol:

Ja kaslem na pokrutene paragrafy - ak su zle napisane, treba ich zrusit !
LOGIKA musi stat nad paragrafmi, tak ako Duch stoji nad Literou !

Ja som nehovoril, ze po vyroku sudu, ze "prepustenie nie je odovodnene a dovody stihania stale existuju", tak maju hned vyniest ROZSUDOK.
Znamena to iba, ze STIHANIE (ako proces) ma pokracovat podla zakona (policia -> sudy) DALEJ.

Do toho sa nema co ziaden prokurator od zeleneho stola co miesat !

V tom zakone je napisane, ze "prokurator zrusi ... AK doslo k poruseniu zakona" (ako pisal jery1).

Takze NAJPRV by mal ten prokurator DOKAZAT, ze k poruseniu zakona nazaj doslo - nie sa iba DOMNIEVAT.
Tak ako prezidentka a niektori ini politici, aj JA pozadujem vysvetlenie a DOKAZ.

Inak je to iba svojvolne MARENIE VYKONU POLICIE A SUDOV !!!

A, pokial je to aj "v sucinnosti s mafiou", tak za to by mal visiet ...

Poslať 01.09.2021 11:13:22   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
legionar píše:
Tak ako prezidentka a niektori ini politici, aj JA pozadujem vysvetlenie a DOKAZ.
Nehnevaj sa, nebudem reagovať na všetko. Viacmenej som som už odpovedal v svojom rozsiahlom príspevku.

Ale k jednej tvojej poznámke predsa. Ani "prezidentka", ani politici, ani Vajda z osady, či môj poľovný pes nemajú zákonný nárok na to, aby im GP svoje rozhodnutia mala vysvetľovať.
Môj pes, či vajda z osady o tom možno nevedia, prezidentka sa niekedy tituluje ako právnička, tá by hádam toto mala vedieť.

Ak GP zverejní rozhodnutie, ktoré obsahuje aj odôvodnenie na stránkach GP musí to stačiť a je to možno aj nadpráca.
Samozrejme, takí intelektuálni titáni ako Remišová či Šeliga budú kvákať ďalej. Koho to však zaujíma ?

Poslať 01.09.2021 11:38:48   Re: Generálny prokurator

napísal 22053 príspevkov
Vlkodlak píše:
Koho to však zaujíma ?
Mna. :D
Podla mna MUSI existovat aj na generalneho prokuratora nejaka zakonna PAKA !
Keby nie, tak to tu cele mozeme zabalit.

Problem je, ze v parlamente mu podrzia chrbat PRESNE ti isti ludia, ktorym teraz podrzal chrbat on !

Kurevnik sa uz nechal pocut, ze "ak by sa to malo opakovat", tak vyvola predcasne volby.
Co je ciste ucelove vydieranie "drahej nevesty".

Ja som za predcasne volby uz davno ... :lol:

Poslať 01.09.2021 12:35:59   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
Prehliadaš jednu možnosť, ktorá má nejakú štatistickú pravdepodobnosť.
A to že GP konal zákonne.

PS. A prečo zapredanci takisto nepožadovali vysvetlenie a zdôvodnenie keď bolo vznesené obvinenie napr. takému Blahovi za extrémizmus ? Aj to bolo zrušené.
Nenechaj sa manipulovať, používaj vlastný rozum.

Poslať 01.09.2021 13:33:07   Re: Generálny prokurator

napísal 22053 príspevkov
Vlkodlak píše:
PS. A prečo zapredanci takisto nepožadovali vysvetlenie a zdôvodnenie keď bolo vznesené obvinenie napr. takému Blahovi za extrémizmus ? Aj to bolo zrušené.
Nenechaj sa manipulovať, používaj vlastný rozum.
Aj to ma irituje.
Ale Blaha je "mala ryba" ... :lol:
Pcolinski vedie priamo k "velkym rybam".
Co myslis, preco nastal v urcitych kruhoch taky zmatok a "tlak" na "uznanie jeho neviny".
Kazdy z tych gaunerov v pozadi sa BOJI, ze niekto zacne az moc "spievat" ...
Lucansky to vyjadril jasne: "Bud sa dam dolu ja, alebo ma daju dolu oni."
Vysledok - dal sa dolu sam.

P.S. Reciprocna otazka: Komu su zapredani tito ?
Odpoved: Nad slnko jasna ! :lol:

Vobec nemam iluzie o tom, ako funguje mafia.

Poslať 01.09.2021 14:20:36   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
Prepáč, púšťať sa s tebou debaty skrze takých "argumentov" je pre mňa strata času.
Až sa budeme debatiť o faktoch, ráde sa pridám.

Poslať 01.09.2021 14:32:50   Re: Generálny prokurator

napísal 22053 príspevkov
Vlkodlak píše:
Prepáč, púšťať sa s tebou debaty skrze takých "argumentov" je pre mňa strata času.
Až sa budeme debatiť o faktoch, ráde sa pridám.
Ake "fakty" pouzivas Ty, ked niekoho oznacujes slovom "zapredanci" ? :evil:

Poslať 01.09.2021 17:15:49   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
Ak je pravda to čo píšu v Aktualitách, tak niet čo riešiť.
Teda, niečo riešiť je. Kto to bude platiť.
https://www.aktuality.sk/clanok/h072ytv/preco-zrusili-obvinenie-pcolinskeho-generalna-prokuratura-vidi-rozpory-vo-vypovediach-kajucnikov-a-nezakonne-vysetrovanie/

Edit: Teraz som to dočítal do konca. Diletanti. Aj vyšetrovatelia aj prokurátori ŠP. Až sa mi rozum zastavuje.
Toto bol od začiatku prehratý boj.

Poslať 02.09.2021 0:15:41   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18799 príspevkov
https://dennikstandard.sk/110120/co-znamena-oslobodenie-pcolinskeho/
Citácia:
Dennik Štandard od prvého dňa, čo bol Vladimír Pčolinský zadržaný a obvinený, videl a pomenúval závažné pochybnosti v jeho kauze. Dnešné rozhodnutie generálnej prokuratúry dalo nášmu pohľadu za pravdu.

Boli sme jediným médiom na Slovensku, ktorému sa nezdalo legitímne niekoľko vecí súčasne.

Po prvé, aby bol šéf SIS zadržaný takým demonštratívnym spôsobom, ako sa to stalo. Po druhé, upozorňovali sme, že Úrad špeciálnej prokuratúry a vyšetrovatelia NAKA nekonali primerane ani rovnako, keď voči Pčolinskému postupovali po obvinení takzvaných kajúcnikov iným metrom ako v prípade iných. Buď mali byť po obvinení kajúcnikmi zadržaní aj Kažimír, Pellegrini a ďalší, alebo sa mali držať výroku policajného prezidenta Kovaříka, ktorý tvrdil, že udanie kajúcnika na väzbu nestačí. V prípade Pčolinského stačilo.

Upozorňovali sme, že polícia, špeciálny prokurátor a ani šéf špeciálnej prokuratúry nekonali v závažných námietkach, ktoré predkladal Pčolinský a jeho advokáti. V prvom rade išlo o jeho zbavenie mlčanlivosti, ktoré vyžaduje zákon aj rozhodnutie Národného bezpečnostného úradu, ale tiež o rýchle vypočutie svedkov, v dôsledku čoho Pčolinského držali v kolúznej väzbe, pričom súčasne sa ich vypočutie odkladalo až na poslednú časť letných prázdnin.

K obvineniam, ktoré voči nemu zazneli, sa dlhé mesiace nepristupovalo tak, ako je to v právnom štáte povinnosť. Ako k tvrdeniam, ktoré nie sú dôkazmi, kým sa nepreveria. Vláda práva sa neriadi sympatiami a kamarátstvami, ale zákonom.

Foto: Jaroslav Novák/TASR

Naopak, prokurátor špeciálnej prokuratúry vysielal mediálne odkazy a médiá (zvlášť Denník N) ich preberali s oddanosťou, akoby išlo o dôkazy. Monika Tódová tak robí ešte aj dnes a navodzuje dojem, že Žilinkova prokuratúra rozhodla na politickú objednávku a zmarila proces s Pčolinským, na ktorý sa už prokurátor Kysel chystal.

Je to absurdné a je to výsmech a prejav nadradenosti médií nad zákonom. Takto sa údajní strážcovia deľby moci správať nemôžu a nemajú. Radi moralizujú a o vine rozhodujú skôr ako súd, o procesnom postupe prokuratúry bez znalosti jej odôvodnenia. Ak hľadáte amaterizmus a kmeňové pudy, máte to tu.

Na tom ich výklade totiž nesedí nič.

Sám generálny prokurátor Žilinka bol vylúčený z konania, o Pčolinskom nerozhodoval. Rozhodol námestník Jozef Kandera, ktorý v minulosti pracoval na Lipšicovom ministerstve spravodlivosti, kde mu bol pomerne blízky, jeho renomé a reputáciu nemožno dodnes nijako spochybniť (na Najvyššom súde ho perzekvoval Harabin, ako prokurátor dozoroval obzvlášť náročný proces vraždy Ernesta Valka, bojoval proti korupcii). A predsa sa pre jeho rozhodnutie v Pčolinského prípade, ktoré mal zdôvodniť na 75 stranách textu, automaticky robí zodpovedným za zmarenie procesu.

Nie prokurátor Kysel, ktorý nesie hlavnú mieru zodpovednosti za dozor nad vyšetrovaním, ale Kandera.

Nebolo by normálne, keby si novinári najskôr preštudovali samo rozhodnutie a potom zvážili, či majú tlačiť na zodpovednosť prokurátora Kanderu alebo prokurátora Kysela?

Čo ak za túto blamáž nesie zodpovednosť prokurátor Kysel a vyšetrovatelia NAKA, a nie Kandera? Taká možnosť v mediálnom svete ani neexistuje?

Ak vedia niektorí novinári vopred, ako veci stoja, správajú sa ako divosi, nie obrancovia vlády práva.

Vráťme sa však k Pčolinskému.

Štandard od začiatku upozorňoval na to, že tento prípad je zlomový. A to vo viacerých rovinách.

Nevedeli sme, či je Pčolinský nevinný, ale videli sme, že niektoré veci tu nesedia. A predstavujú zásadný zlom do budúcnosti.

Poslať 02.09.2021 0:42:31   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18799 príspevkov
https://www.postoj.sk/87104/matovicova-agenda-padla-heslo-skutok-sa-nestal-je-spaet

Poslať 02.09.2021 6:40:40   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
Odporúčam prečítať. Od kompetentnej osoby.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/599425-burda-ocista-verejneho-zivota-za-cenu-mrtvych/

Poslať 02.09.2021 19:36:14   Re: Generálny prokurator

Obrázok užívateľa

napísal 756 príspevkov
Odporúčam pozrieť tlačovku GP
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/599478-zilinka-prehovoril-pcolinskeho-prepustenie-som-nenariadil/
Má to cez hodinu, je tam dosť odborných termínov a princípov, ale hádam tomu budete rozumieť.

Po zhliadnutí uvedenej tlačovky nemám najmenších pochýb kde je pravda.

[ Príspevkov: 137 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť