Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 22.05.2020 10:40:50   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14077 príspevkov
Citácia:
ani tých 37% krajín nemá väčšinou taký zákaz, ako chcete u nás zaviesť vy. Vo Francúzsku môžu mať otvorené 12 nedieľ v roku, v Británii môžu mať otvorené 6 hodín každú nedeľu, v Španielsku sa to týka max. 16 nedieľ ročne atd...
este sa nevie ze aky zakaz bude nakoniec u nas (nikto z nas nevidel konkretny navrh zakona) - aj za komunistov existovali zlate a strieborne nedele pred Vianocami a ine vynimky

ad Taliansko, beriem od teba info ze asi to taliani maju cele v pazi co sa tyka nedele :-)

Poslať 22.05.2020 11:09:24   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1654 príspevkov
Citácia:
ad Taliansko, beriem od teba info ze asi to taliani maju cele v pazi co sa tyka nedele :-)
Taliani mali zakaz predaja v nedelu, ale zistili ze im vypadlo asi 2% HDP co nie je malo. Pre nas, ked vdaka korona ludia idu hromadne na dlazbu a to nehovorim o zivnostnikock je to zle rozhodnutie. Som za zakaz nedelneho predaja, som za svetenie nedele ak sa Prozretelnost postara aby sa ten najhorsi scenar nanaplnil lebo nic ine ako zazrak nam naozaj v tejto situacii nepomoze a nemyslim to nijako ironicky. Komunistov by som za vzor nedaval, ty ekonomicky a moralne zruinovali tento stat ....

Poslať 22.05.2020 13:11:59   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4217 príspevkov
Citácia:
.nikto z nas nevidel konkretny navrh zakona
svieti na stránke parlamentu:

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=7801

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=7800

Poslať 22.05.2020 14:10:00   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
dakujem teta
ale zatial teda mame len smeracku a kotlebovsku verziu, koalicna verzia zatial nie je takze nechapem to vzrusovanie sa

Poslať 22.05.2020 14:24:15   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
https://www.hlavnespravy.sk/ziolkovsky-podme-svojou-cestou-zapasime-dolezite-hodnoty/2169778
Citácia:
„Keď sa kedysi postupne uvoľňovali pravidlá na nedeľnú prácu, nespomínam si, žeby niekto v krajine, kde kultúrny vzťah k nedeli ako ku dňu odpočinku a návštevy kostola bol silný, sa usiloval o nejakú diskusiu alebo niečo vysvetliť. Jednoducho sa to zaviedlo a bodka.“
ale teraz sa pinda o referende !!!
Citácia:
Ďalej je tu téma rodovej rovnosti. „Tým, čo vyplakávajú, ako sa tejto agende krivdí, by som rád pripomenul, že mi rovnako nie je známe, že by pri zavádzaní tejto ideológie do nášho právneho poriadku prebiehala nejaká diskusia. Nikto sa nás nepýtal, proste sa to rýchlo a bez veľkých cávikov prijalo a v duchu pravidla o žabe v hrnci sa čakalo, že si všetci na to postupne zvykneme. Keby sa kresťania v roku 2012 nespamätali a postupne stále viac nevzopreli, dnes sme úplne inde,“ dodáva.

O interrupciách podľa neho platí to isté. Keď ich komunisti zavádzali, nepýtali či je verejnosť za, jednoducho to zaviedli. „Zabili nielen deti, ale aj ľudské svedomia.“

„Niekedy trvá roky, ba desaťročia, kým ľudia precitnú. Prieskumy ukazujú, že nedeľu v obchode tráviť takmer nikto nechce. Takže v čom je problém? Obviňovanie zo zavádzania náboženskej doktríny je smiešne. Nikto predsa nebude nikdy nikoho kontrolovať, ako nedeľu prežíva,“ píše Ziolkovský a pokračuje:

„Poďme ďalej. Rodová rovnosť je zaklínadlo. Mám obavy, že s pôvodnou legitímnou témou o rovnosti mužov a žien pri plnení spoločenských úloh už nemá veľa spoločné. Máme X príkladov zo zahraničia, ako si prominenti rodovej rovnosti predstavujú ich aplikáciu v praxi. Ďakujem, neprosím.
Citácia:
Ziolkovský dodáva, že je preto v poriadku, ak sa nájde dostatok poslancov, ktorí zmeny v týchto oblastiach presadia. Obvineniam zo zavádzania náboženských doktrín a obmedzovania slobody, strašenia a osočovania, sa vo verejnom živote podľa neho vyhnúť nedá.

„Celá plejáda známych liberálnych autorov (žiaľ, aj liberálnych teológov) v tom určite bude pokračovať v nádeji, že politikov, ktorí sa o to usilujú, verejne znemožní, poškodí a keď ich nezastaví, aspoň im reputačne ublíži. Poďme však svojou cestou a týchto prekážok sa nebojme. Tieto hodnoty sú totiž tak veľké, že stojí za ne bojovať aj za cenu nejakých šrámov.
presne tak ked sa zrusovala volna nedela tak nebol o ziaden referendum ani ziadna diskusia a teraz ked velka vacsina chce navrat spat tak je z toho pomaly koniec sveta - to je dovod preco si myslim ze ide jedine o umnu propagandu zo strany progresivcov ale nema to realne odpostatnenie

Poslať 22.05.2020 14:34:59   Re: Volna nedela - uprava zakonov

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19379 príspevkov
misojogi píše:
ze ide jedine o umnu propagandu zo strany progresivcov ale nema to realne odpostatnenie
Jedine, co je na tom "umne", je drzost zastancov zakazov !
Zacitili prilezitost ... :evil:

Poslať 22.05.2020 16:05:45   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 4217 príspevkov
Citácia:
ked sa zrusovala volna nedela tak nebol o ziaden referendum ani ziadna diskusia
By bolo zaujímavé preskúmať kedy to bolo, akým zákonom, s akým odôvodnením, kto ho predkladal...

Poslať 22.05.2020 16:24:24   Re: Volna nedela - uprava zakonov

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
presne tak ked sa zrusovala volna nedela tak nebol o ziaden referendum ani ziadna diskusia
Kedy sa zrušovala voľná nedeľa?

Poslať 22.05.2020 17:01:16   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 19379 príspevkov
misojogi píše:
presne tak ked sa zrusovala volna nedela tak nebol o ziaden referendum ani ziadna diskusia a teraz ked velka vacsina chce navrat spat tak je z toho pomaly koniec sveta - to je dovod preco si myslim ze ide jedine o umnu propagandu zo strany progresivcov ale nema to realne odpostatnenie
Otazka je, ci to, co hovoris, aj je PRAVDA.
Ty tomu totiz (velmi svojsky a mylne) hovoris "volna nedela" a myslis tym nejaku "slobodu", ale to ziadna sloboda nebola - bol to "VSEOBECNY ZAKAZ PREDAJA V NEDELU" !
Iba TEN sa zrusil, cize sa UMOZNILA SLOBODA.

Comu sa rovna negacia negacie ?
Vy sa chcete vratit nie k "slobode", ale k tomu ZAKAZU !

Navyse:
Neustale sa ohanas nejakou "propagandou progresivcov", co je uz naozaj nielen smiesne, ale aj TRAPNE.
Otrok propagandy ukazuje na druhych, ze podliehaju propagande ? :lol:
Lebo si nevie ani predstavit, nieto este pochopit, ze moze existovat aj niekto, kto nie je otrokom ?

Ja napriklad nie som ziaden progresivec a zarucene nepodlieham ziadnej propagande. :lol:
Takze mna taketo reci o nejakom podliehani propagande, alebo nebodaj o naklonnosti k PS, urazaju.

Poslať 22.05.2020 20:18:57   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
Kedy sa zrušovala voľná nedeľa?
pokial si dobre pamatam tak to bolo postupne pocas prvej Dzurindovej vlady, ale musel by som vyhladat presne

Poslať 22.05.2020 21:23:00   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
Pokiaľ si dobre pamätám, tak nedeľa bol deň pracovného pokoja aj pred prvou Dzurindovou vládou, a je deň pracovného pokoja aj v súčasnosti.
Prvé hypermarkety síce u nás vznikali až okolo roku 2000, ale nedeľný predaj fungoval v niektorých obchodoch aj v 90tych rokoch (v BA si spomínam na nonstop potraviny Hviezda v centre).

Aký proces bol to "zrušovanie voľnej nedele" o ktorom si písal a o ktorom nebolo žiadne referendum a žiadna diskusia? Predpokladám, že dáš nejaké bližšie informácie.

Poslať 23.05.2020 0:49:41   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
Ty tomu totiz (velmi svojsky a mylne) hovoris "volna nedela" a myslis tym nejaku "slobodu", ale to ziadna sloboda nebola - bol to "VSEOBECNY ZAKAZ PREDAJA V NEDELU" !
Iba TEN sa zrusil, cize sa UMOZNILA SLOBODA.
ty to nazyvas slobodou ale ja to vidim inak, ja to vidim ako postupny proces "zrusovania nedele"
Citácia:
Prvé hypermarkety síce u nás vznikali až okolo roku 2000,
ved to a prave hypermarkety nerespektovali nedelu a tak sa zacal pomaly proces jej narusenia (prvy krok bol zrusenie zakazu predaja v nedelu)
Citácia:
nedeľa bol deň pracovného pokoja aj pred prvou Dzurindovou vládou, a je deň pracovného pokoja aj v súčasnosti.
to ano ale o com sa bavime? o predaji v nedelu ktory nikdy nechce okrem cca 10% aktivistov
Citácia:
nedeľný predaj fungoval v niektorých obchodoch aj v 90tych rokoch (v BA si spomínam na nonstop potraviny Hviezda v centre)
existovali aj vecierky apod ale bolo to minimalne, pripadne este na pumpe sa dalo nieco kupit a mimo BA netusim ci nieco bolo podla mna skor nic nebolo (ziaden predaj v nedelu)
Citácia:
nedeľa bol deň pracovného pokoja aj pred prvou Dzurindovou vládou, a je deň pracovného pokoja aj v súčasnosti.
ak je dnom pracovneho pokoja tak je logicke ze praca sa obmedzi na nevyhnutne minimum, preco by museli byt otvorene aj obchody?
mne to pripada ze ide o pohodlie nakupujucich a nie o slobodu ako taku

Poslať 23.05.2020 0:52:27   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
Ja napriklad nie som ziaden progresivec a zarucene nepodlieham ziadnej propagande. :lol:
ved to si prave neuvedomujes o tom je propaganda :-D
ja to dedukujem z iracionalnych argumentov typu teple rozky u Risa Sulika apod
u Teba vnimam vela silnych slov ako totalita a dalsie silne slova ale pritom ide len o usmernenie a poriadok, takze to sa mi zda neprimerane

Poslať 23.05.2020 7:57:43   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 19379 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ved to si prave neuvedomujes o tom je propaganda :-D
ja to dedukujem z iracionalnych argumentov typu teple rozky u Risa Sulika apod
u Teba vnimam vela silnych slov ako totalita a dalsie silne slova ale pritom ide len o usmernenie a poriadok, takze to sa mi zda neprimerane
Tak urcite. :)
Ja si velmi dobre uvedomujem, o co tu ide, preto sa ozyvam.
Tvoje "usmernenie a poriadok" si strc za klobuk.
(spomen si, kto chcel "robit poriadok" v parlamente pri "vypnutych kamerach")

Poslať 23.05.2020 8:04:50   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
Ešte raz.
Napísal si:
misojogi píše:
presne tak ked sa zrusovala volna nedela tak nebol o ziaden referendum ani ziadna diskusia
Moja otázka znie: Kedy sa zrušovala voľná nedeľa? Akým procesom?

Lebo z toho čo si napísal mi vyplynulo len to, že do r. 2000 sme tu nemali hypermarkety, len večierky, a po r. 2000 tu boli hypermarkety. Pričom v nedeľu sa mohlo predávať aj predtým (len to málokto robil), aj potom. Ale neviem o žiadnom procese, ktorým by sa zrušila voľná nedeľa.

Ale podľa teba tu ten proces bol, lebo sa sťažuješ, že vtedy neprebehlo žiadne referendum. Tak sa pýtam zase - ako sa rušila voľná nedeľa?
A túto otázku budem opakovať, kým neodpovieš.

Teraz si zase napísal:
misojogi píše:
(prvy krok bol zrusenie zakazu predaja v nedelu)
Keďže si to zopakoval už druhýkrát, znova sa pýtam - kedy bol u nás zákaz predaja v nedeľu? A kedy sa zrušil?

[ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia