Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

[ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
Poslať 21.05.2020 13:13:28   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1654 príspevkov
Citácia:
V prieskume sa zúčastnila aj vzorka ľudí pracujúcich v maloobchode. Z výsledkov vyplýva, že im súčasný stav (cize nedelny klud) vyhovuje. Vyjadrilo sa tak 99 percent opýtaných, čo je o desať percent viac než u zvyšku populácie. Až 88 percent pracovníkov v maloobchodných predajniach si praje, aby ostali tieto obchody zatvorené v nedelu aj po odznení koronakrízy.
To je pochopitelne, ze im to vyhovuje a ich zelanie sa (asi) splni. Zial ale nie tak ako cakali.

Poslať 21.05.2020 13:19:33   Re: Volna nedela - uprava zakonov

od 05.03.2014 14:26:50
napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
úplné uvoľnenie potratového zákona
aj v sucasnosti j mimoriadne liberalny, navyse v tomto pripade ide o zivot co v pripade nedele zjavne nejde (tam ide len o pohodlie a urcity poriadok)
Nazýva sa to čítanie s porozumením.
Ešte raz si prečítaj to, čo som písal.

Poslať 21.05.2020 13:33:53   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14077 príspevkov
jerry píše:
Ak by boli kresťanskí politici vo vláde, počas trvania ktorej by liberáli z opozície navrhli úplné uvoľnenie potratového zákona, a tento návrh by bol (vďaka hlasovaniu ostatných koaličných partnerov) schválený v parlamente, myslíš že by tí kresťanskí politici naďalej podporovali takúto koalíciu?

(asi musím dávať fakt polopatistické príklady).
mne sa to vobec nezda take jasne ako si napisal a to tym viac ze aj taky Jasko z Aktualit ktory je odporca nedelneho zakazu uznal ze o nic nejde ....
Tvoj argument by som chapal kebyze islo o nieco vaznejsie (napriklad konzervativci by chceli spravit trestnym homosexualitu ako taku, co je mimochodom nezmysel ale ber to ako priklad)

Poslať 21.05.2020 13:35:00   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
čítanie s porozumením.
zjavne mi nieco unika ....

Poslať 22.05.2020 8:12:11   Re: Volna nedela - uprava zakonov

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19379 príspevkov
https://esc-sr.sk/novinky/kam-sa-nevybrat-na-nakupy-v-nedelu/

Tolko o LZIACH, ktorymi nas krmia fanaticki zastancovia zakazu nedelneho predaja ... :roll:

Poslať 22.05.2020 9:18:56   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
čítanie s porozumením.
zjavne mi nieco unika ....
Keď ja niekedy neviem, či to len hráš, alebo naozaj nerozumieš...

Poslať 22.05.2020 9:54:22   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
Tolko o LZIACH, ktorymi nas krmia fanaticki zastancovia zakazu nedelneho predaja ... :roll:
opat vec interpretacie ci je pohar poloprazdny alebo poloplny
Ja v tom clanku vidim dost obmedzeni pre velkych hracov(ako napr hypermarkety) skoro vo vsetkych krajinach EU, povolene su rozne drobne obchodiky alebo miesta turistickeho ruchu, mali sukromnici apod a to by bolo povolene aj u nas ..... pripadne by to zaviselo ma miestnej samosprave

Poslať 22.05.2020 9:56:38   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
Keď ja niekedy neviem, či to len hráš, alebo naozaj nerozumieš...
pochopil som co si napisal ze sa obavas rozpadu vlady a nastupu Fica kvoli zakazu nedelneho predaja, (tato obava ma svoju logiku ale dufam ze sa nenaplni) ale vsetko ostatne mi pripada uplne nepodlozene a len vysledok medialneho masirovania zo strany medii ktore lobbuju v prospech urcitej ideologie (lavicovy liberalizmus a neomarxizmus)
Snazim sa to pochopit a preto sa nanovo pytam a uz si pripadam cudne, pretoze som sa nedozvedel ziadne fakty len silne slova o tzv nastupujucej totalite
preto som napriklad ohladom Pietruchovej vyletel na Legiho pretoze viem zo zakulisia co je ta osoba zac ,..... samotni laviciari ju nazyvaju vulgarizmami a myslia si o nej svoje

Poslať 22.05.2020 10:05:19   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
dost obmedzeni pre velkych hracov(ako napr hypermarkety) skoro vo vsetkych krajinach EU
Veď priamo v článku máš:
Citácia:
19 krajín uviedlo, že v nedeľu neexistujú obmedzenia týkajúce sa predaja (63%)
v 11 krajinách existuje čiastočný zákaz predaja (37%).
37% sú pre teba "skoro všetky krajiny"?

Poslať 22.05.2020 10:11:03   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
Snazim sa to pochopit a preto sa nanovo pytam a uz si pripadam cudne, pretoze som sa nedozvedel ziadne fakty len silne slova o tzv nastupujucej totalite
preto som napriklad ohladom Pietruchovej vyletel na Legiho
Pietruchovej odchod je úplne logický (neviem si predstaviť ako by ona mohla pôsobiť ako vedúca úradníčka ministerstva pri súčasnej vláde), len dúfam, že až sa stane napr. Chromík šefom nejakého odboru a v budúcnosti po zmene vlády "bude odídený", tak že si spomenieš na túto svoju argumentáciu, a nezačneš zas niečo vykrikovať o genderistoch a marxistoch.

Zárodky totality vidím v snahe presadzovať svoj ideologický pohľad zákonmi, ktoré budú platné pre celú spoločnosť, teda aj pre ľudí, ktorí s vami nezdieľajú vašu ideológiu. Navyše, keď je zrejmé, že časť tých ľudí aj OĽANO volila, keďže pred voľbami sa ako hnutie vôbec nevyhraňovalo v týchto otázkach tak zásadne, ako po voľbách. Snáď sa ľudia poučia... (ale pochybujem).
Obdobne, ako ty vidíš v snahe zaviesť europôžičky a federalizovať EÚ snahu o nastolenie "gender totality" zlými neomarxistami.

Poslať 22.05.2020 10:13:29   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
zalezi od poctu obyvatelov, su male krajiny kde regulacia nie je a velke krajiny kde regulacia je, pozri si mapu a uvidis ze vsetky velke krajiny (FR DE ES UK) okrem Talianska regulaciu maju
zial informacia v clanku nie je uplna, napriklad o Taliansku nenapisali nic hoci o Portugalsku napisali (musim zavolat znamym co ziju v Taliansku aby som sa spytal ze ako je to u nich)
Cize podla poctu krajin je to menej ale podla poctu obyvatelstva je to prevazna cast EU

Poslať 22.05.2020 10:15:41   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
Citácia:
Pietruchovej odchod je úplne logický (neviem si predstaviť ako by ona mohla pôsobiť ako vedúca úradníčka ministerstva pri súčasnej vláde), len dúfam, že až sa stane napr. Chromík šefom nejakého odboru a v budúcnosti po zmene vlády "bude odídený", tak že si spomenieš na túto svoju argumentáciu, a nezačneš zas niečo vykrikovať o genderistoch a marxistoch.
rozdiel je v tom ze Chromik je relativne normalny co sa o Pietruchovej povedat neda ... (info zo zakulisia ako som spominal) - ale je fakt ze u nas sa po volbach vzdy meni garnitura - pretoze sa cuduje ze tomu media venuju taku pozornost prave v pripade tejto konkretnej osoby

Poslať 22.05.2020 10:23:59   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
zalezi od poctu obyvatelov, su male krajiny kde regulacia nie je a velke krajiny kde regulacia je, pozri si mapu a uvidis ze vsetky velke krajiny (FR DE ES UK) okrem Talianska regulaciu maju
zial informacia v clanku nie je uplna, napriklad o Taliansku nenapisali nic hoci o Portugalsku napisali (musim zavolat znamym co ziju v Taliansku aby som sa spytal ze ako je to u nich)
Cize podla poctu krajin je to menej ale podla poctu obyvatelstva je to prevazna cast EU
V čom ti príde informácia o Taliansku neúplná? Napíš konkrétne.
Čo mali písať o Taliansku, keď tam môže byť v nedeľu otvorené všetko?
Za posledných 5 rokov som bol v Taliansku (od severu po juh) ak dobre rátam tak 8-krát, na požičaných autách som prešiel x tisíc km, a môžem ti garantovať, že hypermarkety sú v nedeľu otvorené. Skôr je problém v tom, že (podotýkam -dobrovoľne) niektoré majú zavreté cez siestu (11,00-16,00).
O Portugalsku písali preto, lebo tam môže byť/nemusí byť určitá regulácia od obcí. V Taliansku nie je nič.

A to tvoje počítanie podľa počtu obyvateľov má tiež svoje muchy - ani tých 37% krajín nemá väčšinou taký zákaz, ako chcete u nás zaviesť vy. Vo Francúzsku môžu mať otvorené 12 nedieľ v roku, v Británii môžu mať otvorené 6 hodín každú nedeľu, v Španielsku sa to týka max. 16 nedieľ ročne atd...

Poslať 22.05.2020 10:27:17   Re: Volna nedela - uprava zakonov

napísal 512 príspevkov
misojogi píše:
rozdiel je v tom ze Chromik je relativne normalny co sa o Pietruchovej povedat neda ...
Keby si sa aspoň snažil budiť dojem objektivity, tak napíšeš "Mne sa ale Chromík zdá normálny a Pietruchová nie".
Tvoj problém je, že tvoj vlastný subjektívny pohľad (Pietruchová fuj, Chromík OK) pokladáš za etalón objektivity, a od neho odvodzuješ svoje ďalšie závery.
A vôbec ti ani nenapadne, že pre niekoho môže Chromík (v negatívnom zmysle) reprezentovať to, čo pre teba reprezentuje Pietruchová.

(a nezačni mi vypisovať, aká je Pietruchová blbá a kto všetko to o nej povedal a podobne, to je nepodstatné. Nepísal som o Pietruchovej, ale o tvojej vlastnej neobjektivite).

Poslať 22.05.2020 10:37:40   Re: Volna nedela - uprava zakonov

Obrázok užívateľa

napísal 14077 príspevkov
chapem ze Chromik moze byt symbolom konzervativizmu pre liberalov rovnako ako Pietruchova a teda moze byt brany rovnako negativne (pridal som do toho svoje sukromne informacie spoza kulis ktore asi verejnost nebude brat do uvahy)

[ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Obsah fóra » Aktuálne spoločenské dianie, kultúra a literatúra » Aktuálne dianie v politike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť